Skocz do zawartości
BLANTMEN

Kto wygra wojnę ???

Kto wygra wojne ???  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Kto wygra wojne ???

    • USA
      50
    • Irak
      6
    • Czy wojny nikt nie wygra
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą Amerykanie wciągają w ten konflikt nie tylko siebie, ale cały "zachodni świat". Co do Rosji i Francji - jasne, że im też właśnie na ropie zależy, ale nie chcą nakręcić przy tym swoich gospodarek kosztem biednej cywilnej ludności.

LOL, w jakim ty świecie żyjesz?

 

Chodzi mi o to, że się nie rzucają na Irak na czym stracą tylko i wyłącznie cywile. Swoją drogą Ruscy też nieźle powinni oberwać za Czeczenię...

 

Reperkusje dyplomatyczne po tej akcji USA będą potężne - nikt zdaje się nad tym nie zastanawiać. Przy takim ochłodzeniu stosunków z Niemcami, Francją, Rosją i Chinami Amerykanom będzie ciężko współpracować w innych przedsięwzięciach. To może dalej doprowadzić do względnej izolacji USA od większej części Europy (Chińczycy szybko zmiękną, bo jakby nie było zależy im na raczej pozytywnych stosunkach z Waszyngtonem) co w konsekwencji może wywołać głębokie podziały na naszym kontynencie (Niemcy, Francja, Belgia, Holandia - po jednej stronie, a reszta albo neutralna albo po stronie Stanów). W tej chwili IMO praca NATO zostanie znacznie utrudniona (w końcu to jest masowy sojusz wojskowy), a jedność Europy conajmniej naruszona.

Heh, to raczej można by rzec że USA jest motorem światowej gospodarki; ogromna siła oddziaływania ameryki wiąże się głównie w ogromnej ilości aktywach jakie stany mają na całym świecie. Wątpie by jakikolwiek kraj pozwoliłby sobie na straty idące w miliardy dolarów z powodu chęci izolacji od amerykanów, owszem niechęć społeczeniestwa w pewnym sensie może się odbić niekorzystnie na sytuacji gospodarczej zainteresowanych krajów, ale naburmuszyć się każdy może a z ogromnej kasy nikt łatwo nie zrezygnuje.

Hmm... zapewne trochę racji masz, ale Chirac nie zaryzykuje po pierwsze ataków terrorystycznych, a po drugie drastycznych efektów wewnątrz Francji (w końcu mnóstwo tam ludzi pochodzenia arabskiego).

 

Nie unikniemy takich czy innych konsekwencji, ale uważam za conajmniej głupie występowanie części krajów starego kontynentu (w tym Polski) w opozycji do Chiraca czy Shroedera, bo w końcu chcemy stanowić jedność i Europa cała (nie tylko kraje Unii) powinna się zebrać i dogadać w tej, jakże poważnej, sprawie i ustalić w miarę kompromisowe stanowisko.

No cóż taki wybór. Ale chyba nie chcesz byśmy stali sobie ładnie w szeregu i nie wychylali się zanadto, by nie narazić się bogatszym. Postawa francji już sama w sobie narzuca iż nie mowy o żadnym kompromisie, albo jesteś z nami albo przeciw.

 

No i tu trzeba się zastanowić czy żyjemy w Europie i czy chcemy z innymi Europejczykami tworzyć wspólnotę, czy też w imię głupich interesów i większej kasy zdradzimy na rzecz USA. Naszymi sąsiadami są wszak Niemcy, a nie Amerykanie. Chirac jest bardzo niezręczny w tym co mówi, ale ma sporo racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że się nie rzucają na Irak na czym stracą tylko i wyłącznie cywile.

 

Czyli myślisz że w iraku wszyscy miło , przyjemnie tak jak w każdym normalnym demokratycznym kraju sobie żyją , a ewentualna interwencja zbrojna USA może jedynie ten ład zburzyć i spowodować pogorszenie się ich warunków do życia ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu trzeba się zastanowić czy żyjemy w Europie i czy chcemy z innymi Europejczykami tworzyć wspólnotę, czy też w imię głupich interesów i większej kasy zdradzimy na rzecz USA. Naszymi sąsiadami są wszak Niemcy, a nie Amerykanie. Chirac jest bardzo niezręczny w tym co mówi, ale ma sporo racji

 

Powiem ci jedno : Historii dziecko się niuczyło . Masz, poczytaj sobie , może coś wywnioskujesz z tego : http://wiem.onet.pl/wiem/012557.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iraq nie będzie sam - napewno pomogą im terrorist by Afganistan.

Francja teoretycznie ma racje, ale praktycznie to oni w czasie II wojny światowej uzyskali pomoc od USA i powinni się odwdzieczyć.

 

"Dojczków" rozumie, że niechcą brać udział w wojnie (odpłacają za popełnione zbrodnie w czasie 2wś).

 

Mam nadzieje, że podczas wojny USA, śmieć nie zabierze tyle ludzkich istnień co w IIwś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach czemu nie kontrolowali Izraela?? Który nie podpisał tego traktatu o nierozpowszechnianiu broni masowego rażenia(czy cos takiego). Jest to dziwne bo jak na raze liża sobie tylko nawzajem tzw. pupy :) a usa rzuca sie na Irak. Niech zbadają bazy amaerykanskie

 

sorry ale troche mnie poniosło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że się nie rzucają na Irak na czym stracą tylko i wyłącznie cywile.

 

Czyli myślisz że w iraku wszyscy miło , przyjemnie tak jak w każdym normalnym demokratycznym kraju sobie żyją , a ewentualna interwencja zbrojna USA może jedynie ten ład zburzyć i spowodować pogorszenie się ich warunków do życia ?!

 

A gdzie ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>a bronie Husajna?!?! No gdzie!!! Ale naloty i akcja wojskowa, połączona z przejęciem kontroli pol naftowych i wprowadzeniem marionetkowego rządu proamerykańskiego TO NIE JEST ROZWIĄZANIE SYTUACJI!

 

No i tu trzeba się zastanowić czy żyjemy w Europie i czy chcemy z innymi Europejczykami tworzyć wspólnotę, czy też w imię głupich interesów i większej kasy zdradzimy na rzecz USA. Naszymi sąsiadami są wszak Niemcy, a nie Amerykanie. Chirac jest bardzo niezręczny w tym co mówi, ale ma sporo racji.

Powiem ci jedno : Historii dziecko się niuczyło . Masz, poczytaj sobie , może coś wywnioskujesz z tego :http://wiem.onet.pl/wiem/012557.html

 

WYPRASZAM SOBIE TAKIE UWAGI! :evil:

Powiedz mi czy Chirac NIE chce rozbrojenia Iraku? Po drugie Chirac doskonale pokazał nam gdzie jest NASZE miejsce w szeregu - choć tu powiedział to językiem mało dyplomatycznym - to nie my stoimy na czele Europy i nie tylko my decydujemy o tym czy nadajemy się do tworzenia wspólnej Europy. Jak widać rzeczywiście się nie nadajemy skoro tak łatwo przyszło nam wsparcie Stanów, które tak naprawdę mają nas głęboko w d***. Po IWŚ to Francuzi naciskali na zajęcie Nadrenii po to, żeby Ren odgradzał ich od Niemców (Paryż był w ciągu 100 lat 6 czy 7 razy oblegany przez wojska pruskie) - reszta aliantów się nie zgodziła. Okupacja to było za mało i tym samym Niemcy mogli zgromadzić wojska za Renem gdzie znacznie łatwiej mogli się przebić. Nie wiem jaką tu widzisz analogię do obecnej sytuacji może poza samym przyzwoleniem na zbrojenie się wroga. Jak byś czytał uważniej to byś doczytał, że ja całkowicie popieram postulaty rozbrojenia Husajna i najlepiej pozbawienia go władzy, ale absolutnie nie godzę się na to, żeby, bądź co bądź wolny, naród iracki był pod praktyczną kontrolą USA. Poza tym gdybyś troszkę więcej się uczył to byś wiedział, że Irak pod kontrolą Amerykanów wcale może nie być takim wspaniałym krajem dla swoich obywateli - poczytaj o działaniach CIA w Gwatemali.

 

A może mi jeszcze ktoś powie dlaczego Stany nie angażują się w sytuację w Afryce - skupisku najgorszych chorób, terroryzmu i prawdziwym piekle dla wielu czarnych mieszkańców czarnego lądu, traktowanych wielokroć gorzej od irakijczyków?

Bo tam nie ma ropy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że się nie rzucają na Irak na czym stracą tylko i wyłącznie cywile.

 

Czyli myślisz że w iraku wszyscy miło , przyjemnie tak jak w każdym normalnym demokratycznym kraju sobie żyją , a ewentualna interwencja zbrojna USA może jedynie ten ład zburzyć i spowodować pogorszenie się ich warunków do życia ?!

 

A gdzie ja <font color="#FF0000">[ciach!]</font> bronie Husajna?!?! No gdzie!!! Ale naloty i akcja wojskowa, połączona z przejęciem kontroli pol naftowych i wprowadzeniem marionetkowego rządu proamerykańskiego TO NIE JEST ROZWIĄZANIE SYTUACJI!

 

No i tu trzeba się zastanowić czy żyjemy w Europie i czy chcemy z innymi Europejczykami tworzyć wspólnotę, czy też w imię głupich interesów i większej kasy zdradzimy na rzecz USA. Naszymi sąsiadami są wszak Niemcy, a nie Amerykanie. Chirac jest bardzo niezręczny w tym co mówi, ale ma sporo racji.

Powiem ci jedno : Historii dziecko się niuczyło . Masz, poczytaj sobie , może coś wywnioskujesz z tego :http://wiem.onet.pl/wiem/012557.html

 

WYPRASZAM SOBIE TAKIE UWAGI! :evil:

Powiedz mi czy Chirac NIE chce rozbrojenia Iraku? Po drugie Chirac doskonale pokazał nam gdzie jest NASZE miejsce w szeregu - choć tu powiedział to językiem mało dyplomatycznym - to nie my stoimy na czele Europy i nie tylko my decydujemy o tym czy nadajemy się do tworzenia wspólnej Europy. Jak widać rzeczywiście się nie nadajemy skoro tak łatwo przyszło nam wsparcie Stanów, które tak naprawdę mają nas głęboko w d***. Po IWŚ to Francuzi naciskali na zajęcie Nadrenii po to, żeby Ren odgradzał ich od Niemców (Paryż był w ciągu 100 lat 6 czy 7 razy oblegany przez wojska pruskie) - reszta aliantów się nie zgodziła. Okupacja to było za mało i tym samym Niemcy mogli zgromadzić wojska za Renem gdzie znacznie łatwiej mogli się przebić. Nie wiem jaką tu widzisz analogię do obecnej sytuacji może poza samym przyzwoleniem na zbrojenie się wroga. Jak byś czytał uważniej to byś doczytał, że ja całkowicie popieram postulaty rozbrojenia Husajna i najlepiej pozbawienia go władzy, ale absolutnie nie godzę się na to, żeby, bądź co bądź wolny, naród iracki był pod praktyczną kontrolą USA. Poza tym gdybyś troszkę więcej się uczył to byś wiedział, że Irak pod kontrolą Amerykanów wcale może nie być takim wspaniałym krajem dla swoich obywateli - poczytaj o działaniach CIA w Gwatemali.

 

A może mi jeszcze ktoś powie dlaczego Stany nie angażują się w sytuację w Afryce - skupisku najgorszych chorób, terroryzmu i prawdziwym piekle dla wielu czarnych mieszkańców czarnego lądu, traktowanych wielokroć gorzej od irakijczyków?

Bo tam nie ma ropy....

 

W afghanistanie też jest marionetkowy rząd , a ludzie są represjonowani przez usa?Co do analogii do IIwojny światowej chodziło mi oto że byćmoże gdyby nie bierna i zachowawcza polityka francji (i nietylko)wobec chitlera gdy ten aneksował najpierw ustrię i czechy(gdyby wówczas alianci wysłali choć jeden czołg to hitler by się wycofał , ale nic takiego się nistało , co zachęciło hitlera do dalszych, agresywniejszych działań)to losy II wojny swiatowej potoczyłyby się inaczej . Ameryka jest zainteresowana rozbrojeniem iraku ponieważ saddam wspiera terroryzm bezpośrednio zwrócony przeciwko ameryce (terroryzm w afryce nikomu w ameryce bezpośrednio zabardzo nie zagraża) , a kolejna wojna może nakręcić gospodarke USA. Jestem za rozbrojeniem iraku przedewszystkim dlatego ponieważ wprowadzenie nawet marionetkowego rządu Drastycznie poprawi warunki rzycia wszystkim irakijczykom (koniec tortur, testowania broni chemicznych na ludziach , wprowadzi się demokracje , zreszta popatrz na afganistan).Ameryka niejest zainteresowana polami naftowymi ponieważ mogłoby to doprowadzić do popsucia dobrych stosunków ze wszystkimi krajami na bliskim wschodzie które na wydobywaniu ropy opierają swoją gospodarkę co dopiero mogłoby by wywołać prawdziwą wojnę typu bliski wschód vs. usa o pola naftowe w iraku. Gdyby usa aż tak zależałoby na ropie to przecież wokól brzegów ameryki jest podobno wystarczająca ilość ropy aby się uniezależnić od bliskiego wschodu , jest jedynie troche trudniej wydobywalna od tej na bliskim wschodzie . A przecież bliski wschód to nietylko kraje terrorystyczne lecz również takie jak kuwejt czy arabia saudyjska z którymi usa jest bardzo blisko zaprzyjaźniona. Jeśli uważasz że rozbrojenie iraku nie jest dobrym rozwiązaniem sytuacji to daj przykład innego wyjścia . Bo inspektorzy rozbrojeniowi nigdy by nic nie wykazali ponieważ sadam by im poprostu niepozwolił na to nie dając pozwolenia na wejście do niektórych fabryk a ludzie tak jak cierpieli tak cierpieli by dalej. Pozatym uważam że przesadzasz z tym że ludzie w iraku byli by pod praktyczną władzą usa. Myślę że sytuacja będzie identyczna jak z z sytuacją afganistanem .

 

PS. przepraszam wszytkich za długość tego postu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi jeszcze ktoś powie dlaczego Stany nie angażują się w sytuację w Afryce - skupisku najgorszych chorób, terroryzmu i prawdziwym piekle dla wielu czarnych mieszkańców czarnego lądu, traktowanych wielokroć gorzej od irakijczyków? 

Bo tam nie ma ropy....

Zastanów się co piszesz ? WHO CARE ? Chyba jesteś conajmniej naiwny . Przecież nikogo nieobchodzi natyle afryka aby odrazu wojować. Problem afryki jest niesamowicie trudny ponieważ aby go rozwiązać trzeba byłoby zająć conajmniej połowę afryki (dawanie pieniędzy i tak w większości idzie na broń) a niedotyczy on (problem) ani nas , ani amerykanów nawet w połowie tak jak problem z irakiem aby sięgać po tak drastyczne środki.

 

Proszę sie nie kłócić (jak już to PW ) bo zamkną temat

To niejest kłótnia , ale kulturalna wymiana zdań/opini . Przecież nikt nieprzeklina więc oco chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh amerykanie martwią sie o afganistan nic im już nie dają !!! obiecali pieniądze na odbudowę państaw a teram mają ich w d.... :( najpierw zniszczyli do końca kraj nic już tam nie ma talibowie chociaż jak tako sprawowali władze (okrutną ale jakoś było) a teraz sami sobie pozostawienis są a ameryka mogła by inteligentniej saddama odsunać od władzy przecież w iraku jest opozycja (ale usa powiedziała że raczej ona nie porządzi wogule bo wysokie stanowiska w nowym rządzie iraku będą piastować prominenci z usa) fajnie polska BIERZE UDZIAŁ W ROZBIORACH !!!! w imie pokoju ??? ehehe sorry ale rosja i prusy dokonały rozbiorów w imieniu dokonania prządków :( a usa teraz to samo robi irak nie będzie niepodlełgym państwem a my paw narodów świata i europy za ameryką chociaż by cały świat przeciwko był niech lepiej nasz rząd przemyśli co robi albo niech dokonają zrzutu na irak naszych polityków bez spradochronów lub normalnie niech ropier lą reżim bo niszczenie im idzie wspaniale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie wychowani na kreskowkach i komiksach chyba nie wiecie co sie dzieje na swiecie, czym sie tu podniecac - 1 wojna mniej czy wiecej :!:

 

dlaczego nikt nie przejmuje sie dzialaniami zbrojnymi na poludniu Filipin, w Kolumbi, Sudanie i wielu, wielu innych miejscach na swiecie :?:

tylko prosze nie pisac ze tam nie mieszaja sie Amerykanie, bo na Filipinach i w Kolumbii jest wielu amerykanskich doradcow wojskowych itd

 

a widze duzo mlodych ludzi sie wypowiada ze Ameryaknie sa be i niedobrzy, a za to Francja taka super - pomyslcie dzieki komu nie jestesmy teraz 16 republika ZSRR, chyba nie dzieki tchurzliwym francuzikom ktorym najlepiej wychodzi w kazdej wojnie jedno... poddawanie sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja nie wiem ale czy wy ludzie jesteście naiwni - myslicie że teraz ludnośc cywilna nie cierpi w Iraku - Sadam raczej nie należy do tych co głaszczą niepokornych po głowie on raczej strąca te głowy.

Tak saddam jest zły i zjada na sniadanie 12 dziwic (jak smok wawelski :wink: ), teraz poważnie Saddam jest skurczybykiem ale bez przesady - zwyczajni ludze zyją tam raczej normalnie, większość obecnych materiałów o Iraku to amerykańska prapaganda.

Francja nie czyni nic innego jak pokazanie swej mocarstowości ( której notabene i tak już nie ma ) zresztą co to za mocarstwo które na każdej wojnie pokazuje jak sie powinno dokonuwać odwrotu ( przykład dziwnej wojny po napaści Niemiec na Polske ).

Zresztą co ja sie bede produkował z wiekiem i z narastaniem wiedzy na pewne sprawy patrzy sie zupełnie inaczej .

LOL raczej o tym czy państwo jest mocarstwem decydują inne czynniki. Z ostatnim zdaniem się zgadzam - dorośnij.

juz kiedys koree rozwalili ;p

No raczej nie, dlatego są teraz dwie Koree które dalej znajdują się w stanie wojny (obowiązuje tylko zawieszenie broni).

e, tam wolicie za jakiś czas sami iść rozbrajać saddama? niech usa się z nim tłucze... 

Jeśli dalej byśmy się tak z nim pieprzyli to mamy powtórke z hitlerem(dajmy mu to, to będzie pokój, potem to i tak wkółko) - nie uczyliście się historii - te wybryki z inspektorami itp. to była gierka w kotka i myszkę

Nie wolimy i nie było by to potrzebne, saddam wbrew pozorom (pod nadzorem ONZ) nie stanowi dużego zagrożenia i sam rzczej nic by nie zrobił, zresztą czy słyszeliście coś o Iraku jeszcze 1/2 roku temu? Wielkie halo zaczęło się dopiero jak bush się zaczął w to mieszać.

Porównania do Hitlera i IIWŚ są zupełnie nie na miejscu, zupełnie inna sytuacja, choć właściwe obecnym odpowiednikiem Hiltera jest bush, który uzurpuje sobie prawo do rządzenia całym swiatem - pytam tylko dlaczego? Bo ja się z tym NIE ZGADZAM.

Na koniec zostawiłem perłę wypowiedzi :P :

Francja teoretycznie ma racje, ale praktycznie to oni w czasie II wojny światowej uzyskali pomoc od USA i powinni się odwdzieczyć.

 

"Dojczków" rozumie, że niechcą brać udział w wojnie (odpłacają za popełnione zbrodnie w czasie 2wś).

LOL to że uzyskali pomoc (i tak spużnioną ok. roku) znaczy że mają (i my wszyscy w Europie) pałać slepą, dozgonną wdziącznością do konca swiata i tym samym brać udział w każdej parszywej operacji jankesów? Troche dziwna filozofia. Ale drugi tekst o niemcach mnie rozbroił zupełnie (jak Irak :wink: ) dlatego że niemcy popełnili zbrodnie w IIWŚ nie mogą teraz ich popełniać natamiast reszta (która zbrodni w IIWŚ nie popełniła) może teraz "odrobić straty" i tym samym ma zielone swiatło na to by popełniać teraz zbrodnie. :? zastanówcie się zanim coś napiszecie.

Zastanów się co piszesz ? WHO CARE ? Chyba jesteś conajmniej naiwny . Przecież nikogo nieobchodzi natyle afryka aby odrazu wojować. Problem afryki jest niesamowicie trudny ponieważ aby go rozwiązać trzeba byłoby zająć conajmniej połowę afryki (dawanie pieniędzy i tak w większości idzie na broń) a niedotyczy on (problem) ani nas , ani amerykanów nawet w połowie tak jak problem z irakiem aby sięgać po tak drastyczne środki.

Ty również się zastanów, who care no właśnie nikt bo Afryka jest biedna i zarobić na nie nie ma jak. Tymczasem mamy taki piękny, klarowny cel - Saddam prawda że pięknie brzmi. Niewiem jaki masz problem z Irakiem (który tak nas dotyczy) bo ja takowych odczyć nie mam (jako Polak i Europejczyk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sie nie kłócić (jak już to PW ) bo zamkną temat

To niejest kłótnia , ale kulturalna wymiana zdań/opini . Przecież nikt nieprzeklina więc oco chodzi?!

Ale zaniedługo dojdzie do tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nikt nie przejmuje sie dzialaniami zbrojnymi na poludniu Filipin, w Kolumbi, Sudanie i wielu, wielu innych miejscach na swiecie :?:

tylko prosze nie pisac ze tam nie mieszaja sie Amerykanie, bo na Filipinach i w Kolumbii jest wielu amerykanskich doradcow wojskowych itd

 

a widze duzo mlodych ludzi sie wypowiada ze Ameryaknie sa be i niedobrzy, a za to Francja taka super - pomyslcie dzieki komu nie jestesmy teraz 16 republika ZSRR, chyba nie dzieki tchurzliwym francuzikom ktorym najlepiej wychodzi w kazdej wojnie jedno... poddawanie sie :P

Dlaczego to proste ponieważ wokół tej wojny jest wiele szumu coś jak reality (war) show - smutne ale prawdziwe, pozaty tam są konflikty lokalne, domowe a tu mamy doczynienia z napadem na suwerenne państwo przez inne państwo (a właściwie koalicję). BTW. na jakiej podstawie wyciągasz wniaski o młodym wieku?? Przecież w profilu nie ma daty urodzenia :P .

A co do tego że nie byliśmy 16 republiką to mylisz się całkowicie, na pewno nie dzieki jankesom oni palcem nie kiwneli a tak naprawdę wpędzili nas w to patrz Teheran, Jałta, Poczdam. To że nie staliśny się republiką ZSSR i odzyskaliśny pełną swobodę (niestety nie zupełnie pełną teraz mamy wujka sama) zawdzieczany tylko sobie. O francuzach też się nie popisałeś, jaką każdą zapomniałeś o Napoleonie, który podbił prawie całą Europę i tylko mateczka Rosja staneła (a włąściwe pogoda) na drodze do tego. W XX wieku (co by było wspólcześniej) to I WŚ wygrana została przy wymiernym uczestnictwie Francji, więc przewertuj podręcznik historii - dorosły (nie chciałem napisać stary) człowieku :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja nie wiem ale czy wy ludzie jesteście naiwni - myslicie że teraz ludnośc cywilna nie cierpi w Iraku - Sadam raczej nie należy do tych co głaszczą niepokornych po głowie on raczej strąca te głowy.

Tak saddam jest zły i zjada na sniadanie 12 dziwic (jak smok wawelski :wink: ), teraz poważnie Saddam jest skurczybykiem ale bez przesady - zwyczajni ludze zyją tam raczej normalnie, większość obecnych materiałów o Iraku to amerykańska prapaganda.

Francja nie czyni nic innego jak pokazanie swej mocarstowości ( której notabene i tak już nie ma ) zresztą co to za mocarstwo które na każdej wojnie pokazuje jak sie powinno dokonuwać odwrotu ( przykład dziwnej wojny po napaści Niemiec na Polske ).

Zresztą co ja sie bede produkował z wiekiem i z narastaniem wiedzy na pewne sprawy patrzy sie zupełnie inaczej .

LOL raczej o tym czy państwo jest mocarstwem decydują inne czynniki. Z ostatnim zdaniem się zgadzam - dorośnij.

juz kiedys koree rozwalili ;p

No raczej nie, dlatego są teraz dwie Koree które dalej znajdują się w stanie wojny (obowiązuje tylko zawieszenie broni).

e, tam wolicie za jakiś czas sami iść rozbrajać saddama? niech usa się z nim tłucze... 

Jeśli dalej byśmy się tak z nim pieprzyli to mamy powtórke z hitlerem(dajmy mu to, to będzie pokój, potem to i tak wkółko) - nie uczyliście się historii - te wybryki z inspektorami itp. to była gierka w kotka i myszkę

Nie wolimy i nie było by to potrzebne, saddam wbrew pozorom (pod nadzorem ONZ) nie stanowi dużego zagrożenia i sam rzczej nic by nie zrobił, zresztą czy słyszeliście coś o Iraku jeszcze 1/2 roku temu? Wielkie halo zaczęło się dopiero jak bush się zaczął w to mieszać.

Porównania do Hitlera i IIWŚ są zupełnie nie na miejscu, zupełnie inna sytuacja, choć właściwe obecnym odpowiednikiem Hiltera jest bush, który uzurpuje sobie prawo do rządzenia całym swiatem - pytam tylko dlaczego? Bo ja się z tym NIE ZGADZAM.

Na koniec zostawiłem perłę wypowiedzi :P :

Francja teoretycznie ma racje, ale praktycznie to oni w czasie II wojny światowej uzyskali pomoc od USA i powinni się odwdzieczyć.

 

"Dojczków" rozumie, że niechcą brać udział w wojnie (odpłacają za popełnione zbrodnie w czasie 2wś).

LOL to że uzyskali pomoc (i tak spużnioną ok. roku) znaczy że mają (i my wszyscy w Europie) pałać slepą, dozgonną wdziącznością do konca swiata i tym samym brać udział w każdej parszywej operacji jankesów? Troche dziwna filozofia. Ale drugi tekst o niemcach mnie rozbroił zupełnie (jak Irak :wink: ) dlatego że niemcy popełnili zbrodnie w IIWŚ nie mogą teraz ich popełniać natamiast reszta (która zbrodni w IIWŚ nie popełniła) może teraz "odrobić straty" i tym samym ma zielone swiatło na to by popełniać teraz zbrodnie. :? zastanówcie się zanim coś napiszecie.

Zastanów się co piszesz ? WHO CARE ? Chyba jesteś conajmniej naiwny . Przecież nikogo nieobchodzi natyle afryka aby odrazu wojować. Problem afryki jest niesamowicie trudny ponieważ aby go rozwiązać trzeba byłoby zająć conajmniej połowę afryki (dawanie pieniędzy i tak w większości idzie na broń) a niedotyczy on (problem) ani nas , ani amerykanów nawet w połowie tak jak problem z irakiem aby sięgać po tak drastyczne środki.

Ty również się zastanów, who care no właśnie nikt bo Afryka jest biedna i zarobić na nie nie ma jak. Tymczasem mamy taki piękny, klarowny cel - Saddam prawda że pięknie brzmi. Niewiem jaki masz problem z Irakiem (który tak nas dotyczy) bo ja takowych odczyć nie mam (jako Polak i Europejczyk).

Ludzie którzy wyjechali z iraku mówią że sadam testuje broń chemiczną na ludziach , toruruje itp. a ty nato że to wszystko to amerykańska propaganda!? Próbujesz mi wmówić że w iraku wszyscy są szczęśliwi , że można tam normalnie żyć? że to co piszą w gazetach to amerykańska propaganda? To dlaczego tam niepojedziesz? Zobaczysz jak tam jest fajnie. Albo to ja wtym momencie jestem głupi albo ty.

 

ps. nierozumiem co u nieORT: ORT: ORT: kturych nienawiści do żydów i ameryki . Przecież żyjemy w 21wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... BTW. na jakiej podstawie wyciągasz wniaski o młodym wieku?? Przecież w profilu nie ma daty urodzenia :P .

wyciaga m dalekoidace wnioski nie poparte zadnymi faktami - jak czyni to w swoich wypowiedziach sporo osob (w tym watku) :P

 

...A co do tego że nie byliśmy 16 republiką to mylisz się całkowicie, na pewno nie dzieki jankesom oni palcem nie kiwneli a tak naprawdę wpędzili nas w to patrz Teheran, Jałta, Poczdam.

po czesci masz racje - ale potem przynajmniej starali sie naprawic blad :!:

 

... To że nie staliśny się republiką ZSSR i odzyskaliśny pełną swopodę (niestety nie zupełnie pełną teraz mamy wujka sama) zawdzieczany tylko sobie.

i pieniazkom CIA dla Solidarnosci itp

 

O francuzach też się nie popisałeś, jaką każdą zapomniałeś o Napoleonie, który podbił prawie całą Europę i tylko mateczka Rosja staneła (a włąściwe pogoda) na drodze do tego.

ach ten nasz (nie moj) kochany Napoleon ktory obiecal Polakom gruszki na wierzbie byle tylko ich rekoma walczyc z Rosja (cwany byl jak Chirac), poczytaj historie i zobaczysz ktore wojska poniosly najdotkliwsze straty w kampanii moskiewskiej :!:

 

...W XX wieku (co by było wspólcześniej) to I WŚ wygrana została przy wymiernym uczestnictwie Francji, więc przewertuj podręcznik historii - dorosły (nie chciałem napisać stary) człowieku :P .

no moze i I tak ale w II sie juz nie popisali - nie chcieli umierac za Gdansk :P

a co do I WS poczytaj dzieki czyim planom pokojowym Poska odzyskala niepodleglosc spod zaborow - nie przypominam sobie zeby to Francja wysunela taki program jeno osoba ktora nazywala sie Thomas Woodrow Wilson i ktora to osoba przypadkiem byla prezydentem Stanow Zjednoczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy wyjechali z iraku mówią że sadam testuje broń chemiczną na ludziach , toruruje itp. a ty nato że to wszystko to amerykańska propaganda!? Próbujesz mi wmówić że w iraku wszyscy są szczęśliwi , że można tam normalnie żyć? że to co piszą w gazetach to amerykańska propaganda? To dlaczego tam niepojedziesz? Zobaczysz jak tam jest fajnie. Albo to ja wtym momencie jestem głupi albo ty.

 

ps. nierozumiem co u nieORT: ORT: ORT: kturych nienawiści do żydów i ameryki . Przecież żyjemy w 21wieku

Ludzie!!! nauczcie się czytać i rozumieć teksty nie napisałem że Irak to kraina wiecznej szczęśliwości tylko że zwyczajnym ludziom żyje się tam wmiarę normalnie. Czy wy widzicie tylko czarne i białe? nie ma szarego? zawsze jest coś posirodku. A w mediach propaganda jest i bedze to jest poprostu poprawność polityczna. Co do wyjeżdzających z Iraku to nie są to zwyczajni ludzi tylko raczej dysydenci i ci mogą mieć zal, pretensje, nie zadowolenie, ale jak by zapytać pierwszego byle jakiego chłopka z jakiejś zabitej dechami wioski (czy nawet miasta) to pewnie by powiedzał że zyje się w miarę ok.

Do Iraku nie mogę pojechać z prozaicznej przyczyny nie mam na to kasy, ale jak bym takową miał to kto wie - zawsze najlepiej zobaczyć samemu, ale nie teraz (amerykanie narobili już za dużo hałasu) pozatym nie lubię upałów tam klimat nie dla mnie :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ludzie którzy wyjechali z iraku mówią że sadam testuje broń chemiczną na ludziach , toruruje itp. a ty nato że to wszystko to amerykańska propaganda!? Próbujesz mi wmówić że w iraku wszyscy są szczęśliwi , że można tam normalnie żyć? ...

tak samo (ze to propaganda Stanow Zjednoczonych) mowiono w latach 60-tych o obozach smierci (łagrach) w ZSRR, po wielu latach (niestety po zbyt wielu) wyszlo kto mial racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O francuzach też się nie popisałeś, jaką każdą zapomniałeś o Napoleonie, który podbił prawie całą Europę i tylko mateczka Rosja staneła (a włąściwe pogoda) na drodze do tego.

ach ten nasz (nie moj) kochany Napoleon ktory obiecal Polakom gruszki na wierzbie byle tylko ich rekoma walczyc z Rosja (cwany byl jak Chirac), poczytaj historie i zobaczysz ktore wojska poniosly najdotkliwsze straty w kampanii moskiewskiej :!:

 

...W XX wieku (co by było wspólcześniej) to I WŚ wygrana została przy wymiernym uczestnictwie Francji, więc przewertuj podręcznik historii - dorosły (nie chciałem napisać stary) człowieku :P .

no moze i I tak ale w II sie juz nie popisali - nie chcieli umierac za Gdansk :P

a co do I WS poczytaj dzieki czyim planom pokojowym Poska odzyskala niepodleglosc spod zaborow - nie przypominam sobie zeby to Francja wysunela taki program jeno osoba ktora nazywala sie Thomas Woodrow Wilson i ktora to osoba przypadkiem byla prezydentem Stanow Zjednoczonych

To się zgadza ale co ma piernik do wiatraka miao być o Francuzach i o tym że zekomo poddają się w każdej wojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...To się zgadza ale co ma piernik do wiatraka miao być o Francuzach i o tym że zekomo poddają się w każdej wojnie.

ja podawalem przyklad z ostatnich czasow (zeby byl jak najbardziej na czasie), a Ty zaczales grzebac gleboko w historii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...To się zgadza ale co ma piernik do wiatraka miao być o Francuzach i o tym że zekomo poddają się w każdej wojnie.

ja podawalem przyklad z ostatnich czasow (zeby byl jak najbardziej na czasie), a Ty zaczales grzebac gleboko w historii :P
No napisałeś w każdej, no to pewnie można by pogrzbać coś do Galów ale tego już nie pamiętam :wink: :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy wyjechali z iraku mówią że sadam testuje broń chemiczną na ludziach , toruruje itp. a ty nato że to wszystko to amerykańska propaganda!? Próbujesz mi wmówić że w iraku wszyscy są szczęśliwi , że można tam normalnie żyć? że to co piszą w gazetach to amerykańska propaganda? To dlaczego tam niepojedziesz? Zobaczysz jak tam jest fajnie. Albo to ja wtym momencie jestem głupi albo ty.

 

ps. nierozumiem co u nieORT: ORT: ORT: kturych nienawiści do żydów i ameryki . Przecież żyjemy w 21wieku

Ludzie!!! nauczcie się czytać i rozumieć teksty nie napisałem że Irak to kraina wiecznej szczęśliwości tylko że zwyczajnym. Czy wy widzicie tylko czarne i białe? nie ma szarego? zawsze jest coś posirodku. A w mediach propaganda jest i bedze to jest poprostu poprawność polityczna. Co do wyjeżdzających z Iraku to nie są to zwyczajni ludzi tylko raczej dysydenci i ci mogą mieć zal, pretensje, nie zadowolenie, ale jak by zapytać pierwszego byle jakiego chłopka z jakiejś zabitej dechami wioski (czy nawet miasta) to pewnie by powiedzał że zyje się w miarę ok.

Do Iraku nie mogę pojechać z prozaicznej przyczyny nie mam na to kasy, ale jak bym takową miał to kto wie - zawsze najlepiej zobaczyć samemu, ale nie teraz (amerykanie narobili już za dużo hałasu) pozatym nie lubię upałów tam klimat nie dla mnie :P .

Co rozumiesz przez : zwyczajni ludzie? Czy zwyczajny człowiek w iraku ma komputer i możliwość zrobienia kariery ? Czy sprtowcy torturowaniu po przegranym meczu to niesą normalni ludzie? Dziwny jesteś. Bezdomny rzyjący w polsce też może powiedzieć że mu się żyje całkiem ok. Według mnie jesteś nienormalny , niewiesz co piszesz, jakie głupoty chcesz przeforsować na tym forum . Jesteś maksymalnym D.E.B.I.L,E.M! Przepraszam wszystkich za to , ale poprostu niemogłem się opanowąć. Złość mnie bierze gdy czytam takie głupoty . to może świadczyć o moim prostactwie , ale przepraszam. Żegnam

 

ps. crazy ivan nic dociebie niemam i mam nadzieję że kiedyś zmądrzejesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że człowiek który rano idze do pracy a po południu odpoczywa i zwalnia sam siebie z jakiegoś głębszego myślenia może w tym kraju normalnie egzystować, ale wystarczy nieco wychylić sie poza dozwolone ramy a wtedy ... . Jest jeszcze jeden warunek normalnej egzystencji człowieka w Iraku - nie może należec do którejś ze znienawidzonych mniejszości. We mnie właśnie najgłębsze zastanowienie budzi to co Amerykanie zrobią z tym całym tyglem jaki jest obecnie w Iraku - niby wszędzie wypowiadają sie że po wojnie wszystko pozostanie tak jak było ale .... hmmm w jaki sposób .... zresztą kto wie czy nie największym problemem tej wojny bedzie sposób obejścia sie z Kurdami ( dla tych co nie wiedzą to jedna z najliczniejszych nacji pozbawionych swego państwa) . Kto wie czy w związku z tym narodem nie zrodzi sie kolejny punkt zapalny w Turcji ( która zresztą też swięta nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Iraku to wygląda dla zwyczajnych ludzi (mniej więcej) tak jak w ZSRR i bloku wschodnim za komuny - wszystko jest ograniczone, a prawa naginane przez naczelną dyktaturę (w obu przypadkach jednak z zupełnie innych powodów). Ludzie się do tego przyzwyczaili i jeśli się nie wychylają i siedzą cicho to nic złego im się nie dzieje.

 

Już największym absurdem jaki tu przeczytałem to jest to, że Stany nie są zainteresowane polami naftowymi (cytat 'lewy') 8O Nie, wcale ich to nie interesuje... phi... Tu nie chodzi o uniezależnianie się od świata arabskiego tylko maksymalne wykorzystanie jego surowców, a u siebie zachowanie jak największych rezerw. Przy okazji rozkręcą sobie gospodarkę tak jak skorzystali na obu WW - przemysł zbrojeniowy i hutniczy wyciągnęły zadłużoną w Europie niedawną angielską kolonię na pozycję lidera światowego.

 

Irakijczykom wcale nie będzie się żyło lepiej dlatego, że Stany nie wpakują tam żadnego dolara, na którym będą mogli zarobić. Zarobi na tej wojnie tylko Ameryka, a jedyne co zaoferuje irakijczykom to "korzystne" pożyczki.

Wracając do IWŚ to m.in. z winy USA i Angli doszło do WWII. Nie posłuchali Francuzów, którzy chcieli zaanektować Nadrenię ustalając granicę z Niemcami na Renie. Po drugie nałożone na Niemcy zobowiązania wyniosły bodaj 1 mld. dolarów, ale USA dały tymże prusakom 1,5mld. pożyczek. Po trzecie nie wiedzieć czemu alianci sami zaczęli niszczyć wyposażenie wojskowe - skoro Niemcy muszą się rozbroić to trzeba zachować równowagę?

 

Nie ma nic białego ani czarnego - wszystko jest szare, jak nie wyprane gacie....W Iraku to wygląda dla zwyczajnych ludzi (mniej więcej) tak jak w ZSRR i bloku wschodnim za komuny - wszystko jest ograniczone, a prawa naginane przez naczelną dyktaturę (w obu przypadkach jednak z zupełnie innych powodów). Ludzie się do tego przyzwyczaili i jeśli się nie wychylają i siedzą cicho to nic złego im się nie dzieje.

 

Już największym absurdem jaki tu przeczytałem to jest to, że Stany nie są zainteresowane polami naftowymi (cytat 'lewy') 8O Nie, wcale ich to nie interesuje... phi... Tu nie chodzi o uniezależnianie się od świata arabskiego tylko maksymalne wykorzystanie jego surowców, a u siebie zachowanie jak największych rezerw. Przy okazji rozkręcą sobie gospodarkę tak jak skorzystali na obu WW - przemysł zbrojeniowy i hutniczy wyciągnęły zadłużoną w Europie niedawną angielską kolonię na pozycję lidera światowego.

 

Irakijczykom wcale nie będzie się żyło lepiej dlatego, że Stany nie wpakują tam żadnego dolara, na którym będą mogli zarobić. Zarobi na tej wojnie tylko Ameryka, a jedyne co zaoferuje irakijczykom to "korzystne" pożyczki.

Wracając do IWŚ to m.in. z winy USA i Angli doszło do WWII. Nie posłuchali Francuzów, którzy chcieli zaanektować Nadrenię ustalając granicę z Niemcami na Renie. Po drugie nałożone na Niemcy zobowiązania wyniosły bodaj 1 mld. dolarów, ale USA dały tymże prusakom 1,5mld. pożyczek. Po trzecie nie wiedzieć czemu alianci sami zaczęli niszczyć wyposażenie wojskowe - skoro Niemcy muszą się rozbroić to trzeba zachować równowagę?

 

Nie ma nic białego ani czarnego - wszystko jest szare, jak niewyprane gacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...