Skocz do zawartości
forest kila zbila

Office Pc Superpi Competyszyn ? :) Slowest Pi-able Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Tak obie właśnie pomyślałem,, wyniki PI ~5minut,, zróbmy coś bardziej elo :D

 

Kategoria office pc. Jeden warunek - sprzęt musi być choćby odrobinę podkręcony ;)

 

Nagrody ;-)

 

SPi 16M

rzucam na stół celerona 300 bezkejszowego - pobij go a wymienisz sobie na szybszy :lol: :lol:

Od Zenfista stały rabat 3% na wszystko

 

SPi 1M

tutaj to już nie przelewki, Celeron socketowy 400MHz pure powah z ,, uwaga - kejszem

Od Zenfista stały rabat 3% na wszystko

 

Szukamy nie najszybszego a najwolniejszego aktualnie pracującego kompa będącego w stanie policzyć pi ;)

!! Graj czysto :) Zostaw niech liczy,, nie zawyżamy czasu odpalając coś równolegle (przy takich 300mhz baner z flaszem zjada 100% cpu :lol2:)

 

łapiesz się w ranking ? ;)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

proszę o podsyłanie na pw swoichwyników w formie,, w rankingo po 5 pierwszych wyników

[color=red]1.[/color] [color=blue]xxx-[/color] [color=red] HH.MM.SS.xxx[/color] [color=blue]; cpu MHz @; fsb; mem; [/color] + bezpośredni link do obrazka

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RANKING:

 

SPI 1M

1. Odbytorq- 14.48,157 ; Pentium 1 150 MHz @ 172MHz; 192MB; + http://www.hwbot.org/result.do?resultId=681236

2. -brutal1ty- - 12.36,087 ; AmdK6 166MHz @ 233MHz; http://img516.imageshack.us/my.php?image=showimgws5.jpg

3. DDmar- 06.27,277 ; PentiumII 200MHz @ 300MHz; fsb=100; + http://img218.imageshack.us/my.php?image=1m300mhzro1.jpg

4. Kwazor- 05.45.xxx ; PentiumII 333MHz @ 500 MHz http://img468.imageshack.us/my.php?image=spi3cy.gif

5. Yogi311- 5.05 ; Celeron 333MHz @ 416MHz ; fsb=83; + http://www.hwbot.org/signature.img?iid=82007&thumb=false

 

 

 

 

SPI 16M

 

1. forest kila zbila- 03.30.00,008 ; Celeron 300 MHz @340 ; 75MHz fsb; 2-2-2:P; http://img179.imageshack.us/img179/1661/piceleronzv9.jpg

2. ddmar- 02.24.32.992 ; PII 200MHz @300MHz + IMG

3. xxx- HH.MM.SS.xxx ; cpu MHz @ ; fsb; mem; + bezpośredni link do obrazka

4. xxx- HH.MM.SS.xxx ; cpu MHz @ ; fsb; mem; + bezpośredni link do obrazka

5. xxx- HH.MM.SS.xxx ; cpu MHz @ ; fsb; mem; + bezpośredni link do obrazka

 

 

 

 

 

Lets have some fight!

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Hmm może SPi 1M ? Bo komu się chce zrobić SPi 16M/32M na takim staruszku

Ja wam mogę pokazać 10 minut w 1M na C2D ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj, IMHO konkurs bez sensu. Zobacz chocby na to:http://www.hwbot.org/result.do?resultId=681124

 

MMX200@301 - 8h 23min 29sec i to jest WR w tej kategorii :D

 

Wystarczy ktos wystarczajaco narwany zeby wykopac skads jakas 486-ke i zostawi kompa wlaczonego na tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by było zbyt dobrze :]

 

jak ktoś ma kontakty można by poprosić o lekkie wsparcie zaprzyjaźnione sklepy,, może zenfist coś podsponsoruje,, choćby 2 fanderki ;)

 

btw,, mam u mojego taty w firmie 486 dx33, win 3.11,, pracujący do tej pory ;] ale nie wiem czy wpadnie w ranking bo.. pewnie nie da sie go ocnąć :P

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw,, mam u mojego taty w firmie 486 dx33, win 3.11,, pracujący do tej pory ;] ale nie wiem czy wpadnie w ranking bo.. pewnie nie da sie go ocnąć :P

Takie stare kompy posiadają przycisk TURBO, który podnosi częstotliwość taktowania CPU :lol:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Mówię poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie stare kompy posiadają przycisk TURBO, który podnosi częstotliwość taktowania CPU :lol:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Mówię poważnie.

To raczej podnosilo predkosci wentylatorkow w kompie i na elo wyswietlaczu (chyba prototypy OLED :D) zmienialy sie cyferki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to wygląda na total ownage ;] niewiele osób ma tak wolny sprzęt w zasięgu

 

decyzja zapadła idę wygrzebać z piwnicy dx33/chyba 32MB ramu i szukam win 98 :P

 

edit: mam kompa ale leci na śmietnik,, prawdopodobnie brak v-ramu do onb vga a może coś innego ;) żywy jest pika na brak ramu nie startuje jak mu się procka włoży do góry nogami. nie ma szans znaleźć do tego manuala a wszystko jest na nieopisanych zworkach:] brak też dysku ale to by dało radę jakimś obciętym livecd załatwić może,, fajny konfig pod rekord wszechświata, 486 sx33 16MB (ale mam do niego też 2x16 chyba ;)) no nic ;] proca i ram skanibalizuje i wysępie wspomnianego wcześniej dxa :P

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstepny OT: wygrzebałem jakąś starą płyte z PII 233mhz i do tego 128 sdramu :) zaraz stawiam system ale najwolniejsze to to nie bedzie :( jak ktos ma sprawne cos pokroju 486 to chetnie przygarne.. heheh

 

PS. forest kila zbila jak policzyc SPI na Live CD?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle sie wyraziłem :) Chodzi mi o to czy live CD pingwina czy Windy.

 

U mnie juz wszystko prawie śmiga, kończy się instalować MiniXP :) Podkręcony do 300mhz bez jęknięcia działa, aż mnie zadziwia. Płyta to chyba FOXCONN, tak jest napisane na gniazdach ISA chociaż szczerze mówiąc nie mam pojecia :) Bałagan w pokoju niemiłosierny, bo szukałem taśm z 40 dziurami, bez tego jednego "zatkanego" hehe ale pr0 el0 języka używam ::)

 

EDIT: Zainstalowało sie, teraz juz od 5 min się włącza.. Zatrzymało się na kwadratach, poczekamy - moze ruszy (oby).

 

EDIT2: Włączało się włączało aż wkońcu reset :( Any ideas?

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

bo szukałem taśm z 40 dziurami, bez tego jednego "zatkanego" hehe ale pr0 el0 języka używam ::)

(...)

Kombinerki + igła + zapalniczka?

 

Hmm gdzieś mi się walał P50MHz. Tylko płyta byłą chyba dawcą zworek:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie pingwina,, livecd windowe mają jakieś minimum 10 razy wieksze wymagania odnośnie ramu

 

ale to już zapomniane :P ten dx ma 300 mega dysku i winde 3.11 i co najważniejsze pali od dotknięcia ;) jeszcze tylko musze pomyśleć jakby go podkręcić (fsb @ 40mhz ?:>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przezwyciężyłem wszystkie trudnosci zaraz zaczynam liczyc :) Tylko nie wiem czy 233@300 to nie za dużo - za szybko bedzie :(

 

EDIT:(znowu) okazało się, że to nie 233mhz tylko 200!:) bedzie wolniej hehe Odnoszę wrażenie, że chodzi to zdecydowanie lepiej niż win98 na takim samym procku, ciekawe, ciekawe :)

 

Ok, już liczy. Na razie 1M. Ciekawe czy czujnik jest walnięty czy PII chłodzony błękitno-świecącym wentylem AC ma naprawde 21stC;) W sumie możliwe bo radiator dość chłodniutki.

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny wynik :]

 

to mam dylemat, dx będzie szybszy,, jedyny pomysł na wr to ... policzyć na tym pi16 :]

wstepne kalkulacje przystawiając to do jego performansu - 50-60 dni O_o biorąc pod uwagę że zachowa sie podobnie jak c2d tj pi1 - pi16 ~30-35x dłużej liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób rób chetnie to zobacze [; Żeby nie było całkiem bez OC a było mniej to ustawiłem 100x2,5 - zawsze to troche mniej :) Teraz policze coś wiekszego - KLĘKAJCIE NARRRRODY hahahah W tej chwili to zdecydowanie łatwiej kupić P35 i Pentium DC i kręcić to na ponad 3Ghz niż jakieś starocie z którymi zdarzają sie problemy z nikąd ;)

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...