Skocz do zawartości
ORZECH1976

Tworzenie Partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem program GParted-livecd-0.3.4-11 i utwożyłem nim partycje NTFS na pustym dysku.

Po próbie instalacji XP nie widzi on żadnej partycji a przy próbie jej utworzenie (pod przyciskiem "D") nic się nie dzieje a po wciśnięciu strzałki "w góre" wiesza wszystko !

Co może byc tego przyczyna ?

 

Dodam tylko że przy próbie instalacji Visty którą dostałem z zestawem nie ma tych problemów i instaluje się bez żadnych problemów łacznie z tworzeniem partcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczyna się instalacja na dole na pasku jest napisane coś w stylu "Wciśnij F6 aby zainstalowac sterowniki innego producenta".

Wtedy wciskasz F6 i w pewnym momencie instalator poprosi o te sterowniki, wkładasz dyskietkę z nimi i możesz dalej instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze proszę o podpowiedz na której z płyt to powinno sie znajdowac - do instalacji sterów do płyty głównej czy karty graficznej a może jeszcze inna ?

Ta trzecia płyta to nie mam pojęcia do czego służy bo może to właśnie ta ? Zatytułowana jest jakoś "V...(i cyfra)".

 

Pisze tak niedokładnie bo komputer z którym jest problem to komp mojego kumpla i nie mam tych płyt oraz innych danych przed sobą...

...a chciałbym jak pojade do niego mu zrobic instalke byc juz w pełni przygotowany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cd od płyty głównej.

 

Najprościej to olej płyty, wejdź na stronę producenta mobo, znajdź swój model i ściągnij sterowniki (zwykle w nazwie mają sata bądź raid).

 

PS.

Nie wiem jaki chcesz system instalować u szanownego przyjaciela, ale np. XP nie ma możliwości "ściągnięcia" sterów z płyty (tylko dyskietka). Ewentualnie można zintegrować stery nLitem.

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gdybym zadał pytanie, na które odpowiedź jest na pierwszej stronie google, to albo by mnie wyśmiali, albo by zamknęli temat... ale cóż :)

 

google.pl > nlite

 

w programie masz wbudowany help-file o dodawaniu sterów do kontrolera hdd (włącznie ze szczegółowymi opisami rozdzielnie dla Intela i nVidii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli program ten zgrywa na jedną płyte Windowsa łącznie ze sterami do SATA po czym wystarczy włożyc płyte do napędu i zainstalje się wszystko samoczynnie ?

 

Co do tych sterowników o które się najbardziej tutaj rozchodzi - prosze o analize:

Płyta główna jak się znajduje to ASUS P5VD2-VM/S P4M900 SATA2

i znalazłem takie sterowniki: http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

I teraz musze ściągnac stery "RAID" czyż tak ?

Edytowane przez ORZECH1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ! Wielkie dzięki za linka !

 

Teraz mam pytanko odnośnie sterowników które powinienem dodac do płyty aby odpalic bez problemów Windosa XP:

Na płycie są - katalog CHIPSET (bo o ten pewnie chodzi) a w nim dwa rodzaje sterów:

1. VIA_PATA_SATA_ IDE_V160A

2. VIA_HyperionPro_V510A

Który zaimplementowac w nLite ?

I jeśli można to poprosze o podpowiedz czym one się różnią bo chyba instaluje sie tylko jeden z nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi troche zamieszałeś...

Jeśli chodzi o biosa to o te opcje to prosze o dokładna nazwe opcji którą powinienem zedytowac.

I rozumiem po zmianie tej opcji z XP będe mógł już bez problemu załozyc partycje i go zainstalowac po czym instaluje wszystkie stery jakie dostałem do zestawu ?

A co do sterowników zaimplementowanych to nadal bedzie trzeba uruchamic F6 ? Myślałem że po zgraniu razem tych sterów z XP zainstaluja się samoczynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź RokFoRa trochę mnie zaskoczyła, bo nigdy o czymś takim nie wiedziałem, ale jeśli to działa to wreszcie ktoś ogarnął temat :D

 

Co nie zmienia faktu, że sklejenie sterów z instalką trwa 5 minut i nawet szkoda twojego czasu, żebyś czekał na inne (prawdopodobnie jeszcze bardziej skomplikowane) odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instalka jak przebiega po scaleniu sterów SATA z systemem XP ?

Chodzi mi o to czy automatycznie czy trzeba użyc przycisku F6 i coś jeszcze zrobic aby w momencie tworzenia partycji przy istalacji windowsa nie wieszał sie komp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości...

Na zdrowy rozum sterowniki te powinny instalowac się przed Windosem tak by mógl instalator dobrze działac i móc utworzyc partycje na twardym dysku - moje pytanie to czy w rzeczywistości tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten własciwy. Skoro uzywasz NT 5.1 to wypadalo by wybrac NT5.

 

 

Prościej... w biosie przestaw z ahci/sata na ide i nie będziesz musiał instalować sterowników z F6... a jak już się zainstaluje windows wtedy instalujesz sterowniki http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=252208

Na via to raczej takiej opcji nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...