Skocz do zawartości
Gość mich83

Nówka Acer Czy Co Innego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak to jest w dzisiejszych czasach z tymi Acerami? Ich awaryjności jest aż tak wysoka, bo podobno już te nowe modele tak się nie psują. Pytam się bo chciał bym mieć notebooka do góra 1400 zł no którym poszło by aero w Viscie i zastanawiam się czy nie oddać kupionej prze zemnie toshiby i wziąć nowego Acera, np takiego http://www.softon.pl/product_info.php?info...;ref=skapiec.pl

 

Na giełdzie komputerowej kupiłem Toshibe Tecre a4 z 40 gb dyskiem , 512 mb ramu , procesorem pentium 1,6 M i grafiką ati x600 128 mb , Dvd combo wifi bateria trzyma 1,4 h za 1200 zł i mogę ja przed tydzień testować i najwyżej oddać. Jednak nie pozbawiona ona jest paru usterek ( dlatego w takiej cenie została sprzedana)

-luzy na matrycy (góra- dół) jednak podczas użytkowania w niczym to nie przeszkadza i w każdej pozycji można ją ustawić

-podczas gdy jest białe tło widać niewielkie przebarwienie na matrycy

-lekka rysa na matrycy ale widać ja tylko przy wyłączonym ekranie.

No i notebooki byłby super wkońcu co toshiba to toshiba gdyby nie te wady które zapewne wynikają z tego że był on używany przez jakąś firmę w końcu to seria Tecra. Więc sam już nie wiem czy go zostawić czy kupić nowego Acera, który wkońcu bedzie mieć 2 miesiące gwarancji. Jednak może się na przykład okazać ze ten Acer będzie bardziej awaryjny niż ta toshiba która mimo usterek działa bardzo dobrze.

 

A może jakiś inny używany i darować sobie lepszą kartę graficzną?

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Acery są spoko i za tą cene to tylko brac. A z tą firmą jest tak że żależy od tego na jaki model trafisz. Miałem do czynienia z takim acerem i powiem że nie jest zły a jak za 1400 to jest bardzo ok. kup wersje z matową matrycą i z dyskiem 120GB cena 10zł większa i dorzuć 1GB pamieci i spoko bedzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zdziera sie z nich farba przy dłuższym urzytkowaniu, nie wpadaja w wibracje, nie robią sie luzy na matrycy itp? Na GMA X3100 działało by aero?

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta toshiba to była rewelacja i jeżeli kupowałbym ją od kumpla to dałbym te 1200

 

Acera nie ma co do niej porównywać, poza tym nikt nie ma go tak długo, żeby wiedzieć co będzie się działo za rok

 

ale biorąc pod uwagę cenę Acera, nowe podzespoły, nową baterią kupiłbym właśnie jego.

 

w Toshibie, za jakiś czas siądzie Ci bateria, dysk mały więc pewnie zechcesz wymienić albo też padnie,DVD też siada ze starości ;) prawdopodobnie ma DDR, które są teraz drozsze od DDR2 - 1GB = 65zł

 

pomyśl tak na chłopski rozum, jest zniszczona - jak stanie się z nią to co przewiduję zrobi Ci się z tego 1800 - wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle. Nie wspominając o tym przebarwieniu na matrycy, które za czas jakiś przerodzi się pewnie w rozlanie/pasy dodatkowe koszty i to już spore

 

Myślę, że w obecnych czasach nie warto pakować się w starocie zwłaszcza tak znurane jak znalazłeś

 

Toshiba to dosyć wydajna maszyna, ale czasu nie oszukasz a ona pochodzi z ery XP - sprawdzałeś w ogóle czy są na nią stery pod Vistę

 

a czy dobrze, że chcesz mieć Vistę a nie XP to już inna bajka

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns no Toshibe wziąłem głównie ze względu na Firmę i na to że ma mocną grafikę, notebook jest dla ojca więc nie musi mieć jakiś super osiągów, ale dobrze jak by mial jakąś nie najsłabszą grafikę która by pociągnęła aero.

 

Wziął bym zdecydowanie Acera mimo tego że ma w starszych grach nawet o połowę wolniejszą grafikę ALE POWIEC JAK MOŻNA <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> COŚ CO NAWET SPRZEDAWCY W MEDIAMARKCIE MÓWIĄ ŻE SIE PSUJE ?

 

Wracając do toshiby to jak bym się na nią zdecydował to pewnie wytargował bym jeszcze jakąś tanią wymiana dysku na większy i więcej ramu. Ram to DDR2.

 

Mówisz że może niedługo paść dysk albo bateria, notebook był używany przez firmę zapewne więc pewne nie był oszczędzany więc zdaje mi się że jak by miał coś paść to już by padło albo padnie w przeciągu trzech miesięcy a na tyle mam gwarancje. To samo z baterią po takim czasie eksploatacji to nie wydaje mi się żeby teraz jakoś raptownie jej pojemności spadła.

 

A co jak po dwuch latach Acer zacznie naprzykład pękać?

 

Ogólnie mówiąc to mam takie przypuszczenie ze za dwa lata ta toshiba będzie w lepszym stanie niż dwuletni Acer jednak :

 

- masz racje co do sterowników nie ma ich niestety do Visty

- nie wiem co się może stać z tą matrycą po jakimś czasie, niby teraz to trzeba się przyglądać zęby coś zobaczyć i to tylko na białym tle no ale jednak jest to widoczne. Naprawdę za jakiś czas może się to bardziej rozlać?

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, dzisiejsze Acery to już nie to samo co kiedyś, są o wiele lepiej wykonane. A co do awaryjności to też nie mam złych doświadczeń. Problemy to miałem z poleasingowym dellem. Niby dobra marka a jednak...

 

Dodam jeszcze, że wśród znajomych nikt nie ma problemów z Acerem ale zdarzają się często np z HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciąg dalszy odbijania piłeczki

 

przypomnę - toshibę znalazłeś znuraną - znajdziesz w stanie idealnym dam Ci spokój

po 2 toshiba za rok będzie do grania w pasjansa, acer może do pasjansa i sapera, ale z tą różnicą, że z Acerem będziesz spał spokojnie a z Toshibą, możemy się o browara założyć

to nie tak, że bateria jak sprawdzona to dobra - bateria ma określoną ilość ładowań i po prostu pada po jakimś czasie ze starości - to jest laptop z pentium i już 1,4h - nowa zapewniam Cię trzyma dobre2,5h

laser w DVD traci też swoją moc - nigdy Ci nie padł w stacjonarnym?

 

teraz najważniejsze - pełne Aero wymaga dx10 - x600 tego nie ma - jesteś pewny, że ma być dla Ojca czy sam chcesz sobie pogiercować?

3100 to słaby układ ale nowoczesny...

 

Jeżeli twój Ojciec jest biznesmenem i będzie z nim jeździł to stać go na dobry nowy!

Jeżeli to ma być jakiś biurowy laptop do wprowadzenia faktury kładziesz go otwarteg na biurku, podłączasz klawiaturę na usb, cieszysz się spokojem i brakiem problemów

 

stare acery miały słabe zawiasy może w tym to poprawili, ale wybacz toshiba z latającą matrycą - to mogą być luzy, ale moż być też zmęczenie materiału - czyli coś już jest nadłamane.

 

Jak pójdzie obudowa w laptopie to skleić to graniczy z cudem - plastik pokryty jest czymś w typie azbestu, żeby się nie przegrzewał od ciepła

 

Ja mówię Toshiba - NIE !!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy z odbijaniem piłeczki bo właśnie na wymianie opinii mi chodzi.

 

Ati x600 w Toshibie jest dwukrotnie wydajniejsza aż do 3dmarka 2005 w 3dmarku 2006 jest już wolniejsza no ale co mi z tego jak i tak nic nowszego nie uruchomię.

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

 

Powiec mi jak możesz napisać że po roku użytkowania Acera będę spać spokojnie a w przypadku Toshoby nie? Mi sie zdaje że po roku Acer może popękać na-przykład a Toshiba nadal działać. Tak samo z dyskiem przecież nie jest powiedziane że w 2-3 letnim kompie padają dyski, a stacjonarnym mam już 5 letni i działa ok.

 

Co do lasera w dvd to niewiem jak w nagrywarkach ale w odtwarzaczy dvd działa mi już 6 lat i działa dobrze.

 

Apropo aero to jak to jest , jeśli karta obsługuje dx9 to aero nie bedzie wpełni wspierane? Przecież w specyfikacji pisze że wymagana jest karta 128 mb i pixer shader 2 więc co nie będzie wspierane?

 

Komputer będzie do użytku typowo domowego.

 

A powiec mi jaką mam pewności że po 12 miesiącach kiedy już skaczy się gwarancja ten Acer mi nie popęka albo nie urwie się matryca albo jeszcze co innego? Acery nie słyną z jakości wykonania i być może popsuje sie on predzej niż ta toshiba , nie uwarzasz? I TO JEST WŁASNIE GŁÓWNY POWÓD DLA KTOREGO NIEWIEM CZY OPŁĄCAŁO BY SIE BRAC ACERA- ZDAJE MI SIE ZE MOZE PASC PREDZEJ NIZ TOSHIBA.

 

Ps. Nie uważam że Toshiba to świetny zakup , ale Acer nie wiem czy okazał by się lepszym.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz po co Ci Vista! XP jest bardzo dobry i bedzie duzo lepiej smigać na lapkach za 1400zł niz vista.

A jesli boisz sie ze po roku sie rozleci Acerek to poszukaj w RTVmixAGD tego fs za 1444 bo on jest bardzo porównywalny z acerkiem a ma 2 lata gwary. Ale raczej bedzie cieżko go znależć bo akurat bedąc w tym sklepie zapytalem o niego i powiedzieli że nawet w centrali już go nie mają.

 

Ale i tak jestem za nowym lapkiem acer lub FSiemens niż ta stara rozklekotana toshiba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i uparł się chłopak!

Widzę, że Cię nie przekonamy - z 2 strony nie dziwię się, to tak jak kupić Mietka S klasę 97 a nową Sienę ;)

A trochę poważniej myślisz, że ile laptop żyje technologicznie? po 2 latach możesz oddać go młodszemu bratu do pudełka z klockami

A zupełnie poważnie nie oczekuj cudów za 1400

Co ma mu się stać jak będzie stał na biurku? Chyba sam z siebie Acer nie rozsypie się - prawda?;)

 

Nagrywarki w laptopach nie są tak trwałe - wszystko jest mniejsze.Poza tym trwałość zależy czy ktoś ogląda film z płyty czy przegrywa go na dysk. Chyba jest różnica jak napęd pracuje 1,5h a 5min? Na pewno, przedstawiciel który ją używał tego nie wiedział, albo się tym nie przejmował

 

Widzę, że ciekawi Cię vista a mnie nie, poza tym wszystkie wodotryski mam wyłączone; aero mnie nie interesuje, ale z tego co pamiętam wymagany jest directx10 a to obsługują karty serii nvidia8 - poszukaj, poczytaj sobie w necie

 

Chcesz Toshibę - to ją kup, bo to świetny laptop - ale nie tego co znalazłeś - to nie była seria limitowana :razz: B-) :lol2: :-P

 

a jak chcesz mieć coś porządnego i na lata to zastanów się nad tym co mam w podpisie, ale to 2 z przodu zamiast 1 :unsure:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie do użytku typowo domowego.

 

A powiec mi jaką mam pewności że po 12 miesiącach kiedy już skaczy się gwarancja ten Acer mi nie popęka albo nie urwie się matryca albo jeszcze co innego? Acery nie słyną z jakości wykonania i być może popsuje sie on predzej niż ta toshiba , nie uwarzasz? I TO JEST WŁASNIE GŁÓWNY POWÓD DLA KTOREGO NIEWIEM CZY OPŁĄCAŁO BY SIE BRAC ACERA- ZDAJE MI SIE ZE MOZE PASC PREDZEJ NIZ TOSHIBA.

Skąd takie zdanie o Acerze? Jakieś doświadczenie czy powtarzasz to co usłyszałeś/przeczytałeś. Proponuje żebyś zapytał kogoś kto posiada Acera z Twojego otoczenia.

 

Jeżeli laptop ma służyć do użytku domowego to nie ma możliwości żeby się połamał. I mogę się założyć, że bedzie pracował dłużej bezawaryjnie niż ta jakby nie patrzeć wysłużona już toshiba.

 

Jakiś czas temu stałem przed podobnym wyborem (~2000 zł) i z małą obawą wybrałem Acera. Nie żałuje ani złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"powiedz po co Ci Vista! XP jest bardzo dobry i będzie dużo lepiej śmigać na lampkach za 1400zł niz vista"

 

Wiem że Xp na dzień dzisiejszy jest bardzo dobry i bym nie zamienił go na Viste, ale za rok sytuacja może ulec zmianie, dlatego dobrze by było jakby sobie z nią radził , a przecież powinien ,jak by się dokupiło do niego ramu dobrze na niej chodzić.

 

 

"Ale i tak jestem za nowym lapkiem acer lub FSiemens niż ta stara rozklekotana toshiba "

 

No rozklekotana to za dużo powiedziane, ma ona tylko luzy na matrycy i tak jak pisałem wcześniej , jak się mocno przypatrzy widać na białym tle lekkie jakby zabrudzenie. Też bym był za Acerem gdyby nie to że chyba to najbardziej zawodna marka, no ale podkreślam chyba, wiem tylko z opinii.

 

 

No i uparł się chłopak!

Widzę, że Cię nie przekonamy - z 2 strony nie dziwię się, to tak jak kupić Mietka S klasę 97 a nową Sienę

A trochę poważniej myślisz, że ile laptop żyje technologicznie? po 2 latach możesz oddać go młodszemu bratu do pudełka z klockami

 

Absolutnie sie nie uparłem co do Toshiby , gdyby tak było nie zakładałbym tego watka, chodzi mi tylko o wymianę opinii żeby podjąć dobrą decyzje. Z tym życiem technologicznym to napisane jest to zdecydowanie na żarty, przecież po 2 latach nie powinien, się rozpaść a przynajmniej taką mam nadzieje a do przeglądania neta też starczy.

 

 

A zupełnie poważnie nie oczekuj cudów za 1400

Co ma mu się stać jak będzie stał na biurku? Chyba sam z siebie Acer nie rozsypie się - prawda?

 

Nie oczekuje cudów. No notebooku będzie stać na biurku albo leżał na kolanach, więc teoretycznie powinno być ok i raczej nic się nie powinno stać , jednak w necie jest dużo postów na temat Acerów począwszy od usterek technicznych typu poprzecierane plastiki skończywszy na awariach sprzętowych typu restarty itp.

 

 

 

"Skąd takie zdanie o Acerze? Jakieś doświadczenie czy powtarzasz to co usłyszałeś/przeczytałeś. Proponuje żebyś zapytał kogoś kto posiada Acera z Twojego otoczenia."

 

No zdanie takie tylko z powodu przeczytania kilka forów i od samych sprzedawcy w mediamarkcie, chodź niektórzy mówią że tylko stare się psuły a niektórzy że nowe też. Osobiście nie znam nikogo kto ma Acera.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście znam wiele osób co mają Acery i powiem Ci że nikt sie nie skarży a wiadomo jak student w akademiku lub kawalerce uzytkuje lapka :P Jeden kumpel przez przypadek przy włożonym pendrivie zrzucił acera na bok i co?? tylko gniazdo usb sie rusza no i pendrive do wymiany :) Wielu ma Acery już ponad rok i żadnych wizyt w serwisie. Ostatnio koleżanka kupowała laptopa a że to jej pierwszy komp więc doradzałem jej jak najprostszy niech sie uczy i wybór mój(jej:P) padł na Acera ex5220 i anie ona nie żałuje i ja mogę powiedzieć że jest ok. Po co do neta i reszty coś mocniejszego! Jedynie jak czasem lubisz pograć to kupujesz coś mocnego ale stacjonarnego! Ja jestem takiego zdania że do pracy w domu, leżąc na biurku nie ma szans żeby sie jebał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie że acer ma rok gwarancji?Dla firm tak ale dla użytkownika indywidualnego 2 lata po rejestracji noteboka na stronie acera.A co do serwisu acera na słowacji to kolega oddał lapka z uszkodzona matrycą oczywiście nie mechanicznie i dostał naprawionego w tydzień także nie jest tak źle.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pechowe to były tylko te srebne Acery, klepane przez około 2 lata wszystkie na jedno kopyto z tego linku

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=245656

Acer to bardzo stara firma z historią i mam nadzieję, że nowymi modelami powróci do świetności sprzed lat

starzenie technologiczne nalezalo rozumiec pod względem rozwijającej się techniki i co za tym idzie przestarzałej technologi a nie zużycia

 

myślę, że wątek możemy już zamknąć bo staje się przynudnawy - chyba nic więcej nie usłyszysz od ludzi

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. No w sumie w każdym notebooku czy to Toshiba czy Acer siedzą i tak podzespołu robione np przez intela więc środek w każdym jest ten sam, jedynie roznia się plastikami. Skoro napisaliście tyle pozytywnych odpowiedzi widocznie te nowe już są lepsze. Marcin kowal też zastanawiam sie nad tym modelem co ma twoja koleżanka.

 

A pomijając Toshibe to co byście woleli jakiś inny używany notebook za jakieś 1300 zł np Della czy HP czy jednak nowego Acera?

 

Ach czekam jeszcze na opinie ludzi którzy mają Acery jak im sie one sprawują. Najgorsze jest to że te z nowej seri nie mają jeszcze roku więc tak naprawdę nie wiadomo jak taki Acer będzie się prezentować za jakieś dwa lata, a taki nootbok przykładowo starszy ale bardziej renomowanej firmy wiem jak wygląda po dłuższym czasie urzytkowania i przez jak to jest z jego jakością. No i nie ma sie co oszukiwać , jak przez dwa lata nootnok się ileś tam złurzył to przez kolejne dwa dużo więcej się nie zestarzeje, ZDAJE MI SIE ŻE WSZELKIE NIEDOCIĄGNIĘCIA WYCHODZĄ PO JAKIŚ ROK - DWUCH LATACH, JAK TYLE NOOTBOK PRZEZYJE BEZ WAD TO DALEJ CHYBA BEDZIE JUZ OK.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASZ FOBIĘ?

ZNOWU ZACZYNASZ?

150 raz to samo pytanie zadane od d...y strony!

teraz już Ci złośliwie odpowiem będziesz z nim do stajni chodził, używał jako talerza czy tacy do herbaty?

jeżeli nie chcesz stacjonarnego i już nie wnikam z jakich powodów (za 1400 to tez wymiatacza nie kupisz)

to co ma Ci się stać z tym Acerem

Kładziesz go otwartego na biurku kupujesz klawiaturę za 30zl na USB i cieszysz sie nową zabawką

a nawet jak raz dziennie zabierzesz go z sobą do WC to na pewno Ci się nie rozleci - chyba, że wpadnie - wierzę, że wiesz gdzie!

 

JAK SAMOCHÓD 3 LATA NIE BYŁ U MECHANIKA TO ZNACZY, ŻE BĘDZIE JEŹDZIŁ KOLEJNE 30 BEZAWARYJNIE

 

KONIEC POLEMIKI Z TOBĄ

 

The End

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Acery Aspire w takiej obudowie:

http://www.allegro.pl/item304217991_acer_5...ej_poznan_.html

Jest duuuuzo lepiej zrobiona chocby od tej w extensie.

 

Druga sprawa - x3100 obsluguje dx10, a tym samym aero. Z drugiej strony nie polecam na takim lapku intsalowac Visty, Xp bedzie lepszy (szybszy, lepsza kompatyblinosc).

 

Co do acerow, to zdaje mi sie ze jest troche tak, ze bardzo duzo sie ich sprzedaje i tym samym duzo wraca do serwisu, jednak procentowo nie bedzie to wiele wiecej niz lapki konkurencyjnych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns jak ci to tak denerwuje to sorry ale daruj sobie i nie odpisuj. Teraz to ty wpadasz w fobie jakie to te Acery są super i że nie ma możliwości żeby przy normalnym użytkowaniu się popsuł. Uważasz że wszystkim ludzią którym się kiedyś popsuł notebook to niem rzucały i służyły jako talerz? Bo chyba przesadzasz trochę.

Wracając jeszcze to pisaniu przez Ciebie o tym że w Toshibie bateria niedługo padnie, to zauważ że w 2-3 letniej Toshibie bateria wytrzymuje 1,4 h a w nowym Acerze pewnie ze dwie godziny więc nie jest tak różowo jak piszesz, dalej mówiąc skoro do tej poru Aceru potrafiły się psuć częściej niż inne marki to możliwe że w nowej serii będzie podobnie.

 

 

Ps. Jak się mają procesory Celron M530 1.73Ghz np. ten będący np w Acerze do procesorów Pentium M o podobnej liczbie Mhz ? Rozumiem że Celrony są wydajniejsze jednak nie mają wszystkich funkcji oszczędzania energii będących w pentium M przez co bardziej się grzeją i maja większe zapotrzebowanie na energie? Jeśli są wydajniejsze to mniej więcej o ile? Dużo więcej sie celrony grzeją? marcin kowal co powiesz na ten temat wiatrak na acerze ciągle zasówa , nagrzewa sie nootbok?

 

 

 

Ogólnie więc się pytam co byście wybrali nówka Acera czy jakiś inny używaną ale lepszej firmy ( oczywiście w dobrym stanie )??????????? I nie chodzi mi o zdanie Burnsa tylko jak największej liczbie osób.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym nówkę.

A co do baterii, to nie mozesz porownywac np. lapka z centrino z zwyklym celeronem, wiec to nie tak, ze baterie sa gorsze w acerach. Zapewniam Cie, ze w lapkach o porownywalnych configach, baterie beda trzymaly podobnie. W moim Acerze bateria jest wyprodukowana przez firme Sanyo, wiec jesli chodzi o jakosc, nie powinno byc zle. Lapka mam przeszlo 4 miesiace i wear level 2%. Wszystko zalezy od tego czy potrafisz "opiekowac" sie bateria.

 

Ale bateria ma okreslana ilosc cykli i po pewnym czasie i tak padnie. I tak jak pisal Burns, jest duzo wieksze prawdopodobienstwo, ze szybciej padnie w uzywce niz nowym.

 

Co do firmy, to moze wezmiesz cos np od F-S? Bedziesz mial spokojne sumienie, ze to nie "oslawiony" Acer? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PEWNIE 83 TO TWOJ ROCZNIK, ALE CHCE CI POWIEDZIEC, ZE DZICIAK JESTES

CELERONY WYDAJNIEJSZE - POCZYTAJ TROCHE - DOKSZTAŁĆ SIĘ

ROBISZ Z IGŁY WIDŁY - ROZCZULASZ SIE NAD TYM JAKBYS KUPOWAL LAPTOPA ZA 7TYS.

I MASZ RACJE - NIC CI JUZ NIE ODPISZE BO SZKODA NA CIEBIE I TWOJ POKRĘTNY TOK ROZUMOWANIA SLÓW-EWIDENTNIE ZADZIALAES MI NA NERWY

MOŻE TERAZ O HP NX6110

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BURNS A TY UWARZASZ ŻE TAK BARDZO SIE ZNASZ? ZOBACZ DZIECIAKU ŻE NIE ZAWSZE PENTIUM JEST SZYBSZY OD CELRONA!!!!LICZY SIE ARCHITEKTURA NA JAKIEJ JEST ZROBIONY !!!

Masz linka i zanim zaczniesz się następnym razem mądrzyć najpierw sprawdze co piszesz. http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-proces...gow.4344.0.html

 

Widzisz pozycje 156 i 162? 156 to celron 1.6Mhz a 162 pentium m 1.4Mhz. I tak się składa że celron jest dużo wydajniejszy w testach a w programie whestone to nawet ponad dwukrotnie.

 

Ps. O tym czy ktoś napisze czy nie nie ty decydujesz. A zdanie takiego pseudo znającego się człowieka jak ty nie jest mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwól, że po tej tabelce podkurczę uszy i schowam sie do dziury

ReSpeCt :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

jeszcze raz przepraszam, że śmiałem zabrać głos, debil ze mnie jak mogłem nie wiedzieć, że porównuje się 1,4 z 1,6 na innej szynie itd.

gdybyś miał jeszcze tabelki o bateriach i cd-romach to będę dozgonnie wdzięczny :lol2:

 

Nigdy nie kłóć się z idiotą bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem ...

 

żebyś nie zapomniał:

 

"Ogólnie więc się pytam co byście wybrali nówka Acera czy jakiś inny używaną ale lepszej firmy"

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Acera bo ma gwarancję na 2 lata.Toshiba ci padnie i co?Wymienisz płytę za 1500 pln z gwarancją na 3 miesiące?

I daj sobie spokój z tym Aero bo na to jest potrzebny "troszkę" szybszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, właśnie się dowiedziałem i tak się składa że te nowe celrony z seri 5xx są wydajniejsze od pentium M z racji tego że są robione na bazie core solo a starsze odmiany celronów są porównywalne z pentium M.

 

Szkoda mi czasu na kłótnie. Chciałeś doradzić , dzięki, ale niestety nie znasz się na rzeczy. Następnym razem zanim zaczniesz komuś wypominać że się nie zna sam może zauważysz że jesteś głąbem.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, właśnie się dowiedziałem i tak się składa że te nowe celrony z seri 5xx są wydajniejsze od pentium M z racji tego że są robione na bazie core solo a starsze odmiany celronów są porównywalne z pentium M.

 

Szkoda mi czasu na kłótnie. Chciałeś doradzić , dzięki, ale niestety nie znasz się na rzeczy. Następnym razem zanim zaczniesz komuś wypominać że się nie zna sam może zauważysz że jesteś głąbem.

Po pierwsze to porównujesz procesory taktowane innym zegarem i do tego pracujące na innej szynie. Burns ci zwrócił na to uwagę. żeby było śmieszniej to jeszcze opierasz się na wynikach benchmarków syntetyczny które jak wiadomo g.... ci powiedzą o wydajności procesora w ogólnym zastosowaniu.

 

Co do "głąba" śmiem przypuszczać że sam nim jesteś. Gdybyś miał trochę oleju w głowie to byś sobie otworzył allegro i dokładnie przeanalizował ofertę laptopów w cenach ok 1500zł. Pewnie byś zauważył że dopłacając 150zł można mieć laptopa FS z dużo większym dyskiem i posiadającym dwa razy więcej pamięci. Gdybyś jeszcze był sprytny to pewnie byś sobie znalazł jakiś sklep w którym mógłbyś kupić jeszcze taniej. Jak by nie patrzeć FS jest (według mnie) lepszym producentem laptopów niż ten nieszczęsny acer.

 

Co do bajerów wizualnych visty to, jak ktoś już wspomniał, na takim sprzęcie będzie problem. Powinieneś się z tym pogodzić.

 

Teraz popatrz ile postów na stukałeś i pomyśl czy zamiast się srać czy kupić jedno czy drugie [ciach!]o, nie lepiej było się zastanowić i kupić coś innego. Najprawdopodobniej już byś miał nowego laptopa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-105 w tamtym porównaniu porównałem dwa na innej szynie zgadza sie, to był zły przykład. Ale mówie tym razem o procesorach na tej samej szynie mianowicie Pentium M 1,6 na szynie 533 i celron 530 1.83 na szynie też 533. Rożnica w mhz jest ale mało znacząca. Więc sory ale jak można sie nie wnerwić na kogoś kto z z góry pisze że sie nie znasz jak sam niewie że czasem celrony bywają szybsze od podobnych pentiumów z racji że są w innej architekturze.

 

AK-105 jak możesz podaj mi linka do takiego nowego fujitsu którego można odebrać w warszawie do jakiś 1400 zł to odrazu go kupuje.

Edytowane przez mich83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grzebałem w necie za tymi lapkami bo koleżanka chciała na miejscu kupić a że akurat patrze w komputroniku model z matową matrycą i dyskiem 120GB droższy tylko o 10zł od błyszczącej i 80GB to nie było się nad czym zastanawiać!

I akurat byl ostatni model u mnie w Kielcach i ponoć się skończyły ale możesz popytać.

A masz tu się zapytaj: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Wyprze...pelny,id,45928/

 

co to za różnica czy zapłacisz 2dychy więcej czy mniej. Za tą kase się opłaca.

 

Powodzenia w zakupie

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...