Skocz do zawartości
TripleX

Zasilacze Pc Power & Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sie pojawiły w ofercie Silent-PC.pl

Powiedzcie mi ze to jest czyjs zart, czy ten zasilacz faktycznie ma 49amperów na POJEDYNCZEJ linii +12V :blink: :blink: :blink:

 

Dołączona grafika

 

w prawdzie wiekszosc modeli jest na zamowienie, ale model 610W jest dostepny od reki i to za wcale nie znowu jakies chore pesos.

 

EDIT:

znalazlem fajna recenzje http://www.dvhardware.net/review137_silencer_610.html

 

i jestem w szoku :blink:

 

Test system

 

# Intel Core 2 Duo E6400 processor with OCZ Vendetta HSF

# Asus Commando motherboard

# EVGA GeForce 8800GT Overclocked

# 2GB OCZ Flex XLC PC2-6400 CL3 memory

# Seagate 320GB HDD

# CoolerMaster Cosmos case

# PC Power & Cooling Silencer 610 PSU

# Dell 2407WFP LCD display

 

Dołączona grafika

Edytowane przez TripleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ciekawa konkurencja dla Corsaira TX 650W który jest w podobnej ceniie. Ciekawe jak z ciszą w obydwóch zasilaczach. Bo mocowo to obydwa pewnie dadzą rady każdej maszynce wliczając quada + 2x88gtx + kilka dysków, kilka napędów i 4gb ramów

Sam już nie wiem czy kupić HX 520W czy TX 650W czy tego Silencera :S

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink:

 

nie zebym tutaj na sile kogos przekonywal ale IMHO zdecydowanie wybralbym PCP&C oraz ich rozwiazania (jedna potezna linia +12V zamiast kilku mniejszych) niz konkurencje

 

BTW ...szybcy jestescie :lol2:

 

 

zachecam do zerkniecia : http://aphnetworks.com/reports/pc_power_co...silencer_610w/4

 

"Anyways, in regards to noise -- under regular load, the power supply is decently quiet; it's audible to a minor amount. While this is very subjective, I am quite a picky person on noise and the loudest component in my entire system is my hard disk -- I've even gone to passively cool my GeForce 8800GT. On a scale from 0-10 where 0 is the silent and 10 is the loudest, I would rate the PC Power & Cooling Silencer 610W at 3.5/10 -- which is still very decent. There's definitely no turbulence noise as we've described in the Tagan ITZ 700W, but a silent hum of the fan is still audible if you are picky enough. After all, it's still a fan that needs to spin. The ADDA 80mm fan is not as quiet as the 120mm ADDA fan that I am used to in our near-silent Seasonic M12 power supply (In which I would rate around 1.5/10 in terms of noise on the scale). As the load increases, however, the PC Power & Cooling Silencer 610W's thermal sensor will detect it and increase voltage to the fan -- in which the higher the load, the more audible the fan is. Under our nominal load of around 200W this power supply retains well within our acceptable noise range."

 

"...Many reviewers with professional testing equipment obtained mostly equally as excellent test results. From its excellent build quality from the inside to the outside, absolutely hardcore in performance (Well, it did work in -18c weather), large 49A single +12V rail, and best of all, the first decently quiet PC Power & Cooling power supply I used makes the Silencer 610W a well round power supply that offers surprisingly great value for what you get."

 

i faktycznie Silencer 610 jest dostepny od reki i czeka az ktorys z polskich serwisow odwazy sie go przetestowac :)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co do tego podlaczyc?? 8rdzeniowy procek, 4x sli z 8800ultry? A do tego pol osiedla, zeby go wlasciwie obciazyc? :)

no wlasnie tu jest problem :lol2:

 

nie ma skad nabrac sprzetu ktory moglby obciazyc tego 610, a co dopiero w temacie mocniejszych modeli i np. 90A na +12V :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

Seasonic kontra CWT, zobaczymy co lepsiejsze, na pewno chciałbym mieć oba w łapskach i porównać.

rowniez bylbym rad gdyby takie porownanie moglo powstac, ale nie jest to takie proste do zalatwienia niestety gdyz najzwyczaj niej w swiecie portale do ktorych pisalem nie sa zainteresowane jak widac takim testem (purepc rowniez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w kraju tylko CHIP, chyba MOD-PLANET i Zenfist ma platformę dostosowaną do testów takiego potwora. Obecne testy wymagały by również Oscyloskopu czyli MP odpada, chyba że pożyczą, ale kto im pożyczy sprzęt za kilka tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co do tego podlaczyc?? 8rdzeniowy procek, 4x sli z 8800ultry? A do tego pol osiedla, zeby go wlasciwie obciazyc? :)

 

W czym problem ?

 

Komputer z quadem i radkiem 2900xt bedzie ciagnal ok. 450-500w z gniazdka dorzuc drugiego radka do CF i juz jestesmy w okolicach 600 przemnozmy przez 0.8 jako sprawnosc zasilki i mamy kolo 450-480W na zasilaczu w sam raz na zasilke 550/600 wat ;)

 

Na wiekszy zasilacz to juz chyba tylko Ultra w triple SLI z quadem moze stanowic wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko QUAD-SLI na 8800ULTRA to sztuka dla sztuki :D

Żadna obudowa nie ma 8 portów rozszerzeń PCI :D :D :D

(wszystkie, nawet big tower maja 7szt)

 

od bardzo długiego czasu wychodzę z założenia że zasilacz powyżej 500W kupuje się tylko i wyłącznie po to żeby utrzymać poziom ciszy i nie zagotować sobie całego zestawu...

 

PS. A do testów jeszcze kontroler SCSI i 10 dysków :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

letrev to pokaż mi quada z 8800ultra ;p ja widziałem tylko działające triple (i to tylko w necie ;)) triple zajmuje 6 slotów.

 

prędzej crossfireX :) np z 4x3870/50

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo wiem co poprzedni post miał udowodnić ?

3850 - jedno-slotowe są więc tutaj nie ma problemu ...

3870 - raczej dwu-slotowe więc znów QUAD VGA nie wchodzi w gre ...

 

a co do 3 x 8800 to sprzęt dobry do testowania obciążenia zasilacza natomiast sensu posiadania takiego zestawu do grania/pracy po prostu nie ma :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje.....

 

Zasilacz PC Power & Cooling Silencer Quad 750W SLI/CF

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dane techniczne:

 

- Standard: ATX12V (2.2), EPS12V

- Maksymalna moc: 750 W

- Filtr przeciwzwarciowy

- Filtr przeciwprzepięciowy

- Filtr przeciwprzeciążeniowy

- Aktywne PFC

- Maksymalne obciążenie na linii + 3.3 V: 24 A

- Maksymalne obciążenie na linii + 5 V: 30 A

- Maksymalne obciążenie na linii + 12 V: 60 A

- Maksymalne obciążenie na linii -12 V: 0.8 A

- Maksymalne obciążenie na linii + 5 VSB: 3 A

 

- Ilość wentylatorów chłodzących: 1

- Średnica wentylatora: 80 mm

- Typ: Wolnoobrotowy

- Głośność: 10 dB!

 

- Złącze 24 Pin (MB): 1

- Złącze 4 Pin 12V (MB): 1

- Złącze 8 Pin 12V (MB): 1

- Złącze 4 Pin (FDD): 1

- Złącze 4 Pin (HDD): 8

- Złącze S-ATA: 6

- Złącze PCI-Express 6 Pin: 2

- Złącze PCI-Express 6+2 Pin: 2

 

 

Recki:

 

http://www.viperlair.com/index.php/reviews...0-quad-psu.html

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2188

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/618/ENERMAX,...o/mocy/385~750W

 

http://www.ocia.net/reviews/pcpcsilencer750/page1.shtml

 

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3040

 

Cena:

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=23994

 

Jak dla mnie to ciężki wybór pomiędzy Enermaxem modulo a tym potworkiem.Jest nieco głośniejszy od Enermaxa ale gdyby wymienić wentylator na coś cichszego to ja nie widze lepszego zasilatora B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wszyscy widzą ostatnio w tych zasilaczach to ja nie wiem?

 

moim zdaniem to jest to samo w środku co OCZ (wlasciciel marki PCP&C)

 

tylko po co robią to pod całkowicie nową marką?

 

to tak jakby mercedes inne kolory niż srebrny zaczął sprzedawać pod marką "car and safety and luxury"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wszyscy widzą ostatnio w tych zasilaczach to ja nie wiem?

 

moim zdaniem to jest to samo w środku co OCZ (wlasciciel marki PCP&C)

 

tylko po co robią to pod całkowicie nową marką?

 

to tak jakby mercedes inne kolory niż srebrny zaczął sprzedawać pod marką "car and safety and luxury"

Widze że masz małe pojęcie :huh: Ale wybaczam boś młody stażem na tym zacnym forum :wink:

 

OCZ przejęło bardzo nie dawno PCP&C i PCP&C dalej robi zasilacze tak jak robił do tej pory.A to że sie teraz nazywa czasem OCZ PCP&C to nie ma żadnego znaczenia.Zobacz chociaż na recki które podałem i porównaj sobie bebechy z OCZ.

 

A odpowiadając na twoje pytanie:

 

- widzą 750W dla tryby SLI albo CF

- niezwykła stabilność która przewyższają Enermaxa Modu82+

- długie okablowanie(idealne jak masz bigtowera)

- cisze pracy(ta 80mm jest niezwykle cicha)

- no i mozliwosc wyboru pomiędzy niebieska,czerwona,czarna obudową

 

Dużym minusem jest natomiast brak modularności :( Przy takiej długości i gęstości kabli może sie zrobic bajzel w budzie.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od bardzo długiego czasu wychodzę z założenia że zasilacz powyżej 500W kupuje się tylko i wyłącznie po to żeby utrzymać poziom ciszy i nie zagotować sobie całego zestawu...

 

PS. A do testów jeszcze kontroler SCSI i 10 dysków :D :D :D

No to strzelaj ile prądu zjada moje PC. ST 2x4GHz,8GB,8x HDD,2x 4870X2.

Bo założenie masz dobre, też takie miałem, ale ostatnie wynalazki GPU robią niestety swoje :(

 

Dla ułatwienia powiem, że mocno ukręcone 9770+2x4870X2 (tylko to) + 1x HDD, w Vantagu potrafi sysać z gniazdka ~660W.

 

PS.

Akurat nowoczesne dyski SCSI,FB,SAS są mniej prądożerne niż typowe SATA (mając na uwadze ich prędkość obrotową).

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...