Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

taki tam kontrolny wyniczek 2x2Gb Corsair XMS2 DHX 6400 800MHz @1092Mhz MSI Neo2 FR 2.3v z biosu z braku czasu walidacją tylko super pi na razie ale działam cały dzień na tych ustawieniach...grałem edytowałem grafikę i jest spoxx

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ramki miałem parkę prywatną co latała 1120mhz na 2,3V

 

Panowie co brać w kwocie do 400zł??

 

Gskill F2-8500CL5D-4GBPK

APOGEE DDR2-1066 R2-1066-4GDGT 2x2gb GDGT

APOGEE DDR2-1066 R2-1066-4GDHS 2x2gb

G.Skill F2-8800CL5D-4GBPI 2x2GB DDR2-1100 CL5-5-5-15 F2-8800CL5D

Pod dfi dk 8500 gskill bo 8800 może nie dać rady

a z apogee oraz muchami i a-datami może być problem

P.S Wybredne cholerstwo na ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bedę potrzebował niebawem ze 3 zestawy 2x2 1000-1066MHz na cl5... Mam sobie kilka wypatrzonych. Różnice w wydajności pomijalne, mi bardziej chodzi o to, żeby pamięć była kompatybilna. A różne płytki się szykują i jeszcze żadna nie jest pewna, ale ogólnie chodzi o to żeby pamięć chodziła na tym, co deklaruje producent, a cena samych ramów jak najniższa.

1000Mhz "ddr2"

Tutaj ciekawe są dla mnie te 3 propozycje Mushkin'a, Exceleram wydają się też być atrakcyjne, ale w życiu o tej firmie nie słyszałem. G.skill też niby ciekawy. Te droższe różnią się w ogóle od tych tańszych i o ile tak to te z serii "pi" oferują coś więcej od konkurencji choćby z tej strony?

 

Poza tym ciekawe tez sa A-daty 2x2, ktorem mam w sklepie w mieście:

A-data

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja je tak dałem, powiedzmy że dla reguły, ja przeglądałem ten topic... Widzę, że nawet spd czasami nie robią, Daron chyba pisał, że miał 3 i żadne nie zrobiły spd, wiadomo, że to od serii zależy...

Mnie tak samo interesowały Kingmax'y 2x2 1066, bo kosztują poniżej 100 za kość, ale teraz ponoc tam z cl tez kombinują, więc odpuszę je też.

W sumie teraz tak cały czas patrzę i znalazłem te G'skill Pi 8000 w bardzo dobrej cenie i mnie kuszą, ale nie wiem co warte te ramki w praktyce. Tak samo Mushkin redline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy od pamieci i mhz, u mnie akurat nie trzeba bylo dodawac papu MCH.

Taktowanie pamięci przy zwiększonym obciążeniu mostka zalezy tylko od napięcia mostka i timingu Command Rate.

 

Widocznie masz dobrą sztuke mostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panwoie jakie pamieci polecili byście do Rampage II Extreme i i7 920?Chciałbym kupic cos w granicach do 500 pln i najlepiej żeby było to 2x2 GB ewentualnie póxniej dokupić jeszce 2GB. Chciałbym wyciągnąc procka na stabilne 4Ghz do codziennej pracy. Jest szansa dostac cos w tej cenie?Ewentualnie gdzie szukać?

 

Może cos takiego:

http://www.agito.pl/ddr-3/patriot-ddr3-pc1...729.334690.html

 

Lub może:

http://www.allegro.pl/item522574271_4gb_2x...z_heatpipe.html

Edytowane przez sicor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myslałem też nad 3x1 ale sam już nie wiem. Czy bedzie wystarczajaco pod Viste x64 plus gry i plus ewentualnie zaawansowane arkusze kalkulacyjne? Jesli tak to mógłbym się zdecydować na 3x1... Pytanie jakie?:) jeśli jest cos naprawde wartego a trzeba dołożyć to ta granica 600 PLn jest jeszcze dla mnie znośna i moge wysupłać.

w miedzy czasie znalazłem jeszce cos takiego:

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C0420093

 

Cena chyba dobra przynajmniej tak mi sie wydaje.

Edytowane przez sicor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do 200zł? Chodzi mi konkretnie o kości 2x2Gb 800mhz(nie wiem już czy koniecznie Cl4 czy Cl5). Będą wsadzoen do P5Q PRO i E5200. Na początku myślałem o A-Data EE ale na dzień dzisiejszy ciężko je dostać( no chyba że w przyszłym tygodniu będą mieli dostawy). Ale załóżmy że nie ma takiego ramu to jakiej firmy brać w takim razie? Czy te kingmaxy byłby rozsądnym rozwiązaniem(mowa o 1066mhz)?

Troche pozno ta odpowiedz ale...

http://allegro.pl/item530017068_kingmax_dd...8mb_pc1066.html <- tam ktos wystawia kingmaxy 1066 i chyba sa CL5 ... takze warto zaopatrzyc sie w komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tym co im pamieci 800 chodza spoko na 2.3v na 1066+

pragne przypomniec ;) ze dlugo nie pochodza :)

Mialem Cruciale Ballistixy 800setki chodzily 3 miesiace na 1133MHz 2.3V

tak im sie pomieszalo w ukladzie ze teraz potrzebuja 2.3 do stabilnego 950MHz

 

Druga para zachowala sie calkiem podobnie tyle ze odmowila posluszenstwa zdeko szybciej

Cudow nie ma ,producenci owych pamieci to nie debile , na dluzsza mete tak wytargane w oc

pamieci musza zaczac pekac z bolu ;)

 

 

Z drugiej strony jak tu sie pochamowac i nie kreci ich na maxa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore kupic?

 

Patriot 4GB DDR II 800 Dual LLK CL4 (2 x 2 GB) PDC24G6400LLK

 

GeIL 4 GB DDR II 800 CL5 Black Dragon Dual (2 x 2 GB) 2GBX2-GB24GB6400C5DC

 

Wymagania: 1000MHz przy CL5 i jak najnizsszym napieciu. Prosze o szybka odpowiedz. Jezeli wymienione tyle nie zrobia, to prosze doradzic jakies inne do 200zl. Wiecej na 4GB nie planuje wydawac. Nie bawie sie w o/c, wiec nie widze sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore kupic?

 

Patriot 4GB DDR II 800 Dual LLK CL4 (2 x 2 GB) PDC24G6400LLK

 

GeIL 4 GB DDR II 800 CL5 Black Dragon Dual (2 x 2 GB) 2GBX2-GB24GB6400C5DC

 

Wymagania: 1000MHz przy CL5 i jak najnizsszym napieciu. Prosze o szybka odpowiedz. Jezeli wymienione tyle nie zrobia, to prosze doradzic jakies inne do 200zl. Wiecej na 4GB nie planuje wydawac. Nie bawie sie w o/c, wiec nie widze sensu.

OCZ Technology 4GB DDR2 2X2 1066MHz Reaper HPC CL5, dorzucisz 20/30 zl i masz pamiatki ze hoho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci te pamieci smigaja ?

Przylaczam sie do pytania, nie wiem czy jutro zamawiac, czy brac tansze reapery 800.

Interesuje mnie 1066-1100 na codzień na asusie p5q-e.

 

 

Jak sie ma wersja HPC do EPP?

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...