Skocz do zawartości
Krzychol

Oc E6750 I P5k Pro - Problemy I Pytania Powyzej 3.2ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem owego zestawu z tematu, a dokladniej:

 

- E6750

- Asus P5K Pro

- Pamieci 2x1GB OCZ Platinium Rev.2

- Zasilacz Cheftec 450W

 

 

Sobie pomyslalem ze sie zabawie w male OC i zobacze co wyciagne na BOXowym chlodzeniu. Mianowicie spokojnie doszedlem do 3.2GHz ze zmiana FSB na 400Mhz i pamieci 1:1, reszte ustawien na AUTO.

Powyzej tego ustawienia kazda proba konczyla sie niepowodzeniami w postaci wywalania windowsa, albo niewstawania kompa. Wiec udalo mi sie po podniesieniu V-CPU do 1.40-1.45V i pamieci do 2.1V odpalic stabilnie zestaw na 3.5GHz [438FSB] (i stabilnie to chodzi). Problem jednak pojawil sie bo przy takim taktowaniu PCI-E przelacza sie na tryb 1x i za cholere ustawiajac PCI-E manualnie nie da sie powrocic do danego 16x.

 

Teraz pare pytan odnosnie tego:

 

1. Jakie sa bezpieczne napiecia dla tego procesora i dla tych pamieci ? I czy ewentualnie inne napiecia jak NB SB ruszac ? Kupa tam opcji w tym BIOSIE :-)

 

2. Jak zrobic aby sie nie przelaczal w PCI-E x1 ?

 

3. Jakie sa sensowne osiagi tego zestawu (chodzi o domniemanie) ? 3.5GHz juz jest az za duzo jak dla mnie , ale moze jeszcze da sie wiecej i jest sens wydajnosciowy ?:-) Moj procek to seria SLA9V, z G0. Plyta ma BIOS defaultowy 0201.

 

 

Szalec nie chce z OC , ale chce zobaczyc nawet na przyszlosc ile mozna bezpiecznie i sensownie z tego wydusic... Bo sam nie wiem czy owe poczatkowe 3.2GHz gdzie wsio dziala idealnie i napiecia wszystkie na AUTO to czy to mozna uznac za niezle OC juz? Bo pisza takie rzeczy na temat tych prockow ze sie wierzyc nie chce (3.8Ghz spokojnie , a i 4.0Ghz na powietrznym chlodzeniu, dla mnie to troche bzdurne chyba gadanie...).

 

 

 

Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci na szybko ponieważ jestem posiadaczem tego samego procesora.

 

Na wstępie dobrze by było żebyś podał nie numer, który mają wszyscy taki sam ale coś w tym rodzaju : L719A787 . Na pewno jest na twoim pudełku od procesora.

 

U mnie idzie na 3.7GHZ na box'ie po podaniu 1.47V ale nie smażę go orthosem bo miazga by była przez temperatury. W spoczynku ma teraz po 45 stopni na jajo. Może jak kupię Noctuę NH-U12P to trochę się pobada stabilność - wówczas na pewno stabilne takty będą niższe. Póki co smarka 06 przechodzi ale taki test to można sobie włożyć (bym powiedział gdzie ale bot i tak wycina ;) ). Do zachowania tych 3.7GHz muszę dać 2.2 V na pamięci (5-5-5-15) oraz 1.37V na mostek północny.

 

Sporo tu zależy od płyty - ja kupiłem tani szit ale wtedy gdy robiłem zakupy nie było zbyt dużego wyboru. Przez mnożnik x8 w tym procku niestety płyta musi nadrabiać i wysoką magistralą i stabilnymi napięciami. Tu by podleciała płyta DFI T2-RL S (piszę z pamięci ale chyba tak ta nazwa brzmiała) z 3-fazowym cyfrowym zasilaniem. Czytałem też gdzieś co z tym spadkiem magistrali PCI do x1. Na forum gdzieś było do tego rozwiązanie - może w temacie o twojej płycie ?

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem owego zestawu z tematu, a dokladniej:

 

- E6750

- Asus P5K Pro

- Pamieci 2x1GB OCZ Platinium Rev.2

- Zasilacz Cheftec 450W

Sobie pomyslalem ze sie zabawie w male OC i zobacze co wyciagne na BOXowym chlodzeniu. Mianowicie spokojnie doszedlem do 3.2GHz ze zmiana FSB na 400Mhz i pamieci 1:1, reszte ustawien na AUTO.

Powyzej tego ustawienia kazda proba konczyla sie niepowodzeniami w postaci wywalania windowsa, albo niewstawania kompa. Wiec udalo mi sie po podniesieniu V-CPU do 1.40-1.45V i pamieci do 2.1V odpalic stabilnie zestaw na 3.5GHz [438FSB] (i stabilnie to chodzi). Problem jednak pojawil sie bo przy takim taktowaniu PCI-E przelacza sie na tryb 1x i za cholere ustawiajac PCI-E manualnie nie da sie powrocic do danego 16x.

 

Teraz pare pytan odnosnie tego:

 

1. Jakie sa bezpieczne napiecia dla tego procesora i dla tych pamieci ? I czy ewentualnie inne napiecia jak NB SB ruszac ? Kupa tam opcji w tym BIOSIE :-)

 

2. Jak zrobic aby sie nie przelaczal w PCI-E x1 ?

 

3. Jakie sa sensowne osiagi tego zestawu (chodzi o domniemanie) ? 3.5GHz juz jest az za duzo jak dla mnie , ale moze jeszcze da sie wiecej i jest sens wydajnosciowy ?:-) Moj procek to seria SLA9V, z G0. Plyta ma BIOS defaultowy 0201.

Szalec nie chce z OC , ale chce zobaczyc nawet na przyszlosc ile mozna bezpiecznie i sensownie z tego wydusic... Bo sam nie wiem czy owe poczatkowe 3.2GHz gdzie wsio dziala idealnie i napiecia wszystkie na AUTO to czy to mozna uznac za niezle OC juz? Bo pisza takie rzeczy na temat tych prockow ze sie wierzyc nie chce (3.8Ghz spokojnie , a i 4.0Ghz na powietrznym chlodzeniu, dla mnie to troche bzdurne chyba gadanie...).

Pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc :-)

 

Jakie masz napięcie VID?? Jeżeli masz 1,350 to więcej niż 3.5 z tego proca będzie ciężko wyciągnąć. Napięcie dla proca jest dotąd bezpieczne dopóki temperatura w stresie nie przekroczy Ci 70 stopni. Ale 1,48 to już jest dużo. A niektóre z tych procesorów robią 4,2GHZ. Ale to się zdarza rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcie VID?? Jeżeli masz 1,350 to więcej niż 3.5 z tego proca będzie ciężko wyciągnąć. Napięcie dla proca jest dotąd bezpieczne dopóki temperatura w stresie nie przekroczy Ci 70 stopni. Ale 1,48 to już jest dużo. A niektóre z tych procesorów robią 4,2GHZ. Ale to się zdarza rzadko.

no E6750 to chyba wszystkie mają 1.35V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno nie wszystkie. Są E6750, które mają napięcie VID 1.238. I te robią 4GHZ:)

Ale mówisz o napięciu po vdropie w systemie czy o nominalnym z biosu na którym mają pracować. Np na boxie wtedy jest napisane 1.35 v max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o napięciu po vdropie w systemie czy o nominalnym z biosu na którym mają pracować. Np na boxie wtedy jest napisane 1.35 v max?

Z biosu masz 1.238V. To są tzw. selekcje. A co jest napisane na Boxie to nie wiem, bo nie widziałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...