Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem nad czym się tu rozwodzić, to są te same pamięci, tylko pakowane pojedynczo, albo po 2 moduły. No chyba że wierzysz w te bajeczki ze są specjalnie dobierane i testowane :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez większej rewelacji, można by nad nimi jeszcze popracować, ale to raczej dla samych wyników, jak dla wydajności.

Vddr=2,1V

Chodz patrząc, że tylko 217pln na miejscu w sklepie to uważam za dobry stosunek jakość/cena. Dodam tylko, że pierwsze to było padło totalne i musili przysłać nowe.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kompletnie z innej beczki, mam pytanko.

Zastanawiałem się czy będzie jakakolwiek różnica pomiędzy pamięciami kupionymi w Dualu czyli np. 2x1 a jak kupi się je osobno i złoży do kupy i ustawi jako dual? Oczywiście mowa o dwóch tych samych kościach.

Jeżeli są od tego samego producenta scalaków to teoretycznie nic sie nie powinno dziać, chyba że producent wprowadziłby jakieś nowe rev.

 

Gwaranci nigdy nie ma.... a i duzo zalezy od płyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym się tu rozwodzić, to są te same pamięci, tylko pakowane pojedynczo, albo po 2 moduły. No chyba że wierzysz w te bajeczki ze są specjalnie dobierane i testowane :]

Pamieci (pakowane w dualu) sa z tego samego tygogdnia czyli teoretycznie tak samo sie kreca. To jest ta roznica :P

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich borykających się z wyborem ddr2 2x2Gb.

Mnie spotkał nieco inny problem- kupiłem pamięci 2x2 GB Apogee 1150MHz i w klasie cl3 i cl4 osiągają standardowe wyniki jak dla tego modelu cl3- 725MHz cl4-930MHz(konsultowane z użytkownikiem DDR2) ale na cl5 pamięci nie potrafią pracować stabilnie powyżej 1055MHz niezależnie od napięcia- działają na 1.75v teraz a zwiększenie nawet do 2.3v nie daje żadnego przyrostu więc wina leży po stronie płyty raczej.(Foxconn P35A-s) ta płyta zestaw 2x1Gb OCZ reaper na D9GMH prowadziła do 1250MHz bezproblemowo a jak te włożyłem to rozpacz. Komp wstanie na 1150 ale nic nie wyświetli. na 1080 są "zmrożenia"

I teraz pytanie do tych co mają te pamięci -jaką płytę główną mają żeby działały na fabrycznych prędkościach albo żeby jeszcze coś po-oc-ować. Czytałem że płyty na x38 albo x48 sobie radzą prawie zawsze ale one są za drogie. Wiem że półśrodki to niedobra rzecz ale doradźcie płytę która sobie z nimi poradzi bezproblemowo. Cena do 500zl max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz zmieniac plyte ze wzgledu na ram? ja bym wymienil ram na inny...

Ale inny nic nie da bo płyta i tak mu nie pozwoli działać powyżej tych 1055Mhz jeżeli chodzi o kości gęstości 2Gb na moduł.

Kto ma jakiś ram 2x2Gb szybszy od 1066MHz i mu działa np na 1100 i w górę to nich napisze na jakiej płycie mu to śmiga :)

Będe wiedział jaka płyta nie ma problemu z 2x2GB powyżej 1100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale inny nic nie da bo płyta i tak mu nie pozwoli działać powyżej tych 1055Mhz jeżeli chodzi o kości gęstości 2Gb na moduł.

Kto ma jakiś ram 2x2Gb szybszy od 1066MHz i mu działa np na 1100 i w górę to nich napisze na jakiej płycie mu to śmiga :)

Będe wiedział jaka płyta nie ma problemu z 2x2GB powyżej 1100MHz.

to wrzuc kosci o 'gestosci' 1GB na modul ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już testował te pamięci LINK ?, zastanawiam się czy warto sie nimi interesować :rolleyes:

Niedawno reklamowałem GoodRam Pro 900 2x1 (D9MGH) i mam obawy czy znów takie dostane, dlatego myśle nad przejściem z 4x1 na 2x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawloBoss - probowales woltowac mch?

Jasne MCH z 1.25 do 1.51 jechałem ale nic nie dało a z 1.5v płyta ciągnie FSB 500 MHz. Ja tylko proszę o płyte pod te pamięci żeby je rozpędzić do 1150 lub więcej.

Znalazłem taka recenzję

test

i tu na marsie wyciągli 1200 MHz (mam identyczne kości nawet SPD identyczne). Do tej mojej da sie wgrać bios od marsa i też tak uczyniłem ale dalej ściana powyżej 1060MHz na ram.

Edytowane przez PawloBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawloBoss a TRFC~70 próbowałeś ?

Płyta ustawia tRFC na 68 ale nawet przestawienie wszystkich Cl na 6-6-6-15 nic nie daje. 1055MHz i koniec ze stabilnością.

Zresztą próbowałem tysiące kombinacji i 10 biosów- jeden pozwalał na 1070MHz więc wina leży na pewno po stronie płyty- mówi nie i koniec

Ktoś ma te pamięci Apogee GT 1150MHz? Jak tak to niech napisze na jakiej płycie mu działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał możliwośc zabawy OCZ 4GB DDR II 1150 FLEX CL5 2x2 GB te pod WC lub OCZ Reaper 1150 EPP CL5 (2 x 2 GB) Heatpipe?

Ew Mushkiny 1100 2x2GB? Jakies opinie etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał możliwośc zabawy OCZ 4GB DDR II 1150 FLEX CL5 2x2 GB te pod WC lub OCZ Reaper 1150 EPP CL5 (2 x 2 GB) Heatpipe?

Ew Mushkiny 1100 2x2GB? Jakies opinie etc?

Kiedyś tak latały

Dołączona grafika[/

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos miał możliwośc zabawy OCZ 4GB DDR II 1150 FLEX CL5 2x2 GB te pod WC lub OCZ Reaper 1150 EPP CL5 (2 x 2 GB) Heatpipe?

Ew Mushkiny 1100 2x2GB? Jakies opinie etc?

 

Ja je mam tzn mialem =] mialem bo jakis tydzien temy padla jedna kosc =/ co do krecenia to te 1200 bez problemu lataly =] zobaczymy jak bedzie po wymianie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska !

Zgłupieć można ! Tony textu na forach, artykuły i testy - I CO ? WIEM ŻE NIC NIE WIEM ! :mur:

Może mi ktoś chelpnie i poleci DDR2 2x2 GB do O/C na moim PC (8500 lub 6400).

Mam do wydania 280 -290 pln.

A może te: Mushkin XP2-6400 (2x2048MB) 4-4-3-10 1.80V REDLINE http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=421

Już prawie zdecydowałem sie na G.Skill 2x2GB PC2-6400 (F2-6400CL4D-4GBPK) http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-20

Edytowane przez lomzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska !

Zgłupieć można ! Tony textu na forach, artykuły i testy - I CO ? WIEM ŻE NIC NIE WIEM ! :mur:

Może mi ktoś chelpnie i poleci DDR2 2x2 GB do O/C na moim PC (8500 lub 6400).

Mam do wydania 280 -290 pln.

A może te: Mushkin XP2-6400 (2x2048MB) 4-4-3-10 1.80V REDLINE http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=421

Już prawie zdecydowałem sie na G.Skill 2x2GB PC2-6400 (F2-6400CL4D-4GBPK) http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-20

Sam zamawiałem G.Skille z ddr2.pl, bardzo polecano mi te PK, więc chyba wybór wydaje się dosyć pewny. Ja jednak wolałem w standarcie dużo mhz i wybrałem PQ, które jednak podobno mają mniejsze możliwości niż te PK 800.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...