Skocz do zawartości
K3310pH

A64 3200+ -> Q6600 Czy E8400 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, przymierzam sie do zmiany sprzetu no i powstaje problem 2 rdzenie, czy 4 rdzenie. Generalnie problem polega na tym, ze ze mnie ni to gracz ni zagorzaly grafik / kompresowywacz filmikow. Ogolnie wszystkiego po trochu. Jako posiadacz 1 rdzeniowego procesora przyzwyczailem sie i nie mam 50 roznych aplikacji odpalonych w tym samym czasie, glownie winamp, jakis total commander, do tego opera i najczesciej w visual studio/c++ sobie cos tworze + oczywiscie procesy systemowe. Jak juz w cos zagram to wylaczam wszelkie niepotrzebne aplikacje, zreszta raczej ciezko mi bedzie uwierzyc w to, ze przykladowo majac quada, moge kompresowac film, nagrywac plytke, grac i wszystko bedzie chodzic bez zajakniecia - bo nie samymi rdzeniami pecet zyje.

 

Wszystko bedzie zwodowane, wiec jako takie chlodzenie bedzie zapewnione, zestaw w miare znosny - troche mnie kosztowal. Oczywiscie mysle o podkrecaniu.

 

Dodam jeszcze, ze do czestej wymiany sprzetu sie nie przymierzam. Mysle, ze nastepne zakupy za okolo 2 lata.

 

W sumie myslalem o nowym quadzie jeszcze, ale naczytalem sie, ze ciezko mu na obecna chwile bedzie zapewnic odpowiednio wysokie FSB, zeby go dobrze wykrecic. Pozatym nastepny idzie Nehalem, a to juz DDR3 wiec plyta, ram i tak beda do wymiany.

 

Czekam na Wasze opinie.

Edytowane przez K3310pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zapewnione dobre chlodzenie -> WC

 

Ja w przeciwienstwie do reszty bralbym quada. Jezeli rzeczywiscie nie bedziesz wymienial kompa przez 2 lata, to te 2 rdzenie moga czynic roznice za jakis czas.

 

I blagam ni piszcie mi o podkrecaniu, bo zapewne wiekszosc to narazie czytala o tym procku i na tym znajomosc sie zakonczyla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo mozna taniej wyrwac quada g0. Takie oemy na 12m gwary sa do dostania za okolo 600zl. Wiec to potencjalnie taniej niz 8400, ktorego uzywki sa ciezko dostepne i o ile nie sa padakami sa drogie.

 

Glowna sila quada to nie tyle mozliwosc pracy z wieloma aplikacjami (taki zysk daja juz 2 rdzenie, wiec ciezko w normalnym uzytkowaniu w ogole zauwazyc roznicy miedzy 2 a 4 rdzeniami).

Sekret polega na wydajnosci w dzialaniu roznych codekow, kompresja video. Zeby osiagnac podobne wyniki na 2 rdzeniach potrzeba naprawde sporej roznicy w taktowaniu wzgledem quada. Bo np w grach (gdzie prawie nic nie korzysta z 4 rdzeni) lepszym wyborem sa 2 rdzenie, pod warunkiem nastawienia sie na duze o/c.

 

Ja np zdecydowalem sie na q6600, ze wzgledu na to ze potrzebuje go glownie do kompresji, a same takty, tzn puszczenie go na te 3.6 na codzien (cel) w zupelnosci zaspokaja potrzeby w grach. Zeby rozwinac potencjal e8400 kreconego wysoko ponad 4ghz (o ile taki sie trafi na codzien), trzeba tez dysponowac niezla grafika.

 

No i z quadem wiaze sie jeszcze jeden problem (pomijajac chlodzenie), tzn sekcja zasilania na mobo. Generalnie nie zaleca sie na duze oc na codzien tych procow na plytach z 4 fazowym zasilaniem. To dosc spore ograniczenie, bo szukajac wsrod plyt na P35 nie ma wcale za duzego wyboru. Jest np asus p5k pro, czy p5k-e ale szczegolnie ten 2gi jest stosunkowo drogi. Niezle jest tez dfi (4 fazy ale bardzo dobre), z tym ze ta mobo wymaga sporej wiedzy pod wzgledem o/c i jest to raczej sprzet dedykowany do zabawy w spi niz prace na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancji bede mial 3 lata :)

 

co do mobo, akurat przymierzam sie do p5k-e, wole dolozyc niz potem zalowac.

 

wezme quada, bo jednak blizej mi do kompresji/obrobki niz do grania :)

Akurat posiadam Q6600 rewizja GO idzie na 3,25 GHZ na 1,21 V REAL w pelni stabilny na orthosie. Jak cos daj znac. Temp w stresie 41 stopni na infinity.

Edytowane przez Immune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...