Skocz do zawartości
Krzychol

"nie Do Gier" E4500 Czy Jakis E2180 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Krotki temat i krotkie pytanie. Chodzi o dobor procesora do nowego komputera ktory absolutnie nie bedzie uzywany do gier, ani do podobnych obciazen. Tylko ogolnie jako komp biurowo/internetowy , czasem jakies drobnostki jak photoshop czy starszy AutoCAD... Ma byc tanio i dobrze. Wiec sie zastanawiam czy jest sens pakowac w takiego kompa cos w stylu E4500 lub wyzej , czy poprostu lepiej jest kupic cos tanszego w stylu E2180 ? Komputer nie bedzie podkrecany bo to sprzet dla laika ! Wiec bedzie smigal na defaulcie.

 

 

Reszta konfigu to zapewne bedzie jakas markowa plyta typu Asus P5K, 2 GB ramu na 667MHz, grafa to jakies GF 7300GT albo 7600GS (bo po co mocniejsza). Calosc bedzie uzytkowana na Viscie....

 

 

Czy sa jakies zauwazalne roznice w typowej desktopowej pracy miedzy tymi prockami ? Jest sens dokladac drugie tyle do E4500 ? Jeszcze raz zaznaczam ze sprzet nie bedzie podkrecany (bo wiem ze wiekszosc ludzi kupuje np. E2180 i podkreca i ma moc taka jaka E4500).

 

 

Prosze o ekonomiczna i rozsadna porade :-) Dziekuje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc,

 

Nie ma sensu ładować sie w E4XXX, wez sobie E2160 troche podkręć i do internetu i spraw biurowych bedzie jak znalazł.Te procki są tanie wiec myślę ze to najlepsze rozwiązanie:)

 

 

EDIT

 

Oj żaden problem troche podkrecic tego procka wiec poczytaj to forum i spokojnie tego dokonasz:)

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc,

 

Nie ma sensu ładować sie w E4XXX, wez sobie E2160 troche podkręć i do internetu i spraw biurowych bedzie jak znalazł.Te procki są tanie wiec myślę ze to najlepsze rozwiązanie:)

EDIT

 

Oj żaden problem troche podkrecic tego procka wiec poczytaj to forum i spokojnie tego dokonasz:)

 

 

co do pierwszego postu , AMDki odpadaja ;-)

 

 

Co do reszty... ja wiem ze podkrecony E2160 jest najbardziej sensowny , ale jak wyglada sprawa wydajnosci jesli sie go niepodkreci ? O ile to podkrecenie przyspieszqa w jego przypadku jesli chodzi o "biurowego" kompa ? Tak realistycznie jak to wyglada , bo benchmarki to inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC te procki nie są najwyższych lotów, do netu itp nie do gier taki bez oc wystarczy ale co za problem go trochę @ chociaż na te 2,4-2,5ghz i już będzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego AMD odpada jeśli wolno spytać ? ja sam do niedawna byłem przeciwnikiem tej firmy, ale jakoś się zmogłem, właśnie przez jej taniość :D Weź pod uwagę, że możesz mieć proca mocniejszego niż ten najsłabszy C2D + kupkę części w cenie setawu.... no w sumie jakby to policzył to da się lepiej 'biurowca' złożyć niż tylko na intelu. Dlatego pytam, bo skoro najtaniej to właśnie AMD.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego AMD odpada jeśli wolno spytać ? ja sam do niedawna byłem przeciwnikiem tej firmy, ale jakoś się zmogłem, właśnie przez jej taniość :D Weź pod uwagę, że możesz mieć proca mocniejszego niż ten najsłabszy C2D + kupkę części w cenie setawu.... no w sumie jakby to policzył to da się lepiej 'biurowca' złożyć niż tylko na intelu. Dlatego pytam, bo skoro najtaniej to właśnie AMD.

 

Pozdrawiam.

 

Dawne od lat przyzwyczajenia do Intela i pewnosc z tym zwiazana :-) Tu nie chodzi aby kupic kompa w jakiejs cenie , tylko kupic cos solidnego a jesli mozna zaoszczedzic to tym lepiej. Takze juz nic o AMD nie mowcie :-)

 

 

Jesli ktos cos ma do dodania to prosze. Moze rzeczywiscie sie skusze na niewielkie OC dla tego E2xxx. Ale nadal nikt mi nieopowiedzial czy defaulotowo porownujac np. E4500 a E2160 zauwazy sie jakas roznice w pracy biurowej ? To mnie najbardziej interesuje....

 

 

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2160 - 1.8GHz 1MB L2 cache

E4500 - 2.2GHz 2MB L2 cache

 

Jeśli nie planujesz podkręcac, to zdecydowanie E4500. Cache może wiele nie da po windą, ale w programach graficznych powinno byc szybciej.

 

Prawda jest taka, że bez OC brałbym w cenie E4500 - AMD-ka np. 5600+ (2.8GHz) na Windsorze. Będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli to ma być sprzęt NIE DO GIER to po co proponujecie mu OC? I to 3GHz? nie rozumiem. Jeśli kolega nie chce podkręcać to E2160 jest i bez tego bardzo szybki. Jeszcze znawczyki zaproponujcie mu 8800GTS :D:D:D do pracy biurowej jak znalazł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak wtrącę, że nie warto dokładać do E4xxx, tym bardziej do biura. Wystarczy wziąć E2160 (który bez OC się będzie nawet do tego nadawał) i podkręcić go chociaż na te 2,2GHz, co jest prościutkie, a ten procesor tego nawet nie odczuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, co wy z tym kręceniem?

do biura każdy dwurdzeniowec będzie aż nadto wystarczający bez kręcenia.

Będzie 2 gb ramu - będzie hulać super.

 

Ja tam bym się zastanowił czy czasem nie wystarczyłaby jakaś zintegrowana karta graficzna.

Bo wydaje mi się że nawet 7300 to jest aż za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro E2180 to taki sobie do pracy biurowej to ciekawe jak można pracować biurowo na Sempronie 2500+ s.A bez OC ;)

Ludzie trochę dystansu by się przydało.

 

A jak nie został jeszcze kupiony monitor, to zaoszczędzoną kasę najlepiej dołożyć właśnie do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biega o kartę graficzną do kompa biurowego to żadna NVidia. Tylko Radeon. Ma o niebo, albo o dwa nieba ;) lepszą jakość obrazu co przy długiej pracy biurowej jest bardzo ważne, bo oczy się tak nie męczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biega o kartę graficzną do kompa biurowego to żadna NVidia. Tylko Radeon. Ma o niebo, albo o dwa nieba ;) lepszą jakość obrazu co przy długiej pracy biurowej jest bardzo ważne, bo oczy się tak nie męczą.

Czego nie zauważy się przy wyjściu cyfrowym, a raczej do komputera biurowego lepiej skorzystać z monitora LCD niż bańki tak więc czy będzie to nVidia, czy Ati, czy integra to każda z tych kart da identyczny obraz na wyjściu DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli biega o kartę graficzną do kompa biurowego to żadna NVidia. Tylko Radeon. Ma o niebo, albo o dwa nieba ;) lepszą jakość obrazu co przy długiej pracy biurowej jest bardzo ważne, bo oczy się tak nie męczą.

Totalna bzdura.

 

E2xxx bezproblemowo styka, bez o/c do biura. Są to tanie i dobre procesory. AMD? Nie warto sobie zawracać głowy, trzeba to powiedzieć wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...