Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem 2 zestawy GoodRam 800MHz 2x2GB (pamięć tania, plany że zdrożeje trzeba kożystać), i mam problem tego typu iż żadna z pamięci nie chce działać na domyślnych ustawieniach, czyli 800 MHz CL5 i 1.8V. Sprawdzałem każdą kość osobno i wszystkie mają takie objawy. Napięcie jakiego potrzebują to od 2.0V do 2.1V.

Po drobnych poszukiwaniach w necie, ustaliłem iż z tą serią pamięci są takie problemy. Ta felerna seria ma na PCB nadruk SAMSUNG( w jednym z rogów).

Jak sądzicie reklamować ??

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2 GB G.Skill 800 MHz CL 4 seria PK za 195 zł

 

brac czy nie ?

 

co sadzicie o tych ramach? Na konkurencyjnym serwisie osiągnęły taktowanie powyżej 1100 MHz (maj 2008 r.). Czy te pamięci nadal maja tak dobre OC czy też pogorszyły się z biegiem czasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2 GB G.Skill 800 MHz CL 4 seria PK za 195 zł

 

brac czy nie ?

 

co sadzicie o tych ramach? Na konkurencyjnym serwisie osiągnęły taktowanie powyżej 1100 MHz (maj 2008 r.). Czy te pamięci nadal maja tak dobre OC czy też pogorszyły się z biegiem czasu ?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3188918

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3189551

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3192240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem 2 zestawy GoodRam 800MHz 2x2GB (pamięć tania, plany że zdrożeje trzeba kożystać), i mam problem tego typu iż żadna z pamięci nie chce działać na domyślnych ustawieniach, czyli 800 MHz CL5 i 1.8V. Sprawdzałem każdą kość osobno i wszystkie mają takie objawy. Napięcie jakiego potrzebują to od 2.0V do 2.1V.

Po drobnych poszukiwaniach w necie, ustaliłem iż z tą serią pamięci są takie problemy. Ta felerna seria ma na PCB nadruk SAMSUNG( w jednym z rogów).

Jak sądzicie reklamować ??

Tak się zastanawiam, po konsultacji z gościem w sklepie wyjdzie chyba na to że będę musiał wysłać je na gwarę:/ i 2tyg. w plecy.

I tak mnie nagle oświeciło że pamięci kupiłem przez allegro, i odebrałem osobiście. A według prawa z tego co się orientuję to kupijąc towar przez neta mogę zwrócić w ciągu paru dni. I zastanawiam się czy tego nie uczynić, jak sądzicie przysługuje mi to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, po konsultacji z gościem w sklepie wyjdzie chyba na to że będę musiał wysłać je na gwarę:/ i 2tyg. w plecy.

I tak mnie nagle oświeciło że pamięci kupiłem przez allegro, i odebrałem osobiście. A według prawa z tego co się orientuję to kupijąc towar przez neta mogę zwrócić w ciągu paru dni. I zastanawiam się czy tego nie uczynić, jak sądzicie przysługuje mi to ??

10 dni do zwrotu towaru bez podania przyczyny. Oddaj.

 

Oczywiście pamięci muszą być w "stanie nienaruszonym". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ N Q ] G.SKILL DDR2 PC2 8500 4GB kit

 

Dołączona grafika

 

560MHz 5-5-5-15 2,175V (BIOS)

 

Dołączona grafika

 

Memki CL6, które robią 560MHz na CL5. Ciekawe...

 

Koszt zakupu ok. 250 zł.

Edytowane przez twec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pochwal się od kogo...

 

NQ niektóre zdarzały się świetne, ale nie każda para taka jest ( ja mialem pare robiącą 850 MHz DDR 6-5-5-15 na 2.3v). Poza tym co to jest za test stabilności SPI32m na quadzie? na jednordzeniowcu by nie przeszły spi32m... zapuść 4 instancje SPI32M naraz to zobaczymy czy są choć spi32m stable :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie 4-4-4 przy 1066 dla 2x2gb i tych pamięci :) cena może i dobra, ale jak już ktoś tu napisał - spadek cen pamięci związany jest z wkładaniem gorszych pamięci - miesiąc czy półtora temu kosztowały >300, to samo z reaperami

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie 4-4-4 przy 1066 dla 2x2gb i tych pamięci :) cena może i dobra, ale jak już ktoś tu napisał - spadek cen pamięci związany jest z wkładaniem gorszych pamięci - miesiąc czy półtora temu kosztowały >300, to samo z reaperami

No za 230zł nic lepszego się IMO nie znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PK od ddr2.pl

 

Dwa dni walki, vDDR = 2.3v, vMCH = 1.33v i niestety na moim Abicie nie moglem osiagnac stabilnosci na tRAS = 15 wiec musi byc 18. :(

 

 

http://img83.imageshack.us/img83/8577/clipboard01lx5.jpg

Pamieci jednak cos nie bardzo chca banglac, bo nie przechodza Orthosa na PRIO 3 macie jakies pomysly co podniesc zeby to zaczelo dzialac?

 

DDR2.pl zrobil na nich 546-5-5-5-15 2.3v tyle ze na Rampage Formula - az tak lepiej prowadzi memki ASUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, co to za pamiątki opłaca się taki zestaw 2x2 za 170zł kupić ??

Z tego co wiem to OCZ Platinum 4GB, ale jak to chodzi w ogóle ??

http://picasaweb.google.com/clfuadam/OCZPl...tDesktopMemory#

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...