Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, bawię się właśnie zestawem 2x2 GB OCZ Reaper 1800 CL8 (8-8-8-28) i zastanawiam jak ustawić pozostałe timingi optymalnie. Oprócz podstawowych moja mobo X48 Platinum za wiele nie oferuje:

 

RAS

TRFC

TWR

TWTR

TRRW

TRTP

 

Producent generalnie sugeruje nie przekraczać napięcia 1.95V- a jaka jest granica ich wytrzymałości? Generalnie ramy działają Singlu, bo mi cooler cześć slotów zabrał :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...DR2_800MHz_CL4/ Czy te ramy będą dobre w tej cenie czy jakieś inne? Narazie mam e4300@2.7 GHz na ocz special ops i nie potrzebuje zbytnio więcej czy te a-daty wystarczą jak kupie jakiegoś 4-rdzeniowca i będę chciał podkręcić trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy te blade gryzły by sie z ASUS P5B PREMIUM? Troche boje sie zaryzykowac.Choc bardziej by mi zalezało na memkach które robią te 1150mhz przy 23-2.4 bo wtedy idealnie by współgrały z moimi corsair 667mhz.

Chipset P965 oraz 2x2 to nie porozumienie

 

A czemu mialyby sie gryzc z mobo?

Dlatego, że jest za stary chipset

 

No właśnie, podobno są problemy na płytach asusa z niektórymi ocz'ami, ale jak się nie sprawdzi to się nie dowiesz :P, zawsze można oddać w ciągu 10 dni.

 

@Naxt

 

te Corsarze chodzą 2.4v 24/7?

Płyty Asusa nie robią problemów, tylko nieudolnie napisane SPD przez OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset P965 oraz 2x2 to nie porozumienie

sprecyzuj miałem 2x2GB Goodram Pro 1066Mhz i spokojnie szły na 1100Mhz na Ab9 co jest chyba maks ich możliwości. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest max ich możliwości :)

 

Cóż Asus to nie Abit, mówiąc P965 miałem na myśli tutaj Asusa, a on niestety dał ciała z obsługą 2x2 GB. W labie stworzyliśmy SPD które pozwalało na Asusach P965 kręcić się wysoko na 2x2, 1100 - 1150, ale co z tego, jak to SPD bootowało tylko na P965 Asusa, no i jest na tyle zaawansowane, że można je wgrać tylko przez specjalną maszynę, która ma pełny dostęp do Eppromu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest max ich możliwości :)

 

Cóż Asus to nie Abit, mówiąc P965 miałem na myśli tutaj Asusa, a on niestety dał ciała z obsługą 2x2 GB. W labie stworzyliśmy SPD które pozwalało na Asusach P965 kręcić się wysoko na 2x2, 1100 - 1150, ale co z tego, jak to SPD bootowało tylko na P965 Asusa, no i jest na tyle zaawansowane, że można je wgrać tylko przez specjalną maszynę, która ma pełny dostęp do Eppromu.

Raczej to jest blisko ich maksimum ,tak wynika z tematu o nich na forum 1100mhz i dalej jest kaplica,sam miałem to wiem,a że asus gorzej prowadzi 2x2GB od Abita to pierwsze słyszę.bede miał okazje sprawdzic jak asus wróc z gw.Zresztą ja nawet nie chce krecic tylko chce aby pamieci 1150mhz(zadnego OC) chodziły na tych taktach po podniesieniu fsb. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kres. One potrafią więcej, tylko trzeba pobawić się odpowiednio alphami i innymi mechanizmami w biosie.

byc moze,w kazdym razie AB9 tych mechanizmów ma

mało,co sadzisz o tych pamieciach http://www.agito.pl/ddr-2/ocz-ddr2-dual-ch...?external=ceneo ,co to oznacza ze nie mają standardu epp ?.,daje to jakieś realne korzyści ?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Reaper 1150 5-6-6-18 vs OCZ titanium 1150 5-5-5-18 ?

które z nich kupić ? a może Transcend DDR2 800+ CL4 l AXERAM- 4x1gb na d9?

 

to, co przekonuje mnie do titanium to lepsze fabryczne parametry od reaperów lecz chciałbym zastąpić radiatory jakimiś innymi lub bloczkiem wodnym i nie wiem jak by się je rozbierało

no a axeram'ki to wiadomo, d9 :) i łatwo radiatory ściągnąć

 

co wybrać?...

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@master4life

pisząć ocz blade pewnie myślałeś o serii lv

a to kolejna stówka nie moja...

 

@PawloBoss

na allegro pewien sprzedawca oferował te pamięci, ale z tego co widzę aukcja już się skończyła

Edytowane przez Dar!ush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Reaper 1150 5-6-6-18 vs OCZ titanium 1150 5-5-5-18 ?

które z nich kupić ? a może Transcend DDR2 800+ CL4 l AXERAM- 4x1gb na d9?

 

to, co przekonuje mnie do titanium to lepsze fabryczne parametry od reaperów lecz chciałbym zastąpić radiatory jakimiś innymi lub bloczkiem wodnym i nie wiem jak by się je rozbierało

no a axeram'ki to wiadomo, d9 :) i łatwo radiatory ściągnąć

 

co wybrać?...

zdecydowanie titanum,w agito po 280zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jendrus10

Posiadam 2x2GB OCZ Special OPS i mam pytanie.

 

Jakie jest max bezpieczne napięci dla tych memków ? O dosyć dawna jadę 2.08v , aczkolwiek nic ponad 960 mhz 5-5-5-15 nie udało mi się pocisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz po co katowac tych memek. one praktycznie nie skaluja. zostaw tak jak jest. i tak w codziennym uzytkowaniu ni bedziesz widzial roznicy czy to 1000mhz czy 900mhz. ja bym na twoim miejscu sprzedal je i kupil cos sensownijszego jezeli chesz sie bawic w oc.

 

Jakie jest max bezpieczne napięci dla tych memków ?

na 2,1 mozesz je trzymac, przy 2,2 raczej tez, tylko daj nawiew. tak sie sklada ze mialem te pamieci jakies pol roku temu. i moim zdaniem nie masz po co ich trzymac na tak wysokim [jak dla nich] napieciu. ja je trzymalem na 1000 cl5 i jakies 2,1v ale pozbylem sie tego cholerstwa. zostaw to 2,05 czy tam 2,08 i tyle, no chyba ze do krotkich benchow to mozesz dac wiecej, ale jaki jest sens benchowania przy badz co badz slabych pamieciach.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jendrus10

Słaba skalowność ? Sorry, za głupie pytania ale słabo jestem w tym wszystkim obeznany.

 

Mam procka AMD Phenom 2 X4 10 i jedyne na czym mogę sensownie kręcić do 200 i 400 mhz. Na 667 nie pokonam nawet 800 mhz co według mnie jest dziwne.

 

Co być proponował ?

GoodRam Pro 1066 mhz Cl5 będą dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam Pro 1066 mhz Cl5 będą dobre ?

tak. jezeli chcesz wysokie mhz to tylko 4x1 d9 np goodram pro 900 na micronach d9gmh. koszt? uzywki okolo 230-250zl zalezy od sprzedajacego :wink: jezeli 2x2 to te ktore tu polecaja koledzy np. g.skill 800 pk czy pi, z ocz reapery, flexy czy blade lv wymieniac mozna w nieskonczonosc, zalezy czego oczekujesz. roznicy miedzy 800 i 1000 czy 1000 i 1100 nie odczujesz jedynie np w spi. jezeli sie w to bawisz jesli nie to po co przeplacac

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. jezeli chcesz wysokie mhz to tylko 4x1 d9 np goodram pro 900 na micronach d9gmh. koszt? uzywki okolo 230-250zl zalezy od sprzedajacego :wink: jezeli 2x2 to te ktore tu polecaja koledzy np. g.skill 800 pk czy pi, z ocz reapery, flexy czy blade lv wymieniac mozna w nieskonczonosc, zalezy czego oczekujesz. roznicy miedzy 800 i 1000 czy 1000 i 1100 nie odczujesz jedynie np w spi. jezeli sie w to bawisz jesli nie to po co przeplacac

Chyba chciałeś powiedzieć że różnice odczujesz tylko właśnie w Spi. :wink: a w reszcie to nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam dwa komplety Cruciali 667 i 800 w sumie 4x1

Chcę je zamienić na komplet 2x2 bo jeden bank pamieci na mobo nie chce coś działać. Pamieci sprawdzałem na innym kompie i sa sprawne.

 

Chce kupić jakiś komplet na którym osiągnę 1000MHz i nie wydać przy tym zbyt dużo.

Cruciale sprzedać i za ta kase kupic nowy komplet.

 

Co myślicie o tych pamiątkach?

Czy brać jakieś inne 800 i kręcić?

 

P35+E8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Dominator Twin2x 2x2GB DDR2-1066 [CM2X2048-8500C5D]

Ktoś je już kręcił? lepiej cisnąć je na 4-4-4-12 czy 5-5-5-15?

 

Kilka dni chodziły na takich ustawieniach:

Dołączona grafika

 

Może płyta nie wytrzymuje, dzisiaj miałem trzy bsody, niby rated fsb dla płyty to 1066 a tu wychodzi 1704(na 1600 jest stabilna, nie mam pojęcia jak się je ten współczynnik i do ilu można w takim wypadku pojechać)

 

napięcie zwiększone na ramy do 2,2v a na mch +0,15v

Aktualnie mam je na takich ustawieniach:

Dołączona grafika

 

Dokładne timingi:

CAS Latency (CL)	5TRAS To CAS Delay (tRCD)	5TRAS Precharge (tRP)	5TRAS Active Time (tRAS)	15TRow Refresh Cycle Time (tRFC)	52TCommand Rate (CR)	2TRAS To RAS Delay (tRRD)	4TRead To Read Delay (tRTR)	Same Rank: 4T, Different Rank: 6TRead To Write Delay (tRTW)	8TWrite To Read Delay (tWTR)	Same Rank: 12T, Different Rank: 5TWrite To Write Delay (tWTW)	Same Rank: 4T, Different Rank: 6TRead To Precharge Delay (tRTP)	6TWrite To Precharge Delay (tWTP)	16T / w BIOSie ustawione 8TPrecharge To Precharge Delay (tPTP)	1TRefresh Period (tREF)	3900TMCH ODT Latency	3TPerformance Level	10

Ma ktoś jeszcze pomysł dlaczego na x2,5 wstają i są stabilne a na 2,66 już nie, niezależnie od fsb?

 

Będę bardzo wdzięczny za propozycję dotyczące OC, ponieważ wydaje mi się, że te ramy stać na trochę więcej :)

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

po kolejnej porcji fochów ze strony płyta-pamięć klamka zapadła i czas iść na zakupy.

pamięci muszą mieć standardowej wielkości radiatory

 

szukamy 2x2, cena do 300, dwa możliwe scenariusze

 

cl 4 czy 5-4-4 minimum 1030mhz 24-7

cl 5-5-5 i no limit ;P,, minimum ~560mhz, chętnie więcej

 

a więc - do wyboru:

 

goodram 1066,, zmieści się w cl5 na styk

reapery 1150mhz, nie wiem nic o oc,, stock 5-6-6,, no chyba zrobią te 1150 na 5tkach ? da się z nich zdjąć te dodatkowe radiatory ?

może reapery cl4 900 ?

może coś innego ? do tej kwoty mieszczą się praktycznie wszystkie 2x2 1000-1100mhz,,, które będą najfajniejsze ? sprzęt - dfi p35dk +e84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...