Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym też w temacie o A-Datach,ale myslę ze tu bardziej pasuje.WIęc przeniosłem.

Proszę o pomoc

 

W czym może być u mnie problem?Mam 2x 1 gb A-Daty 1066+ Tą extreme edition,i nawet przy 1100 mhz przy napiecu 2.3-2.4 nie wstają nawet przy timingah na auto :|

Sprżet jak w podpisie,moze to byc kwestia strapa?Czy fsb?Nie wiem o co chodzi chciałem je tak do 1200 wykręcić,i się zdziwiłem.

Jakie wg Was jest max bezpieczne napięcie dla nich?

Na kości jest napisany zakres napięc 2.1-2.3

 

UPDATE

Ustawiłem fsb 300 i strap 400 i pamieci wstaly na 1200 mhz przy napiecu AUTO,odpalił się windows,wszytsko ok,ale w cpu-z pokazuje że dram jest ustawiony na 400 mhz,przy strapie 333 juz nie wstawał komp,o co w tym chodzi?

Update 2

Jak ustawilem 412 fsb przy strapie 400 to pamieatki wstaly na 1100 mhz przy napiecu 2.4 i wszytsko prawdłowo się wyśwetla.Nie rozumiem tychzalezności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy testowalem Orthosem to przy fsb 400 i ustawieniach pamieci czy to na auto,czy ręcznych ale nie pprzekraczającyhc 1066 mhz orthos wywalał po kilku-kilkunastu sekundach

Teraz mam fsb auto i strap tak samo (266) i pamieci na auto przy 1066 mhz i orthos leci .

W czym tu moze twkić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHodzi o PLL?

NIkt mi nie udzielił odpowiedzi jak tymsię poslugiwać.

Moge prosić o pomoc?Chciałbym żeby te ramy stabilnie chodziły przy fsb 400-450.

Nie PLL tylko PL -> Performance Level

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh moze i tak tylko ze cos mi padlo =/ jeszcze nie wiem co... kosc pamieci czy moze gniazda pamieci na plycie =/ chyba trzeba bedzie rozejrzec za czyms nowym =] i chyba bedzie RE + DDR3 ino czekam az @DDR2 zmieni nick na na @DDR3 i zrobi jakies testy =]

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GD to jakieś stare czy z nowej serii?

Niewiem jak odróżnić "stare" vs "nowe" w każdym razie oznaczenia mają takie:

 

Model: GR800D264L6/4GDC

Kostki: 2 stronne po 8 modułów z każdej strony; kształt prostokątne,

Na module logo producenta a pod nim

GE-1008HB-JN

[kropeczka] DDR2 EBJD

 

Dokładnie te kostki pewnie za parę dni idą na allegro... jak ktoś zainteresowany to PW [160 zł + wysyłka]

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mam również identyczny model tylko że na kwadratowych kosteczkach z napisem "sec" to ten nawet przy 900 MHz nie botuje z domyślnym napięciem to dałem sobie spokój chyba że mu jakoś wybitnie nie leży "AMD" ;)

 

Nie potrafię,nie chcę,nie umiem ;] W "mojej" sytuacji musi być jak najtaniej ale nie najgorzej.

Z resztą co to za wymagania....rozumiem gdybym chciał przynajmniej te 1ghz na cl4...

A ja chcę tylko poprowadzić 2x1gb i 2x2gb na 1ghz.

Trafienie 2x2GB @ 1000 MHz i CL4 na AMD nie jest łatwe. Takie wymagania łatwiej spełnić przy 4x1GB.

 

@Gosu kombinuj z timingami te pamięci muszą robić przynajmniej 1100-1200 MHz. Tyle to nawet śmigają niektóre "zwykłe" A-Daty 800/CL5 ;]

Co do napięcia 24/7 to zależy na jakich to kościach... powiedzmy że można przyjąć max wartości tak do 2,2V i do 2,3V z nawiewem.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PI powinno byc dobrym wyborem

 

Bo DDR2 jeszcze nie umarło i nadal ma sie dobrze :wink: a DDR3 stanie się popularne właśnie dopiero z nową platformą

Byc moze choc narazie spotykam sie z opiniami ze nowa platforma jest nieoplacalna wiec nie bardzo wplynie na DDR3 nie? =] a DDR3 z tego co widze juz i tak jest dosc popularne. Szczegolnie ze ceny spadly.

Czyli jak S775 + DDR3 umarlo? =]

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie chce zmienić pamięci na 2x2gb, zależny mi w głównej mierze na jak największym OC w cenie do 250zł. Zastanawiam się nad dwoma modelami:

 

G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ

G.Skill F2-6400CL4D-5GBPK

 

Które waszym zdaniem będą lepsze? Jeżeli nie te, to jakie alternatywne pamieci polecacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodramy mam teraz i więcej tego ścierwa nie kupię.

a uzasadnij waść swoją tezę ;-). z radością poczytam.

do OC kupuje się inne ramki, goodramy to idealny wybór ale w kategorii value. uzywam w wielu kompach do klikania i jestem bardzo zadowolony. działają na kazdej najbardziej wybrednej plycie i nie robia dziwnych sensacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś lowend nie narzekaj, jezeli były bindowane jako 667/800 to nie musze się dobrze kręcić, ważne, żeby robiły to co w spd.

 

tak sie zastanwiam nad GR pro ale ddr3 ;)

 

sobih wiesz coś moze na ten temat ? ;)

 

bo ostatnio widziałem asusa p6t i znajome radiaxy :D

 

Dołączona grafika

 

ps

 

czemu nikt nie rzucił linkiem do cruciali 2x2 gb ?

 

2x2gb pc6400 ballistix at 1200mhz

 

Dołączona grafika

 

wprawdzie cl6 ale 1200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś lowend nie narzekaj, jezeli były bindowane jako 667/800 to nie musze się dobrze kręcić, ważne, żeby robiły to co w spd.

Chciał wyjaśnienia to ma wyjaśnienie. Nie narzekam, poprostu powiedziałem, że już nie kupie. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...