Skocz do zawartości
KaxxL

Konto Walutowe

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje otworzyc maly biznesik i potrzebuje konta walutowego w euro. Kompletnie nie wiem gdzie je zalozyc. Wazne zeby nie bylo duzych marzy za przelewy. Z tego co sie orientowalem to moglbym wybrac PKO, Milenium, ING, BZWBK. Aha i nie zalezy mi na oprocentowaniu konta. Jezeli to ma jakies znaczenie to kasa bedzie wyslana do Niemiec

Moglby ktos poradzic?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejzalem plik PDF z oplatami i przy koncie walutowym nie sa podane oplaty tylko "-"

Moglbys powiedziec jak to wyglada jezeli korzystasz z ich uslug.

 

W milenium za przelew jest 0,25% od sumu ale nie mniej niz 20zl

 

Aha i czy WBK przewalutowuje jakos kase? Bo z tego co czytalem to PKO nie robi tego natomiast WBK tak, skad bierze kurs?

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci od razu mogę odradzić ING. Marże mają wręcz kolosalne. Wysyłka powiedzmy 250ojro, koszt przelewu 80zł:huh:...Dodam że nie jest to cena z konta indywidualnego lecz firmowego (o ile się nie mylę to Premium czy coś takiego).

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do ING:

Przelew kosztowal by mnie 5zl jezeli bede znal IBAN, SWIFT CODE. A takowe ta osoba ma

Koszty prowadzenia 0zl

Karta na miesiac 1,50 na miecha

 

Jezeli przelewam w euro kwote np 125E to sprzedawca tyle otrzyma i w druga strone tak samo :) Jak narazie mi bardzo pasuje

 

Ok dzwonie dalej.

 

edyt

Millenium

Oferta jak dla mnie slaba wymagaja tak samo numerow IBAN i Swift a przelew kosztuje 9,50zl, dodatkowo trzeba miec konto zlotowkowe, brak karty - ODPADA

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do ING:

Przelew kosztowal by mnie 5zl jezeli bede znal IBAN, SWIFT CODE. A takowe ta osoba ma

Koszty prowadzenia 0zl

Karta na miesiac 1,50 na miecha

 

Jezeli przelewam w euro kwote np 125E to sprzedawca tyle otrzyma i w druga strone tak samo :) Jak narazie mi bardzo pasuje

trzeba mieć u nich zwykłe konto ?

czy są limity wysyłania/odbierania pieniędzy?

 

stawka 5zł za przelew jest rewelacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawka 5zł za przelew jest rewelacyjna

5 zeta pod warunkiem, że przelewy będą w obrębie UE i nie będzie banków pośredniczących w przelewie

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5zl za przelew jak masz numer IBAN, SWIFT i znasz adres siedziby banku.

Na koncie nie musi byc okreslonej sumy ale dobrze by bylo zeby nie bylo puste :)

 

Z tymi posrednikami to nie wiem jak jest ale jak masz numer iban i swift to placisz 5zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś inny, tani, sposób na wysłanie kasy do niemieckiego banku przelewem nominowanym w euro? Właściwie chodzi o założenie konta, wpłacienie na nie pieniędzy i odrazu ich wysłanie a następnie zamknięcie konta i pożegnanie się z bankiem. Można powiedzieć, że takie konto na jeden dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to ja moze w troszke innej kwesti zapytam

mam w mbanku konto walutowe, dolarowe

fizycznie mam troszke zielonych* i chce je wplacic na te konto

latalem po roznych bankach i nie da sie wplacic tej kasy u nich na podane przeze mnie konto

jedynki pekao, lub pko (teraz nie pamietam co tam za bank jest) szarpnie mi za to o zgrozo 1% za tzw przelew zagraniczny bo w polsce obowiazuje polski zloty

ma ktos pomysly sugestie jak moge zasilic swoj mbank dolarami i poniesc przy tym niskie oplaty ?

 

 

*smieszy mnie ta nazwa to jej uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...