Skocz do zawartości
marcinsz0

Chłodzenie Wodne Na 8800 Gt,chłodzący Tylko Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie czy na GF 8800 GT wystarczy załozyc blok wodny pokrywajacy tylko GPU, na pamięć załozyłbym radiatory,czy takie rozwiazanie sie sprawdzi? Bloki full-cover sa drogie,poza tym mam w domu bloczek wodny Abadon lite na GPU i chciałbym go wykorzystac na karte graficzną.Pamieci oczywiscie mam zamiar pokrecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać radiatory na miejsca pokazane na tej fotce:

Dołączona grafika

I dać jakiś nawiew na to. Radiatory możesz kupić lub wyciąć z jakiegoś starego radiatora od procesora.

Tak to powinno wyglądać mniejwięcej:

Dołączona grafika

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocno sie grzeja pamieci na tej karcie ? chciałem zastosowac pasywne chłodzenie pamieci bez dodatkowego nawiewu, mam obieg powietrza w obudowie ale tsunami nie ma, 1 wentylator wciaga powietrze z przodu obudowy,a 2 w zasilaczu wyciaga gorące powietrze ze srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafwlkp

 

Kurna masz zarabiste te radiatory na pamieciach , kurna duze miedziane

to jakies pinowce ,pewniakie m drogie jak cholera

pochwal sie

Nadmuch zalecany do dobrego chlodzenia .

 

 

marcinsz0

 

Looknij na mojego Avantara

 

to Prison Pro V2 GPU 99zl

Zajebisty bloczek jak za takie pieniadze , bardzo wydajny

sa lepsze o 2-3 'C ale za 100% wiecej kasy

wiec to nie interes

 

szczerze polecam

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać radiatory na miejsca pokazane na tej fotce:

[...]

I dać jakiś nawiew na to. Radiatory możesz kupić lub wyciąć z jakiegoś starego radiatora od procesora.

Panowie z Arctic Cooling ponoć posiedzieli trochę nad najnowszymi kartami i wyszło im, że nawiewu być nie musi: http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx...ata=7&disc=

 

Ile w tym prawdy, nie wiem, ale nawet minimalny nawiew z pewnością nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prison Pro V2 GPU fajny i wydajny ale ten top z aluminium jakos mi nie pasuje,niby jest anodowany ale czy to 100% pewny sposób zapobiegajacy korozji ??

stosuje sie odpowiedni plyny/dodatki antykorozyjne poprostu

 

a jak wyglada sprawa z 3850 ? mam male radiatorki thermala , chodzi na stockowych ustawieniach , chyba nie jest nawiew specjalnie potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie leży u mnie prison pro v2 i czeka żeby go założyć

Powłoka wygląda całkiem solidnie i myślę że nie powinno być problemów z korozją

 

Edit: Dodam że ten aluminiowy top wydaje mi sie pewniejszy od plexy,która czasem lubi pęknąć

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz poszukać u kolegów zza Odry bloczków na pojedyncze kostki ram:)

Tylko że taki zestawik tani nie jest, 8 bloczków + 2 rozgałęźniki troszki kosztuje (sam kiedyś kupiłem i na razie leży bezużyteczny, dorwałem bloczek Koolance i z planu MCW60+te właśnie bloczki zrezygnowałem)

Koło weekenda mogę wrzucić jakieś fotki, niestety linka nie dam do sklepu gdzie to kupilem, bo nie mają chyba już w ofercie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec jaka wysokość z kolankami ma Prison pro gpu ,zastanawiam sie czy ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>wersję z kroccami prostymi wyprowadzonymi z boku czy z kolankami,W tych drugich nie byłoby problemu załozyc wysokie radiatory na pamieci ale znowu karta graficzna bedzie zajmowac 3 sloty.

Cały czas mam obawy czy nie zeżre mi korozja tych bloczków z anodowanego alu mino stosowania wlasciwego plynu ;/

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odświeżam stary temat.

 

Czy konieczne jest oprócz naklejania radiatorów na pamięciach również naklejanie ich w tych innych miejscach zaznaczonych na zdjęciu? Na kartę będzie nawiew z wentylatorka 120mm@5V.

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafwlkp

 

Kurna masz zarabiste te radiatory na pamieciach , kurna duze miedziane

to jakies pinowce ,pewniakie m drogie jak cholera

pochwal sie

Raditorki Swiftecha...wydajnosc bardzo dobra tyle, ze tasma dolaczona do nich jak dla mnie jest kiepska B-)

cena...hmm sadze, ze odpowiednia do wydajnosci :lol:

LINK1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raditorki Swiftecha...wydajnosc bardzo dobra tyle, ze tasma dolaczona do nich jak dla mnie jest kiepska B-)

cena...hmm sadze, ze odpowiednia do wydajnosci :lol:

LINK1

Tak dla ścisłości to na fotkach są radiatory enzotech, to samo co swiftech ale więcej pinów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.

 

jak skladalem WC na poczatku stycznia tego roku, przykleilem te radiatory na klej arctic coolinga, i 30 kwietnia jak chcialem zdjac radiatory to 3 sztuki odeszly razem z kostka ram. Reszta odchodzila tak, ze nawet nie musialem sie wysilac i same odpadly a te 3 gowna odeszly z suprajsem pod spodem ;d

 

anyway, na tym orginalnym kleju to sie trzymac za wuja nie chcialo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą ściągałem moje aluminiowe radiatorki przyklejone za żalmana nie dało rady ściągnąć jednak ten klej ma to do siebie ze kruszeje więc kombinerki i przekręcenie radiatorka na bok i :gitarzysta:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleiłem miedziane swiftechy na taśme 3m i przez pół roku żaden nie odpadł, a na karcie nie ma nawiewu więc ram się dosyć grzeje.

BTW co sądzicie o tym http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=2484 IMO przegieli z ceną, fullcover zalmana kosztuje już 80zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...