Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Miałeś powerchipa w konfiguracji 4x1 na płytach typu DFI?

nie. Ale jeżeli takie pamieci w konfiguracji 4x1 działają mi bez problemu na różnych płytach od gigabyte, asusa i MSI, to ja mam jasną odpowiedź gdzie może leżeć wina.

A co do duala, to prawda, w każdym razie cała dostawa, która była na warszawskiej giełdzie komputerowej

jedna partia o niczym nie świadczy. po drugie przydałoby się aby te "niesprawne" pamięci przetestowało wiecej osób. Poza tym, zawsze pozostaje gwarancja, jeżeli produkt nie działa tak jak należy. Ciekawe czy ludzie kupujący niedawno w sklepach online też mieli takie problemy - na razie o takowych nie słyszałem. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

do znawców albo ludzi którzy mają te kości: za 270zł dobry wybór:

 

Corsair XMS2 DHX 2x2048MB

 

ewentualnie za 200zl Twinmosy 2x2gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigashit ok, asus - zależy jaki, msi ok, abit no go, dfi no go, foxconn też się coś gryzie...

 

 

Oj wierz mi, że więcej osób, w tym twoja osoba by nic nie zdziałała w tej kwestii. Gwarancja - ok, ale to prawie jak crucial...

 

@ amapi3d

 

Ja bym radził Exceleramy za 250 zł, :) OC b.dobre i przystępna cena.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podajcie całe swoje konfiguracje i musicie sprawdzic pamieci na defaulcie, a najlepiej całe kompy...

Ja juz sobie prawie poradzilem, jedynie jakbys mogl mi pomoc w ustawieniu memset'owych timingow w biosie ;) probowalem rozszyfrowac te durne nazwy asusa (p5k-e wifi/ap), ale chyba cos motam, bo orthos'a mi przechodzi jedynie jak cos pozmieniam w memsecie i klikne apply :| jakby nie dzialala opcja zapamietywania ustawien :| Do zmiany alf w biosie mam do wyboru jedynie 5 opcji. Ogarnalem juz, ze ref cycle time = tRFC, a read to pre time = read to precharge (trtp). Zupelnie nie ogarniam jednak jak sie maja do oznaczen znanych z memseta'a pozostale 3, tzn: ras to ras delay, write recovery time, write to read delay =]

 

aha i jeszcze jedno... da sie jakos na sztywno ustawic trfc na 52, jezeli w biosie mam jedynie opcje co 5 (45-50-55-60)? :>

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowszy Bios?

tak 1012 :| sytuacja wyglada tak, ze po starcie windy, na ustawieniach na ktorych wczoraj 2h chodzil orthos + film 720p, teraz sie wysypuje po 3 sekundach... pomaga zmienienie czegos w memsecie i klikniecie apply :blink: zmieniam trfc z 53 na 52 i odwrotnie i performance level z 8 na 9 => na obu chodzi poprawnie ale bez aplly sie nie obejdzie =]

 

zrobilem fotki biosu + screen: 1, 2, 3, 4

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty... kruku!!!Oby Twój następny posiłek okazał sie wyjątkowo ciężkostrawny, druga jest słabsza, 540@2,1 stable, testuję 543...

żeby wybrać dwie takie same musiał byś wybrać z pośród 100 parek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie użytkuje 4x1GB OCZ Spec.Ops CL5 800tki.

Bez modyfikacji parki 2x1gb średnio chodziły 1050-1060mhz przy 2.1v cl5.

Jako para 4x1gb biegają słabą

Teraz mam okazje kupić OCZ 2x2GB 800tki cl4 Reaper EPP za 270 zł nówki z przesyłką.

Zastanawiam się nad przesiadką czy warto? Czy może w tej cenie coś lepszego dostanę 2x2GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się na PW/GG albo przez www.ddr2.pl, ale to i tak bez różnicy bo ja wysyłam pamięci :D

...to mam nadzieję, że wyślesz mi G.Skill F2-6400CL5D-4GBPQ (które zamówiłem w ddr2 - dostawa przyszły tydzień) z dobrym OC he, he :rolleyes:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie użytkuje 4x1GB OCZ Spec.Ops CL5 800tki.

Bez modyfikacji parki 2x1gb średnio chodziły 1050-1060mhz przy 2.1v cl5.

Jako para 4x1gb biegają słabą

to raczej wina płyty która nie radzi sobie Z OC przy wszystkich zapełnionych slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wybrać dwie takie same musiał byś wybrać z pośród 100 parek :rolleyes:

też racja, ale przecież druga mogłaby być lepsza niż pierwsza...

 

2x2 dual- ok 9 h testów orthosem w sumie

Dołączona grafika

 

jak ktoś ma ustawienia memseta (timingi poboczne) dobre do tych elpid to poproszę...bo to tak z buta ustawiłem i jazda... w kręceniu ddr2 raczej leszczacki jestem jeszcze.

Max 24/7 napięcie dla nich? bo wiele kości nie lubi voltów...

oznaczenia chipów

 

ELPIDAtwn

E1108ACBG

-6E-E

080xxxxxxx x-zmienne

 

hmm 2,2v do testów im nie zaszkodzi?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem na Allegro - ale w sumie i tak od DDR.pl :) dwa komplety 2x2GB G.Skille 8000. Zobaczymy co potrafi X38 jak mu sie 8GB wrzuci... :)

Wiadomo że nie ma się co spodziewać 1100MHz ale mam nadzieję że mimo wszystko memorki mnie zaskoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Zamowilem dzisiaj pare kompletow 2x2gb Crucial Ballistix 800,zobaczymy jak beda sie krecic,mzoe akurat beda jakies elo ;)

Na bank bede dwustronne,narazie tylko tyle wiem,za tydzien bede w posiadaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Oooo ladny wyniczek i vmem ;)

ciekawe jak beda banglac ballistixy 2x2gb,widzialem juz jednostronne wersje gdzies,ja mam miec te dwustronne,ale czy jakas roznica bedzie to sie okaze :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB choc co prawda to nie 2x2GB ale 2x 2x1GB - stare dobre Crucial ballistix PC8000 D9GMH - da sie tez przyzwoicie krecic @534 / 2,15V

 

Dołączona grafika

Przy ~2,3-2,4V zrobią ~575 4-4-3-3 :?:

 

Marne A-Daty też potrafią zrobić ~535 CL5 ~2,15V, a niektóre nawet "ciut" więcej ;)

 

Dołączona grafika

4GB 1111 MHz CL4 "Value ram" ;)

 

Takie pamięci: http://allegro.pl/search.php?string=a-data...1&country=1

 

;)

 

Myślę zmienić na 4x2 i wybieram między A-Data Value 2GBkość / A-Data Viesta 2GBkość /TiwnMOS Twister 2GB/kość - ktoś sie bawił którmyś z kompletów :?:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=175840 2x2 jak dobrze trafię to jest szansa na 1100 CL5 :?:

Na temat TwinMOS Twister 800/CL5/2gb kość nic nie znalazłem - ktoś się orientuje na czym to może byc :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dalej problem z moim ramem... kombinowalem dzisiaj juz tyle razy, ze nie wiem co zrobic. testowalem wszystkie mozliwe ustawienia, zaczynajac od obecnych, poprzez voltowanie procka, po zejscie ze wszystkim do stock, pamieci by SPD. niestety orthos nadal swiruje... albo wywali blad, albo pracuje i nagle sie zawiesi i koniec... jak sie go nie rusza, to pozniej leci dalej, a dokladnie niby ciagle cos liczy, bo np. po minucie cos mu zaswita, wyswietli czas a minute pozniej, czyli niby wlasciwie, popracuje 3s i znowu zwis... i po jakims czasie znowu ozyje i tak wkolko... nie mialem takiego problemu przy poprzednich pamieciach, a z tymi nawet na stock jest problem... myslalem nawet ze to moze przez winde 32bit, wiec testowalem kosci pojedynczo, niestey ten sam efekt.

 

jakies inne pomysly? bo mi juz rece opadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dalej problem z moim ramem... kombinowalem dzisiaj juz tyle razy, ze nie wiem co zrobic. testowalem wszystkie mozliwe ustawienia, zaczynajac od obecnych, poprzez voltowanie procka, po zejscie ze wszystkim do stock, pamieci by SPD. niestety orthos nadal swiruje... albo wywali blad, albo pracuje i nagle sie zawiesi i koniec... jak sie go nie rusza, to pozniej leci dalej, a dokladnie niby ciagle cos liczy, bo np. po minucie cos mu zaswita, wyswietli czas a minute pozniej, czyli niby wlasciwie, popracuje 3s i znowu zwis... i po jakims czasie znowu ozyje i tak wkolko... nie mialem takiego problemu przy poprzednich pamieciach, a z tymi nawet na stock jest problem... myslalem nawet ze to moze przez winde 32bit, wiec testowalem kosci pojedynczo, niestey ten sam efekt.

 

jakies inne pomysly? bo mi juz rece opadaja...

mi z tymi samymi pamieciami juz opadly ;) standardowo - 3 sekundy i blad... nawet 950 mhz nie moge zrobic normalnie, jakies zabawy z memsetem dopiero pomagaja... ale co z tego, jezeli z biosu za ch nie moge tego ustawic... z perspektywy czasu wolalbym doplacic stowke do jakichs lepszych pamiatek niz j***c sie z tymi mushkinami o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z tymi samymi pamieciami juz opadly ;) standardowo - 3 sekundy i blad... nawet 950 mhz nie moge zrobic normalnie, jakies zabawy z memsetem dopiero pomagaja... ale co z tego, jezeli z biosu za ch nie moge tego ustawic... z perspektywy czasu wolalbym doplacic stowke do jakichs lepszych pamiatek niz j***c sie z tymi mushkinami o_O

no ja mialem miec gwarantowane 1000... jeszcze wpadlem na pomysl, ze moze bios jest za stary i dlatego mi cos nie gra. zobaczymy jutro, albo po weekendzie kiedy bedzie czas przysiasc... jesli nie pomoze, no to lot na gwarancje, bo zeby na stocku nie moc zadzialac, no to juz wogole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...