Skocz do zawartości
Mikelos

Stronka Szkoły

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przypadlo mi stworzenie stronki szkoly podstawowej w ktorej pracuje zona, stworzylem wersje BETA. jako ze moja wiedza na ten temat jest dosyc nikla mam kilka pytan:

1. na stronie glownej mam kodowanie iso-8859-2 i dziala bez problemu natomiast na podstronach juz nie i nie moge sie dopatrzec co zrobilem zle?

2. po prawej stronie jest menu a pod jednym z linkow ma byc jeszcze podmenu, jakies sugestie jak to zrobic bo srednio sie orientuje. w google jakos nic nie znalazlem (chyba ze zle pytalem) a nie bede kupowal ksiazki dla stworzenia jednej strony bo i tak robie ja charytatywnie.

3. jakies sugestie co zmienic?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzylem jakiegos szablonu i go zmodyfikowalem poniewaz jak juz pisalem mam blade pojecie o tworzeniu stron,

Pewnie w HTML + CSS

dokladnie

a co zrobic z tymi polskimi znakami?

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kodowaniem to akurat banalna sprawa... skoro masz ustawione iso8559-2 a na stronie są krzaki.. wniosek.. plik html został zapisany w innym kododwaniu, a Ty mówisz przeglądarce że jest w 8859-2... więc przeglądarka takie kodowanie wybiera.

 

Wystarczy zmienić sobie (wymusić na przeglądarce) kodowanie np win-1250 żeby krzaki zamieniły się w polskei literki... Wniosek2? Zapisałeś dokument html z kodowaniem windowsowym... Otwórz dany plik i zapisz w 8559-2.

 

Co do designu... lay w ogóle mi się ze szkołą nie kojarzy..

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...