Skocz do zawartości
SuChyY

Klejenie Thermopoxem...

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele o godzinie okolo 15:00 skleilem sobie radiatorki na grafe, jako ze najpierw kleilem polowe mialem dosc malo kleju i nakladalem dosc cienkiutkie warstwy - myslalem ze jest OK. Po kilku godzinach wszystko bylo juz niezle sztywne. Dzisiaj rano wstalem - podnioslem karta za radiatorek - a wcale malo nie wazyla wiec stwierdzilem ze jest oka. Wlozylem ja i popracowalem jakies 1.5 godziny - poszedlem do szkoly i jak wrocilem to znowu chwile popracowalem. Natsepnie zabralem sie za klejenie radiatorkow do drugiej strony karty... polozylem sobioe ja na kolanach i zaczolem obklejac tasma i uslyszalem trzask... odwracam karte a tu radiator odpadl... a naprawde wcale mocno nie naciskalem !! Pozniej oderwalem rekami reszte...

 

Zrobilem cos zle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieszaj bydwa składniki w odpowiednich proporcjach

Klej już trzyma po 2-3 godzinach

po 24 tryma przyzwoicie a po 7 dobach jest już nie do oderwania :?

Wymieszalem... po polowie z kazdego.

 

Hmm, no tak mniejwiecej trzymal mocno, ale zeby tak latwo bylo go oderwac ?

 

PS. Czy moge teraz jeszcze jedna warstwe nalozyc na to co zostalo na pamieciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O jak to po połowie :?: 

w jednym zbiorniczku masz żywicę z miedzią nasypową a w  fioleczce utwardzacz (kilka kropel)

Po prostu zmieszałeś w złych proporcjach :?

Ehh, stary - mam troche tego brazowego i troche przezroczystego - to wziolem POLOWE brazowego (bo chcialem skleic jedna strone karty) i wziolem POLOWE przezroczystego wiec wszystko bylo OK !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu <span style="color:red;">[ciach!]</span>a zajebiście .....

 

co teraz byscie na moim miejscu zrobili, zeskrobalem nozem thermopox z pamieci... zaraz sprawdze czy karty przy okazji nie z.j.e.b.a.l.e.m nie wazne, zostala juz minimalna warstwa, a wlasciwie zabarwienie ktorego juz nozem nie zedre, a benzyna ekstrakcyjna tez nic nie daje na to ciulstwo .

 

Ale dobra ja sie nie poddam tak latwo (o ile grafa dziala) i bede kleil dalej. i teraz wezcie mi po chlopsku wytlumaczcie co i jak...

 

Jakie proporcje ?

Jaka warstwa ?

Tylko na pamieci czy na radiatorki tez sie naklada ?

 

I co jeszcze Wam do glowy przyjdzie. Nie chce kleic kropelka bo te radiatorki sa naprawde duze i sporo waza - wszystkie 8 ponad 0.5 kilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaheh... ja tam niechciałem się bawić w klejenie żeby nic nie zjebać, to wziołem dzisiaj stary radiator z celka 667mhz Dołączona grafika piłkę do metalu, imadełko Dołączona grafika pociołem to wszystko Dołączona grafikapapierek ścierny, wyszlifowałem. Wziołem jakiś kabel, zdjołem izolacje poucinałem takie "łapacze" do radiatorków i tak zaczepiłem obustronie radiatorki na pamięci do mojego gf4ti4200 ale bez pasty termoprzewodzącej i ...? mój gf4 spoko poszedł [pamięci] na 580mhz [bez chłodzenia najwięcej 568mhz], puściłem je na 600mhz Dołączona grafikaale po 4'tym teście w 3dmark01 zaczeły pojawiać się "pachy" :[ ... ale zaznaczam że radiatorki bez pasty termoprzewodzącej... Dołączona grafika ogólny czas pracy ok. 30 minut Dołączona grafikaghyhyhy... i spoko

 

jak dobrze pamiętam to maluszek polecił mi taki sposób, więc dzięki Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaheh... ja tam niechciałem się bawić w klejenie żeby nic nie zjebać, to wziołem dzisiaj stary radiator z celka 667mhz Dołączona grafika piłkę do metalu, imadełko Dołączona grafika pociołem to wszystko Dołączona grafikapapierek ścierny, wyszlifowałem. Wziołem jakiś kabel, zdjołem izolacje poucinałem takie "łapacze" do radiatorków i tak zaczepiłem obustronie radiatorki na pamięci do mojego gf4ti4200 ale bez pasty termoprzewodzącej i ...? mój gf4 spoko poszedł [pamięci] na 580mhz [bez chłodzenia najwięcej 568mhz], puściłem je na 600mhz Dołączona grafikaale po 4'tym teście w 3dmark01 zaczeły pojawiać się "pachy" :[ ... ale zaznaczam że radiatorki bez pasty termoprzewodzącej... Dołączona grafika ogólny czas pracy ok. 30 minut Dołączona grafikaghyhyhy... i spoko

 

jak dobrze pamiętam to maluszek polecił mi taki sposób, więc dzięki Dołączona grafika

Stary, nie te radiatorki do takiej roboty... Na takich drucikach na pewno ich nie utrzymam...

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=25485&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sork SuChyY ale coś niedziała twój link do radiatorków :[ ... Dołączona grafika a co do sposobu co napisałem to według mnie jest dobry jak niechce się stracić gwary i wogóle zakładanie takich radiatorów jest proste i zdejmowanie Dołączona grafika... mam jeszcze pomysł żeby zamiast druta który trzyma pamiątki zrobić taki jakby "zacisk", np. takie coś co trzyma imadło przy stole i to by się nadawało na trzymanie ciężshych radiatorów Dołączona grafika tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić ale może coś wykombinuje Dołączona grafikahehehe...

 

zaniedługo będe miał zdjecia mojej "pracy" to pokarze jak to wygląda Dołączona grafika

 

i to nie jest drucik tylko drut Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom widze ze serwer padl, wyslalem na inny - dalej ogromne zdjacie, ale nie mam czym zmniejszyc a sie spiesze. sorry.

http://www.sssuchyy.republika.pl/IMG_3429.JPG

łoł! Dołączona grafikaheh... odlotowe te radiatorki! Dołączona grafikaheh... takie to napewno się niebędą trzymały na "druta" Dołączona grafikahehehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...