Skocz do zawartości
bortas

Doładuj laptopa alkoholem.

Rekomendowane odpowiedzi

Toshiba przedstawiła prototyp baterii, która w przyszłości ma się stać źródłem energii dla laptopów. 

Ogniwo ma przekształcać metanol w energię, Toshiba twierdzi że na takiej baterii laptop będzie mógł pracować przez pięć godzin. 

Pojemniki będą do kupienia w zestawach po 50cc już w 2004 roku. 

Zaprezentowany prototyp baterii jest wielkości cegły, ale docelowo ma być rozmiarów komputerowej myszki. 

Energia z nowej generacji źródła ma wahać się pomiędzy 12W – 20W. 

Dzięki zastosowaniu tego samego interfejsu co w bateriach litowo-jonowych, będzie możliwe wykorzystanie nowej generacji pojemników w już istniejących laptopach. 

Przyszłe wersje baterii mają dostarczać energii na dziesięć godzin pracy komputera, zaś przy zastosowaniu procesorów o mniejszym poborze prądu np. układów Intel Centrino, czas pracy ma się zwiększyć jeszcze o 20%. 

Toshiba ogłosiła, że pracuje również nad wersjami ogniw dla PDA oraz telefonów komórkowych. 

 

Źródło: BBC 

u nie raczej długo taka bateria by niepochodziła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to było kilka miesięcy temu w papierowym chip'ie :)

kilkanascie miesiecy temu :wink: w czasopismie elektronicznym

 

produkt uboczny takiej baterii to tylko para wodna :P

Sory, oprzesadziłem, kilka miechów temu.. :) Tak mysłę. Dość dawno go juz nei kupuję i moze dlatego tak strzeliłem ;) A no moze o parze też cos tam było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czytalem w "wiedzy i zyciu" tyle ze do komorek. Podobno to ma byc kilka razy wydajniejsze od NiMh i innych normalnych baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie wasze i posty i zastanawiam sie czy ktorykolwiek z Was uwazal w szkole na chemii? :lol: :lol: :lol:

zycze powodzenie w piciu alk. metylowego :lol: jezeli cie nie zabije to przynajmniej oslepia cie same opary 8O 8)

to nie to samo co etylinka 40% 8) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie wasze i posty i zastanawiam sie czy ktorykolwiek z Was uwazal w szkole na chemii? :lol:  :lol:  :lol: 

zycze powodzenie w piciu alk. metylowego :lol: jezeli cie nie zabije to przynajmniej oslepia cie same opary 8O  8) 

to nie to samo co etylinka 40% 8)  :twisted:

Z tego co czytałem na ten temat (opracowania techniczne)- to na etylowym też powinno ganiać (człowiek gania to maszyna nie????) tyle że może się troszke katalizator "psuć" co może obniżyć trwałość...

A teroetycznie powinno działać na bęzynie rektyfikowanej - ale w ogniwie nie ma żadnego inicjatora reakcji (by trzeba w środek wpakować porządną grzałke, która na start podgrzeje katalizator, albo pomyśleć o jakiś inicjatorach chemicznych) - ale bęzynki to już chyba nikt pić nie będzie.... :lol: :lol:

 

Pozatym można będzie toto kręcić!!!!! - drobne domieszki do spirolu mogą doprowadzić do szybszego spalania - co może dać ciekawe wyniki.... ....aż do upalenia ogniwa łącznie :D :D :D

 

 

Uprzedzam pytanie (Chemicy nie czytać!!)- reakcja zachodząca w ogniwie jest praktycznie identyczna z reakcją spalania alk. co prawda ognia nie ma, ale ciepła wydziela się troszke sporo, komponenty i produkty reakcji są takie same (w ogniwie dochodzi do spalania z udziałem katalizatora)

 

Jak kto bardzo kce to moge mu napisać reakcje spalania alk. w powietrzu, oraz dla porównania reakcje w zachodzącą w ogniwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...