Skocz do zawartości
CKM18

Nie Mogę Zainstalować Windows Pomocy :-( Brak Pliku Ntldr 2 Kompy Padły Proszę O Pomoc !

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie skopiowało wszystkie sterowniki, sformatowałem dysk i utworzyłem partycję i już miało instalować system gdy po restarcie przed wejściem na płytę - pokazuje oczywiście "dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd" ale zamiast rozruchu wyskoczyło coś takiego :

 

Brak pliku NTLDR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del , aby zresetować i ciągle jest to samo już mnie normalnie krew zalewa :-(

 

z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ) Jesli masz fat32 to dyskietka startowa z obsluga cd-romu i kopiujesz ntdlr z folderu i386 z plyty instalacyjnej winxp do głównego katalogu c:

Jesli ntfs to uruchamiasz z plytki instalacyjnej uruchamiasz konsole odzyskiwania i wpisujesz copy e:\i386\ntdlr c:\

e-to litera cd-romu

 

B ) uruchamiasz instalke WinXP, wybierasz naprawe systemu i potem narzedziami typu Fixboot, Fixmbr powinno dac sie naprawic.

 

c )sprawdz czy w biosie nie przestawil sie typ dysku (lba, chs, itepe) jezeli jest na auto to wymus po kolei kazdy z trybow i zobacz czy ruszy.

 

OR KLIK

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiety - wrzuciłem do 2 kompa dysk celem sformatowania i teraz jest to samo :-( zaraz się załamie :-( 2 komp mi się zje.... pomocy :-( co mam zrobić krok po kroku żeby tamtego kompa uruchomić ????? proszę o pomoc - muszę uruchomić tamtego kompa gdyż są tam ważne rzeczy itp nie mogę formatować dysku pomocy, wszystko działało dopóki nie podłączyłem mojego dysku :-(

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Rozwiązanie: W przypadku wyświetlenia takiego komunikatu możemy naprawić błąd stosując następującą procedurę:

1. w przypadku partycji systemowej FAT32

- ustawiamy w BIOSie uruchamianie komputera z dyskietki startowej

- wkładamy do napędu CD-ROM dysk instalacyjny Windows XP

- uruchamiamy komputer z dyskietki startowej Windows 98

- kopujemy plik NTLDR lub NTDETECT.COM z folderu i386 dysku instalacyjnego Windows XP do głównego katalogu dysku C:

- przywracamy w BIOSie uruchamianie z dysku twardego

- wyjmujemy nośniki i restartujemy komputer

2. Dla partycji NTFS

- ustawiamy w BIOSie uruchamianie komputera z napędu CD-ROM

- wkładamy do napędu CD-ROM dysk instalacyjny Windows XP

- uruchamiamy konsolę odzyskiwania systemu

- wpisujemy następujące polecenia:

COPY L:\i386\NTLDR C\:

COPY L:\i386\NTDETECT.COM

C:\ (L to moja litera określająca napęd CD – oczywiście trzeba wstawić własną)

- przywracamy w BIOSie uruchamianie z dysku twardego

- wyjmujemy płytę CD i restartujemy komputer

 

Znalezione w necie.. KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest z plyty instalacyjnej wybrac 'napraw' potem wybrać do której instalacji chcesz wejść, jak jest jedna to nacisnij "1", potem hasło administratora, jeżeli nie było włączone to tylko 'ENTER'. Potem piszesz DIR C: i wciskasz 'enter' nastepnie wpisujesz po kolei:

CHKDSK

FIXMBR C:

FIXMBOOT

EXIT

po kazdym wpisie enter

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens - jak wciskam R - czyli repair na tamtym kompie to pisze że nie ma żadnych problemów :-( muszę mieć włożoną tą płytę od tamtego kompa z win xp home, czy może być 2 wersja home taka sama ???

 

uffff naprawiłem 1 komputer, ale dalej nie wiem co robić z moim :-(

 

cały czas wyskakuje to popie......

 

" brak pliku NTLDR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del , aby zresetować "

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak to robilem to uzylem tej samej plytki z ktorej byl instalowany windows.

 

A jaka masz kolejnosc bootowania? W pierwszym kompie ustaw tak zeby dysk na ktorym jest winda bootowal sie pierwszy.

Co do drugiego kompa to wez zresetuj bios, poczym odnowa ustaw kolejnosc bootowania, tak aby ten dysk na ktorym znajdowala sie winda byl pierwszy. Juz nie wkladaj do niego tamtego hdd :P

 

Cos obilo mi sie o uszy ze kolejnosc tez moze miec znaczenie- warto sprobowac.

 

EDIT:

Tzn naprawiłeś ten komputer do ktorego pozniej wsadziles dysk? W jaki sposob? :)

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens - jak wciskam R - czyli repair na tamtym kompie to pisze że nie ma żadnych problemów :-( muszę mieć włożoną tą płytę od tamtego kompa z win xp home, czy może być 2 wersja home taka sama ???

uffff naprawiłem 1 komputer, ale dalej nie wiem co robić z moim :-(

cały czas wyskakuje to popie......

" brak pliku NTLDR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del , aby zresetować "

Nie za bardzo rozumiem gzie masz jaki i ile dysków, ale jeżeli w kompie, który nie działa masz więcej niż jeden dysk, to ustaw go jako podstawowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens - problem był banalny, oczywiście zresetowałem bios i przywróciłem domyślne ustawienia, ale nie docisnąłem też kabla sata do końca i myślę że dlatego też nie mógł wykryć dysku :-( to z nerwów wczoraj, , dzisiaj mi już trochę przeszło - ale na razie nie będę tam wkładał mojego dysku :-) bo nie mam zamiaru znowu się z tym męczyć i bać się że coś pójdzie nie tak, teraz jadę do Wrocławia, jak wrócę będę z tym walczył.

 

kszonek - w moim kompie z siga jest 1 dysk z 1 partycją i nie zdążyłem na nim nawet zainstalować windows bo od razu wyskoczył ten błąd - tuż przed samą instalacją :-( jak sformatowałem dysk i uruchomiłem ponownie komputer to nie weszło do instalacji tylko od razu po biosie i załadowaniu płyty wyszedł ten pop...... brak pliku :-(

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zależy co robisz - do instalacji dysk musi byc ten sam

 

ale naprawiać trzeba z konsoli! a do tego juz nie musi byc ten sam dysk

 

z pewnej porady...

Sa one bardzo wazne gdzy sa to pliki glownej partycji dysku systemowego, ktora to partycje wlasnie usunelismy lub sformatowalismy. Pliki te moga byc napisane jedynie wersja orygnialna. Nalezy je dograc do systemu Windows XP D: (u mnie)

 

1. Nalezy wystartowac system z plyty instalacyjne Windows XP

2. Wybrac Konslole odzyskiwania systemu

3. Wybrac partycje na ktora bedziemy kopiowac pliki u mnie D:

4. Podac haslo jakie zostalo uzyte podczas pierwszej instalacji systemu lub Enter gdy nie uwzgledniono hasla

5. Zastosowac polecenie kopiowania

 

copy dysk:\i386\ntldr d:\

copy dysk:\i386\ntdetect.com d:\

 

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się plyta CD z systemem operacyjnym

 

\i386\ - katalog gdzie znajduja się pliki na plycie CD

 

6. Ponownie uruchomic komputer - system startuje bez komunikatu NTLDR is missing.

 

----

 

druga porada z www.kellys-corner.com sorry poprawka

 

Windows XP users

1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.

2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.

3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.

4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.

5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.

6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter "E". This letter may be different on your computer.

 

copy e:\i386\ntldr c:\

copy e:\i386\ntdetect.com c:\

7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki co jest zwalone bo już naprawdę tracę cierpliwość , sformatowałem dysk w innym komputerze tam działa on ok, formatuje się wykrywa go itp.

 

ale jak chcę zainstalować windows to niestety na każdej płycie boot nie idzie ( sprawdzałem 3 płyty z windows xp)

 

i za każdym razem jest tak

 

włączam kompa i gdy wskakuje veryfing dmi pool data

potem oczywiście

dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd

no i standard : brak pliku NTLDR

naciśnij Ctrl+alt+del aby zrestartować

 

robiłem już to co wyżej, resetowałem bios zworką, zmieniałem kable sata nie mam pojęcia co z tym zrobić od wczoraj z tym walczę :-(

 

dograłem brakujący plik na innym komputerze , teraz przy jak tylko zacznie botowanie to komputer się resetuje i oczywiście dalej nie mogę wgrać windowsa :-(

 

wgrałem na dysku windowsa na innym komputerze , potem chciałem sformatować na moim komputerze nie udało się i oczywiście znowu brak pliku NTLDR

nie mam już na to siły będę wdzięczny za pomoc bo to już naprawde przechodzi pojęcie :-(

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

1. skoro na drugim kompie dysk działa to napisz w jaki sposób tam jest podpięty? - prosto z zasiłki przez kabel zasilający SATA i zwykły kabel SATA? tak samo jak na pierwszym?

gdzieś wyczytałem że komuś pomogło przepięcie dysku na zasilanie przez przejściówke z molexa

 

2. spróbuj podłączyć go do działającego kompa i przegrąć ten plik na dysk

 

3. napisz które z tych sposobów już przerabiałeś? http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;318728

 

4. i z tych http://pcsupport.about.com/od/findbyerrorm...drmissingxp.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem, to komp w ogóle nie bootuje z płytki, więc to nie ma nic wspólnego z hdd, a Twoje porady majkel84 też chyba nic nie dadzą..... Chyba, że czegoś nie rozumiem.

 

Jeżeli dobrze rozumiem to sprawdź z płytką LiveCD jakiejś distro Linuksa, sprawdź an innym napędzie i na innych taśmach, możesz nawet do tego odpiąć dysk.

 

Zobacz też na innej klawiaturze - usb/ps2, bo może przy wciśnij dowolny klawisz płyta nie dostaje sygnału z klawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff udało się naprawić ten problem opisze co i jak jakby ktoś kiedyś miał takie niefortunne zdarzenie u mnie udało się tak :

 

sformatowałem dysk , dograłem do niego brakujące pliki na innym komputerze , potem na tym innym komputerze zainstalowałem windowsa i przełożyłem dysk do mojego pc gdzie zabotowałem z cd naprawianie tego windowsa i po reinstalacji poszło z góry dzięki za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...