Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja mam Ninje. Mugen jest bardzije prostokatny i krotszy zarazem od strony memek. Ninja to kwadrat gdzie praktycznie sam radiator dochodzi do bankow ramu. Do tego 2,5 cm wiatrak i juz pamieci w pierwszych dwoch bankach sa pod wentylatorem.

pisząc pod miałem na myśli pod radiator, a nie obok. rozrzut banków pamięci na płytach jest różny i na mojej kostki lądują pod radiatorem mugena i bez problemu się mieszczą - wg spec. jest tam 48mm prześwitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiecznych perypetiach z rodzinka dolecialy w koncu do mnie 2*2 Gskill 1000 (PC2 8000). Najpierw byly testy na 5-5-5-15-48-4-4-4-4 (mobo msi p35 neo 2 fr) 2,1 V. Potem z tymi ustawieniami dzielnik w gore i mamy DDR2 1066 (PC2 8500). Ponownie 100% stabilnie. Praktycznie po sprzedaniu swoich starych Balistix 800 2*1 dolozylem pare zl i mam te memki. Koszt 230 zl za 4 giga.

Jak dalej bedzie z OC to nawet mniej istotne juz ale tak mysle ze 1100 powinny zrobic. Noi nie wymagaja trfc powyzej 52. Aha kosci sie praktycznie nie grzeja.

Generlanie jestem zadowolony jeszcze zeby tylko XP w pelni z tego skorzystal ;)

 

edit: jak bedzie czas (a z tym bardzo zle) to pobawie sie jeszcze timingami moze cos sie da urwac :)

Te memki byly kupione zanim jeszcze pokazaly sie na rynku g skill pc 8500. Mialem brac Muchy ale u mnie wentylator z procka zachodzi na memki wiec grzebien by jeszcze bardziej przeszkadzal ;)

230zl? Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eclipse o jakiej serii tych G.Skilli mówisz?

Ja mam te. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820231145 (widze ze stanialy ja bralem po 100$) Z tym ze jak kupowalem to jeszcze nie bylo G skilli 1066. Tylko ze rodzinka miala wczesniej byc w polsce ale nie mogli i troche mi sie spoznily. Teraz dodatkowo G skill ma te http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820231166 Wiec istnieje szansa ze jakas selekcja kostek jest i te lepsze co kiedys dawali w pc 8000 teraz daja w pc 8500. Z drugiej strony prawdopodobnie one niczym sie nie roznia oprocz zapisu w SPD i te pc 8500 to oc'niete pc8000. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje G skille pc8000 nie sa stabilne na 1110 mobo msi p35. Timingi 5-5-5-15-48-4-4-4-4 2,1V Wiecej nie testowalem (brak czasu) jesli bedzie mi sie troche chcialo to zobacze trfc na 52 i dam 2,2 V. Jak nie wstana - trudno. Generlanie jestem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoje przed nie lada dylematem które pamięci wybrać, interesuje mnie 2x2GB ale 4x1GB też może być.

Z tego co wyczytałem dobrym wyborem byłyby:

 

4Gb G.Skill DDR2 PC2-8000 PQ (1000MHz)

 

A te pamięci??

2GB (1GBx2), Ballistix Tracer 240-pin DIMM (with LEDs), DDR2 PC2-6400

2Gb (1GBx2) Team DDR2 PC2-6400 Xtreem Micron

 

Dzieki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli wyczytałeś to może wypada uzasadnić dlaczego te (i ktoś to sprostuje) albo od razu do sklepu i brać ;)

Ja to lubie czytać potem takie posty ;)

Z tych informacji które znalazłem wydają mi się dość dobrym wyborem w dobrej cenie.

Te Gskille moge dostać w cenie 115e z przesyłką. Ballistix ok 125e, a Xtreem to kwota ok 190e (4x1GB).

Nie mam zamiaru katować pamięci żeby wycisnąć z nich ostatnie soki w spi, chodzi mi o dobry zestaw, który osiągnie dobre timingi przy 1000 i nie bedzie miał problemów w połączeniu z Ip35PRO, to tyle.

Czy warto inwestować w Xtreem Teama??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to lubie czytać potem takie posty ;)

Z tych informacji które znalazłem wydają mi się dość dobrym wyborem w dobrej cenie.

Te Gskille moge dostać w cenie 115e z przesyłką. Ballistix ok 125e, a Xtreem to kwota ok 190e (4x1GB).

Nie mam zamiaru katować pamięci żeby wycisnąć z nich ostatnie soki w spi, chodzi mi o dobry zestaw, który osiągnie dobre timingi przy 1000 i nie bedzie miał problemów w połączeniu z Ip35PRO, to tyle.

Czy warto inwestować w Xtreem Teama??

Ceny jak w PL z FV i gwarancją hehe, nie licząc Ballistixów... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak w PL z FV i gwarancją hehe, nie licząc Ballistixów... :wink:

No oki, pewnie gdybym był w PL to bym je kupił w PL, no ale niestety. No oki, nikt nic chyba ciekawego nie napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy chłopaki: Pójdą te kostki na 1066? Oczywiście 2x2.

Kingston 2048MB 800MHz DDR2 Non-ECC CL6 DIMM - KVR800D2N6/2G

Zależy na jakich kościach będą te Kingstony. Jak np. na Elpidach czy D9FTB to powinny pójść wtedy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich kościach będą te Kingstony. Jak np. na Elpidach czy D9FTB to powinny pójść wtedy bez problemu.

elpidy w budzetowych kingach 800Mhz spokojnie na 1066Mhz ? - marzyciel wiekszosc bedzie miała problem z 1000Mhz ale widac tobie trafiły sie bardzo ładne elpidy ale to rzadkośc ,co innego te nowe elpidy. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Kingstony Elpida 2x2 667 kupione za mniej niż 250zł spokojnie "robią" 1065 na Cl5.

to ze twoje tak robią to nie oznacza że wszystkie,powtarzam to rzadkosc zeby elpidy tak latały przy takim V na takim taktowaniu Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze twoje tak robią to nie oznacza że wszystkie,powtarzam to rzadkosc zeby elpidy tak latały przy takim V na takim taktowaniu.

Kolega też sobie kupił takie same w innym sklepie, ja miałem je przez chwilę i na 1065 5-5-5-12 chodziły na 2,1V. No może akurat mieliśmy szczęście, nie mogę zaprzeczyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...