Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pamiątki 2x2gb Corsaira XMS2 o takich oznaczeniach:

post-164893-1232965692_thumb.jpg

Nie żebym był laikiem i nie wiedział nic ale nie chciało mi sie przepisywać i lepiej jak ktoś widzi badany obiekt :D :P

W przyklejonym temacie 'oc pamięci' jest takie zdanie że jeżeli nominalnie ram ma 1,8v to nie należy przekraczać na codzień 2.1v. Moje mają 1,9v wieć na codzień nie przekraczam 2,2v (aktualnie chodzą na 2.1). Na 2.2v na standardowych timingach robią 1060MHz ale chciałem przekroczyć 1100 (ze znacznym poluźnieniem alphatimingów) i tu moje pytanie: Czy mogę ustawić napięcie 2,3v i czy to bedzie bezpieczne. Żeby mi za 2 tygodnie ram nie wykorkował. Po prostu boje sie dać wiecej jak 2,2v. Wiem że to zależy od kostek jakie w nich są ale nie moge nigdzie znaleźć jakie ja mam i do ilu orientacyjnie można je dovoltować... Nawiew jakiś tam mam ale nawet bez nawiewu nie miałem nigdy tak żebym sie oparzył dotykając je...

pzdr

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobry człowieku :P To masz taką obszerną wiedzę w głowie czy jest gdzieś naprawdę obszerna baza pamięci? Te co oglądałem to niby duze ale takiego ramu w wersji 3.1 nie widziałem... Bo tych ver. korsarza naprawde sporo jest :wacko:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza hmm, domyślam sie :)

Oki, dzięki za inforamcję ale podniesienie do 2,3v nie dało znaczącej poprawy oc :/ interesowało mnie 1120MHz na 5-6-6-18-52-12-12-12-12 no ale nawet na 2,3v przy 1100 winda nie chce sie załadować. A niżej sie nie opłaca bo dla paru mhz nie bede katować ramu na 2,3v. thx

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu dłuższych alph niż płyta proponuje wytrzymały 15 min(dłużej mi się czekać nie chciało :P ) w memtescie przy 1064MHz CL5 @ 2.2V ale po odpaleniu systemu literki się poprzestawiały i co chwila restart sterownika wideo + zamula wiec przy alphach jakie płyta ustawia poleciały 1010MHz Cl5 @ 2.1 może pelecialy by z niższym V ale mam problemy małe z płyta :P niby orthos,memtest i 99% gier w jakie gram ;] chodzi ok no ale w jednej się wykrzacza przy lądowaniu poziomu :D może to błąd gry ale coś jest nie tak :unsure: pamięci mam z komputronika :lol2: wiec trochę przepłaciłem ale za to jak by pamięci nie spełniały moich oczekiwań mozliowsc wymiany była :D na razie się jeszcze nimi bawię ale przy 1020MHz były już małe problemy ze stabilnością 1040 płyta się włączała ale od razu BS podczas lądowania systemu a na 1066(alpha timingi ustawione przez płytę) płyta(Maximus Formula@Rampage) się budzi ale to tyle ;] kręciłem na dzielniku 5:6 idę patrzeć czy coś z CL6 lub 5-6-X-X da się wiecej wycisnąć ;]

 

CL6 nic nie daje no cóż 1010MHz CL5 starczy :D

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest 23:00, pora na testy

 

[attachment]

 

Pierwsze podejscie 2x2 gb cl6 1216Mhz 2.3V

 

no ale fajnie ze podkecasz osobno obie kosci inaczej ;) życzę sukcesów w OC tych pamieci skoro masz całkowicie inaczej ustawione poszczególne moduły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screena za wczesnie zrobilem :)

 

Edit 1:50 - Aha, ta 2 h i nawet przy 1200 ni jak nie moglem skalibrowac tych pamieci, orthos po minucie sie sypal.

Stabilne mam 1100 przy cl5 wiec jak narazie mi styka ;)

Edytowane przez sac711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taniego i pewnego polecicie zeby latalo na niskim V przy 1000mhz? Dobrze by bylo zeby to byl CL4 ale pewnie do 240zl bedzie ciezko?
...skoro w erze daja fony bez sima zapytaj może coś tam dla Ciebie znajdą... :=p nie mogłem się powstrzymać ...

niskie V + niskie CL + wysokie Mhz = więcej kasy :P

 

jedynie to chyba Mushkin HP2-6400, 5-4-4-12 Dual Pack (2x 2048 MB) 1.8V może dobija na cl4 1000....... ale raczej nie do dostania w naszym cudownym kraju... pozatym pewnie min 500zl...

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taniego i pewnego polecicie zeby latalo na niskim V przy 1000mhz? Dobrze by bylo zeby to byl CL4 ale pewnie do 240zl bedzie ciezko?

D9GMH xD

wogole są moduły 2x2 co by zrobiły 1000MHz CL4 na co dzień ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie maly problem

Otoz od momentu jak wlozylem te kosci pamieci - mam problem z dzwiekiem!

Niby mp3 i video odtwarza ladnie, dzwieki systemowe w pozadku ale w grach to juz poraszka. Tak trzeszczy, ze nie da sie tego sluchac.

Gdzie moze byc problem? Mial ktos cos podobnego? Pomocy

 

To napewno nie wina zasilacza

Opcja msconfig>boot.ini>zaawansowane>maxmem nic nie zmienia

Najnowszy bios jest

Najnowsze sterowniki do chipsetu sa..

Edytowane przez sac711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sa, w dodatku nie offi creativa ale pomoglo. Nie sadzilem ze wymiana pamieci bedzie wiazac sie z instalacja jakichs wynalazkow, w dodatku czegos niestandardowego zwiazanego z dzwiekiem. Bo (Youp_Pax Audigy-XFI-XP V4.05.00) dla mnie to wynalazek, ale dziala, w dodatku na SB Audigy :)

 

xrobcio - szukasz pamieci, a jaka masz plyte?

Edytowane przez sac711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem OCZ 2x2GB 1066MHz PLATINUM 5-5-5-15, 2.0-2.2 V (OCZ2P10664GK) i P5Q-E.

A jesli chodzi o drivery do kart dzwiekowy Creative polecam wlasnie Youp_pax uzywam ich od czasow Liva przez Audigy 4 i teraz na XFI-XtremeMusic:)

Koles ktory je moduje wystawia je tu http://hosted.filefront.com/robertmc814 a najnowsze do audigy to PAX_PCI_Audigy_OS_V6.25 :)

 

Przy deinstalacji sterow przez dodaj usun programy i restarcie PC koles bardzo zaleca uzyc drivercleanera bo znajduje jeszcze pozostalosci:)

 

A co do wymiany ramu i problem z dzwiekiem to tez bym nie pomyslal ze jedno na wplyw na drugie (mam na mysli akurat Twoje trzaski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taniego i pewnego polecicie zeby latalo na niskim V przy 1000mhz? Dobrze by bylo zeby to byl CL4 ale pewnie do 240zl bedzie ciezko?
...skoro w erze daja fony bez sima zapytaj może coś tam dla Ciebie znajdą... :=p nie mogłem się powstrzymać ...

niskie V + niskie CL + wysokie Mhz = więcej kasy :P

 

jedynie to chyba Mushkin HP2-6400, 5-4-4-12 Dual Pack (2x 2048 MB) 1.8V może dobija na cl4 1000....... ale raczej nie do dostania w naszym cudownym kraju... pozatym pewnie min 500zl...

800-ki G.Skill PI Black robią 960MHz na 4-5-4-12 przy 2,35V (BIOS):

 

Dołączona grafika

 

A przy 5-5-4-12 potrafią zrobić stabilne 500MHz na 2,1V:

 

Dołączona grafika

 

A koszt to 234 PLN brutto.

Edytowane przez twec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jak się trafi mnie trafiły się parki lepsze od tych

ale były i takie które nie robiły 900 na cl5

ale wiadomo qimonda no ale może się to zmieni

Tak to się zmieni tylko na gorzej czy lepiej skoro qimonda ogłosiła upadłość, to co w nie będą teraz pchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zmieni tylko na gorzej czy lepiej skoro qimonda ogłosiła upadłość, to co w nie będą teraz pchać.

Pewnie zapasów mają sporo, jeszcze mogą wycofać z produkcji lub ładować promosa ale wtedy będą sporo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...