Skocz do zawartości
Camis

Era Internet Stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też mogę pochwalić się wizytą. Byłem dziś w erze i odrazu zostałem skierowany do kierownika.

Tak jak przedmówca mówił 3-4 tygodnie trwa podłączenie.

Odrazu zapytałem się o prędkosć internetu. Oczywiśćie 1 i 2 Mbit/s można mieć.

Gorzej z 6 Mbit/s, kierownik powiedział mi, że TPsa odrzuca wszystkie wnisoki o tą prędkość zasłaniajac się, że w tej chwili jest to nie możliwe.

Tak, więc ja wiem, że o 6Mbit/s mogę w tej chwili zapomnieć.

 

Modemu z ery nie trzeba brać, dzięki temu mamy ulgę 50 zł.

 

Rozmowa trwała około 45 minut, jak coś to piszcie może znam odpowiedź.

Edytowane przez relik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś opisał co wiesz.

Interesuje mnie czy ograniczają się z ofertą do konkretnych miast czy też nie stwarza problemu podłączenie w byle jakiej zapadłej wsi, o ile tylko jest łącze TPsy.

 

Druga sprawa, czy w przypadku starej lini TP, załatwiają modernizację, tak jak to robi netia czy każdy inny operator? Czy też po prostu odeślą mnie z kwitkiem. Moja linia na pewno pozwoli na 512-1MB/s ale czy 2 pójdą to już nie wiem, może być potrzebna modernizacja.

 

Masz wizytówkę/nr telefonu do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się kończy umowa z Multimedia Polska i chciałbym zmienić wreszcie to bo mnie rozsadzi z tym netem :| . Umowa była na kilka lat i mam płacić 140zl za 512kbps :/ .

Chciałbym się zapytać jak to jest z tą linią TP. Mieszkam w bloku przed Multimediom miałem neostrade. W bloku na pewno ktoś ma TP.

Czy do pojedynczego mieszkania płaci się za podciągnięcie kabla czy co? I jak to załatwić nie zamawiając od nowa telefonu i neta od TP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste monopolistyczne...jak nie masz phona to musisz założyć, jak nie chcesz to płacisz 37zł za utrzymanie linii TP. Ot taki myk od kar ze strony UE. Telefon już nie jest wymagany, ale linia TP tak.

Więc zwyczajnie albo 37zł i brak phona, albo 50zł i Xminut na połączenia, do tego Net. W sumie jakieś 100zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo niższy abonament za mniej niż 30. wprawdzie jest tylko kilka darmowych minut i potem rozmowy są drogie, ale lepsze to niż płacenie większej kasy tylko za linie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś opisał co wiesz.

Interesuje mnie czy ograniczają się z ofertą do konkretnych miast czy też nie stwarza problemu podłączenie w byle jakiej zapadłej wsi, o ile tylko jest łącze TPsy.

 

Druga sprawa, czy w przypadku starej lini TP, załatwiają modernizację, tak jak to robi netia czy każdy inny operator? Czy też po prostu odeślą mnie z kwitkiem. Moja linia na pewno pozwoli na 512-1MB/s ale czy 2 pójdą to już nie wiem, może być potrzebna modernizacja.

 

Masz wizytówkę/nr telefonu do nich?

Zapomniałem powiedzieć, rezygnację od operatora dotychczasowego składacie u Ery.

Jak mi wiadomo nie ogranicza się terytorialnie. Mało osób wie oólnie o erze.

Niestety nie wiem jak jest z modernizacją lecz coś mi się zdaje, że to bedzie ciężkie. Kierownik ery powiedział mi ogólnie, że walka z TPsa jest ciężka. Oni robią wszystko jak najpóżniej i nazłość.

Co do telefonu to najlepij się wybrać do biura, bo w każdym rejonie może coś być inaczej.

 

no nie bardzo, bo TP do Neo wymaga abonamentu standard, i socjalny za 27zł odpada.

No właśnie. Może teraz kogoś zaskoczę. Jeśli masz abonament standardowy (już dawno wycofany) TPsa nie założy Neostrady. Tak mi powiedziała z TPsy jak zapytałem jakbym chciał kiedyś powrócić spowrotem do TPsa. Dopiero jak się zmieni na nowszy abonament (chyba 50 zł) jest możliwość założenie Neo, a na standardowym mi nie założą ponownie.

Może ktoś to potwierdzić ? Czy mnie okłamała ? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz miec neo to na socjalnym nie zalozysz, ale zeby miec bsa, to wystarczy ci socjalny

Lol nie ma jak to uważne czytanie postów :unsure:

 

Ja nie pytam o socjalny tylko o standardowy. W tej chwili czy da się założyć neo na Planie standardowym, który wiadomo, że niektórzy mają jeszcze co nie zmienili i nie dali sie TPsie podkusić swoimi "cudownymi" ofertami.

Co do ery to już wyżej odpowiedział co wiedziałem.

Edytowane przez relik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech i tak będzie odpowiedź lecz to nie nazwa tego abonamentu. Abonament standardowy był za około 42 zł i dużo osób ma go jeszcze, a TP chce na nich wymusić jego zmianę mówiąc, że nie da rady podłączyć Neo na nim. Mogli by coś mądrego wymyśleć, bo z tego śmiać mi się chce.

Edytowane przez relik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co na sile cisnac w Neostrade, jak mozna wziac neta od dowolnego innego operatora BSA?

I czekać 1-2miesiące na podłączenie...

I kto wie ile na usuwanie usterek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się zalogować i odpisać, bo scyzoryk w kieszeni się otwiera.

Do wszystkich tych którzy piszą o długim załatwianiu spraw przez TP:

 

LUDZIE, wiecie w ogóle o czym piszecie ?

Wysłałem umowe do multimo 3.03.2008, doszła 5-tego, zadzwonilem na infolinie, multimo wyslalo 6-tego wniosek do TPSA , dzisiaj t.j. 8.03.2008 mam internet !

Nie jestem z telekomunikacji , nie chcę jej bronić bo jak wiemy nie jest święta, ale to co piszeciu tutaj to bzdury (mówię o rzekomo dlugiej realizacji zamówienia przez TP, odrzucenia wniosków itp.), wiecie że TP ma 5 dni na rozpatrzenie wniosku, jak się nie wywiąże to może spodziewać się kary.

 

Cała moja historia z netem:

Rok temu podpisałem umowę na net24 1Mb/s, skonczyła mi się 31.01.2008.

Zadzwoniłem do ERY (w połowie lutego) wpisano mnie na liste, po tygodniu zadzwonił do mnie przedstawiciel handlowy ERA ADSL, powiedzialem mu jak sprawa wygląda, od odpowiedział, żę oddzwoni, oddzwonił za kolejny tydzień, powiedział że umowa czeka, ale na realizację trzeba czekać jeszcze 3-4 tygodnie, zrezygnowałem, bo to jest parodia, żeby tyle czekać na telefon, a potem na aktywację (a mnie zależało na czasie).

Zadzwoniłem do multimo poprosilem o przeslanie umowy na multimo-easy, odesłałem podpisaną, dalej - wyżej napisane.

 

Więc multimo potrzebowało niecały tydzień na podłączenie, a era adsl , pewnie dwa miesiące, ja rozumiem że oni dopiero testują, ale bez przesady...

 

I zauważcie jedno, najłatwiej jest "zwalić" winę na kogoś innego.

 

Gorzej z 6 Mbit/s, kierownik powiedział mi, że TPsa odrzuca wszystkie wnisoki o tą prędkość zasłaniajac się, że w tej chwili jest to nie możliwe.

Kierownik kłamał, przynajmniej jedna osoba ma już 6Mb i działa jej świetnie...

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?...=a&start=45

Zapoznaj się z czwartą i piątą stroną.

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w innej okolicy, ale u mnie ostatnia usterka na Netii BSA byla pare miechow temu i jej usuniecie trwalo 2 dni...

Odkąd sąsiad był 2 tygodnie bez neta, z powodu cyrków na linii TPSA-Netia, troszkę inaczej patrzę na te sprawy...;]

Zwłaszcza że samo usunięcie usterki to robota na 5min.

 

Troszkę znajomych narzeka a że netia cenowo nie konkuruje z innymi, jakoś przeszła im ochota na przedłużanie cyrografów ;]

EOT ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic poza tym co można wyczytać na forum neo:

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?...a&start=165

Wciąż czekam na telefon od pracownika salonu aby przyjść i podpisać umowę...zaczynam myśleć, że może mój numer źle facet zapisał albo coś :( Inne osoby pisały o 1-2 dniach a u mnie już 5 (nie licząc świąt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, ja już podpisałem dziś umowę.

 

Ale co jest fajne :D Trzeba pamiętać kiedy zaskoczy net. Ceny bez promocji sięgają UWAGA ponad 220zł za 1mb/s! Dużo więcej za więcej, logiczne zresztą ;)

 

Ale 6mbit na 3lata to niezbyt rozsądne moim zdaniem, wziąłem umowę na rok, 80zł za 2mbity to i tak mniej niż w innych sieciach a wiadomo, marketing to marketing, "przedłużysz z nami umowę to dostaneisz prezent" tak więc liczę na jakąś fajną promocję za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby cena 6mbit spadla znacząco w przeciagu 3lat :>

 

Chociasz na 3 lata sie nie oplaca, lepiej lyknac na 2 lata.

 

A juz w ogole branie 1mbit tez jest nie ekonomiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma juz ktos ten internet ?

Ano ma :P Tyle, że modemu nie kupiłem jeszcze, nie myślałem, że już będzie działać :D Szykowałem się na koniec kwietnia ;] Pozbierałem samsungi, thompsony od neo i staram się uruchomić. Ale wywala mi błąd 721, ktoś wie co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...