Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

kupujesz moduły które nie potrafią zrobić DDR2 1066 w cenie modułów DDR2 1066. Z czego tu się cieszyc? Słabe moduły i tyle.

Zapomniales dopisac ze wg Ciebie to sa slabe moduly. Zreszta 2v na d9 to jest o wiele za malo. :D

 

BTW: Bez skilla to wszystko jest slabe. :lol:

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam czasu na głębszy test ale podejrzewam że to płyta główna sprawia problem a nie ram. Ramy mają nominalnie w spd 800CL4-1000CL5 na 2v a chodża na 1,85v. Pamięci kupiłem ze względu awarii starych i potrzebne były na szybko :)

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales dopisac ze wg Ciebie to sa slabe moduly. Zreszta 2v na d9 to jest o wiele za malo. :D

 

BTW: Bez skilla to wszystko jest slabe. :lol:

Nie wg mnie, tylko obiektywnie na sytuację patrząc pamięci które na 2V nawet nie wstają na DDR2 1066 CL5 są słabe (i to jeszcze w takiej cenie). W chwili obecnej dostaniesz klika różnych modułów 2x2 GB (w cenie tych cruciali), które przy 2V zrobią stabilne DDR2 1100. Ja rozumiem przywiązanie do D9, ale Micron D9JKH to nie to samo co stare microny B6 pod jakimkolwiek względem (a szczególnie skalowalności i pracy na normalnych timingach). Te microny to przecież w standardzie DDR2 1066 CL7 Jedynie co można z nimi zdziałać jak na CL5 dalej nie chcą to pewnie CL6. Więcej zdrowego rozsądku, a nie D9 i OMG trzęsiemy portami. :lol2:

 

EDIT

Goodram Pro 1066 CL5 2x2 GB dorwać i się cieszyć fajnym OC

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz jest najbardziej polecane do AMD? Potrzebuję pamięci do kompletu - Phenoma już mam, płytę też wybrałem (ASRock A780GXH/128M).

 

Zastanawiam się nad Blade'ami, ale czy to ma w ogóle sens? Gdybym brał to najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL6 są nisko napięciowe i są optymalizowane na CL6 oparte na kościach Microna, OC na poziomie 1150

 

1066 PRO 2x2 CL5 kręcą się na CL5 i oparte są o kości Elpidy. Wyciągają minimum 1100 5-5-5-15 na napięciach obejmowanych w ramach gwarancji :), ale też trafiają się takie, które pod 1200 latają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje blue 2x2 1100 robią +/- 1185 CL6 przy 2V, gdybym pomajstrował przy NB to może i 1200 by poleciały. Papu powyżej 2,1V = brak efektu. Może XA masz na nie jakieś ukryte pokrętełko ? :>

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z BuMeL. Kupiłem Goodram Pro 1066 2x2 CL5 i nie ma dla nich znaczenia czy dostaną 2V czy 2,2V bo tyle samo wyciągają... a jeśli o wyciaganie chodzi są to bezdyskusyjnie najlepsze pamiątki na rynku. Udało mi się wycisnąć je na 1170 przy napięciu 2V. TE PAMIĘCI ZAMIATAJĄ WSZYSTKO CO DO TEJ PORY MIAŁO CZELNOŚĆ NAZYWAĆ SIĘ DDR2 1066 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien? OCZ Blade Low Voltage 1066MHz chyba nie ;)

Kolega tu chyba miał na myśli, że dobre bo Polskie :P generalizując jednak jest wiele dobrych modułów, jak choćby wspomniane Blade czy bardzo dobre OCZ Titanium. Dla mnie jednak GoodRam Orange to były pamięci Micron dla entuzjastów i okraszone odpowiednio wysoką ceną :P Wilk wypuszczając sety 2x2 1066 na elpidach sprawił, że po paru testach wybrałem wersję blue. LV, przyzwoita temperatura, wydajność praktycznie jak CL5 i wyższe O/C (to ostatnie było sporym rozczarowaniem po bliższym poznaniu wersji 1066). Podsumowując, set 2x2 1066 Goodram to nie te same pamięci co 2x1 i bardzo bym chciał, żeby to się zmieniło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien? OCZ Blade Low Voltage 1066MHz chyba nie ;)

Za pewne chodziło mu o pamięci w swojej klasie cenowej. Cóż nikt nie ukrywa, że Elpida w Blade'ach LV jest fajniutka i potwornie poselekcjonowana, ale cena też jest odpowiednio większa ;]

 

Kolega tu chyba miał na myśli, że dobre bo Polskie :P generalizując jednak jest wiele dobrych modułów, jak choćby wspomniane Blade czy bardzo dobre OCZ Titanium. Dla mnie jednak GoodRam Orange to były pamięci Micron dla entuzjastów i okraszone odpowiednio wysoką ceną :P Wilk wypuszczając sety 2x2 1066 na elpidach sprawił, że po paru testach wybrałem wersję blue. LV, przyzwoita temperatura, wydajność praktycznie jak CL5 i wyższe O/C (to ostatnie było sporym rozczarowaniem po bliższym poznaniu wersji 1066). Podsumowując, set 2x2 1066 Goodram to nie te same pamięci co 2x1 i bardzo bym chciał, żeby to się zmieniło ;)

Micron D9 B6 to były kości bezkonkurencyjne, które zapisały się w annałach historii, ale cóż, świat idzie dalej i teraz mamy kolejnych mistrzów w generacji DDR3, mowa oczywiście o Elpidzie Hyper i modułach Goodram PRO 2000 MHz DDR CL7, CL8 i CL9 :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem Cruciale ballistix takie jak na allegro z tej aukcji http://allegro.pl/item698962793_crucial_ba..._d9_zabrze.html

Zakupione w bachcompie wyciągłem z nich 1024mhz przy voltażu z biosu 1,85 chyba nieźle jak na ram za 225zł. Na 1066 nie chciały wstać nawet na 2v coś moja płyta ma problem z osiągnięciem takich taktów.

Tak apropo cruciali ostatnio nie mialem czasu testowac, ale na 2 komplety pamieci jakie wrzucielm na plytke to oba poszly bez problemu powyzej 550Mhz CL5, chwilowo nie mam plyty do testowania pamieci bo ma ja ryba ale jak mi odda to dam jakies screeny, testy byly przeprowadzane na g31-es2l :P (nie smiejcie sie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ustawienie lepsze Patriot 2x2gb.

 

@840 mhz cl4 (4-4-4-12)

 

czy

 

@980 mhz cl5 (5-5-5-15)

 

prosze o pomoc w dobraniu ustawien, wiecej z tych ramow nie wyciagne, juz nigdy nie kupie patriota:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 250zl brac Sectorowe Crucial BallistiX 1000mhz czy Goodram 1066 z agito? A moze jest opcja 3? :wink: licze na 1066 cl5 na v2.0 i z 1100 na max v2.20

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy te goodramy Pro 1066 będą śmigać w configu z sygny??

Tylko po O/C bo procesor obsługuje max 800 a i nie wiem czy się z Asusem nie pogryzą jak zwykle.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy eksperci :E. Pod koniec miesiąca będę zmieniał procesor z E2140 na Q9550 :) no i oczywiście będę się starał wycisnąć z niego jak najwięcej. Pewnie dużo to nie będzie bo mam Abita IP35-E ale może jakieś 3.8GHz będzie i chłodzony będzie Ultimą 90i :). Związku z tym potrzebuję pamięci. Sprzedałem swoje używane Patrioty 2x2GB LLK 800MHz CL4 za 198zł (wiem, wiem interes życia :) ) Na nowe pamięci mogę wydać maxymalnie 250zł razem z wysyłką czyli na same pamięci około 235zł.

 

Potrzebuję pamięci 2x2GB 1066MHz (ewentualnie szybsze ale mieszczące się w cenie), które dodatkowo na przyzwoitym napięciu czyli max 2.2V i CL5 zrobią nieco wyżej niż 1100 (planuję o ile się uda podkręcić quadzika do 4GHz i wtedy puścić pamięci na 1140Mhz o ile się uda ;p :)

 

Firmy, które odpadają od razu to: Geil, Adata, Mushkiny (z powodu naprawdę słabego OC), no i chyba Patriot (zraziłem ię do moich które nie chciały iść 1100MHZ ;p)

 

Firmy, które preferuję: G.Skill, Corsair, OCz, GoodRam (ale kiepsko z dostępnością i ceną) no i ewentualnie Patriot

 

Allegro odpada, bo ta dupne ceny są ;p

 

Sklepy, które wg mnie mają dobre ceny i są sprawdzone przeze mnie i w których chcę dokonać zakupu to:

 

Reactor.pl, Esc.pl, Agito.pl, ewentualnie Komputronik (ale tam też są dupne ceny ;p)

 

Od piątku nie robię nic innego jak tylko czytam różne fora, przeglądam testy, ram listy, chips listy ale niestety pozostaję nie zdecydowany.

 

Osobiścię na papierze najatrakcyjniejsza wydaje się być oferta G.Skill mają parę 2x2GB 1066Mhz w dobrych cenach <230zł ale kurczę tyle jest tych modeli, że sam powoli się gubię. Pq, PI NQ,PK itp. itd.

 

A więc naprawdę prosze Was o dobór właściwych pamięci zgodnie z powyższymi wymaganiami i ewentualnie poparte jakimiś testami przykładowe OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy eksperci :E. Pod koniec miesiąca będę zmieniał procesor z E2140 na Q9550 :) no i oczywiście będę się starał wycisnąć z niego jak najwięcej. Pewnie dużo to nie będzie bo mam Abita IP35-E ale może jakieś 3.8GHz będzie i chłodzony będzie Ultimą 90i :). Związku z tym potrzebuję pamięci. Sprzedałem swoje używane Patrioty 2x2GB LLK 800MHz CL4 za 198zł (wiem, wiem interes życia :) ) Na nowe pamięci mogę wydać maxymalnie 250zł razem z wysyłką czyli na same pamięci około 235zł.

 

Potrzebuję pamięci 2x2GB 1066MHz (ewentualnie szybsze ale mieszczące się w cenie), które dodatkowo na przyzwoitym napięciu czyli max 2.2V i CL5 zrobią nieco wyżej niż 1100 (planuję o ile się uda podkręcić quadzika do 4GHz i wtedy puścić pamięci na 1140Mhz o ile się uda ;p :)

 

Firmy, które odpadają od razu to: Geil, Adata, Mushkiny (z powodu naprawdę słabego OC), no i chyba Patriot (zraziłem ię do moich które nie chciały iść 1100MHZ ;p)

 

Firmy, które preferuję: G.Skill, Corsair, OCz, GoodRam (ale kiepsko z dostępnością i ceną) no i ewentualnie Patriot

 

Allegro odpada, bo ta dupne ceny są ;p

 

Sklepy, które wg mnie mają dobre ceny i są sprawdzone przeze mnie i w których chcę dokonać zakupu to:

 

Reactor.pl, Esc.pl, Agito.pl, ewentualnie Komputronik (ale tam też są dupne ceny ;p)

 

Od piątku nie robię nic innego jak tylko czytam różne fora, przeglądam testy, ram listy, chips listy ale niestety pozostaję nie zdecydowany.

 

Osobiścię na papierze najatrakcyjniejsza wydaje się być oferta G.Skill mają parę 2x2GB 1066Mhz w dobrych cenach <230zł ale kurczę tyle jest tych modeli, że sam powoli się gubię. Pq, PI NQ,PK itp. itd.

 

A więc naprawdę prosze Was o dobór właściwych pamięci zgodnie z powyższymi wymaganiami i ewentualnie poparte jakimiś testami przykładowe OC.

w tej cenie raczej zadne nie zrobią 1140Mhz ,byc moze 2x2GB goodram 1100mhz dałyby rade ale tam jest CL6.2x2GB Goodram 1066mhz Pro koncza sie przewaznie na 1100mhz.Szukaj OCZ Blade 1066mhz Lov voltage powinny dac rade ale nie wiem czy cenowo sie zmiescisz. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO w sumie racja ale jeśli chodzi o pamięci G.Skilla bo już jestem przekonany na 100%, że to własnie je chce to, któe polecacie.

 

W cenie mieszczą się 3 modele:

 

PI 1000MHz CL5

NK 1066MHz CL5

PQ 1066MHz CL5

NQ 1066MHz CL6 [w sumie CL6 odstrasza, ale ponoć ładnie śmigają na CL5]

 

 

Jest też jeszcze Korsarz PC1066 CL5 [TWIN2X4096-8500C5C] ale o nim nic nie wiem

 

No i w ostateczności GoodRam Pro 1100MHZ no ale CL^ i to mnie odstrasza bo wg mnie ktores z tych gskilli zrobia 1100MHz na CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...