Skocz do zawartości
Giermen

Dysk Ata133 Przy Plycie P5ld2-vm

Rekomendowane odpowiedzi

Przy podlaczeniu 2 cd-romow do niebieskiego wejscia "pri_ide" i dysku ata133 do czerwonego "pri_eide" dysku nie ma na liscie IDE w biosie ale mozna go wybrac przy boot device priority.

Nie wiem o co w tym chodzi... (Jestem w tym totalny noob)

Jakies sugestie?

 

Niewiem czyto wlasciwy dzial... jesli nie to sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podlaczeniu 2 cd-romow do niebieskiego wejscia "pri_ide" i dysku ata133 do czerwonego "pri_eide" dysku nie ma na liscie IDE w biosie ale mozna go wybrac przy boot device priority.

Nie wiem o co w tym chodzi... (Jestem w tym totalny noob)

Jakies sugestie?

 

Niewiem czyto wlasciwy dzial... jesli nie to sorry

A czy dysk działa sam na obu portach? niebieskim lub czerwonym. Sprawdź czy to tylko kwestia dysku.

Potem sprawdź czy czasem magistrala (kabelek) który używasz nie jest uszkodzony (próbuj dla hdd zawsze 80pinowy i dla testu np. 40 pinowy). Sprawdź czy dysk nie ma ustawionej zworki ograniczającej (legacy ATA, albo ograniczającej pojemność dysku), spróbuj go ustawiać na master, slave, cable select.

 

Na końcu zostaje albo sprawdzenie czy dyziu działa u kogoś jeszcze, a potem tylko upgrade biosu i modlitwa.

 

Miałem kiedyś podobny problem na tej płycie, okazało się że dysk działał tylko na cable select z nowym biosem, z ręcznie ustawionym trybem LBA w biosie.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...