Skocz do zawartości
Camis

Era Internet Stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

od dziś ja też mogę się chwalić że mam erę :) niby 6mbit na 3 lata ale i tak cena spoko XD zobaczymy jak to będzie narazie baaaaaardzo pozytywnie się o nich muszę wypowiedzieć podłączenie zajeło im 8 (słownie osiem) dni podpisałem umowę 21 kwietnia dziś mam neta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

W Raciborzu mamy dwa salony Ery: jeden na rynku, drugi w Kauflandzie. Najpierw byłem w tym pierwszym zapytać. A babka mi na to, że o niczym nie wie :blink:. Potem poszedłem do Kauflandu, to mi babka powiedziała, że jest takie "coś" z tym, że póki co net jest dostępny tylko dla pracowników Ery i nie wie kiedy będzie oferta dla klientów indywidualnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pani dziś w salonie ery powiedziała, że 6MB w erze to fikcja;/I, że lepiej odrazu pomyśleć o 2 mega bo tepsa lubi odrzucać wnioski;/Postraszyła mnie jeszcze czasem załatwiania;)

 

No i powiedziała, że żadnego okresu próbnego nie ma, a jak się podpiszę umowę i łączę nie bedzie spełniać wymagań to nie obniżą opcji...

 

No ale to była blondynka więc sobie zadzwonie jeszcze do BOA:)

 

Warunków nie mam złycg na Sagemie mam:

Margin Up 27 Down 37

Attenuation 21

Edytowane przez Superlatarnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba_999

miałem podobnie , zadzwoniłem do boa i podałem słuchawkę pani która mnie obsługiwała...5 minut i miałem umowę podpisaną... XD

 

superlatarnik

dziwne bo u mnie zaśmigało po 8 dniach... to zależy od tego jaki oddział tp u ciebie jest , z tego co wiem u mnie wszyscy mają z bsa wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba_999

miałem podobnie , zadzwoniłem do boa i podałem słuchawkę pani która mnie obsługiwała...5 minut i miałem umowę podpisaną... XD

No to fajnie... Dwa dni temu mama podpisała cyrograf na kolejne 3 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie... Dwa dni temu mama podpisała cyrograf na kolejne 3 lata...

Na 3 lata? Chłopie, teraz ABSOLUTNY max to 2 lata... na dłużej po prostu się nie opłaca. 3 lata temu za łącze 256kb/s płaciło się tyle co dzisiaj za 1Mb/s i taka tendencja utrzyma się w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam obecnie neo 512 w TP. Myślałem nad przesiadką na 1MB w TP, ale ta Era wygląda spoko.

Mam pytania:

1. Gdzie jest dokładny cennik jak to wygląda, bo nie wiem dlaczego, ale na stronie ery widać g*wno

2. Czy da radę podzielić taki internet? Czy modemy które dają na to odrazu pozwolą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dr@Gun za linki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...8b52d6892f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...1593132906.html

 

promocja Ery wygląda zajebiście :o:O:O

 

Mam jednak pytania:

1. Czy można ten internet podzielić (za pomocą modemu tego co dają za 1zł) do drugiego komputera kablem

2. Czy legalne jest rozdzielenie neta na 2 lokale?

3. Czy są jakieś problemy techniczne?

4. Co z łączem? Jest stałe tak jak np. neo i nie sprawia problemów? Nie ma zaników itd?

5. Czy prędkości są takie jakie deklaruje Era?

6. Czy internet ogólnie jest do porównania z neo, szybkość włączania, bezawaryjność itd

 

Wiem że może znalazł bym odpowiedź na któreś z moich pytań, być może na wszystkie, ale jak ktoś ma ten internet lub po prostu wie to proszę o odpowiedź, bo decyzję musze podjąć od 21 do 31 maja, a w zasadzie do 15 maja :/ :huh:

 

PoZdro600

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, ale czy muszę naprawdę całe forum wertować? Jak znasz odpowiedzi czy tak trudno je napisać :P? Oczywiście jak nie znasz, to dzięki za linkacza

Len z Ciebie.

 

 

1. Chyba nie, nie wiem. Moze jak podlaczysz switch/hub to sie da?

2. Nie

3. Nie ? Czasami moze sie cos wyskoczyc.. ale to jak wszedzie

4. Tak samo jak neo ;]

5. Tak ;]

6. Tak ;]

 

 

Tpsa lubi odrzucac wnioski niestety :/ Szczegolnie na 6mbit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Len z Ciebie.

 

 

1. Chyba nie, nie wiem. Moze jak podlaczysz switch/hub to sie da?

2. Nie

3. Nie ? Czasami moze sie cos wyskoczyc.. ale to jak wszedzie

4. Tak samo jak neo ;]

5. Tak ;]

6. Tak ;]

 

 

Tpsa lubi odrzucac wnioski niestety :/ Szczegolnie na 6mbit...

To już sam nie wiem co robić...

Jakbym miał się decydować na Erę, to bym miał troche fomalności na własny łeb (mam 16 lat) i ew. podpis mamy (tata wyjechał wczoraj do niemiec i sam muszę jakoś to rozkminić...) Co więcej, wymusza to na mnie czas. Mam go do 15 maja, a więc 3 dni jakbym chciał erę. Co do neo, to mam czas od 21 do 31 maja '08, bo 21 maja będzie 90dni do końca a 31 maja jest koniec "kolorowej promocji" (zmieściłem się :lol2: )

 

W zasadzie Era wychodzi taniej i wogóle niektórzy powiedzą że biorąc neostradę, daje TP kase tak jakbym wyrzucił ją do kosza. Być może tak. Era jest jednak bardzo tajemnicza i w fazie testów. Jak po miesiącu wyskoczą mi że są jakieś problemy i "oj jak boli, przerywamy interneta, zrywamy umowę, lub kontynujesz za 432zł miesięcznie + 49328 za utrzymanie modemu, który masz na własność, ale i tak będziesz płacił..." to nie będzie fajnie :) A tak na poważnie, to mam wątpliwości co do tego internetu.

 

TP, złodzeje czy nie złodzeje, francuzy czy nie francuzy to mnie nie obchodzi. Na rynku intenetowym są już złote lata i to oni kojarzą się najczęściej z "domowym internetem". Era to nowy wymysł, którego można poznać tylko z opinii ludzi z forum.

 

Oj sam już nie wiem. A poza tym, dlaczego Ery nie mogę rozdzielać? Nic nie pisze, walił bym to i bym jechał kabelek do 2 domu.

 

A i jeszcze "Polska Telefonia Cyfrowa od 1 kwietnia br. udostępni wszystkim klientom, w ramach testów, usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu - „Era Internet Stacjonarny”. W ramach testów. A po testach co? Zwiększą abonament i będzie można się wycofać? nie wiadomo. Nie bez przyczyny na poralu ery jest głucho na ten temat... Oni coś kombinują. Wolę stracić pare zł i mieć święty spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ALE masz problemy... jak podpiszesz umowe na dana cenne to jak maja ci zwiekszyc ?

 

Poczytaj na forum o Erze i nie wymyslaj nie stworzonych rzeczy. Pozatym na stronie ery jest informacja na temat internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie staram się wymyślać, ale przypomnijmy TP i ich oświadczenia rozsyłane jakiś czas temu że zmieniają się umowy (...) i albo płacił 9 razy drożej albo rezygnujesz. W końcu nie weszło to w życie. To były te czasy kar itd co wogóle TP coś świrowało...

 

Mam jeszcze pytań pare:

1. do kiedy będą takie ceny (gościo w BOA mi powiedział że do... 1 stycznia 2010!! Na forum widziałem że do 15.05.08 :mellow: WTF?

2. Czy Ci co mają tego neta mogą powiedzieć o nim co nieco? Jest tak samo jak w przypadku neo? Prędkości, pingi, transfery w normie? Wszystko gra?

3. Czy opłaca się brać ten modem za 99zł czy nie brać i ulżyć sobie tą opłacą instalacyjną 50zł chyba i samemu kupić coś na własną rękę?

4. Czy aby korzystać z tego modemu za 99zł potrzebna jest jakaś PRO karta sieciowa? Ja mam chyba zintegrowanego LANa w mobo, bo mam 1 wejście Ethernet... Moja PG to MSI K7N2 Delta

5. Co z... oprogramowaniem od Ery? Ja sobie [ciach!]łem to od TP badziewne i w Windowsie skonfigurowałem. Czy tak da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP, złodzeje czy nie złodzeje, francuzy czy nie francuzy to mnie nie obchodzi. Na rynku intenetowym są już złote lata i to oni kojarzą się najczęściej z "domowym internetem". Era to nowy wymysł, którego można poznać tylko z opinii ludzi z forum.

Oj żebyś wiedział że złodzieje :/ Tak, kojarzą się z domowym internetem, kojarzą się też z największymi problemami, dziećmi neostrady i kompletną nieudolnością, imho najgorsza firma, kompromitacja na całej linii.

 

Bierz Ere i nie narzekaj, bo na neostrade będziesz narzekał jeszcze bardziej. Ja właśnie próbuje znaleźć na nich haka i rozwiązać umowe, a zamówić netie/ere/cokolwiek innego, byle nie neo.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Oto moje statystyki ADSL:

 

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 160

Szybkość pobierania 640

Tłumienie Bliski koniec : 33.0 (dB)

Odległy koniec : 13.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 33 (dB)

Odległy koniec : 29 (dB)

Liczba błędnych pakietów 7

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 9

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

 

Stan linii ADSL Pobieranie Wysyłanie

Podniesiony 640 Kb (Intlv[LP0]) 160 Kb (Intlv[LP0])

 

Nie znam się, więc zapytam. Jak wypada? Dobrze jest czy jak? Wogóle WTF :P?

Mogę przełączyć na ten tryb fast aby zmniejszyć pingi? Bo obecnie mam takie ok 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam jeszcze jedną sprawę... Czytałem na jakimś forum że ktoś dzwonił do BOA i powiedzieli że promocja na internet w Erze jest do... 01.01.2010r ;) IMO bardziej wiedzą w BOA do kiedy będzie ta promocja ;) Dzisiaj się okaże czy to prawda bo idę ze starszą do Ery po wymianę telefonu to się zapytam przy okazji ;) Pozdro xD

 

//

Byłem w salonie i pytam się kolesiowi o internet stacjonarny przez linie TP, i chodzi mi o prędkość 6mb. A on mówi że 6 mb nigdy nie było i nie będzie a max to 3 mb... WTF?

Edytowane przez ManhunT666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam jeszcze jedną sprawę... Czytałem na jakimś forum że ktoś dzwonił do BOA i powiedzieli że promocja na internet w Erze jest do... 01.01.2010r ;) IMO bardziej wiedzą w BOA do kiedy będzie ta promocja ;) Dzisiaj się okaże czy to prawda bo idę ze starszą do Ery po wymianę telefonu to się zapytam przy okazji ;) Pozdro xD

 

//

Byłem w salonie i pytam się kolesiowi o internet stacjonarny przez linie TP, i chodzi mi o prędkość 6mb. A on mówi że 6 mb nigdy nie było i nie będzie a max to 3 mb... WTF?

Tym kimś byłem zapewne ja :rolleyes:, bo pisałem na innym forum i tym o tej sprawie i że mi tak powiedzieli. Potwierdzam, gościo mówi że internet ma być do 1.1.2010, ale ceny to nie wiadomo... Dodatkowo słyszałem, że jednemu gościowi powiedział konsultant BOA że ceny mają niedługo wzrosnąć. Miało to się stać 15.5.08, ale jeszcze przytrzymają troche te ceny. Kurde, kończy mi się neo dopiero 21 sierpnia, co zrobić, jak myślicie? Jest coś takiego jak "wcześniejsze podpisanie umowy"? Czy coś takiego... :P?

A co do tego 3Mb\s to wydaje mi się że chodziło mu o to, że 6mb\s nie pójdzie, max ok. 3mb\s czyli więcej niż 2mb\s ale mniej niż 6mb\s i koleś szacuje że 3mb\s. To że nie ma takiej opcji to druga sprawa ;). Ile jesteś od centrali TP? Jak powyzej 2km to zapomnij o 6mb\s, chyba że technicy Ci zmienią łącze, ale i tak podobno jest problem z wzięciem 6mb\s u Ery bo TP się sapie...

 

Zobacz jednak to:

To co mówią na 9393 jest miarodajne jak cholera.... :/

To czy wam jakaś opcja pójdzie to trzeba ocenić samemu na podstawie parametrów linii, i właśnie też odległości od centrali. W moim wypadku wiedziałem ze 6 MB winno zadziałać.

 

U mnie "wywiad techniczny" wyglądał następująco:

 

*gdzieś przed 22 kwietnia:

-rozmowa 9393 - maksymalnie 2 MB

-rozmowa 800102102 - maksymalnie 2 MB

-rozmowa 9393 + zasugerowanie że chciałbym po odłączeniu netii, neostrade 6 MB, nawet umówiłem się ze ma do mnie zadzwonić 30 kwietnia po uwolnieniu linii - maksymalnie 6 MB

 

*22 kwietnia - szybsze uwolnienie linii po interwencji UKE

-rozmowa 9393 - konsultantka stwierdza jest to niemożliwe do sprawdzenia

-rozmowa 9393 - "konsultantka stwierdza ze chyba kiedyś zamawiałem neostrade i ona widzi że..." - maksymalnie 6 MB

 

*23 kwietnia

-rozmowa 9393 - możliwe na pewno 2 MB

 

*24 kwietnia - dzień podpisania umowy z ERĄ

-rozmowa 9393 - niemożliwe do sprawdzenia, dzwonić na 800102102

-rozmowa 800102102 - oni tego nie sprawdzają proszę dzwonić na 9393 i prosić o wywiad techniczny

-rozmowa 9393 - maksymalnie 6 MB

 

Wyniki konsultantów:

*konsultanci "wróżący z kuli" za opcją 2M - sztuk 3

*konsultanci co kuli nie mieli i w ogóle nie wróżyli - sztuk 3

*konsultanci "wróżący z kuli" za opcją 6M - sztuk 3

 

REMIS

 

Dnia 05.05.2008 o 21:00 odbyło się losowanie w obecności technika TP i główną nagrodę "Wielkiego LOL'a" wygrali konsultanci wróżący za opcją 6 MB"

 

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?...a&start=420

 

A więc nic nie jest przesądzone. Załatw techników jak Ci się chce :P

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to byłeś ty ;] Czyli widocznie źle zrozumiałem bo myślałem że promocyjne ceny będą do 01.01.2010r. :P Ogólnie to od centrali jestem jakieś 1-1,5km nie dalej :P Pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko. Umowa na neo skończyła się 10 maja. Ja złożyłem dopiero wypowiedzenie umowy 30 kwietnia i powiedziano mi, że umowa przejdzie na czas nieokreślony do 31 maja, a potem zostanie odłączony net.

 

Czy jest taka możliwość, aby przed 1 czerwca podpisać umowę z Erą i TP nie odrzuciła mi wniosku z powodu tego, że mam aktywną neostradę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam usługę Era Internet stacjonarny od kilku miesięcy, wszystko było ok... do czasu awarii, kiedy to w trakcie

przeglądania stron www raptem przestała działać.

Zgłosiłem natychmiast awarię, otrzymałem informację, że mają do 60 godzin na jej usunięcie - TO JUŻ MNIE TROCHĘ ZATKAŁO!

W TP S.A. takie sprawy były załatwiane od ręki, dodam, że nie bardzo lubię tą firmę z powodu cen jakie żądają za swoje usługi.

Trzeba im jednak przyznać, że jakość tych usług jest więcej niż dobra, a czas reakcji na problemy, przynajmniej w moim przypadku, był natychmiastowy.

W tej chwili minęły już 3 dni od wystąpienia awarii usługi, z tego co się dowiedziałem, to problem leży po stronie urządzeń Ery (określili to jako problem z requestem).

3 dni, czyli 72 godziny, a powiedzieli, że mają 60 godzin na usunięcie awarii.

Do tej pory nikt nie odpowiedział na wysłane przeze mnie 3 e-maile do boa@era.pl, ani nie zadzwonił z wyjaśnieniem, pomimo złożonej przez konsultanta podczas rozmowy telefonicznej obietnicy skontaktowania się ze mną, do godz. 15:00 30.05.2008, czyli prawie dwa dni temu.

 

Powyżej opisana sytuacja to porażka dla działu technicznego firmy oraz osób odpowiedzialnych za kontakt z klientami.

Jak to świadczy o fachowości osób, które nie potrafią przez 3 dni naprawić usterki, która leży po stronie ich urządzeń.

Odpowiedź jest moim zdaniem jedna, po prostu olali sprawę, tak technicy, jak i konsultanci, co przedstawiłem wyżej.

 

Co z tego, że cena jest atrakcyjna, skoro świadczenie usługi oraz reakcja na zgłoszoną awarię jest po prostu beznadziejna

Mi nie zależy na necie dostępnym wtedy, kiedy Era będzie miała na to ochotę.

Płacę za usługę i żądam jedynie jej ciągłego świadczenia.

Zawsze coś się może zepsuć, to tylko urządzenia ale naprawa i informacja powinny być jak najszybsze.

 

WNIOSEK:

Jeżeli zależy wam na dobrej jakości usługi, zapłaćcie więcej i wybierzcie łącze w TP S.A.

Jeżeli chcecie mieć tanio, to oferta Ery jest chyba w tej chwili najkorzystniejszą na rynku ale liczcie się z wkurzaniem i kilkudniowymi przerwami w dostępie do netu.

 

Wybór jak zawsze należy do kupującego.

 

Dam znać jak i kiedy sprawa się zakończyła.

Edytowane przez kulasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.

 

Ponieważ typ z BOA powiedział mi że legalne jest rozdzielenie internetu od nich (nie wiem jakim cudem, skoro jest to na łączu TP), dlatego mam zamiar to zrobić - rozdzielić na mnie i sąsiadów.

 

I teraz mam dylemat:

W Erze za 99zł dają router WLAN z modemem ADSL Webr@cer 8012.

Czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> takie coś czy samemu kupić na allegro jakiś router? Jak tak, to jaki spełnił by to zadanie - podzielił internet na 2 kompy?

 

I wogóle, hmm. Z gniazda będzie leciało do modemu za 1zł, potem do routera i z routera do mojego kompa i do kompa 2? Czy jak to? Może ktoś mi powiedzieć kto jest masterem i się zna?

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie.

Ponieważ typ z BOA powiedział mi że legalne jest rozdzielenie internetu od nich (nie wiem jakim cudem, skoro jest to na łączu TP), dlatego mam zamiar to zrobić - rozdzielić na mnie i sąsiadów.

Ja już przekonałem się, że konsultanci z BOA na temat usługi Era internet stacjonarny oraz urządzeń, czyli oferowanych z tą usługą 2 typów modemów, nie wiedzą praktycznie nic.

Podobnie ma się sprawa z pracownikami salonów, w moim konkretnym przypadku deptak, Poznań. Wygórowane, nie poparte czynami i wiadomościami mniemanie o sobie, najkrócej sprawę ujmując: nieterminowość, niefachowość, brak wiadomości, specjalizacja: wprowadzanie klientów w błąd, zwalanie winy na innych pracowników Ery.

Szkoda nerwów.

 

Mi też tak mówili, ale oni mówią dużo i niekoniecznie na temat.

W Regulaminie świadczenia tej usługi, jest napisane jak byk:

pkt. "11. Abonament nie może udostępniać Usługi innym podmiotom poza lokalem"

 

Łącze TePsy nie ma z tym nic wspólnego, chodzi o świadczoną przez Erę usługę dostępu do netu.

Konsultant Ci powie, że można rozdzielać, w Regulaminie jest napisane jak wyżej i jak przyjdzie co do czego, to nikt nie będzie słuchał, że coś tam konsultant sapał, dowalą Ci jeżeli będą chcieli zgodnie z cennikiem tyle, że się nie pozbierasz i będą mieli rację. Co nie znaczy, że muszą to zrobić ;) Twoje ryzyko, ja sobie odpuściłem, chociaż tez miałem ochotę obniżyć koszty.

Możesz także mając modem bezprzewodowy i będąc technicznym beztalenciem ;) , nie mieć świadomości tego, że do Twojego modemu bez Twojej zgody podłączył się sąsiad/sąsiedzi.

No ale jeżeli przyszłoby płacić karę, to znając życie wszyscy oprócz Ciebie umyją rączki i możesz zostać na lodzie lub po prostu skarżyć sąsiadów o włam i nieprawne używanie opłacanej przez Ciebie usługi. Moim zdaniem nie warto, wtedy tylko Ty będziesz be, a wszyscy dookoła oczywiście niewinni - takie życie ;)

 

I teraz mam dylemat:

W Erze za 99zł dają router WLAN z modemem ADSL Webr@cer 8012.

Czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> takie coś czy samemu kupić na allegro jakiś router? Jak tak, to jaki spełnił by to zadanie - podzielił internet na 2 kompy?

 

I wogóle, hmm. Z gniazda będzie leciało do modemu za 1zł, potem do routera i z routera do mojego kompa i do kompa 2? Czy jak to? Może ktoś mi powiedzieć kto jest masterem i się zna?

Wychodzą z założenia, że używając ich modemu mogą pomóc Ci w ewentualnych awariach sprzętowych.

Jeżeli czytałeś mojego posta, to widząc ich sposób "usuwania" awarii, robi się nieciekawie, bo jak będą chcieli, to zaczną sapać, że masz nie ich modem i pewnie w nim leży przyczyna i będą sprawę pewnie przeciągali do usran.. śmierci.

Ja wziąłem ich modem za 1,00 zł (na własność) + pamiętaj dochodzi do tego aktywacja 40 parę złotych przy pierwszym rachunku.

Z modemu jest wyjście RJ-45, więc dalej to już nie problem, żeby rozdzielić na kilka kompów.

Ja mam akurat podłączone 2 kompy i drukarkę sieciową przez 8 portowego Switcha, modem sam załatwia wszystko.

1,00 zł to nie majątek a właściwie to 1,00 zł + aktywacja (ewentualnie 99,00 zł + aktywacja).

Ja wyszedłem z założenia, że dla świętego spokoju kupuję ich modem, który mam na własność za ok 50,00 zł , a w razie czego, a na razie nie mam takiej potrzeby, dokupię inny taki jak mi będzie pasował.

 

Muszę zaznaczyć, że ten modem ma naprawdę rozbudowane ustawienia. Używałem do tej pory D-Linka DI-624+

D-Link nie ma prawie nic w porównaniu z modemem sprzedawany przez Erę (ja mam ten przewodowy - "Modem ADSL Webr@cer 821").

Jeżeli nie chcesz się bawić w ustawienia (moim zdaniem warto), to na początek po prostu go włączasz, a on znajduje automatycznie wszystkie kompy i przypisuje im odpowiednie adresy. Sieć chodzi z automatu.

 

Musisz wiedzieć, że nawet w okresie gwarancyjnym modemu, czyli rok, naprawa może trwać do 30 dni (może być przedłużona jeżeli nie mają odpowiednich części).

Modem wysyłasz do jedynego serwisu tych urządzeń w Warszawie.

 

Nie wiem jak jest z naliczaniem w okresie gwarancji modemu za brak dostępu do netu z powodu jego awarii. Jeżeli ktoś się orientuje, to proszę o info!

 

Era nie zapewnia zastępczego urządzenia na czas naprawy.

 

Dlatego moja propozycja jest taka, że dobrze mieć na oku inne urządzenie i w razie padu tego "firmowego", kupić inny i mieć w zapasie.

Z reguły te urządzenia nie psują się, prędzej zasilacze, mój modem DSL i ruter Wifi pracowały bez przerwy 5 lat i wszystko było ok.

Dopiero gdy wyłączyłem D-Linka i po dniu podłączyłem ponownie, padł zasilacz ;) Ale wyminiłem dwa kondensatory i chodzi dalej jak nowy.

 

Zwracam jeszcze raz uwagę, mając na uwadze swój przypadek, na BEZNADZIEJNĄ JAKOŚĆ świadczonej przez Erę usługi oraz olewanie tematu usunięcia awarii i właściwie nieistniejący kontakt z klientem!

Edytowane przez kulasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przekonałem się, że konsultanci z BOA na temat usługi Era internet stacjonarny oraz urządzeń, czyli oferowanych z tą usługą 2 typów modemów, nie wiedzą praktycznie nic...[/color]

Dziękuje za wyczerpującą wypowiedź.

Hmm widzę że pracownicy Ery to naprawdę kret*ni...

No trudno, legalność odpada. Dalej jednak pozostaje przy pytaniu. Powiedzmy tak teoretycznie się pytam :wink:

 

Opiszę dokładnie o co mi chodzi i proszę o odpowiedzi jeżeli ktoś będzie coś wiedział:

 

Kończy mi się umowa z TP na neostradę TP 512kb\s i zamierzam przejść na Era Internet Stacjonarny. Internet oferowany przez tego operatora działa na tych samych warunkach i na tym samym łączu - jedynie ceny są niższe, dużo niższe. Jeżeli więc komuś będzie łatwiej, może podstawić sobie pod "Era Internet Stacjonarny" słowo "Neostrada" ;)

 

Era oferuje następujące modemy:

  • Modem ADSL Webr@cer 821
  • Router WLAN z modemem Webr@cer 8012
Ceny wynoszą kolejno 1zł i 99zł

Tutaj możecie zobaczyć dokładnie produkty.

 

Z tego, co powiedział mi konsultant z BOA, rozdzielenie internetu oferowanego przez nich jest legalne. Nie wiem jakim cudem na łączu TP, skoro w przypadku Telekomunikacji jest to niedozwolone, ale to pozostawmy...

 

Dylemat mam ten, jak rozdzielić internet, a dokładniej - za pomocą czego. Łącze chcę podzielić na 2 komputery za pomocą kabla Ethernet (router WLAN nie wchodzi tu więc raczej w grę, gdyż bym go nie wykorzystał).

 

Zastanawiam się, zastanawiam, bo mam dwa wyjścia:

  • <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> modem za 1zł i dokupić samemu jakiś router
  • <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> router wraz z modemem od Ery za 99zł
Sam nie wiem czy za 100zł dostanę dobry router.

Nie wiem także czy ten od Ery jest dobry.

 

W zasadzie ten router od Ery ma WLAN, więc to jest niby plus. Jak już wcześniej pisałem nie przydałaby mi się ta technologia, ale na razie. Potem, kto wie. Na pewno nie będę płakał że wystaje mi antenka, bo mi to nie przeszkadza

 

Jeżeli jednak teraz chce rozdzielić internet za pomocą kabla czy bardziej opłaca mi się brać ten router czy samemu?

Jaki router był by odpowiedni do takiego typu zadania?

Jaki mogę znaleźć dobry za taką kase (do ok. 100zł)?

 

I jeszcze mam pytanie. W jaki sposób wyglądałoby połączenie w przypadku rozdzielenia z pomocą routera kupionego osobiście? Tzn kabel leciałby do modemu za 1zł, potem do routera a potem ethernetem do mojego PC i do PC sąsiada?

 

Jak wtedy może wyglądać szybkość, gdy z obu komputerów korzysta się z internetu? Prędkość :2?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i o takie proszę każdego, kto będzie wiedział chociażby część z tego co zapytałem.

 

Pozdro600

 

edit: być może wyżej napisałem to co już mi odpowiedziałeś kulasy i wiem już że legalność to wymysł pracownika Ery, ale wklejam to z innego forum i już nie będe zmieniał.

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...