Skocz do zawartości
kuku

Do Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje pomocy przy konfiguracji sprzetu. Powinien on wystarczyc na troszke dlozej, wiec sklanialbym sie w strone 4rdzeniowych prockow (moze phenom,b3 ?)

Komputer bedzie slozyl mi do pracy z programami graficznymi (photoshop/cad oraz kilku specjalistycznch - pisanych pod maszyny ktore maja obslogiwac) oraz do tworzenia prezentacji, czasami skladania filmow

Powinien miec tez mozliwosc rozbudowy w przyszlosci, ale plyty i procka raczej nie chce ruszac (za okolo 4 miesiace mysle dodac troszke sprzetu do obrobki muzyki). Co do karty graficznej jestem otwarty, ale raczej nie bedzie mi potrzebne nic mocnego, myslalem nad 3850

 

Nie bede bawil sie w o/c, zalezy mi na optymalizacji procka, plyty, ramu i na ciaglej, bezproblemowej pracy sprzetu

 

Mam do wydania okolo 1500-2000 na prosesor, plyte glowna i ram - na pozostale czesci mam osobny budzet i jestem otwrty na sugestie (jaki dysk - ok250, zasilacz ?)

 

Jest jeszcze kwestia systemu oraz ilosci ramu (ograniczenia xp). Programy, z ktorych korzystam, pracuja na 32 xp, raczej na viscie nie rusza, wiec zostane przy XPpro - pytanie moje, czy gdybym zdecydowal sie na werscje 64 xp, czy mialbym problemy z programami do grafiki 2D (co do specjalistycznych to jeszcze nie wiem, ale jakos sobie z tym poradze) ?

 

Co mozecie doradzic w tej cenie - z mozliwoscia rozbudowy w przyszlosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrozumieć Ciebie troche. Np to photoshopa wystrczy Ci 2 jajka. Więc procek E8400 ram OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Titanium EPP i płytke np ASUS P5K-E wifi i wyjdzie Ci cos okolo 1500 zł

Nie wiem ile masz na grafike ale proponuje 88GT/GTS

 

 

I grzech nie podkrecać sprzetu wiec naprawde warto to robic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszke to ogolnikowe, ale wynika to z tego, ze naprawde nie jestem pewien co do konfiguracji

 

Do grafiki 2D, owszem wystarczy 2 rdzeniowy, ale jak pisalem ma on slozyc przez dlozszy czas (ok 2-4 lat). Nie bedzie to komp do grania, wiec 88gt jest zbyteczne- ot raz za kiedy pograc sobie w cos dla relaksu, niekoniecznie na max detalach (zreszta zawsze moge sobie ja zmienic jesli zajdzie taka potrzeba).

Wazniejsza dla mnie, w najblizszym czasie glownie praca przy projektach o sporej rozdzielczosci i bez kompresji plikow.

Wspomnialem tez o rozbudowie o audio, mam zamiar przeznaczyc okolo 5 tys (jesli wypala moje plany - mini studio)

 

Dlatego zastanawiam sie na 4 jajowym, zeby nie musiec przechodzic za rok na cos innego

 

Co do systemu, nie wiem jaka roznica jest miedzy xp32 a xp64 czy vista, jesli chodzi programy, czy musze je zminiac, czy wystarcza jakies patche ? (mam sporo programow na starego kompa, ktore mnie juz troszke kosztowaly, wiec dobrze by bylo zeby dzialaly na nowej maszynie)

Edytowane przez kuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszke to ogolnikowe, ale wynika to z tego, ze naprawde nie jestem pewien co do konfiguracji

 

Do grafiki 2D, owszem wystarczy 2 rdzeniowy, ale jak pisalem ma on slozyc przez dlozszy czas (ok 2-4 lat). Nie bedzie to komp do grania, wiec 88gt jest zbyteczne- ot raz za kiedy pograc sobie w cos dla relaksu, niekoniecznie na max detalach (zreszta zawsze moge sobie ja zmienic jesli zajdzie taka potrzeba).

Wazniejsza dla mnie, w najblizszym czasie glownie praca przy projektach o sporej rozdzielczosci i bez kompresji plikow.

Wspomnialem tez o rozbudowie o audio, mam zamiar przeznaczyc okolo 5 tys (jesli wypala moje plany - mini studio)

 

Dlatego zastanawiam sie na 4 jajowym, zeby nie musiec przechodzic za rok na cos innego

 

Co do systemu, nie wiem jaka roznica jest miedzy xp32 a xp64 czy vista, jesli chodzi programy, czy musze je zminiac, czy wystarcza jakies patche ? (mam sporo programow na starego kompa, ktore mnie juz troszke kosztowaly, wiec dobrze by bylo zeby dzialaly na nowej maszynie)

W pracy zajmuję się tym samym co ty - głównie grafika wektorowa w Corelu + spore projekty w Photoshopie.

 

Od niedawna systematycznie wymieniamy kompy w firmie na c2d, w domu też już się przesiadłem z x2 na c2d. W codziennej pracy nie widzę zauważalnych różnic między różnymi modelami c2d począwszy od E2160, a skończywszy na E6550. (Wszystkie są ustawione w okolicach 3GHz) Oczywiście gdyby się uprzeć i zrobić porównanie to więcej cache da o sobie znać, ale te kilka sekund czekania da się przeżyć.

 

Doświadczeń z 4 rdzeniowcami jeszcze nie mam. Gdybym był na Twoim miejscu, a komp miałby być w domu miejscu to wziąłbym E8400 i pobawił się w OC. Do tych zadań lepsze będą 2 szybsze rdzenie, niż 4 wolniejsze. (no może z wyjątkiem edycji filmów, ale to chyba nie Twój główny cel.)

4 GB RAM to podstawa - przy 2 GB i większy projektach szlag może człowieka trafić.

 

Bawiłem się w domu xp64 właśnie z powodu obsługi większej pojemności RAM. Szybko wróciłem do xp32 - miałem kilka problemów z obsługą niektórych urządzeń, a i programy nie zawsze działały tak jakbym sobie tego życzył. W pracy jednak wolę niezawodność, więc wróciłem do xp32. Było to ponad rok temu, więc może nowsze wersje softu już działają normalnie.

 

Podsumowując:

Wziąłbym ASUS P5K-E (Wifi) lub inny model z 8 fazowym zasilaniem (sam mam P5K PRO). Zostawia nam to furtkę do przejścia na 4 rdzeniowca w przyszłości i nawet sensowe jego OC... ;)

 

E8400 @ OC

4GB RAM - 1066MHz.

HDD - koniecznie w RAID. Naprawdę sporo daje.

 

Jeszcze testy:

Dual Core vs Quad Core

www.xbitlabs.com

www.tomshardware.com

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...