Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna sesja z Adata 1066+ 2x2GB. Tym razem Asus Rampage X48 i niestety po raz kolejny niepowodzenie.

Bios 0408, vdimm 2.2V (2.3V tylko pogarsza sytuację - pamięci się przegrzewają - są strasznie gorące)

Prime Large FFTs przy 540 MHz wywala się prawie natychmiast. 535 MHz wywaliło mi się po 2 godzinach. Memtest czysty (2 godziny) max 532 MHz. nNB 1.45V, przy 1.35V jest o ~2 MHz gorzej. Już szkoda mi czasu na te moduły. Odsyłam na reklamację, tym bardziej, że na P35-DQ6 też działały tak samo. Oby kolejna para była lepsza.

 

A tak na marginesie, płytka Asusa jest cakiem przyjemna, no i wysokie FSB z quadem też się przyda. Może się uda zrobić valida na 500 MHz jak trochę mocniej podłubię w biosie.

post-106160-1218814422_thumb.jpg

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sesja z Adata 1066+ 2x2GB. Tym razem Asus Rampage X48 i niestety po raz kolejny niepowodzenie.

Bios 0408, vdimm 2.2V (2.3V tylko pogarsza sytuację - pamięci się przegrzewają - są strasznie gorące)

Prime Large FFTs przy 540 MHz wywala się prawie natychmiast. 535 MHz wywaliło mi się po 2 godzinach. Memtest czysty (2 godziny) max 532 MHz. nNB 1.45V, przy 1.35V jest o ~2 MHz gorzej. Już szkoda mi czasu na te moduły. Odsyłam na reklamację, tym bardziej, że na P35-DQ6 też działały tak samo. Oby kolejna para była lepsza.

 

A tak na marginesie, płytka Asusa jest cakiem przyjemna, no i wysokie FSB z quadem też się przyda. Może się uda zrobić valida na 500 MHz jak trochę mocniej podłubię w biosie.

 

To ci się padaki trafiły na pewno nie jest to promos słabe psc założyli schodzą z jakością(coraz niższe koszty produkcji)

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaskoczyły mnie RedLine ale nie X. 2x2GB PC2-8000 ofc. Niesamowicie niski potencjał OC :(

 

Muchy w ddr2 się mocno popsuły, idą na ilość a nie na jakość, a Mushkin jest mocną marką na świecie i dużo sprzedają. Ich problem leży w tym, że nie mają własnych fabryk (serio!) ani jednej. I nie są w stanie tak dobrze kontrolować jakość/ overclockingu ze względu na to, że Mushkiny robione są na zlecenie (w świecie IT jest to bardzo częste zjawisko).

 

Ale to nie znaczy, że Mushkin jest złą marką jeśli nie ma własnej fabryki, ale w wielu fabrykach nie ma nowoczesnych linii produkcyjnych i lwią część lutują chinole ręcznie :(, dla porównania, Kingston trzymający ok. 28% światowego rynku pamięci (mowa o gotowych modułach) (ponad dwukrotna przewaga nad jego przeciwnikiem - Samsungiem :wink:) jest w stanie się wyrobić na ok. 14% produkcji we własnych fabrykach. Reszta robiona jest na zamówienie... nie muszę wspominać, że te Kingstony robione w fabryce Kingstona mają jakość rewelacyjną? :) (są robione na maszynach FUJI S5000 (o ile pamiętam, coś takiego), na najbardziej precyzyjnych i niezawodnych. Taką samą rewelacyjną linię produkcyjną ma nasz Goodram :) Teraz już wiecie czemu lubię Goodramy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xa,

To ciekawe co piszesz. Teraz już wiem czemu te muszki ostatnio takie słabe, kumpla x-line 1000 mhz nie dobiły nawet do 1050 mhz wiec słabawe trochę. Jakoś sobie nie mogę wyobrazić chinoli jak lutują pcb na ramie :P, no cóż dziś wszystko jest made in china prawie wiec nie ma się co dziwić. A ciekawi mnie czy jestem w stanie wyłapać które kingstony są robione w fabryce kingstona idzie to jakoś odróżnić czy nie ?, i czy np. seria value jest robione u kingstona bo na kingstonki value na elpidach to narzekać nie można :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA ma rację w całej rozciągłości. Wilk produkuje mało pamięci (relatywnie), ale za to naprawdę porządnej jakości. Padaczność serii, gdzie umieszczone są D9 to wina samych D9. Za to posiadanie najlepszego możliwego SPD to ogromny plus.

 

A teraz jeszcze apropos Mushkinów:

Ostatnio miałem dwie parki: EM2-6400 i XP2-8000 RedLine. Oczywiście 2x2GB.

EM2 kręciły się dużo wyżej, ale za to miały kiszne SPD. RedLine podkręciły się dużo niżej, za to miały dobre SPD (oczywiście tylko w kwestii używalności).

Takie jaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc o tym jak chinole coś namieszały i ludzie kupowali muszki radline 2x2 gb a w radiatorach siedziały em2+ czy coś innego.

 

A mam pytanie jak wygląda z ramem Transcend, ponoć w zestawach 2x2 gb tych bez radiatorów są ładowane powerchipy i te 800 lecą każdy komplecik na ponad 1000 mhz przy 1,8 V. Są one jakoś znakowane tak jak kiedyś że na pasku na opakowaniu literka i już się wiedziało z czym mamy do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA ma rację w całej rozciągłości. Wilk produkuje mało pamięci (relatywnie), ale za to naprawdę porządnej jakości. Padaczność serii, gdzie umieszczone są D9 to wina samych D9. Za to posiadanie najlepszego możliwego SPD to ogromny plus.

 

A teraz jeszcze apropos Mushkinów:

Ostatnio miałem dwie parki: EM2-6400 i XP2-8000 RedLine. Oczywiście 2x2GB.

EM2 kręciły się dużo wyżej, ale za to miały kiszne SPD. RedLine podkręciły się dużo niżej, za to miały dobre SPD (oczywiście tylko w kwestii używalności).

Takie jaja :)

 

ad.1

 

Właśnie, relatywnie :wink: Wilk nie produkuje wcale tak mało pamięci. 40% rynku w Polsce (na równi z Kingstonem) już daje ogromne możliwości. Nie mówiąc o Azji mniejszej (aż powstał oddział Goodram East), Rosji itp... W Rosji Wilk ma coś koło 28% rynku czy jakoś tak :) Wcale tak mało ramów nie produkuje :wink: Budowa kolejnej fabryki przez Wilka chyba o czymś dobrym świadczy :wink:

 

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić chinoli jak lutują pcb na ramie :P

Zbudowanie CAŁEJ kości ramu ręcznie to czas dla człowieka ok. 15 - 30 min :wink:

 

A chinole np. pastę lutowniczą nakładają ręcznie... nałoży za mało, za dużo i już lut będzie nieteges :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy najlepsze moduły to : Apogee , Corsairy i Gskill.

To kolejność pod względem jakości czy przypadkowa? Gdzie najlepiej zakupić któreś z ww. pamiątek aby trafiły się dobre sztuki? Interesują mnie właśnie 2x2 1066 i jakoś się zdecydować nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejność pod względem jakości czy przypadkowa? Gdzie najlepiej zakupić któreś z ww. pamiątek aby trafiły się dobre sztuki? Interesują mnie właśnie 2x2 1066 i jakoś się zdecydować nie mogę.

Kolejność przypadkowa z corsaira 1066 i 1142 2x2gb

z apogee 1066 i 1150mhz 2x2gb

gskill 1100 i 1200mhz 2x2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile uciągnie am2 2x2gb? bo tego jeszcze nie testowałem wiem że 1000 mhz daje radę

U mnie bezproblemowo 2x2 gb 1000 mhz na amd x2 3800+@ 3ghz + abit ax78. Ram muszki od ciebie (ddr2.pl), bezproblemowo również na 1066 mhz 5-5-5-15-25 2t na 1,95v. Jak zakupiłem 2 parkę to i z 4x2gb 1000 mhz nie było problemu również, nie wiem czy to dobry proc czy to mobo :P, czy te muszki przez chińczyków lutowane.

 

A wracając do tego co XA pisał, to mam pytanko bo tak jakoś z sentymentem teraz na goodrama patrzę, na co mogę liczyć kupując 2 x 2 gb ddr2 800 mhz od goodrama, jakie tam kości siedzą ?,i jakie OC. Mam tylko nadzieję, że skoro tak dobrze wilkowi idzie to nie zwariuje i nie zacznie produkować swoich kostek w chinach ->no bo taniej wiadomo, fandery też są made in poland ale robione w chinach ;(. A naszła mnie taka myśl bo taki przykład z życia mam kupowałem sobie t-shitra made in poland z firmy PROSTO (elegancko) i pytam się kolesia w sklepie dlaczego taki drogi, a on że produkowany w PL, ok, luz za miesiąc udałem się po drugi i ta sama gadka tylko że na metce było już nie jak na pierwszym made in poland tylko made in CHINA :(. I co to za polityka. sorki za ot.

 

A i wilka stać na maszyny a muszki chińczyki lutują, ....... można popaść w depresje :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba by sprawdzić ;)

 

masz może dostęp do am2?

 

pisałeś, ze masz gskille 9600, na nich można to wypróbować gdyż mają gwarantowane 1200mhz chociaż jezeli skopane spd to duzo sie ich nie pocisnie.

 

DaRoN, napisałem, ze smieszne ponieważ chodziło mi o oc, nie pojda tylko co na intelu przeciez ;) to dlatego smieszne, choc sam zastanawiam sie nad 2x2gb na codzien (wiedząc, ze bedzie tylko 3.25)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co obserwuję to większość pamięci dzielnik 800 ma raczej dobry. Nie będę ukrywał, że idealne SPD to spotkacie tylko w GOODRAMACH i tylko tam. Na każdym dzielniku w pamieciach 900 i 1066 osiągacie to co chcecie. PRO800 na nowych kościach SPD mają już skopane.

 

Generalnie jeśli dostałbym pamięci 2x2GB z gwarantowanymi 600MHz to i taką opcję przetestuję.

 

PS. Jeszcze odnośnie AMD. Obecnie męczę 2x4GB na X2 3800+. I DIV800 i DIV667 wyciągają tyle co na nForce.

I to wystarcza tak na dobrą sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN, testujesz 2x4gb na nf570 ? ;)

 

ja chce fajne spd do moich dominatorow :(

 

może by pogadać z Yellowboardem na xs :D

A co to za różnica na jakim chipsecie testuję na AM2.

I dla ścisłości nForce 590SLI na bazowej konstrukcji nVidii: Testy pamięci RAM DDR2

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany. A-Data EE 2x2GB 800MHz

Intel

Dołączona grafika

 

AMD

Dołączona grafika

 

Niestety pamięci nie chcą robić stabilnie 1066Mhz na AMD. Zeby wejść do windowsa przy 1066Mhz potrzeba 2.25V (bios) no i o stabilnosci nie ma mowy.

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sardyn

 

Na jakim ty to procu testowales ze masz takie kulawe wyniki SuperPi ??

chyba cos ponizej C2D 2.2GHz :/ czy to aby nie wplywa na pseudo stabilnosc pamieci i ich osiagi ??

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...