Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak podniosłem v na chwile do 2.2 a producent daje gware na 2.15 to już mam po gwarancji ?

 

Mam już dosyć swojego sprzętu. Płyta jest wybredna na maksa, na NB mogę smażyć jajecznice. Procek daje rade 300fsb na goodramie@900mhz a z oczem ma już problemy nawet na 800mhz.

 

Zostawiam 1080 mhz 5-5-5-15 trc 33 2.08v E5200 12.5x270/3375mhz

Dołączona grafika

 

Moje mobo wspiera ramy do 800 mhz. Mam 12 000 w 3dmarku06. Nie mam na co narzekać.

 

 

Edit:

Dołączona grafika

No myślałem, że jest jakiś bezpiecznik do 2.15v.

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj 2x2 OCZ Blade LV 9600. Narazie skromne def. czyli 1200 5.5.5.15 1.8V zobaczymy co dalej potrafią...

no i jak ? udało sie z nich cos pocisnąc?,jakie maksymalne napiecie dawałes do testów ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślałem, że jest jakiś bezpiecznik do 2.15v.

zaden bezpiecznik. poprostu producent gwarantuje ze przy danym napieciu bedzie chodzic bezproblemowo, nie ma prawa sie upalic [chociaz moze:P] nie uswiadczysz takze degradacji. dasz wicej to musisz sie liczyc z tym ze sie upala i tyle. mozesz wtedy probowac odsylac na gware i zawsze udawac ze nie wiesz co to oc, ze dzialaly na stocku i cos im sie stalo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak ? udało sie z nich cos pocisnąc?,jakie maksymalne napiecie dawałes do testów ?.

Narazie nie najlepiej tzn. przy napięciu 1.9V udało mi sie je puścić na 1249 ale przy 5.5.5.15 a nie 5.5.5.18 jeżeli to ma znaczenie dla pamiątek.

Mam nową płytę od 4rech dni więc możliwe ze grzebiąc w opcjach działałyby trochę lepiej.

post-109434-1245670524_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie najlepiej tzn. przy napięciu 1.9V udało mi sie je puścić na 1249 ale przy 5.5.5.15 a nie 5.5.5.18 jeżeli to ma znaczenie dla pamiątek.

Mam nową płytę od 4rech dni więc możliwe ze grzebiąc w opcjach działałyby trochę lepiej.

5.5.5.15 to jest lepiej niż 5.5.5.18 ,na 1300mhz nie dadzą rady ? ,spróbuj dac im 1,95V a nawet 2.0V-2.05V.Podobno one potrafią zrobić nawet 1350-1380mhz wiec próbuj. :wink: jak nie zrobią chocby 1300mhz to jest lipa biorąc pod uwagę ich obecną cene. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Wczoraj wieczorem dostałem bluescreena. Pamięci nawet na 800mhz nie działały. Już myślałem, że padły. Oddzielnie sprawdzam już drugą pamięć memtestem na taktowaniu 1066. Pierwsza była ok.

 

Aby osiągnąć 1066 mhz na pamięciach, muszę ustawić:

 

NB: 1.2 V@1.56 V (Już przy 1.2 był gorący, teraz z założonym wentylatorem jest bardzo gorący (jak czajnik z wodą, ale tak że się da trzymać palcami)

 

Dotknąłem SB, nie dało się go przytrzymać. Założyłem turbinkę z radiatorem. Od czego zależy temperatura SB?

 

 

Myślicie, że HR-05+Acutake 70 za 54zł będzie wystarczająco dobry aby schłodzić mostek nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierowałem sie tym że to pamieci low voltage ale 2,4 to juz dla nich hardcore

dokaldnie. ja bym na lv nie dawal wiecej jak 2,1 do codziennego uzytku. na benche mozna i 2,4 [na 'normalne' ramy mozna dac i 3,0v xD i beda sie trzymac ].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się...

 

Każda z kości 2gb przechodzi testy... Razem wywalają bluescreena przy ładowaniu Windowsa XP albo chwile po uruchomieniu Windowsa 7. Bez względu na ustawienia... A wczoraj działały stabilnie! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie. ja bym na lv nie dawal wiecej jak 2,1 do codziennego uzytku. na benche mozna i 2,4 [na 'normalne' ramy mozna dac i 3,0v xD i beda sie trzymac ].

No o benche mi chodzilo, bo faktycznie troche kara trzymac je na 2.4v do codziennego uzytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się...

 

Każda z kości 2gb przechodzi testy... Razem wywalają bluescreena przy ładowaniu Windowsa XP albo chwile po uruchomieniu Windowsa 7. Bez względu na ustawienia... A wczoraj działały stabilnie! :/

Napięcie NB w górę... I trfc na 52 albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lanc... Mam już nb 1.2@1.54. Jak prosiłeś dałem

 

1.7V NB

1.4V E5200

2.25v Ramy

 

5-5-5-15 2T

trc 26

trfc 52

 

Poza tym na auto płyta daje trfc coś koło 71.

 

Przeczytałem 60% postów o mojej płycie w temacie. Zmiana napięcia NB nie wpływa na podkręcanie RAM, jedynie proca i ilość ciepła.

 

@pcmax: Done. Nic nie pomogło. Dałem 6-6-6-18 na wielu kombinacjach.

 

 

 

 

Sprawdziłem oprócz czarnych slotów wszystkie inne kombinacje. Nada bluescreen po załadowaniu Windowsa w momencie kiedy powinno wyświetlić się logowanie.

 

Mam odczyt zapis itd na poziomie 6000, 4000, 4000... :( Na 1 pamięci 1060v + procek@3.3ghz ;/.

 

Edit: HAHAHAH ! KOCHAM WAS ! :* Wszystko działa, przed padnięciem systemu bawiłem się ramdiskiem, ustawiłem go na 2048mb. Coś się sypło i program wypluł błędy. Najwidoczniej przy samym logowaniu ładuje ram dysk, i coś było spartolone. Usunąłem go przy 2gb i śmiga. Wracam do gry! :P Bogatszy o wiedzę o strapie dla mojej płytki i innych ;].

 

Nadal jednak nie mam pojęcia dlaczego Win7 też się wysypywał ?? :mur:

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki jest wpływ radiatorów na żywotność pamięci? Kiedyś przeczytałem, że to pic na wodę i nie ma to żadnego wpływu na wspomniane a OC jest przez to wręcz gorsze. Rozważam zakup pamięci 2x 2GB i zastanawiam się pomiędzy A-Data Extreme Edition 1066MHz a Corsair Dominator 1066MHz. Te drugie mają dość ciekawy system radiatorów (jedna para na kościach, druga na PCB):

 

Dołączona grafika

 

Dla mnie to brzmi przekonująco, ale jak jest w rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem moje OCZ'y [ ; Blade 9600 Low Voltage : ) Oprócz pamięci, kupiłem jeszcze nową płytę główną - Asus P5Q-E, ale nią zajmę się w łykend, a OCZ'y wylądowały na razie w mojej obecnej płycie, tj. Asus P5K i na std. ustawieniach pamięci prezentują się tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem moje OCZ'y [ ; Blade 9600 Low Voltage : ) Oprócz pamięci, kupiłem jeszcze nową płytę główną - Asus P5Q-E, ale nią zajmę się w łykend, a OCZ'y wylądowały na razie w mojej obecnej płycie, tj. Asus P5K i na std. ustawieniach pamięci prezentują się tak:

 

Dołączona grafika

pokaz jakie mają OC bo dev ustawienia to raczej mało koga obchodzą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że u mnie jest odczyt 8000 zapis i kopia 6000 o czymś złym świadczy? Czy to procek nie z tej klasy?

 

Ocz blade lv mają fajne testy na xtremesystems.

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy te blade gryzły by sie z ASUS P5B PREMIUM? Troche boje sie zaryzykowac.Choc bardziej by mi zalezało na memkach które robią te 1150mhz przy 23-2.4 bo wtedy idealnie by współgrały z moimi corsair 667mhz.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy te blade gryzły by sie z ASUS P5B PREMIUM? Troche boje sie zaryzykowac.Choc bardziej by mi zalezało na memkach które robią te 1150mhz przy 23-2.4 bo wtedy idealnie by współgrały z moimi corsair 667mhz.

A czemu mialyby sie gryzc z mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz jakie mają OC bo dev ustawienia to raczej mało koga obchodzą :rolleyes:

Ustawiłem nawet 2.1 ale nie poszły na 1300. Jak mówiłem mam nowa płytę i prawie wszystko na auto ,więc dochodzę pomału do ustawień małymi kroczkami. A że czasu mało to niestety długo to trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz jakie mają OC bo dev ustawienia to raczej mało koga obchodzą :rolleyes:

Nie będę ukrywał, że owe std. ustawienia pamięci idealnie pasują do moich ogólnych ustawień procesora/fsb/nb, no i efektywnej wydajności/stabilności mojego kompa w codziennym użytkowaniu : ) więc raczej więcej mi do przysłowiowego szczęścia nie potrzeba, ale nie omieszkam się nimi trochę pobawić, oczywiście rozsądnie, żadne hard core'owe oc mnie nie kręci : P : ) hehe, ale to najwcześniej w łykend, jak odpalę kompa na nowej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...