Skocz do zawartości
Camis

Era Internet Stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły już 4 dni od awarii łącza i dalej zero kontaktu i wyjaśnień ze strony Ery.

 

Zadzwoniłem więc na 602 900 000, czyli BOA Ery, gdzie jak zawsze większość czasu mija na słuchaniu muzyczki, a impulsy lecą (dzwonię z Plusa).

Odnoszę już nie po raz pierwszy wrażenie, że robią to specjalnie po to, żeby nabić operatorowi kasę.

Średni czas załatwienia najprostszej sprawy, to 10 minut wiszenia na komórce!!!

 

"Konsultant" odpowiedział mi, że 60 godz., to jest średni czas oczekiwania na rozwiązanie sprawy.

Na pytanie jaki jest graniczny, końcowy czas, odpowiedział, że nie ma takiego...

Problem podobno leży po stronie TP S.A., dokąd zostało wysłane zapytanie i czekają.

Na moje stwierdzenie, że poprzedni konsultant odpowiedział, że problem jest po stronie urządzeń Ery, usłyszałem odpowiedź, że Era nie posiada żadnych urządzeń...

... nie wiem, czy śmiać się czy płakać...

Taka jest właśnie rozmowa z "konsultantami".

 

Dodał także, że Era nie ma żadnych umów z TP S.A., które określałyby czas na usunięcie awarii...

 

Na kolejne pytanie, jaki jest czas odpowiedzi na zapytania wysyłane do boa@era.pl, uzyskałem odpowiedź, że 30 dni.

 

Więc każdy z nas ewentualnych klientów Ery, może sobie tak czekać bez dostępu do netu wg konsultanta do grobowej deski.

 

Każdemu zdrowemu na ciele, a w szczególności na umyśle, w świetle wyżej opisanych zdarzeń,

SZCZERZE ODRADZAM JAKIEKOLWIEK ZAWIERANIE UMÓW Z FIRMĄ ERA

 

Ludzie naprawdę warto zapłacić więcej i mieć neta w TePsie, niż zapłacić np. 49,00 zł za 2 mega i go nie mieć!!!

 

Dalszy przebieg wypadków z pewnością opiszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podział łącza wygląda tak:

Dołączona grafika

 

 

Router może być np. taki

http://allegro.pl/item368967888_neostrada_...ision_tech.html

 

W razie awarii zawsze jest modem po neostradzie - poco płacić za aktywację?

Jedyny modem po TP to jakiś Thomson jedynie z wyjściem RJ11, więc nic tu nie wykombinuję. Livebox jest przepominam w dzierżawie i go oddam po wygaśnięciu umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. No to faktycznie ;)

A zna ktoś może dobry router z modemem wbudowanym ADSL (nie musi mieć WiFi). Myślałem że dobre są D-Linki, ale widzę na aukcjach często sprzedawane jako uszkodzone że "się restartuje" itp. Dobrym wyborem jest podobno Pentagram. Ktoś może podać dokładne modele jakiegoś takiego ciekawego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulasy masz totalnego niefarta XD ci co mnie znają (jest takich osób na forum trochę) wiedzą że nie jestem zwolennikiem ery i nigdy nie byłem dzwoniąc do boa dopiero za 4 razem wszystkie moje problemy zostały rozwiązane(za jednym zamachem!) poprostu dzwoń aż trafisz na jakiegoś faceta ci najczęściej wiedzą whazup pozatym tp ma też określony czas na odpowiedz w razie awari to pierwsze primo drugie poczytaj umowę i co tam pisze na temat rozwiązywania problemów w terminie. u mnie 1,5 miecha bezawaryjnie. (na początku pomylili prędkość i źle mnie podpieli raz nie było neta 4 godziny wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulasy masz totalnego niefarta XD ci co mnie znają (jest takich osób na forum trochę) wiedzą że nie jestem zwolennikiem ery i nigdy nie byłem dzwoniąc do boa dopiero za 4 razem wszystkie moje problemy zostały rozwiązane(za jednym zamachem!) poprostu dzwoń aż trafisz na jakiegoś faceta ci najczęściej wiedzą whazup pozatym tp ma też określony czas na odpowiedz w razie awari to pierwsze primo drugie poczytaj umowę i co tam pisze na temat rozwiązywania problemów w terminie. u mnie 1,5 miecha bezawaryjnie. (na początku pomylili prędkość i źle mnie podpieli raz nie było neta 4 godziny wszystko.

Sorry, że dopiero teraz odpisuje ale... problemy z netem...

Dr@GuN dzięki za Twoją odpowiedź ale gdybyś przeczytał uważnie moje posty, to wiedziałbyś, że dzwoniłem do BOA Ery nie jeden raz, a rozmowa z konsultantami, w większości przypadków, nie ma sensu (patrz poprzednie posty), poza zgłoszeniem awarii i tak przekazują sprawę do Działu technicznego i co najwyżej poinformują Cię, że sprawa jest w trakcie rozwiązywania.

Piszesz, że Twój net działa bez problemu 1,5 miecha. Mój net działał bez problemu od połowy marca, czyli dłużej ale padł.

No i zanim dzwonię i pytam, to najpierw czytam.

Radzisz mi przeczytać umowę, a ja Tobie mówię, że nic tam na temat terminów usuwania awarii nie jest napisane, chyba że się mylę, bo Ty twierdzisz, że podobno jest inaczej.

 

Dr@GuN jeżeli możesz, to proszę Cię zacytuj ten fragment - bardzo mi pomożesz.

 

Poniżej ciąg dalszy farsy pt. Era internet stacjonarny:

 

8 dzień - usługa Era internet stacjonarny nadal nie działa.

Dostaję wyjaśnienie e-mailem z boa@era.pl, następującej treści:

 

"Odpowiadając na Pana zgłoszenie, pragnę wyjaśnić, że nie jest możliwe określenie, ile czasu będzie trwało usuwanie ewentualnych awarii czy problemów z działaniem usługi i nie jest to również regulowane przez regulaminy. "

 

I co Wy na to?

Nazwanie tej firmy dziadowską, to moim zdaniem duży komplement...

 

Korzystam z kawiarenki internetowej płacąc 4,00 zł/godzinę.

 

Podsumujmy:

49,00 zł - abonament miesięczny

28,06 zł - abonament socjalny za łącze TP S.A.

30,00 zł - kilka telefonów do BOA Ery dot. niedziałania usługi - najprostsze dowiedzenie się czegoś lub nie, to rozmowa (czekanie ze słuchaniem muzyki) ok. 7-10 minut

4,00 zł/godz. korzystanie z kawiarenki

??? czas niedziałania usługi dostępu do internetu

wkur... się - bezcenne!

 

Policzcie sami, czy to okazyjna cena?!

 

cdn. ...

Edytowane przez kulasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. No to faktycznie ;)

A zna ktoś może dobry router z modemem wbudowanym ADSL (nie musi mieć WiFi). Myślałem że dobre są D-Linki, ale widzę na aukcjach często sprzedawane jako uszkodzone że "się restartuje" itp. Dobrym wyborem jest podobno Pentagram. Ktoś może podać dokładne modele jakiegoś takiego ciekawego sprzętu?

linksys wag200g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!! UWAGA UWAGA UWAGA !!!!!!!

 

Jeżeli ktoś wpisywał się na liste do chętnych z korzystania z EryGG i nie zdecydował się jednak proszę o kontakt:

gg: 88 000 22

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wag200 jak linksys ja sobie chwalę routery asusa :)

 

EDIT:

 

u mnie necior dalej śmiga bez rozłączeń i takich wynalazków jak ja lubie podpisywać dobre umowy ^^

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 18.05 podpisałem umowę na 2Mb/s (w Netii dali mi dawniej 6mb/s) i czekam do dzisiaj ;(

W piątek miał być, ale wyszło podobno jakieś spięcie na linii Era-TPSA i ma być jutro - zobaczymy...

 

BTW - Era nie ma jakiejś darmowej infolinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ostanie dwie strony i musze przyznac ze niezle jajaca sa z ta Era :lol:

 

Co do osob skarzacych sie na dzialanie neo i Tp, nie rozumiem waszych problemow. Mam 4 lata neostrade 2 razy byly problmy spowodowane przez nich, raz przez 3 dni nie mialem neta bo kable pokradli ze studzienek. Nie moge tez narzekac na obsluge na infolinii lub techniczna, zawsze wszystko wytlumacza i pomoga.

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki router polecili byście pod neta z ery ale z wifi, i najlepiej firmy Linksys?

Ja bym się zastanowił nad czymś z Cerberusów. Sam biore router Pentagrama, ale mi jest potrzebny bez WiFi. Mój wybór padł na model Cerberus P 6311-072. Trochę się znam i analizowałem i dla mnie jest to najlepszy wybór zarówno dobry jakościowo i funkcjonalnie jak i cena\jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 18.05 podpisałem umowę na 2Mb/s (w Netii dali mi dawniej 6mb/s) i czekam do dzisiaj ;(

W piątek miał być, ale wyszło podobno jakieś spięcie na linii Era-TPSA i ma być jutro - zobaczymy...

 

BTW - Era nie ma jakiejś darmowej infolinii?

No bo trzeba było zakładać przed kwietniem, wtedy było wszystko (prawie) w porządku :D

 

Ostatnio to były spięcia w erze...co trochę padała na całe dnie. Ogólnie jakieś 3dni bezruchu było. Ale w porównaniu do moich wcześniejszych dostawców...nawet nie zdążyłem się zezłościć, tak już mi cierpliwość wytrenował internet z radiowych osiedlówek.

 

Infolinii nie ma darmowej, ba..nawet oddział techników nie ma swojego nr wew. trzeba przez centralkę zawsze dzwonić :/ Ciekawe czy można ich jakimś paragrafem zagiąć i odliczyć sobie za połączenia, bo 20zł już wywaliłem na telefony do nich.

 

Żeby nie było, poza powyższym...ideał dla mnie. Cały czas 270-280KB/s transferu, komfort niezastąpiony :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neta mam juz prawie pół roku albo i więcej i musze powiedzieć że jak coś pada to na całej lini ale na szczęście jest "internet z radiowych osiedlówek." ^^

 

ale jak chodzi...to miodek...oto przykład ^^

 

http://images46.fotosik.pl/18/89a73b9d4881b1b2.jpg

 

sam byłem zaskoczony bo nie zdarza sie zeby coś szło ponad te 6mbit(780KB/s max).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat lekko odświeżony i tylko 2 nowe posty, mocno zastanawiam się nad stałym łączem w ERA. Pytanie do posiadaczy, czy warto się w to bawić, czy mimo wszystko skusić się na Neostrdę. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 latach warto coś napisać.

Internet stabilny jak skała. Wszelkie problemy jakie zaliczałem wynikały z winy TPsy i sąsiedzi z Neo równiez je mieli.

Obecnie TP robi modernizację centrali (w liczbie mnogiej o ile wiem) u mnie, powiat/województwo. Zobaczymy czy parametry się zmienią po zakończeniu robót, teoretycznie do końca marca.

 

Dzwoniąc z awarią (weekend bez netu czego winą okazał się zawieszony Linksys..poczułem się jak totalny noob :/ ) zaproponowano mi anex do umowy. Warunki ciekawe. 54zł/m-c i możliwość zwiększenia prędkości do 20Mb/s bez dodatkowych kosztów = taki sam abo dla 6 i 20Mb/s. W porównaniu do obecnych 79zł.... cóż, nie ma się chyb nad czym zastanawiać poza kolejnym 2letnim zobowiązaniem.

Z drugiej strony moja jedyna nadzieja, czyli internet radiowy 5GHz odpada z racji jednego jedyne w promieniu 20m....drzewa stojącego mi na drodze antena-nadajnik :-/ Tak więc muszę zostać przy pierońskich BSA na liniach TPsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...