Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Będę wymieniał moje obecne Ram-y na 2x2GB i chciałbym się was poradzić które wziąć?Moje wymagania to:stabilność przede wszystkim, jak najdłuższa żywotność i praca z FSB na poziomie 500MHz wzwyż (czyli teoretycznie każde z niżej wymienionych zrobią). Wchodzi w grę tylko ten sklep ze swoją ofertą (będzie to wymiana z moją dopłatą) :

W zasadzie wybieram między 3-4 modelami(Od najlepszej do najgorszej propozycji według mnie):

1. OCZ DDR2 4096MB PC1066 DUAL 2 x 2048MB CL5 REAPER

2.PATRIOT DDR2 4096MB 1066MHZ 2x2048 VIPER R2 CL5

3.GEIL DDR2 4096MB 1066MHZ 2X2048MB CL5 ULTRA

Ewentualnie:

4.A-DATA EXTREME DUAL 4GB/800 (2*2GB)

 

Co wybrać?A może jakieś inne z tego sklepu?

Proszę nie patrzeć na ceny bo jak już wcześniej mówiłem to będzie wymiana...

 

pozdrawiam

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie OCz Titanium XTC 1150MHz co o nich sądzicie, jakie OC czy ogólnie to już są mega selekcje i żyły, że ledwo pracują na domyślnych taktach czy, żeczywiście są dość niezłe. Piszą, że potrzebują 2.1V no i cena kusząca bo mogę mieć nówki za 223zł więc teraz mam dylemat, potrzebuję 1066 z niezłym OC ale najważniejsze żeby szły ok. 1100Mhz pisałem ze jeśli q9550 dociągnie do 4ghz to wtedy potrzebuje na pamięciach 1140mhz pisaliście ze ciężko będzie a tutaj za jeszcze niższa cenę mogę mieć 1150mhz pewne !!! Wiec jak opłaca się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze odnośnie OCz Titanium XTC 1150MHz co o nich sądzicie, jakie OC czy ogólnie to już są mega selekcje i żyły, że ledwo pracują na domyślnych taktach czy, żeczywiście są dość niezłe. Piszą, że potrzebują 2.1V no i cena kusząca bo mogę mieć nówki za 223zł więc teraz mam dylemat, potrzebuję 1066 z niezłym OC ale najważniejsze żeby szły ok. 1100Mhz pisałem ze jeśli q9550 dociągnie do 4ghz to wtedy potrzebuje na pamięciach 1140mhz pisaliście ze ciężko będzie a tutaj za jeszcze niższa cenę mogę mieć 1150mhz pewne !!! Wiec jak opłaca się.

gdzie masz taką cene ?.Ja mam te http://www.ceneo.pl/2390245 OC kiepsciutkie max 1175mhz.Za tą cene brac i nie pytac,rzadko które 1066mhz zrobią 1150mhz.Ale one potrzebują 2.2V a nie 2.1V. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę mam nie tylko ja, wystarczy poszukać, ale naprawde boję się OCz'ków, no ale cena naprawde kusząca, no iczy nie będą się one grysły z moją płytą i czy to napięcie 2.1V-2.2V nie jest zbyt duże? No i tak głupie pytanie na koniec nic im nie będzie jak bedą chodziły na razie na niższych taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę mam nie tylko ja, wystarczy poszukać, ale naprawde boję się OCz'ków, no ale cena naprawde kusząca, no iczy nie będą się one grysły z moją płytą i czy to napięcie 2.1V-2.2V nie jest zbyt duże? No i tak głupie pytanie na koniec nic im nie będzie jak bedą chodziły na razie na niższych taktowaniach.

a jaki problemem jest dla ciebie wstawienie linka skoro na allegro i ceneo nie ma tych pamieci po takiej cenie.Tak samo moge tobie odpowiadac na twoje pytania -wystarczy poszukac takich tematów było pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki problemem jest dla ciebie wstawienie linka skoro na allegro i ceneo nie ma tych pamieci po takiej cenie.Tak samo moge tobie odpowiadac na twoje pytania -wystarczy poszukac takich tematów było pełno.

Alledorgo

 

Właśnie jedyny powód dla, którego nie podałem linka to allegro, ponieważ tam najpierw ludzie zaglądają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alledorgo

 

Właśnie jedyny powód dla, którego nie podałem linka to allegro, ponieważ tam najpierw ludzie zaglądają :lol:

bierz póki są bo za tą cene to jest okazja,normalnie chodzą za 300zł,1180-90 mhz pewnie uda sie zrobic.W tej cenie nie ma nic lepszego.U mnie chodzą na 2.28V ,a obnizanie taktów nie szkodzi pamiecią. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłem ani jednego, gdyż co nieco dowiedziałem się o tym sprzedawcy i o tych pamięciach. Sprzedawca ten ma wiele negatywów i neutrali za zwlekanie z wysyłką gdzie towar wysyła po około 2 tygodniach, a jeśli komuś zależało na czasie (a on i tak nie miał tych konkretnych pamiątek) to wysyłał inne i potem mówił, że się pomyli, i że trzeba odesłać to wymieni. A ja potrzebuję pamięci na jutro. No ale już po problemie. Zakupiłem te titaniumki za 250zł w lokalnym sklepie i jutro Idę je odebrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłem ani jednego, gdyż co nieco dowiedziałem się o tym sprzedawcy i o tych pamięciach. Sprzedawca ten ma wiele negatywów i neutrali za zwlekanie z wysyłką gdzie towar wysyła po około 2 tygodniach, a jeśli komuś zależało na czasie (a on i tak nie miał tych konkretnych pamiątek) to wysyłał inne i potem mówił, że się pomyli, i że trzeba odesłać to wymieni.

Tak było przed zmianą handlowca od Allegro, teraz sytuacja jest zupełnie inna, zapewniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Asus P5K PRO i 2x1GB OCZ platinum rev.2 aktualnie na 900 MHz. Muszę wymienić RAM na 2x2GB (brakuje do grafiki 2d i 3d). Zależy mi na stabilności (!) oraz na możliwości sensownego podkręcenia nowszych C2Q (czyli chyba min. 900 MHz po OC?), cena 200-250 (max 300) zł. Nie chcę bić rekordów, wolałbym po prostu coś sprawdzonego. Polecicie coś?

 

pozdr.

mj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak podkręcać same ramy bez procesora bo zrobiłem 820Mhz Cl4 ale dalej nie mogę bez oc procka a procka mam taką padake że 3000mhz nie robi w ogóle na żadnym na pięciu działa dobrze tylko na def czyli 2900Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Jeśli dzielnik nie puszcza wyżej niż 800 to musisz podnosić FSB = @CPU. Ewentualnie obniż mnożnik procesora jeśli płyta pozwala, procki mają zablokowany mnożnik w górę ale nie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik obniżyłem i taktowanie szyny podniosłem w góre ale taktowanie ram i tak się nie podnosi :D Czy to możliwe że mój proc to taka padaka że nie idzie nawet o 100Mhz?

Edytowane przez Busik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przy okazji zmiany systemu na viste musze kupić nowe ramy, obecnie to Crucial balistix 8500 na D9 2x1gb, nie mam obecnie faworytów , ponizej kilka kostek do wyboru

1. http://allegro.pl/item745391382_crucial_ba..._fv_zabrze.html

2. http://allegro.pl/item748974334_ocz_2x2gb_..._odss_wawa.html

3. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=9518

4. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20071

5. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11422

6. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5785

7. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11619

z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict powiedz mnie na jakich kosciach robią te modułu (jeśli microny to czy zdychają tak jak dawniej czy micron coś poprawił pod tym względem) jeszcze pytanie czy na jakich kościach robią goodramy 1100mhz i które z tych dwóch lepsze wyniki robią, generalnie nie zalezy mi na timingach tylko mhz i najniższe napięcie, swoją droga masz możliwość załatwic jakieś selekcjonowane kości po rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z najnowszej partii GR PRO 2x2 1066 i latają sobie uczciwie na 1200 MHz, będzie trzeba potestować je dokładniej jak trochę czasu będzie.

Kiedy pójdą do sprzedaży ? Będzie można konkretnie te sety zamówić/zarezerwować do testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za namową XA i dzięki uprzejmości Milansa który udostępnił mnie cruciale na mircronach zamówiłem sobie w agito 2 zestawy goodramów 1100mhz w przyszłym tygodniu jak dotrą zrobię testy, choć generalnie na co dzień będą hasały 1108mhz, powyżej niestety proc się kończy, gelie z podpisu na sprzedaż zainteresowanie do działu sprzedam i allegro( BARDZO DOBRA CENA)

EDIT: [gluteus maximus] zbita agito wycofało ofertę, goodramy 2x2048 1100mhz zniknęły z listy towarów

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najśmieszniejsze że kupiłem 2 komplety i żaden nie trzyma specyfikacji, w porównaniu do cruciali które miałem pożyczone od milansa to ..ujnia z grzybnią, na chwile obecną wstrzymam się z reklamacją i sprawdzę w weekend u kumpla na asrocku, jeżeli tam, będzie kiszka oddam je do esc i niech się bujają z tym chłamem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zakupić w esc.pl goodramy 1100mhz pro blue, jak na razie bez rewelacji nie chcą pracować na stock przy cl6 przy żadnych dzielnikach pamięci, kombinacje timingów nic nie dają

Spróbuj drugie sloty w trybie unganged z CL6-6-6-18 / 1,9V . U mnie ganged jak wcześniej 1120 na codzień, max 1185 / 2V z Biosu. Mam wczesne sety.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...