Skocz do zawartości
Nicolass

Awaria Prądu Na Dzielnicy, Czyli Kupujemy Nowy Zasilacz Za +/- 150 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem na dzielnicy zanik prądu, najpierw żarówki w całym domu zabłysły niesamowicie jasno, a potem przez 10 godzin panowie z elektrowni kopali w ogródku sąsiada :D U mnie w mieszkaniu spalił się tylko i wyłącznie (na szczęście) zasilacz z podpisu.

 

Chcę go zastąpić czymś niedrogim, za maksymalnie 200 zł (to górna granica). Chcę by zasilacz był cichy (dla mnie cichy zasilacz to taki który wydziela podobny hałas do BOXowergo coolera AMD, gdy komp w ogóle nie jest obciążony - więc nie jest to jakiś "bezgłośny" czy coś, ma pracować kulturalnie i tyle (pod obciążeniem może być nawet średnio głośny, ważne by w idlu był w miare cichy).

 

W tej cenie nie ma co marzyć o odpinanych tablach, ale przynajmniej chcę mieć kabelki w oplotach (lub uplecione w "warkocz"). Nie mam rozbudowanej konfiguracji, więc kabelków dużo nie potrzebuję. Dużo bardziej mi zależy, by zasilacz był zgodny z jak najświeższą normą ATX.

 

Moc - tutaj chcę by zasilacz był w stanie uciągnąć cztero rdzeniowy procesor (np. Phenoma - pobiera on o ile mylę maksymalnie 95W ale w praktyce chyba troche mniej), JEDNĄ kartę graficzną pokroju Radeona 3850 / 3870 lub GF 8800GT, jeden napęd, 1 do max 2 HDD i kilka wentylatorów. Nie jest to jakiś super config a wiem że 450W zasilacze są w stanie działać w SLI z dwoma GF 8800 GTS, więc moc równa lub minimalnie wyższa od 400W będzie idealna. Oczywiście zestaw ma działać stabilnie po O/C. Ale tutaj 400W zasilacz nie powinien mieć problemu.

 

To co polecicie? Będę brać przez allegro albo w jakimś sklepie internetowym więc o dostępność się nie martwię - zresztą u mnie w mieście drogo w sklepach kompuerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzel sobie chiefteca

- CHIEFTEC GPS-450AA 101A

 

Moc 450W, jest na Twoje potrzeby wystarczająco cichy. Oplotów tylko brak na wszystkich wiązkach, ale wszystkie kable są pospinane.

 

Ew. CHIEFTEC GPS-400AA 101A OEM

 

- nieco taniej, zejdziesz poniżej 150zł. No moc nieco mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam tego Chiefa 450W.Nie jest jakiś strasznie głośny,a dobrze trzyma,u mnie wczoraj też mignęło dwa razy prądem i..zgasł telewizor,migneło swiatłem a komp nawet nie drgnął.. :lol2: Ewentualnie Amacroxa Warrior 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ten Szef GPS 450W jest dużo głośniejszy od Chiefa HPC 420W. Chief HPC zjada wszystkie Amacroxy/Chiefteci/Huntkeye HP pod względem ciszy ;)

Ja polecę Anteca EarthWatts 380W, jest to bliźniak Seasonica S12-II 380W, lecz jest cichszy od niego, ponieważ posiada wentyl 80mm (który wcale nie chodzi głośniej od 120mm w Seasonicu, wręcz przeciwnie). Był testowany na www.silentworks.pl i wypadł głośnościowo podobnie do Corsaira HX 520W

 

Miałem Amacroxa AX-450PNF i on NIE JEST cichy, jedna osoba na forum powiedziała, że jest cichy (może nawet go nie miała) a teraz wszyscy to powielają. Jak wg. Was 120mm @ 2000 RPM jest cichy no to zalecam wizytę u lekarza.

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ten 450 watowy BQ drogi jest (~280 zł), to duuużo za dużo :( do chieftecka nie mam zaufania,, te nowe modele nie są ani specjalnie ciche ani specjalnie ciekawie wykonane. Hmm, sam poszperałem i znalazłem Tagana 400W za ~230 zł, (TG400-U33), norma ATX 2.2 (ta sama co BQ SP 450), tylko jak z głośnością? 450W mi nie jest potrzebne, gdyż potworów typu SLI z 8800GTX lub pojedynczego 3870 X2 nie planuje. Co sądzicie o tym Taganie? Ma eleganckie oploty, normę ATX 2.2 - więc chyba nową (jaka teraz w zasadzie obowiązuje?), gwarancja 3 lata, 4 wtyczki SATA i 2 PCI-E (ja będę używać tylko jednej). Bo w sumie chciałbym coś porządnego kupić :P Czekam na opinie, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 400W & fanswap lub BQT SP 350W, Tagan jest baardzo przecietnym zasilaczem jak za ta cenę.

do chieftecka nie mam zaufania,, te nowe modele nie są ani specjalnie ciche ani specjalnie ciekawie wykonane

O co chodzi z tym nieciekawym wykonaniem, o czym nie wiem, he?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Anteca EarthWatts 380W, jest to bliźniak Seasonica S12-II 380W, lecz jest cichszy od niego, ponieważ posiada wentyl 80mm (który wcale nie chodzi głośniej od 120mm w Seasonicu, wręcz przeciwnie). Był testowany na www.silentworks.pl i wypadł głośnościowo podobnie do Corsaira HX 520W

Ależ ;) akurat słuchałem nawet plików mp3 z nagraniami szumów (o czytaniu pomiarów natężenia hałasu nawet nie wspominam) tych dwóch zasilaczy i Seasonic s12II 380 jest i był wyraźnie cichszy od ANTEC'a EarthWatts ale 430 !

 

http://www.silentpcreview.com/article753-page5.html

 

... wątpię aby ANTEC EarthWatts wersja 380 była cichsza ... szczególnie przy nieco większych mocach czyli np. ~200W

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim linku widzę porównanie do starej wersji ( pierwszej ) ... więc nic nie warte jeśli rozmawiamy o wersji drugiej ...

 

Badam link pierwszy ...

... już prześledziłem z grubsza i albo przeoczyłem albo nie ma tam nic istotnego.

 

ps. niedawno kupowałem zasilacz i dokładnie badałem Antec Earth Watts kontra Seasonic II ... i wybrałem lepszy ( chyba logiczne ) czyli Seasonic S12 II (Antec był głośniejszy ale miał 5 lat gw.)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS-450 wcale nie jest taki strasznie glosny - ja go nie slysze przy 3 innych 120 mm (Fander & 2 TT), a u ciebie pod duzym obciazeniem pracowac nie bedzie wiec wejscie na wysokie obroty mu nie grozi.

 

ZA 150 mysle , ze nic lepszego nie znajdziesz a jak bedzie za glosny to zmienisz wentyl. A wykonanie Delty to niby jest zle ?

 

PS. Swoja droga to na takie sytuacje chyba bardziej by sie przydal UPS :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

S12-I jest cichszy od S12-II

SilentWorks twierdzi, że Antec EW 380W jest na podobnym poziomie głośności co Corsair HX 520W a oni się 'troche' lepiej od ciebie znają

Już w ogóle nie mówiąc o SPCR, bo to profesjonaliści badający zasilacze w laboratoryjnych warunkach

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to nie ma sensu, bo rzekomo najlepszy w tej grupie Amacrox Warrior AX450-PNF nie jest na tym poziomie wykonania, który mnie interesuje - brak oplotów, wtyczka 4 pin da się włożyć źle i spalić płytę... skoro mówicie że tagan jest be to do tych 240 zł co byście zamiast tego polecili? Moc 380 - 400W, bo 450W to jednak nad wyrost. Zależy mi na tym żeby to był elegancki zasilacz ;) pozdro i dobranoc ide się uczyć na jutrzejsze kolo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki... Takiego określenia PSU jeszcze nie słyszałem. :)

Faktycznie Chiefteci 400-450 spokojnie pociągną, są solidne i mimo mylnych skojarzeń, jest wręcz przeciwnie, bardzo dobrze wykonany!! Nie posiada bajerów, ale to dobra zasiłka, tylko że głośna. Amacrox Warrior na pewno nie jest najleszym wyborem z w/w.

Skoro nie chcesz dokładać, to jest jeszcze nieszczęsny VX450. Masz oploty itp głupoty, mocy starczy, jest cichy, możesz trafić na piszczałę ( poczytaj w odpowiednim wątku ). Chieftec mocniejszy, tańszy, nie jest tak "elegancki" :) jak VX ( o ile o to Ci chodziło ), ale po fanswapie wyjdzie w sumie dużo taniej od Corsaira, przy tym będąć mocniejszym i lepiej wykonanym zasilaczem. Tylko wyglądu nie zmienisz. A RPM ręcznie sobie dobierzesz do potrzeb. 8 śrubek odkręcić i przykręcić każdy potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha :D właśnie przeczytałem na benchmarku że ten tagan co mi piszecie że taki przeciętny jest (TG400-U33) cichy i mocny i ogólnie złego słowa na niego powiedzieć nie można :P i tak fajnie wygląda :D a Tagan ostatnio zszedł na psy? Bo parę lat temu każdy by mi powiedział że Tagan to Tagan - jakość sama w sobie. Ogólnie co macie na ten zasilacz? Okablowanie ok, głośność ok, wygląd ok, w środku pusto nie jest, więc co? Wracam do notatek - o 12-tej kolo, potem wrócę i zobaczę jak się dyskusja rozwija i w końcu położę się spać :P bo teraz to tylko 3,5 h snu było :P Pozdro Ostatecznie zawsze można kupić Delte (tylko gdzie bo na allegro już jej nie widzę) i poczekać do następnej wypłaty biorąc coś za ~300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o BeQuiet! Straight Power 400W, cena nizsza od 450tki (tutaj cos kolo 213zl), a wykonanie nienaganne. A z tego co mowil Benito albo Svende, BQT zaniza tabliczki, czyli zasilacz oferuje wiecej niz jest napisane bez usmazenia sie.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass:

Pytasz o zasilacz, a wybierasz go sam, gdy nawet nikt o nim słowa nie wspomniał. Ten tagan nie ma nic, czego nie maja inni. Szybko zrobili upgreat'a po wpadce popremierowej. Są cichsze, sprawniejsze, mocniejsze zasilacze. Tagan jak dla mnie już od lat jedzie tylko na renomie... Np. U25 i 35 to ich górna półka, i faktycznie mało który dorownuje im pod wzgledem mocy i stabilności, ale i mało co dorównuje im pod wzgledem głośności. U33 to takie U25 wywrócone o 180*. Znowusz U33 aż taki cichy nie jest, jak U25 jest mocne i stabilne a pierwsza rewizja U33 pod względem mocy była beznadziejna. Co Ci po testach, w których go wychwalają, gdy obciązają go do 250W jakimiś smiesznymi komputerkami, gdy zasialcz powinnien dużo więcej dzwigać.

 

Marcin255A:

Skąd wiesz, że jest głośny? U25, U35 itp DE to inna bajka...

 

Wiedzmin_:

Co ma oznaczać te 213zł? Ani w linku po tyle go nie ma, ani w skąpcu...

 

BQ SP w całej serii dają więcej, jak jest na tabliczce. Ale nikt konkretnie nie sprawdzał, ile konkretnie każdy model wytrzymuje ponad. Ale zobaczcie przepaść, która dzieli 12V na 400 i 450 i spojrzcie na różnicę w cenie. Poza tym 450 jest sprawdzona pod tym względem i do 300W jest na poziomie HX pod względem głośności.

A tak w ogóle, to nowa rewizja wyszła, o czym pisał Svende przy opiscie jego 350 ( różnice pomiędzy starą zdecydowanie na + ), bynajmniej z chęcią bym zobaczył, co tam pozmieniali, a zdjęc nawet nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sądzę że czy kupisz Tagana U33 czy BQ 400/450W będziesz zadowolony...

 

Tagan jest głośniejszy natomiast przy twoim kompie nie ma żadnego znaczenia który jest mocniejszy., każdy na lajcie i tak da rade...

 

Na twoim miejscu rozejrzał bym się jeszcze za FORTRON'em 400GLN <-- cichy zasilacz i można go dostać w bardzo przyzwoitych cenach (na allegro jakieś 155zł ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ SP [...]

A tak w ogóle, to nowa rewizja wyszła, o czym pisał Svende przy opiscie jego 350 ( różnice pomiędzy starą zdecydowanie na + ), bynajmniej z chęcią bym zobaczył, co tam pozmieniali, a zdjęc nawet nie było.

Prawdopodobnie zmienili najprostsza rzecz z mozliwych, żeby sie obudowa w srodku nie nagrzewała, czyli konstrukcje radiatorów, które juz nie odprowadzają w ogóle/lub w znacznie mniejszym stopniu ciepło na obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin_:

Co ma oznaczać te 213zł? Ani w linku po tyle go nie ma, ani w skąpcu...

Jest, tylko ze jest to cena netto ;P Zle popatrzylem. Cena brutto: 259,01zl. To wolalbym doplacic do 285zl i wziac 450W, roznice jednak sa. Zwlaszcza majac na wzgledzie rev.2.0 tego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmienili najprostsza rzecz z mozliwych, żeby sie obudowa w srodku nie nagrzewała, czyli konstrukcje radiatorów, które juz nie odprowadzają w ogóle/lub w znacznie mniejszym stopniu ciepło na obudowę

Prawdopodobnie zmienili położenie radiatorów, pewnie odsunęli jeden dalej od ścianki zasilacza ;)

 

http://zenfist.pl/seasonic-s12ii380-380w-p-1563.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze :D dzięki za rady, to już zdecydowałem że nie kupię BQ 450, to już jednak 300 zł a ja mam słabiutki komputerek ;) to tak, bym brał tego Corsaira bo jest ponad 60 zł tańszy od BQ, tylko powiedzcie mi jak on się prezentuje w kontekście BQ 400W. Jeżeli nie jest od niego dużo głośniejszy czy jakoś specjalnie gorszy to go wezmę. Ma porządne wykonanie i dobrą moc - hmm ;) Będę go brał chyba z ESC bo ten sprzedający z allegro ma mało komentów. To jak? Brac Corsaia? :D PS: Zdałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak na Twoim miejscu strzelil sobie tego Szefa 400W GPSa. Mialem 3 Delty w kompie i na zadnej nie robily wrazenia zaniki pradu, jakies "jasniejsze zarowki", moje cuda na wlaczonych kompie, ze az iskry lecialy. Delty to sprzet nie do zdarcia. Teraz jedzie do mnie juz 4 model :) Kazdy byl inny oczywiscie.

Mialem Tagana 420W, jakis taki bardzo popularny model, to przy zaniku pradu, trzeba bylo czekac z 20min zanim sie wlaczy ponownie, a na Deltach zawsze odrazu wszystko smigalo ;)

Poza tym nigdy nic nie skwierczalo, nie piszczalo itd. Juz nie wspomne o idealnych napieciach, praktycznie identycznych w idle i stresie (roznice 0,01V).

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

OMG Ludzie jak wy tu możecie porównywać Delty GPS do Seasonica S12-II czy Corsaira VX. Mówicie, że ino jest 'mocniejszy'. Nie zauważyliście też że Seasonic jest x razy cichszy od Delty? Autor tematu szuka zasilacza który jest cichy

W cenie ~250zł można polecić Corsaira VX 450W, bądź tego BQ SP rev 2, a najlepiejby było jakbyś dopłacił do Corsaira HX 520W ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem do GPSa nowego za 99zl wstawic Acutake za 14zl na 7V ? Cisza i zasilka chlodna. Zreszta juz wole cichy szum, niz skwierczenie jak bym placki ziemniaczane smazyl ;) Z Corsair to tylko 550W, bo jest robiony przez CWT i tam nic nie zaskwierczy napewno.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...