Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro wypatrzyłem takie G.Skille:

http://allegro.pl/item365211886_g_skill_pq..._najtaniej.html

 

Warto je brać? Dobiją do tego 1 GHz przy w miarę niskim V? No i najważniejsze dla mnie - czy będą bezproblemowo działać na P5K-E? A może inne w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zestawy 2x2 gb oparte są głównie o 3 rodzaje kostek tj, promos, elpida, powerchip. które z nich najlepsze do oc i jak z awaryjnością, może mi ktoś odpowiedzieć.

Z awaryjnością ciężko stwierdzić zbyt krótki okres są na rynku

Jeżeli chodzi o oc to promos wypuścił ramki 1200mhz psc wypuściło 1150 no i elpida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wczoraj swoje OCZ i nic....na 1000 nie ida i juz. Dawalem do 2,35V i nawet nie bootuje. W testach na necie wyczytalem , ze z 2,0V powinny spokojnie smigac. Czyzby Asus na 965 nie lubil 2GB kostek? Ktos wie, na jakich chipach sa te OCZ z podpisu (Platinum 1000 2x2GB kit)?

 

ps. Jak ustawic TRFC na 52 gdy w biosie jest do 42? Moze to powoduje zonka.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By SPD probowalem, tez nic. Tylko pytanie, czy by SPD daje te TRFC 52? Musze dzsiaj memseta odpalic. Tylko i tak na ddr 1000 nie odpali sie...

 

ps. A jak nie, to moze flash SPD. Trzeba poczytac jak to zrobic ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By SPD probowalem, tez nic. Tylko pytanie, czy by SPD daje te TRFC 52? Musze dzsiaj memseta odpalic. Tylko i tak na ddr 1000 nie odpali sie...

 

ps. A jak nie, to moze flash SPD. Trzeba poczytac jak to zrobic ;)

No, dokładnie, zbadaj jakie trfc ustawia "by spd" na niższej częstotliwości, to i tak powinno być 52 chyba. Może jakiś nowy bios do płyty pozwoli ustawić 52 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W P5B Dlx nadal 42 to max (bios 1226). Nie da sie tylko ustawic TRFC na auto - trzeba dla pamiedi ustawic by SPD i wtedy bez odpowiednio wysokiego wpisu TRFC nie bangla (przynajmniej u mnie ;)). Dzisiaj flash SPD, jutro dam znac co i jak.

 

EDIT:

No i po flashu, no i nie dziala :( Wyczytalem dzisiaj, ze ASUS ma problem z ustawieniem timingow z SPD przy podkreconym procku. Liiiiiiiipa. Lookne jeszcze, czy to prawda ;) Pamieci na DFI P35 DK ladnie smigaja na 1000, 1.9V

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem pamięci 2x2gb. Mój budżet to 300zł. Co się będzie lepiej kręcić: Mushkin XP2-8000 REDLINE, czy APOGEE R2-800-4GDHS? Wiadomo że wszystko zależy też od konkretnej sztuki. Może coś innego w tej cenie będzie lepsze? Będę kupował w DDR.PL.

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach doświadczeń przetestowałem APOGEE DDR2-1066 R2-1066-4GDHS 2x2gb każda parka latała na 1161mhz przy napięciu z pod biosu 2,3V

teraz zrobiłem sprawdzenie płyty bo chciałem zobaczyć jak prowadzi 8gb i ciekawe wnioski 1143Mhz czyli 18 hz gorzej ale napięcie z pod biosu 2,1V

można powiedzieć że wynik całkiem dobry i gigabyte potrafi sobie poradzić 8gb zobaczę wyniki wyższe jak dostanę 1200mhz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,czyli to to samo co Ballistix,zauwazam duza podobizne miedzy tymi memkami,bardzo podobne o/c i voltaz,tyle,ze Kruki tansze-ciekawe,thx za porownanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,czyli to to samo co Ballistix,zauwazam duza podobizne miedzy tymi memkami,bardzo podobne o/c i voltaz,tyle,ze Kruki tansze-ciekawe,thx za porownanie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

trochę jednak się róznią od kruków

no i sam przyznasz że mają lepsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Piszac podobne wogole nie mialem na mysli wygladu pamieci tylko mozliwosci o/c.Co do chlodzenia to nie ma o czym gadac,bo radiatory Ballistixow sa delikatnie mowiac-slabe- ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 a czemu nie bawisz sie Crucialami ? Ciezko dostepne czy zbyt awaryjne ?

Miałem złe doświadczenia z crucialem poleciało mi kilka szt i dlatego się nie bawię

jak już co to crucial mnie zaintersuje na poziomie DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Miałem złe doświadczenia z crucialem poleciało mi kilka szt i dlatego się nie bawię

jak już co to crucial mnie zaintersuje na poziomie DDR3

 

Ja narazie 5 kompletow przelecialem i nic sie nie stalo ;),jeden banglal 1000Mhz cl4 2.37v bardzo mnie to ucieszylo :)

Mam jakies dojscie do DDR3,ale jakies lekko przydrogawe i sie juz od dawna zastanawiam czy sprowadzac :)

Ciekawe propozycje ma SuperTalent

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najtansze 2x2GB kupić, takie zeby nie gryzly sie z MSI Neo2-FIR i podkrecaly sie tak przynajmniej do 900Mhz albo lepiej. Jak sie prezentują GoodRamy pod tym względem? Te są chyba najtansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najtansze 2x2GB kupić, takie zeby nie gryzly sie z MSI Neo2-FIR i podkrecaly sie tak przynajmniej do 900Mhz albo lepiej. Jak sie prezentują GoodRamy pod tym względem? Te są chyba najtansze.

Powinny polecieć przynajmniej cl5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...