Skocz do zawartości
miver

Jaki Poprawny Spin Up Time Dla Wd3200aaks

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest poprawna wartość SMART Spin Up Time dla dysku WD3200AAKS? albo jaki jest poprawny zakres tej wartości bo zmienia mi sie przy każdym uruchomieniu kompa. Na początku było w okolicach 5000 potem skoczyło do 6000 teraz jest 4000 HDDLife za każdym razem pokazuje inną wartość procentową zdrowia dysku ze względu na tą wartość jednak nigdy nie wynosiła 100%. Aktualnie mam 4033.

 

do tego zauważyłem że na każdym benchmarku Burst spadł mi w okolice 90MB/s :/ Czy to może mieć związek z powyższym? Dysk ma niecały miesiąc przepracował ok. 200h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz HDD Health - ja mam na nim aktualnie 157

ogolnie Spin Up Time - to jest czas rozkrecania talerzy na starcie... i raczej on sie zmniejsza niz zwieksza , bo na dzien dobry dysk mial 200 , a teraz mi oscyluje w granicach 150-160...

dysk u mnie chodzi juz prawie 6700 h

 

skoro Ty masz tak duzo moze sie zaciera lozysko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

ernik, tak krótkiego czasu SpinUp nie ma żaden istniejący dysk. Większość hdd pokazuje ten parametr mniej więcej prawidłowo czyli coś w przedziale 3000-6000 [ms], czyli 3-6 sekund. Albo patrzysz nie na to co trzeba, albo zmień program do odczytu SMART.

 

@miver: WD jako jedne z nielicznych dysków pokazują SpinUp bardzo dokładnie. Nie powinno być takich skoków jak w Twoim dysku. Być może dysk się "układa" (albo odpalasz go w temp. <15st.C :blink: ) ale szczerze mówiąc wątpię - raczej coś się dzieje z napędem talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ernik, tak krótkiego czasu SpinUp nie ma żaden istniejący dysk. Większość hdd pokazuje ten parametr mniej więcej prawidłowo czyli coś w przedziale 3000-6000 [ms], czyli 3-6 sekund. Albo patrzysz nie na to co trzeba, albo zmień program do odczytu SMART...

sorka,to jest wartosc atrybutu, a wartosc w ms to ~5100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...