Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

no ja mialem miec gwarantowane 1000... jeszcze wpadlem na pomysl, ze moze bios jest za stary i dlatego mi cos nie gra. zobaczymy jutro, albo po weekendzie kiedy bedzie czas przysiasc... jesli nie pomoze, no to lot na gwarancje, bo zeby na stocku nie moc zadzialac, no to juz wogole...

a probowales ustawic wszystko przez memset'a? bo u mnie to czesciowo pomaga...

 

update: powiedzcie mi... na orthosa moze miec jakis wplyw dysk? :D bo juz zupelnie glupieje - wyglada na to, ze zresetowanie orthosa pomaga :D przy pierwszym uruchomieniu zawsze wywala blad, resecik i problem znika o_O

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a już miałem brać te mushkiny, ciekawe czy problem,em jest to, że nie mają epp :huh: teraz mam dylemat albo Adat extreme 2x2 za 240zł albo Mushkin sp2 2x2 za 300zł :D

jak jednak sie zdecydujesz na mushkiny to wpadnij do mnie pod okienko :wink: bo jezeli nic sie nie zmieni to ktos wyleci - albo ja albo one :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się czy kupić pamięci:

 

- 800Mhz

- 1066Mhz

 

oczywiście 2x2GB - interesuje mnie jakieś chłodzenie -> heatpipe

 

Mobo to: MSI P35 Platinum, uwzględnić prosze OC :D

 

Polećcie coś prosze, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 1012 :| sytuacja wyglada tak, ze po starcie windy, na ustawieniach na ktorych wczoraj 2h chodzil orthos + film 720p, teraz sie wysypuje po 3 sekundach... pomaga zmienienie czegos w memsecie i klikniecie apply :blink: zmieniam trfc z 53 na 52 i odwrotnie i performance level z 8 na 9 => na obu chodzi poprawnie ale bez aplly sie nie obejdzie =]

 

zrobilem fotki biosu + screen: 1, 2, 3, 4

Mam identycznie na moim P5K-E (BIOS 1012). Dawniej Patrioty śmigały na 900 MHz i 1.9V bez zająknięcia, teraz nie wstają powyżej 750 MHz na 1.9V. :damage_wall: Vista się nie uruchomi, a jeśli już, to za chwilę mam Bluescreena (kilka różnych nawet). Dziwne, że nagle się mogo na memki obraziło, skoro wcześniej było wszystko ok. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales ustawic wszystko przez memset'a? bo u mnie to czesciowo pomaga...

 

update: powiedzcie mi... na orthosa moze miec jakis wplyw dysk? :D bo juz zupelnie glupieje - wyglada na to, ze zresetowanie orthosa pomaga :D przy pierwszym uruchomieniu zawsze wywala blad, resecik i problem znika o_O

u mnie reset orthosa nie pomaga... dalej sie zastanawia czy dzialac czy nie. sprobuje zarzucic x64 moze to pomoze... a memseta nie probowalem, bo nie mam. jak pobiore to sprobuje... Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dalej problem z moim ramem... kombinowalem dzisiaj juz tyle razy, ze nie wiem co zrobic. testowalem wszystkie mozliwe ustawienia, zaczynajac od obecnych, poprzez voltowanie procka, po zejscie ze wszystkim do stock, pamieci by SPD. niestety orthos nadal swiruje... albo wywali blad, albo pracuje i nagle sie zawiesi i koniec... jak sie go nie rusza, to pozniej leci dalej, a dokladnie niby ciagle cos liczy, bo np. po minucie cos mu zaswita, wyswietli czas a minute pozniej, czyli niby wlasciwie, popracuje 3s i znowu zwis... i po jakims czasie znowu ozyje i tak wkolko... nie mialem takiego problemu przy poprzednich pamieciach, a z tymi nawet na stock jest problem... myslalem nawet ze to moze przez winde 32bit, wiec testowalem kosci pojedynczo, niestey ten sam efekt.

 

jakies inne pomysly? bo mi juz rece opadaja...

czytajac twojego posta myslałem pewnie ma P35 MSI FR,miałem tą płyte i miałem podobne jaja,orthos w tescie pamieci zawsze mi wywalal błąd nawet jak memki były na stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci... czemu nie testujesz blend'em? to stress some ram nawet moje padaki przechodza ;)

Mogę testować blendem i testowałem ale blend dodtkowo obciąża proca

a mnie wystrczy obciązenie samych ramek z reguły na 24/7 te ramy latają bez błędów po takim

teście z tolerancją 2%-5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac twojego posta myslałem pewnie ma P35 MSI FR,miałem tą płyte i miałem podobne jaja,orthos w tescie pamieci zawsze mi wywalal błąd nawet jak memki były na stock.

Ja tak mam....... wiec nie jestem jedyny ktoremu mamki dzialaja stabilnie 960 a orthos sie wywala przy 700 nawet.. memy dzialaja tak pol roku, co nie zmienia faktu ze przez nie nie moge procka przetestowac ;/ czym wiec moge to zrobic oprocz orthosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam....... wiec nie jestem jedyny ktoremu mamki dzialaja stabilnie 960 a orthos sie wywala przy 700 nawet.. memy dzialaja tak pol roku, co nie zmienia faktu ze przez nie nie moge procka przetestowac ;/ czym wiec moge to zrobic oprocz orthosa?

Orthos - stress CPU - testuje samego proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac twojego posta myslałem pewnie ma P35 MSI FR,miałem tą płyte i miałem podobne jaja,orthos w tescie pamieci zawsze mi wywalal błąd nawet jak memki były na stock.

mialem GeIL`e Ultra 667 i szly spokojnie na 900 5-5-5-15-32-4-4-4-4 i nie bylo problemu. orthos hulal jak chcial nawet kilka godzin... ostatnia szansa to to, ze moj bios nie lubi sie z tymi kosciami. Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem GeIL`e Ultra 667 i szly spokojnie na 900 5-5-5-15-32-4-4-4-4 i nie bylo problemu. orthos hulal jak chcial nawet kilka godzin... ostatnia szansa to to, ze moj bios nie lubi sie z tymi kosciami.

bo ta msi gryzie sie z niektórymi koscmi :sad: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmiejsz dzielnik dla memów, tak zeby nie wywalaly orthosa, krec proca i jak juz uzyskasz stable proc to sobie wróć pamieci tak jak byly.

Nawet na default wywalalo ;/

 

 

Orthos - stress CPU - testuje samego proca

 

Tez wywalalo ;]

 

 

 

Naszczescie dotarlo 2x2 kingow na elpidach ;] narazie stabil 1h 800mhz ;d i nic nie wywala ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze temat 2x2048 juz dość długo i nie moge sie zdecydowac :)

 

Ktore z nizej wymienionych pamieci warto kupic, beda chodzic na tym co w podopisie a po okolo miesiacu przesiadam sie na

E2160 i DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL a docelowe procek bedzie E8200.

 

OC oczywiście bedzie :)

 

DDR2 2x2048MB PC-800 OCZ Vista Upgrade CL5

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...48800OCZ+Vis+C5

cena: 250 zł

DDR2 2x2048MB PC-800 OCZ Platinum CL5 4-4-15

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...48800OCZ+Pla+C5

cena: 269 zł

DDR2 2x2048MB PC-800 OCZ SLI Ready EPP CL5 4-4-15

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...048800OCZ+SLI+5

cena: 277 zł

DDR2 2x2048MB PC-800 OCZ Gold

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=...48800OCZ+Gol+C5

cena: 257 zł

 

A moze cos innego w podobnej cenie 250-300zł

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie szukam pamiatek 2x2gb ktore staly by sie nastepcami posiadanych Corsair 4x1gb (xms2 rev 7.1 promos) musza latac minimum tak jak stare czyli 920MHz v2.2 (4-4-4-12 z perforance level 6) i minimum 1100 CL5 napiecie jakies bezpieczne cos jak na wspomnianych promosach nie wiem czy to ma znaczenie ale docelowo bedzie 4x2gb a i cena powiedzmy klasa srednia:)

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci... czemu nie testujesz blend'em? to stress some ram nawet moje padaki przechodza ;)

Następna parka blend mi bez róznicy

2968335[/snapback]

Podlacze sie szukam pamiatek 2x2gb ktore staly by sie nastepcami posiadanych Corsair 4x1gb (xms2 rev 7.1 promos) musza latac minimum tak jak stare czyli 920MHz v2.2 (4-4-4-12 z perforance level 6) i minimum 1100 CL5 napiecie jakies bezpieczne cos jak na wspomnianych promosach nie wiem czy to ma znaczenie ale docelowo bedzie 4x2gb a i cena powiedzmy klasa srednia:)

Z cl 5 1100 i wyżej nie problem z 920 cl 4 będzie poważny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie szukam pamiatek 2x2gb ktore staly by sie nastepcami posiadanych Corsair 4x1gb (xms2 rev 7.1 promos) musza latac minimum tak jak stare czyli 920MHz v2.2 (4-4-4-12 z perforance level 6) i minimum 1100 CL5 napiecie jakies bezpieczne cos jak na wspomnianych promosach nie wiem czy to ma znaczenie ale docelowo bedzie 4x2gb a i cena powiedzmy klasa srednia:)

w konfiguracji 4x2GB z 1000CL5 moze byc problem.Wszystko sloty bedą zajete i wtedy przeważnie OC spada. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem pamięci w konfiguracji 4 x 2 GB. Mam płyte Abit QuadGT na P965 potrzebuje żeby pamięci potrafiły chodzić na ustawieniach 950 -1000 MHZ pzy timingach 5-5-5-15 lub 5-5-5-18 i możliwie przy jak najniższym napięciu.

Mam do wyboru:

 

PATRIOT DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048 CL4 EP LLK

 

OCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048MB CL5 SLI READY

 

MUSHKIN DDR2 4096 PC800 DUAL CL5 SP+ (nie jestem pewien czy są z radiatorami bo na stronie Mushina maja zdjecie bez)

 

MUSHKIN DDR2 4096 PC800 DUAL CL5 EM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna parka blend mi bez róznicy

Nie no, nie to zebym Cie oskarzal o nierzetelnosc czy cos ;) po prostu wydawalo mi sie, ze to stress some ram nie jest najlepsiejszym testem stabilnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jakos nigdy nie tesowalem ramu orthosem tylko zawsze memtestem,czi innym narzedziem tylko do testowania ramu i jak bylo stabilnie w tych progsam to bylo stabilnie ogolnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konfiguracji 4x2GB z 1000CL5 moze byc problem.Wszystko sloty bedą zajete i wtedy przeważnie OC spada.

Właśnie jestem ciekaw o ile spadnie oc, czy to będzie drastyczny spadek oc. Kumpel ma: http://allegro.pl/item343331683_2gb_a_data...ta_800mhz_.html kupione za 200 zl 4 gb i leca na 1000 mhz cl 5-5-5-18-23 2t na 2,2 V na Abit AX78 teraz che zapodać następne 2 kostki co w sumie da 8 giga wiec rodzi sie pytanie czy da rade te 1000 mhz na 4x2 gb czy będzie kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nigdy nie tesowalem ramu orthosem tylko zawsze memtestem,czi innym narzedziem tylko do testowania ramu i jak bylo stabilnie w tych progsam to bylo stabilnie ogolnie :)

nie no, od memtesta orthos duzo lepiej sprawdza stabilnosc ;) poprzedniego kompa moglem godzinami katowac memtestem, a po wlaczeniu battlefield'a 2 sie wieszal ;) tylko orthos i goldmemory to wylapywaly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...