Skocz do zawartości
Raptor

8RDA VDD mod - chyba jestem pierwszy w Polsce :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cholipcia.

 

Chieftec 360 W nie jest taki kiepski, kumpel ma i jest zadowolony. Ja kupiłem 420 W i chidzi jak złoto. Owszem, przy ekstremum są już odchylenia w napięciach ale cały czas trzyma stabilność. Skoro mój

 

Chieftec jest bardzo podobny do Twojego, to chyba tylko kupno zasilacza dwukrotnie droższego - 600 - 700 zeta da Ci jeszcze lepszą stabilność. Ale to nie jest takie pewne. Nie wszystko dobre co drogie :!: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja jak zapuszcze u siebie proca na 2,44GHz i dam mu 1,975V to mi z 5V robi się 4,76 własnie na chieftec'u 360W. Możliwe że jednak 420W lepiej znosi takie obiążenia wkońcu jak by na to nie patrzyćto mówimy już o ekstremalnej pracy komponentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja jak zapuszcze u siebie proca na 2,44GHz i dam mu 1,975V to mi z 5V robi się 4,76 własnie na chieftec'u 360W. Możliwe że jednak 420W lepiej znosi takie obiążenia wkońcu jak by na to nie patrzyćto mówimy już o ekstremalnej pracy komponentów

Tez mi tak spada ,nawet do 4.71 v a +12v leci na 12.86v.

Ja juz podejzewam ze to poprostu plyta nie daje rady... kiepskie komponenty do wysokiego fsb, nowe 8rda maja suport do 200 fsb bo maja inne mosfety.

Mialem tez 8rda3+ przez tydzien i napiecia bylo zdecydowanie leprze ,wiec mysle ze struktura mojej plyty siada ,brakuje jej dodotkoawego zasilania ,moze jakis mod na to :) ?

A to ze fsb mniejsze wytrzymuje przy wymianie na radka to pewnie wlasnie radek cos bardziej nadwyreza w plycie i nie idzie wyzej ,dlatego stawiam ze mobo dla mnie za kiepskie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYciagam ten topic na góre bo sprawa dotyczy własnie vmoda :)

Więc po okołu dwóch miechach ostrej jazdy na FSB 220MHz na moim 8RDA z VDD na 1,95V zaczęły mi się problemy, mianowicie komp sam z siebie zaczął się poprostu resetować :( myślałem ze procek albo ram nie wyrabia takiego tempa wiec potesowałem i uzyskałem rezulat w postaci stabilnej pracy 12x200 czyli 2,4GHz czyli proc jest oki, ram tez. Podejrzenie padło na płyte, popytałem trochę kumpli no i jeden elektronik powiedział mi ze po pewnym czasie ostrej jazdy na płycie mogły poprostu kondensatory spuchnąć .

 

W jaki sposób?? nie mam pojęcia, jedno jest pewne że na początku płyta jechała na 230MHz i było spoko a teraz 220 to już za dużo. Poradźcie co robić ?? wymienić kondensatory?? nie chcę tego robić bo mam jeszcze gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, Epox padł :( nie wiem czy to wina vdd czy poprostu mosfety nie wydoliły przy Xp na 2,4GHz, bo po drugiej stronie pod mosfetami pojawił się taki ładny brązowy wykwit na pcb. Poza tym nie widać żadnych uszkodzeń, ładnie wylutowałem rezystor i z miną głupka oddałem płyte do sklepu :lol: teraz 14 dni czekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie cyknalem sobie tego v-moda.do tej pory chodzilo mi na 200 synch a przy 204 juz kupa.Teraz wlutowalem rezystor 680ohm i napiecie Vdd spoczylo do 1,83V.Teraz stabilnie smigam na 219(wyzej pamieci sie wywalaja)Pamieci mam ustawione na 8 3 3 2,5 (kingstone 400 Value) Jak ustawic pamieci zeby poszly troszke wyzej bez bledow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty nie masz problemu z plyta, chociaz moze tez, ale z procem! Odblokuj mnoznik i potem sie baw z fsb! bo z tego co widze, to duzo juz nie wycisniesz skoro masz temp 45*

A poza tym czy naprawde jest to taki duzy klopot zeby sprawdzic? :? Proponuje: ustaw napiecie na 1,775 i zobacz czy pojdzie!! :D

 

 

HIPO :arrow: dostales juz plyte z serwisu? przyjeli ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem inną, potestowałem i okazała sie że jest lepsza od mojej i nie wiem co mnie podkusiło, zmieniłem na Abita i zaczynam żalować :(

 

Więcej o mich problemach poczytasz w topic'u o NF7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosćto sprawdź, inaczej możemy tylko gdybać.

Dzis dotarl do mnie Antec TruePower 550W, no i jest zdecydownaie lepiej

+5V nie spada juz do 4.71v jak to bylo na chieftecu 360 W.

Na ustawieniu :

11x220 - 2 V

VDD 2V

 

Przy wygrzewaniu w prime:

 

+5v : 4.95 - 4.92 V

+12 : 11.98 - 12.03v

 

Dodam ze przy nie podkreconym kompie wartosc +5v jest max 4.95v na mojej plycie.

+12 natomiast 11.98v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KruK Chieftec nie jest wcale taki zły, jak zmierzyłem napięcia multimetrem to okazało sie z goła co innego niż widziałem w speed fanie.

 

Speed Fan 5V -> 4,7V

12V-> 12,6V

 

Multimetr 5V -> 5,01 5,02 V

12v ->12,3V

 

Więc wniosek taki że softwarowy pomiar mozna sobie o kant [gluteus maximus] rozbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KruK  Chieftec nie jest wcale taki zły, jak zmierzyłem napięcia multimetrem to okazało sie z goła co innego niż widziałem w speed fanie.

 

Speed Fan  5V -> 4,7V

               12V-> 12,6V

 

Multimetr   5V -> 5,01 5,02 V

              12v ->12,3V

 

Więc wniosek taki że softwarowy pomiar mozna sobie o kant [gluteus maximus] rozbic.

Zly to on nie jest, ale po porzadnym podkreceniu proca i radeona wylaczal mi sie obraz w 3d czesto teraz juz jest ok :)

No i czasem przetwornica nie dawala rady w zasilce przy rozruchu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja coś dodam, jako, że od tygodnia jestem posiadaczem świetnego Epox'a 8rda+. Na standardowym napięciu VDD 1,6V wychodzi stabilnie to co w podpisie. Wersja Northbridge'a to A2 lub A3 (heh dokładnie nie pamiętam, mam nadzieje że nie ma między nimi aż takiej różnicy ;) ).

Na NB siedzi od wczoraj cooler od Zalmana (ten specjalny do chipsetów, z tym że najnowsza wersja - wysoki i granatowy :) ).

Muszę jeszcze założyć radiatorki na stabilizatory i wtedy zabiorę sie za V-moda.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zjarałem swojego Epox'a 8RDA+ a dokładniej coś zaczeło piszcześ, zaśmierdziało, wyłączyłem kompa, włączyłem ponownie a tu coś się swieci :/ i dymi. Okazało się że to ten układzik obok tego co się vdd moda robi (przylutowuje rezystor). No i co z tym teraz zrobić ?? Wszystko zostanie odlutowane/odklejone/wyczyszczone tak że nic nie będzie widać że coś było kombinowane. Zdażyło się już komuś wysłać walnięta płytę po VDD modzie na gwarancję ?? Acha, i jeszcze jedno - czy musze DOKŁADNIE wszystko odklejać i czyścić (radiator na SB i mosfety) ?? Dodam ze płyta była zakupiona pół roku temu w Barwkompie.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja wysyłałem ale u mnie padły mosfety, oczywisce wszytkie dodatki odlutowałem ( vmod) radiatory i inne wiatraki zdjąłem, wszytko doprowadziłem do fabrycznego stanu. No i mobo wymienili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za cholera, ja nie moge na epoxie 8rda+ wyciagnac nawet 230mhz! na NB mam 36 stopni na 2V i 30 stopni na SB, radiatory na mosfetach i [gluteus maximus], co napiecie na NB mam na 3V dac? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za cholera, ja nie moge na epoxie 8rda+ wyciagnac nawet 230mhz! na NB mam 36 stopni na 2V i 30 stopni na SB, radiatory na mosfetach i [gluteus maximus], co napiecie na NB mam na 3V dac? :D

3V moze byc Ciekawie! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...