Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie, czy 550-560 @2.1V jest możliwe na 2gb kości na chipach elpida (kingston667, chipy elpida , timingi 5-5-5-15) przy czym na 2v na 495 miałem bsoda, dałem 2,1 i mi się bydle nie chce wysypać... na mnożniku 2/3 proc mi się właśnie kończy(niestety 375x8 potrzebuje już ponad 1,5V)... ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo czyli tani szit. nie wiem czy jest sens rozmowy skoro jesteś dusigroszem. wole dać więcej i mieć satysfakcje, że kupiłem dobre pamięci:]

 

Dusisz grosz a oplacalnosc to dwie rozne kwestie, jesli mam kupic cos za 260zl i wiem ze za tyle moge kupic gowno i cos fajnego to dlaczego mialbym kupic gowno? Nie rozumiem Twojego podejscia. Pozatym moze i Ty zarabiasz 5000zl miesiecznie ale niektorzy sie dopiero ucza i wydac na ramy 260 a 400 to jest dla nich roznica. Zwlaszcza ze z dupnych tanich bede mial 900mhz a z tych lepszych moze nawet 1100. A z takich za 400 moge miec rownie dobrze 1100 jak i 1200. Wiec po co mialbym przeplacac po 1000mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dusisz grosz a oplacalnosc to dwie rozne kwestie, jesli mam kupic cos za 260zl i wiem ze za tyle moge kupic gowno i cos fajnego to dlaczego mialbym kupic gowno? Nie rozumiem Twojego podejscia. Pozatym moze i Ty zarabiasz 5000zl miesiecznie ale niektorzy sie dopiero ucza i wydac na ramy 260 a 400 to jest dla nich roznica. Zwlaszcza ze z dupnych tanich bede mial 900mhz a z tych lepszych moze nawet 1100. A z takich za 400 moge miec rownie dobrze 1100 jak i 1200. Wiec po co mialbym przeplacac po 1000mhz?

za dużo kombinujesz , skoro nie masz kasy polecam brac Kingmax 1066MHz 4x1GB DDR2 - koszt ok 240zł a mozna wyciagnac spokojnie 1100Mhz lub wiecej.Po drugie po co tobie kosci 2x2GB ?chcesz rozbudowac do 6GB,8GB ? jakie to ma znaczenie czy 4x1GB czy 2x2GB? i tak pewnie wiecej niz 4GB nie wykorzystac a przy opcji 4x1GB masz juz w standardzie 1066MHz !!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kosci to padaka. Sam XA to przyznal na gg.. w tej cenie mozna miec lepsze kosci.. jedyny bol to zeby ktos kto testuje wiele kosci, np DDR2 ladnie powiedzial / porownal / zrobil wielki test pamieci do 270zl? A-data corsair exelki kingi patrioty / na roznych kosciach oczywiscie zeby dac zarys tego co najlepiej bedzie latac cl4 / cl5.. czy to tak zle ze nie kazdy jest taki bogaty a tez chce sie dobrze bawic?

 

 

Zreszta chocby dla porownania zobacz swoje kosci.. na pewno sa takie albo i nawet lepsze a tanie. Dlaczego zaraz kupowac kingi. Pozatym jak za rok bede chcial ramy to napewno latwiej bedzie mi sprzedac 2x2 niz 4x1 jak teraz latwiej sprzedac 2x1 a nie 4x512..

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crash_zero

no możesz mieć w tych kingstonach, ale nie musisz. Rzadko zdarzają się kingstony ( a nawet bardzo), które z 667 poleca na 1066, a napewno nie 1100. Zauważ to są kości 2gb , gorzej się kręcą...

Skoro chcesz kupić pamięci, które polecą wysoko to może pozbieraj trochę kasy i kup później, a nie teraz.

2. nie zarabiam 5000zł. Dużo mniej, bo się uczę na razie.

@naxt

te kingmaxy prawie zawsze nie chodzą w dualu i ustabilizuj 4x1 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kosci to padaka. Sam XA to przyznal na gg..

i co z tego skoro gwarantowane masz 1066Mhz ? jakie to ma znaczenie ze lipne kosci ? i popatrz na cene 1GB DDR2 1066Mhz - 59zł,to zmiata cała konkurencje w pył. i OC do 1100Mhz to na luzie po co komu wiecej? do super pi :damage_wall: .

 

te kingmaxy prawie zawsze nie chodzą w dualu i ustabilizuj 4x1 ;]

dual to zwykły marketing a 4x1GB bez OC bedzie raczej łatwo ustabilizowac. :rolleyes: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz te kingmaxy, że je tak zachwalasz? :)

a musze je miec zeby zachwalac ? i polecac :rolleyes: wystarczy poczytac,pogooglować,popatrzyc na cene i gwarantowane taktowania :-)

ale temat jest o 2x2 wiec ja juz sie zamykam :-)

PS ja mam to co w sigu

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srutu tutu - paczka drutu

 

a jakiż to problem?

Miałeś powerchipa w konfiguracji 4x1 na płytach typu DFI?

 

A co do duala, to prawda, w każdym razie cała dostawa, która była na warszawskiej giełdzie komputerowej...

 

BTW

 

Bardzo ładne te Elpidki :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś że piszesz srutu tutu? kolega, serwisant miał i nie chodzą. dobra szkoda mi czasu jak każdy wie najlepiej a nikt nie ma. wszystko sprowadza sie do jednego = jak najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa parka Muszek xp2 2x2gb

2,19V z pod biosu

2963680[/snapback]

jak już pisałem, elpida od kingstona667

Dołączona grafika

 

nie mówię ze to rock stable... ale trochę potestowane

A ile latają w konfigu 2x2gb bo pokazałeś 2gb pojedynczą kość jak się domyślam

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz te kingmaxy, że je tak zachwalasz? :)

Ja mam i zachwalam :) Chociaz na MSI pojawili sie problemy (OC ze swietnego stalo sie mizerne), ale i to da sie naprawic, tylko narazie nie mam czasu. Na EVGA 1150Mhz 5-5-5-15 na 2,0V i do tego zimne praktycznie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ale ten człowiek akurat wie co mówi...

 

Nie twierdzę, że Kingmaxy wszystkie są popsute, złe i w ogóle, ale tak jak to pewna osoba powiedziała - PC8500 w cenie 120 zł za 2x1 GB nie ma prawa działać, i kiedy te pamięci są tak tanie to po prostu się sypią...

 

A osoby, które te pamięci bronią, to te które miały je z pierwszych partii , gdy były grubo ponad 200 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile latają w konfigu 2x2gb bo pokazałeś 2gb pojedynczą kość jak się domyślam

pokazałem jedną bo jedną mam, jak przyfarci to jutro będzie druga... chciałem tylko pokazać, bo aż się zdziwiłem ile potrafi... btw spi16m liczy do 570@2,1V... tylko zostaje pytanie czy druga będzie taka...

 

i szczerze to ramy tak teraz staniały że szukanie kingstonów dobrych lub goodramów to raczej hobby niż potrzeba... za 220-250 można mieć naprawdę niezłe kości ddr800 2x2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ale ten człowiek akurat wie co mówi...

 

Nie twierdzę, że Kingmaxy wszystkie są popsute, złe i w ogóle, ale tak jak to pewna osoba powiedziała - PC8500 w cenie 120 zł za 2x1 GB nie ma prawa działać, i kiedy te pamięci są tak tanie to po prostu się sypią...

 

A osoby, które te pamięci bronią, to te które miały je z pierwszych partii , gdy były grubo ponad 200 zł...

no ale skad wiesz ze te nowe serie tak sie sypią ? zawsze mozna zareklamowac jakby cos było nie tak .Crucial na micronach tez sie sypią i to dosc czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazałem jedną bo jedną mam, jak przyfarci to jutro będzie druga... chciałem tylko pokazać, bo aż się zdziwiłem ile potrafi... btw spi16m liczy do 570@2,1V... tylko zostaje pytanie czy druga będzie taka...

 

i szczerze to ramy tak teraz staniały że szukanie kingstonów dobrych lub goodramów to raczej hobby niż potrzeba... za 220-250 można mieć naprawdę niezłe kości ddr800 2x2...

Jak trafisz to ok ale może być ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie, że tak ni stąd ni zowąd, w środku dyskusji się zjawiam, ale potrzebuję fachowej rady. Mam do dyspozycji 500 zł na zestaw 2x2GB. Jakie pamięci w tej chwili najlepiej kupić? Chodzi mi o to, żeby były naprawdę solidne, wydajne i pracowały stabilnie - tzn. żebym nie musiał za kilka miesięcy kupować nowych. Częstotliwość, jaka mnie interesuje to od 1000MHz w górę - 1100 byłoby idealnie, ale zdaję sobie sprawę, że rzadko który kit 2x2GB to potrafi. Jeszcze niedawno byłem zdecydowany na Mushkin Redline, ale poczytałem o nich trochę i wydaje mi się, że są trochę przereklamowane (chyba że się mylę?) - rzadko kto osiąga na nich 1066MHz i powyżej. Dlatego w tej chwili skłaniam się bardziej ku G.Skillom. Czy to dobry kierunek? A jeśli tak, to F2-8000CL5D-4GBPQ czy F2-8500CL5D-4GBPK - ile robią te drugie taktowane fabrycznie 1066MHz i czy warto dopłacać do nich 100 PLN?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka bo ta geili evo cl4 i 1066 na pewno.

p.s tu jest psc

 

Dobra juz nie bede siac wiecej zametu. Mam do wyboru Exelki od DDR2 i kingstony ktore za 190zl mozna juz nawet kupic na skapcu. Ktore sa ponoc na nowe elpidzie i robia 1100 z tego co widzialem na poprzedniej stronie. Mam tylko jedno pytanie.

 

Jakie max napicie 24/7 dla elpid i jakie dla psc. Czy ktores z nich na tym max napieciu potrzebuje nawiew?

 

 

DDR2 ile sztuk exelkow testowales? Radiatory nie przeszkadzaja? Tzn nie kumuluja ciepla? I skoro wszystkie lataja powyzej 1000mhz to na jakim v i srednio na ile mhz sie koncza? ~1066?

 

Ciekawi mnie czy naprawde to jakas nowa elpida jest ze tak ladnie smiga.. hmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moimi kostkami... orthos mi sie wywala na blendzie po 3s i nie ma szans zeby poszedl dalej... jak stresuje samego procka, to jest ok, ale jak blend, to koniec, tak samo sam ram.

komunikat bledu:

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4Hardware failure detected, consult stress.txt file.

mam wrazenie, ze to przez to ze mam XP 32-bit a orthos chce adresowac caly ram. macie inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy kulę i z niej wróżymy.

może napiszesz cokolwiek o taktowaniu i timingach?

o tym czy ustawiałeś wszystko na def i by SPD

i na jakim napięciu? nie przeskakuj 2.0V

ufam, że masz więcej niż 12 lat..

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moimi kostkami... orthos mi sie wywala na blendzie po 3s i nie ma szans zeby poszedl dalej... jak stresuje samego procka, to jest ok, ale jak blend, to koniec, tak samo sam ram.

komunikat bledu:

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4Hardware failure detected, consult stress.txt file.

mam wrazenie, ze to przez to ze mam XP 32-bit a orthos chce adresowac caly ram. macie inne pomysly?

 

zupełnie niestabilne ustawienia, wszystko na ten temat. opusc 30-40mhz w dol i sprawdzaj.

Nie tak calkiem.. ja tak mam ciagle. Na viscie z najnowszym everestem, cpu i ram osobno po kilka godzin a jak wlacze blend to po paru sekundach kaput. Dodam tylko ze Mam uruchomione vmware 5 razy i caly ram zajety, do tego firefox 10 tabow, aqq, do maila, aimpa, foldery i w tym czasie zapauzowany film od trzech dni i nie mam zadnych problemow ze stabilnoscia, w gry tez smigac moge, dodatkowo maszyny wirtualne wykonuja w srodku obliczenia ( a jakie to tajemnica ) i od tygodni mam wykorzystywany procek na 100%, ZERO NIESTABILNOSCI. 32mb przechodzi rowniez w super PI, mysle ze to wina orthosa. Ot tyle na ten temat :D tempy procka 70 stopni wiec jakby bylo niestabilnie to od tempow byloby jeszcze bardziej :P

 

 

P.S. http://www.hardwareoc.at/Exceleram_EX2-2800P2-SJ.htm

 

Pokazali co pod radiatorkami siedzi ^^

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluzowalem alphy do 52-6-6-6-6 i orthos startuje z testem... ale ma dziwna przypadlosc... pracuje kilka sekund, przez chwile wisi i wskakuje od razu na 21s i liczy troche, a pozniej znowu wisi... wskakuje razem z 2ga petla... a jak chcialem zatrzymac, to zwiecha orthosa calkowicie.

 

na poprzednich ustawieniach komp pracowal normalnie, co prawda nie gralem, bo nie mialem kiedy, ale wszystko normalnie smigalo i nie bylo zadnych problemow. raz wlaczylem cod4 to mi sie wysypal do windy, podejrzewam, ze za malo papu na NB, bo zapomnialem podniesc, stastuje pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluzowalem alphy do 52-6-6-6-6 i orthos startuje z testem... ale ma dziwna przypadlosc... pracuje kilka sekund, przez chwile wisi i wskakuje od razu na 21s i liczy troche, a pozniej znowu wisi... wskakuje razem z 2ga petla... a jak chcialem zatrzymac, to zwiecha orthosa calkowicie.

 

na poprzednich ustawieniach komp pracowal normalnie, co prawda nie gralem, bo nie mialem kiedy, ale wszystko normalnie smigalo i nie bylo zadnych problemow. raz wlaczylem cod4 to mi sie wysypal do windy, podejrzewam, ze za malo papu na NB, bo zapomnialem podniesc, stastuje pozniej.

Stary, mam dokladnie ten sam problem - tez z tymi muchami 2x2. Jak nie wywali bledu po 3 sekundach to pozniej... Zupelnie nie mam juz sily z tym walczyc, od 3 dni sie bawie. Alfy probowalem nawet na minimum dawac (wszystkie na 15), reszta 5-5-5-15 (albo 18, nie ma znaczenia). Wszystko sprawdzalem na napieciach od 2.1 do 2.3 i nic :/ Na 950 mhz juz sypie bledami, nizej nawet nie probowalem ;)

 

Aha nie jest to raczej kwestia orthosa bo w crysisie tez sie wiesza

 

btw mozesz sprawdzic ustawienia na jakich testowal DDR2, jedynie performance level zmien na 8. http://img220.imageshack.us/my.php?image=2...06023447mg6.jpg nie wiem jak bedzie dalej, ale od 15 min orthos leci =)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...