Skocz do zawartości
Kwiato87

Blueconnekt, Iplus Czy Orange Free?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie?? Co wybrac?? Z gory zaznzaczam ze interesuja mnie najtansze opcje. Najwiekszym zmartwieniem jest max transfer przy tych opcjach,ale nie stac biednego studenciaka na luksusy. Pytanie do tych ktporzy korzystaja powiedzce czy te 0,5 Gb transferu wystarczy miesiecznie na codzienne przegladanie www i komunikatory + sciagniecie kilku utworow przez p2p co jakis czas ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie?? Co wybrac?? Z gory zaznzaczam ze interesuja mnie najtansze opcje. Najwiekszym zmartwieniem jest max transfer przy tych opcjach,ale nie stac biednego studenciaka na luksusy. Pytanie do tych ktporzy korzystaja powiedzce czy te 0,5 Gb transferu wystarczy miesiecznie na codzienne przegladanie www i komunikatory + sciagniecie kilku utworow przez p2p co jakis czas ??

hm... Do samego przejrzenia www/komunikatora/poczty - pol giga spokojnie starczy.

Natomiast ściaganie jakichkolwiek plików już raczej będzie pod limit. Jak nie możesz się bez iplusa/simdata obejść, co 2 tygodnie zmieniasz stancję... da się przeżyć, zwłaszcza ze zazwyczaj można na uczelni ściągnąć to co potrzebne.

Ale jak masz stałą stancję rozejrzałbym się za jakąś lokalną radiówką - zazwyczaj coś takiego w okolicach akademików jest dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Kuzyn ma podobne, skromne wymagania z jednym ALE. Chciałby sobie pograć w stzrelanki (CoD2 np) w multiplayerze. Miła pani w Era poinformowała , że rzeczywisty transfer przy opcji 512 to ok 360 kb. Czy to wystarczy ? Może ktoś praktykował i wypowie się z własnego doświadczenia.

Edytowane przez Sqter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do czynienia z orange po EDGE (w Gdyni, umts jest, ale modem nie obsługuje) i działa to, szczerze mówiąc, tragicznie. Pingi koło 600-800 (czasami zgubi pakiety), max transfer dochodzi do 12 KB/s, uploadu w ogóle nie ma, nawet na skype nie da się normalnie gadać (wszystko to przy 87% "zasięgu" czy czegoś tam). Pół giga wystarcza, bo po chwili i tak się odechciewa z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko po części związane z kwestią mobilnego neta. Czy można skonfigurować ręcznie połączenie z takim netem, czy trzeba korzystać z softu od dostawcy neta, sprzętu? Kupiłem na allegro kartę sierry aircard 875 na pcmcia, ściągnąłem ze strony sierry manager połączeń, ale on jest strasznie mulący, zwłaszcza przy starcie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę - posiadam iplusa (wcześniej 1GB za 60 zł, teraz zmieniłem mam 3GB w tej samej cenie), niby żadna konkurencja dla play (10GB) ale czytając o problemach z tą siecią opiszę i w sumie polecę iplusa gdyż:

 

iplus wprowadził ofertę do 100GB miesięcznie w godzinach 24.00 do 9.00 - i to naprawdę działa. W zasięgu HDSPA (2kreski, wiocha na której TP nawet nie daje tel na kabel ;) uzyskuję transfer na poziomie 190-250kb/s :) najlepsze jest to że nie ma dodatkowych opłat, żadnego zrywania połączeń, niedociąganie plików itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...