Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pussik

Lomzyk, ja ci moge polecic swoje Apogee 2x2GB CL4 800MHz (te bardziej czerwone) z ddr2.pl :) Przy CL5 940MHz śmigają na 1,8V, skalują mi się do 2V i stabilne są aż do 1080MHz. :)

 

Są ciepłe, ale nie grzeją się.. zresztą z pamięciami chyba nie ma takich problemów.. że się przgrzewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ciepłe, ale nie grzeją się.. zresztą z pamięciami chyba nie ma takich problemów.. że się przgrzewają.

moje ocz alpha titanium vx2 @ 2.5v parzyły :)

 

A z CL6 jak się skalują i co to za kostki ? ;> ja mam Wer CL5 ;]

nie robią 20mhz więcej( przy 4:5 restart, 5:6 błąd odrazu po starcie)

co do kostek to nie wiem

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Nie wiem ile. ;|

Jak mi się będzie nudzić to sprawdzę.

 

Właściwie to pamiątki mi nie latają w tej chwili 5-5-5-15 tylko 5-5-5-12, nie wiem czy to jakaś różnica w praktyce.. powie mi ktoś? :>

 

 

4GDH4, bo 4GDHS są fabrycznie CL5 i 80zł tańsze.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są w ogole jakieś w miare pewne, niedrogie 2x2 GB do 300 zł co na CL4 idą bardzo dobrze? Będę sobie zestawik montować na AMD Phenom II i chcę tam wsadzić 8 GB RAM-u (dwa zestawy 2x2 GB) i myslę które zestawy kupić. Fabrycznie widzę duzo jest 1066 MHz CL5, ale nijak nie wiem, które są dobre do O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robią 20mhz więcej( przy 4:5 restart, 5:6 błąd odrazu po starcie)

co do kostek to nie wiem

Jak wydłużę Alphy to moje wstaną na 1066 :D nawet do Windy wejdą :rolleyes: realne stabilne to coś kolo 1040 ;) a bez zmiany Alph to 1010-1020 Moje są na Elpidach ;) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są w ogole jakieś w miare pewne, niedrogie 2x2 GB do 300 zł co na CL4 idą bardzo dobrze? Będę sobie zestawik montować na AMD Phenom II i chcę tam wsadzić 8 GB RAM-u (dwa zestawy 2x2 GB) i myslę które zestawy kupić. Fabrycznie widzę duzo jest 1066 MHz CL5, ale nijak nie wiem, które są dobre do O/C.

G.Skill PI Black idą dobrze na CL4. Moje 800-ki zrobiły 960MHz - kilka stron wcześniej rzucałem nawet screenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tak zależy na CL4 to polecam jakieś D9GKX :P 1100 CL 4 spokojnie zrobią :P to jest tak samo jak by na intelu ustawić FSB 500 zamiast 350 wydajność teoretyczna wzrośnie ale praktyczna nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tak zależy na CL4 to polecam jakieś D9GKX :P 1100 CL 4 spokojnie zrobią :P to jest tak samo jak by na intelu ustawić FSB 500 zamiast 350 wydajność teoretyczna wzrośnie ale praktyczna nie :)

to znajdz takie... aaa i jak znajdziesz to podaj cene ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mailem Goodramy 1066 :rolleyes: 1100MHz na 1.8V 1200 @ 2.05 oc CL5 wiec CL4 nie powinno im robić problemów ;) po za tym mam Goodramy 900 stare robiły 1111MHz CL4 na 2.7V tylko ze przy 2.7 nie robiły 1300(1270 MAX) a nowe które mam robią 1300 na 2.5V wiec CL4 tez nie powinno im szkodzić :D 1066 powinieneś wyrwać poniżej 300PLN za 4 szt albo brać coś sprawdzonego od XA jutro mogę sprawdzić CL4 na 900 setkach ;) (no chyba ze się z czasem nie wyrobie :wink: ) w tym tygodniu powinienem jeszcze dostać jakieś memki ale nie wiem czy to będą 1066 czy 900 jak 1066 to sprawdzę to CL4 :D

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje niedługo zakup 2x2Gb. Teraz mam 2x1Gb Kingstony za 120zł - 1066Mhz CL5, chodzą stabilnie na 1140Mhz na 2.12v (bios), więc żeby się opłacało w ogóle zmieniać to chciałbym żeby te 2x2gb robiły przynajmniej te 1180 na CL5. Jakie pamięci byście polecili - zestaw jak w sygnaturze.

 

Narazie mam na oku takie (ze względu na to że są na QVL):

 

DDR2 4096MB 1066MHz Corsair (2x 2048MB) CL5 Dual-Path Heat Xchange

 

DDR2 4096MB 1066MHz Geil Ultra (2x 2048MB) CL5

 

DDR2 4096MB 1066MHz Geil Black Dragon (2x 2048MB) CL5

 

DDR2 4096MB 1066MHz OCZ Reaper EPP HPC (2x 2048MB, DualDDR2, CL5)

 

może ktoś ma któreś z ww i wie jak się kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie zamówiłem dwa zestawy Corsair XMS2 2x2048MB 1066 MHz CL5, w sklepie VICO były za 193 zł, więc za 8 GB zapłacę z wysyłką 401 zł. Jutro koleś ma mi dać znać ile będę czekać na dostawę, bo tego na magazynie nie mają. Jak na takie parametry to dość dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te G.Skill-e będą dobre?

G.SKILL PI CL5 DDR2 2x 2 GB 1066 MHz

 

A te Mushkiny?

MUSHKIN 2 x2 GB RADIOACTIVE 1066 MHz

 

Oba zestawy kosztują niewiele ponad 300zł.

Zależy mi by można było je ładnie podkręcić i żeby działały bez problemów. Jeśli macie jakieś inne propozycje to prosze o ich podanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ocz to zapewne 5-6-6-18(przynajmniej takie na necie krążą), starszy model miał 5-5-5-15.

 

takie tam black dragony na 2.1v.. szkoda że dalej się nie skalują z napięciem.

Dołączona grafika

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...