Skocz do zawartości
disaster3

Topower 450 P3 Czy Tagan 530 Watt U15 Easycon

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

W zwiazku z moim problemem w tym watku http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2895659 mam mozliwosc zamiany swojego zasilacz'a Tagan 530 Watt U15 EasyCon (15/12/2005) na Topower'a 450 Watt P3 (10/06/2007) . Pytanie tylko czy warto. Pisze o zamianie 1:1 bez zadnych doplat z ktorejs ze stron. Z tego co zawazylem to roznica oczywiscie brak odpinanych kabli w Topowerze (co akurat chyba w moim problemie watek wyzej jest na +) no i linia 12V- slabsza o 4A. Moja ma 33A na 12V a ten Topower ma 29A.

Teraz pytanie do znawcow:

1. Czy warto?

2. I czy ten Topower pociagnie moja konfiguracje z Siga?

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pojdzie pod mlotek ten Tagan i nie bede sie zamienial na tego Topowera. I teraz mam zagwozdke bo nie wiem jaki zasilacz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>. Wczesniej jak mialem Chieftec'a LBX problemu bym nie mial i wzialbym Be-Quiet Straight Power 500 Watt ale teraz majac Antec'a P182 mam troche problem bo musze sie z nim zmiescic i z tymi kablami.

Przede wszystkim CISZA sie liczy, poza tym na Zenfiscie nie ma az tak duzo zdjec tego zasilatora a interesuja mnie kable, jak w nim wygladaja. Czy tez sa w oplotach? Czy tez maja na koncach np. PCI-e itp. jakies gow*** filtry, ktore tylko wydluzaja dlugosc wtyczki i brak jej wczesniejszej mozliwosci zgiecia. Tak mam np. teraz w TAGANIE i zeby podpiac wtyke PCI-e do 8800GT musialem wywalic HDD w tej budzie z sekcji srodkowej (ten gorny) bo bym jej nie wpial do karty. No i kolejna sprawa ze ten Be Quiet ma bardzo dlugie kable i to jest + .

 

Pls o jakies info, sugestie, propozycje w tej sprawie. Licze przede wszystkim o wypowiedz ZENFIST.PL, Benito i Svende bo z tego co widze na tym forum to "kilka" zasilaczy przewinelo sie przez ich rece :) jak i rowniez innych opinia rowniez mile widziana w pomocy podjecia decyzji w sprawie zasilki.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś nic o sprzęcie, ale nawet jakbyś zmienił proca na mocniejszego i zrobił sli z 88gt, to wystarczy Ci 450W.

BQ SP jest dobrym wyborem, razem z HX wiedzie prym w kategorii ciszy, do tego jest bardzo mocny i dobrze wykonany. Oplot masz na każdej wiązce przewodów, są bardzo długie i jest ich bardzo dużo.

Jednak mógłbyś zwrócić uwagę także na BQ DP P7 - PRO. Zasilacz nowy, dopiero się na rynku pojawia i dopiero pojawiają się wstępne opinnie. W porównaniu do SP przemawia za nim na pewno modularne okablowanie, co Ciebie na pewno bardzo zadowoli. Poza tym ma według mnie najlepzy sposób na te kable ze wszystkich możliwych ( tylko 24pin jest na stałe, resztę możesz odpiąć ). Kosztuje za to dużo więcej. Wstępne opinie potwierdzają jego cichą pracę na poziomie BQ SP. Jest temat o tym PSU i możesz tam o nim poczytać. Piszę o nim, bo myślę, że to może byc najciekawsza propozycja, jak dla Ciebie. możesz poczekać i poczytać opinnie, ktorych z czasem na pewno więcej się pojawi i wtedy spokojnie dokonać wyboru, albo teraz samemu zarezykowac i podzielić się doświadczeniami z innymi. Ewentualnie masz jeszcze Corsaira HX520 ( też modularne okablowanie ) i jest równie cichy, jak w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info ale przeanalizowalem kilka kwestii.

 

1. Obecnie mam Tagan'a dl. 170 mm i juz z kablami mam problem bo dochodza do wiatraka na dole w tej budzie. wiec idzie po mlotek

2. BQ P7 DP - fajny i pewnie byl go łykną ale ma 180 mm dl. i juz wogle bylaby masakra o wiatraku na dole moge zapomniec

3. Corsair HX 520 - fajny dl. 150 mm (czyli 2 cm krotszy niz moj obecny Tagan) i kable odpinane - temat do zastanowienia sie.

4. BQ SP 500 Watt - dl. 140 mm (czyli najkrotszy) ale nie ma kabli odpinanych. Za to ma je najdluzsze i moge chyba mimo wszystko w tej obudowie najbardziej nimi pomanewrowac na tylnej sciance obudowy zeby wjechac z wtyczka 24 pin i 4+4 pin na plyte glowna

 

kwestia wyboru chyba rozstrzygnie sie miedzy poz. 3 i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on jest dłuższy, nie wyższy, więc wentylator na tyle zamontujesz.

chyba sie nie zrozumielismy. Chodzi mi o ten wentyl, ktory jest na samym dole co odgradza sekcje dyskow od zasilacza. jak kupie dluzszy zasilacz od tego co juz mam a BQ P7 DP jest dluzszy od mojego obecnego TAGAN'a, wiec z tym wentylem bede mogl sie pozegnac. Zalaczam fote

 

post-108832-1201810436_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz juz poszedl i teraz nie wiem juz co mam brac:

 

1. http://zenfist.pl/corsair-cmpsu520hxeu-520w-p-1486.html - fajny ma odpinane kable i ma tylko 150 mm dl.

2. http://zenfist.pl/be-quiet-dark-power-p7pro-450w-p-1988.html - fajny ma odp. kable (dlugie kable) ale ma kurde 180 mm dl.

3. http://zenfist.pl/be-quiet-straight-power-...v-2-p-1055.html - ma dlugie kable jest krotki 140 mm dl. ale nie ma ich odpinanych (a w sumie jest chyba bardzo solidnie zrobiony)

4. http://zenfist.pl/chieftec-cft560a12c-p-300.html - i fan swap (ale szkoda gwary ;/)

 

kurde nie wiem co brac zalezy mi na cichym solidnym zasilaczu. Musi byc cichy bo troche zainwestowalem w chlodzenie do kompa jak w sigu. No i nie wiem teraz co brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...