Skocz do zawartości
r2rmefiu

Problem Z Wydajnością Dell M1710 Geforce 7950gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w opisie napisałem mam problem z moim laptopem.

 

Otóż po jego zakupie zauwazylem ze nie jest az tak wydajny jak powinien. I to nie mowie o kilku punktach w 3DMARK.

Poniewaz ta karta (GeForce 7950 GTX) powinna osiagać 21000 w 3DMARK 2003

a osiaga tylko 8700 punktow !!!!!! :/ Dodam jescze że moj procek T7200 2 GHz core 2 duo osiagnal tylko 450 punktow !!! :/

 

Nie wie ktos dlaczego ??

 

Przeinstalowalem po tym tescie system, zainstalowalem orginalne sterowniki wszystkie, direct X itp. i dalej nic :/

Probowalem posciagac jakies aktualic\zacje sterownikow do karty graficznej ale po kazdej z nich wyskakuje komunikat o nie znalezieniu zgodnego sprzetu :/

 

POMOCY :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadziles troche z ta iloscia punktow w 3D mark 2003??

tyle to moze i osiaga ale przy minimalnej rozdzialce z powylaczanym wszystkim co sie da... to ze na stronie 3d marka wyczytales ze ktos tyle osiagnol to nie znaczy ze twoj sprzet tyle ma osiagnac...

a tak pozatym to sprawdz sterowniki - ewentualnie zainstaluj nowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosweratu, ten wynik w 3dm2003 jest _zdecydowanie_ za niski. Ja na swoim laptopie #2 z 7800gtx po o/c w 3dm2005 (naturalnie standardowa rozdzielczosc, screeny w odpowiednim temacie na tym subforum) mialem lekko ponad 8000pkt.

 

@r2rmefiu- zrob test w marku 2005 i zalacz orba z dokladnymi detalami dot. wyniku- wtedy poradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz czy w ustawieniach karty nie masz jakims cudem wlaczonego Powermizera czy jak to sie nazywa u nV z profilem dla pracy na bateriach. Poza tym nie patrz slepo na te 21000 w 03, oni mogli to miec na duzo mocniejszym procku (moze nawet stacjonarnym bo i takie laptopy przeciez sa), mogli podkrecic karte tez wiec bez paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i bym nie panikował gdyby te punkty nie mialy swojego odzwierciedlenia w grach :/

 

Np. grałem sobie w pesa 2008 i wszystko zaczelo sie tak zacinac ze piłkarze po pewnym czasie biegali 4 razy wolniej :/

 

Podczas gdy na poprzednim laptopie z karta graficzna 8600gt i cos kolo 7500 w 3d marku 03 nie bylo zadnego zaciecia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i bym nie panikował gdyby te punkty nie mialy swojego odzwierciedlenia w grach :/

 

Np. grałem sobie w pesa 2008 i wszystko zaczelo sie tak zacinac ze piłkarze po pewnym czasie biegali 4 razy wolniej :/

 

Podczas gdy na poprzednim laptopie z karta graficzna 8600gt i cos kolo 7500 w 3d marku 03 nie bylo zadnego zaciecia :/

Po pierwsze to sprawdź czy dysk masz ok. Najlepiej sprawdzić jego wydajność za pomocą HD-Tach. Druga sprawa to sprawdź temperatury pod obciążeniem jak i w stanie spoczynku. Sprawdź zarówno kartę jak i procesor. Najlepiej jak podasz na screeny z wynikami.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

User nic nie przesadza z wynikiem 3dmarka , ja na swojej 7900gs mam 15500 w 03 , a to karta duuuużżżżo słabsza od 7950 .

 

Ja bym szorował od razu do serwisu , a propos - gdzie go kupiłeś i jak kwestia gwarancji bo z Dellami jak wiadomo bywa różnie ...

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk wydaje się ok bo to pewnie 5400 czyli wydajności nie bedzie miał wielkiej. coś z prockiem jest nie tak bo obniża magistrale i proc jest niżej taktowany. coś w biosie pewnie trzeba zmienić. wiesz co:

 

zainstaluj rivetuner i włącz monitoring częstotliwości rdzenia i pamięci i zapuść 3Dmarka i to wyjaśni czy z kartą jest wszystko ok.

 

a co do procka to włącz RMClock i włącz monitoring i tam będzie częstotliwość i jak będziesz miał te programy uruchomione to puść nieszczęsnego 3Dmarka i wtedy okaże się z którym podzespołem jest problem!

 

powodzenia

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dolanczam tutaj wyniki z rivetuner.

 

Apropo porzednich screenow : nie jest dziwne ze procek ma w cache 1 tylko 32 Kb, przy drugim cache ma normalnie 4 mb. ?? aha i odnoscie screena z moim komputerem - tam jest czestotliwosc cos kolo 1300 a wczesniej dzisiaj mialem 998MHz. Czemu to sie tak zmienia ?? :/

 

Aha i ten dysk twardy to 7200

post-156268-1201893305_thumb.jpg

Edytowane przez r2rmefiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas masz zasilanie z sieci rozumiem!

 

to tak karta ma zaniżone takty rdzenia czyli sprawa prawie wyjaśniona!

 

tylko czemu nie zrobiłeś tak jak mówiłem z prockiem: taki program RMClock i wtedy monitoring.

 

Ale wydaje się że jest ok z procem bo wyniki byłyby jeszcze niższe.

 

W rivietuner sprawdz jakie takty masz dla 3D? i zmież Core na defaul lub 576(takie wyczytałem w raporcie z 3d05)

zainstaluj nowe stery

 

ale wiesz! Dla pewności (bo zajebiście duże wartości dałeś na skali) weź jeszcze raz zrób to samo tylko kurde łeb jesteś! zmień skale core żeby było od np 150 do 700 pamieć to samo i temperatura np. od 50 do 100 i wtedy dopiero włącz 3Dmarka bo z takiej skali to słabo widać.

I co do proca ściągnij http://www.softpedia.com/progDownload/RMCl...load-16122.html

włącz plik RMCLOCK.EXE (haha nie wiem może laik jesteś :P ) i włącz monitoring i:

zostawiając oba programy monitorujące grafe i proca zapuść smarka i potem daj screena!

powodzenia

 

P.S Ale jednak wydaje mi się ze sprawdz jakie takty są ustawione na performance 3D. Bo one są za małe na 3D i dlatego słabe wyniki ale dla pewności zrób tak jak wyzej napisałem i daj znac co i jak!

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dolanczam tutaj wyniki z rivetuner.

 

Apropo porzednich screenow : nie jest dziwne ze procek ma w cache 1 tylko 32 Kb, przy drugim cache ma normalnie 4 mb. ?? aha i odnoscie screena z moim komputerem - tam jest czestotliwosc cos kolo 1300 a wczesniej dzisiaj mialem 998MHz. Czemu to sie tak zmienia ?? :/

 

Aha i ten dysk twardy to 7200

Cache 1 poziomu ma prawidłową pojemność: 32 Kb.

Szybkość taktowania procesora zależy od obciążenia systemu i od ustawień oszczędzania prądu (także na zasilaczu domyślnie).

Jak na 7200rpm to wyniki nieciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cachem jest naturalnie w porządku (anx239 o te 2sec był szybszy ;).

 

Druga kwestia- taktowanie cpu to wypadkowa obciążenia i do też jest naturalne.

 

I po trzecie- polecam instalację pod nV coś stąd http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showforum=66

 

Nie wiem co dokładnie instalowałeś na tym świeźym windowsie, ale mnie to wygląda na konfilkt softwareowy. W menedżerze urządzeń wszystko masz poinstalowane?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcm clocka nie zainstalowalem bo mi sie wlaczyc nie chcial :/

 

zadnych konfliktow sprzetowych nie ma .

 

Odnosnie tych wynikow - mozecie mi dokladnie napisac co mam zrobic ??

Zeby wszystko chodzilo jak powinno ??

Bylbym bardzzzzzzzzzzoo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim g.... macie problemy!

 

napisałem Ci wcześniej co powinieneś zrobić i będzie ok a powtarzać sie nie będe :P

 

P.S Nochyba że jesteśtakim laikiem że nie wiesz gdzie zmienić taktowanie w Rivie ?

 

W takim wypadku wysyłam do poradników :P

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

Zainstaluj everesta i wejdź w nim w Komputer => Czujnik.

Zainstaluj Cpuz. Otwórz go i wejdź w pierwszą zakładkę.

Zainstaluj Stress Prime. Uruchom dwa razy. Ustaw w obydwóch okienkach na stress CPU i wciśnij start.

Wciśnij ctrl + alt + del i otwórz zakładkę wydajność.

 

Ustaw okna tak żeby było widać obciążenie w managerze zadań, temp w evereście i taktowanie w cpuz. Po pięciu minutach zrób zrzut i wrzuć tutaj. Na jego podstawie będzie można wykluczyć przegrzewanie się procesora. Jak okaże się że procek jest ok to będziemy dalej sprawdzać kartę. Wybrałem najprostsze programy i myślę że sobie z nimi poradzisz.

 

PS: Te 88*C to jest bez obciążenia? Zrób to co ci napisałem a potem sprawdzimy jeszcze kartę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_Kowal >> Zrobilem tak jak pisales.

ale w ustawieniach 3 D juz było te 576.

Podniosłem to do 600 i wlaczylem 3DMARKA 05 . No i przez pierwsze 30 sekund bylo chyba dobrze bo mialem okolo 45 FPSow.

Ale po tych 30 sekundach nagle spadlo wszystko do 3:/ i sie wiatraczek wlaczyl...

 

Zadam jeszcze raz pytanie odnosnie tego screena z mojego komputera - to jest normalne ze te GHz z poziomu ze screeena 1,32 Ghz skacze sobie na 998 MHz i do 2 GHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadawałeś już to pytanie i uzyskiwałeś odpowiedzi od osób, które posiadały już kilka(naście) laptopów- tak, to jest normalne. Rozumiesz, czym jest wypadkowa taktowania cpu w zależności od obciążenia? I 2. sprawa- nie lubię się powtarzać, ale zainstaluj inne sterowniki, dostałeś linka na tacy. Na mobilnych grafikach od nV i ich o/c zjadłem zęby i wiem, że przy niektórych wersjach sterów dzieją się takie chece, jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_Kowal >> Zrobilem tak jak pisales.

ale w ustawieniach 3 D juz było te 576.

Podniosłem to do 600 i wlaczylem 3DMARKA 05 . No i przez pierwsze 30 sekund bylo chyba dobrze bo mialem okolo 45 FPSow.

Ale po tych 30 sekundach nagle spadlo wszystko do 3:/ i sie wiatraczek wlaczyl...

 

Zadam jeszcze raz pytanie odnosnie tego screena z mojego komputera - to jest normalne ze te GHz z poziomu ze screeena 1,32 Ghz skacze sobie na 998 MHz i do 2 GHz ??

Przeczytaj to uważnie.

To że ci skacze taktowanie jest jak najbardziej normalne.

FPSy spadają ci dlatego że któryś z komponentów się przegrzewa. Może to być albo karta graficzna albo procesor. Zrób tak jak ci napisałem to będziemy wiedzieć więcej. Bez tego ni ch...a nie będziemy wiedzieć z czym jest coś nie tak.

 

Uwierz mi. Mam "trochę" pojęcia o tym i wiem co piszę.

 

Jak wiesz lepiej to rób sobie co chcesz, tylko powiedz mi żebym się nie wysilał.

 

PS: Nie kombinujcie ludzie z rivą i innymi wynalazkami. To jest laptop a nie stacjonarka. W laptopach jest od cholery funkcji oszczędzania energii i najlepiej w nie ingerować. Należy też wziąć pod uwagę że polecanie zabawy z taktowaniem osobie która się na tym nie zna może skończyć się bardzo źle.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze się z tym męczysz?

 

zainstaluj nowe stery tak jak pisali wcześniej.

 

A co do rivy to jak robi tak jak mu pisałem to nic nie zjebie tylko żebyś sam się nie bawił na razie :P

 

już wiesz ze to albo proc albo grafa choć ja obstawiam to 2.

dla pewności jak nie działą ci RMClock to w Everescie może być tak jak napisał AK105 i po 3Dmarku daj screena (tylko wiesz że everest i monitorowanie ma być cały czas włączone) i wtedy będzie wszystko jasne co się przegrzewa i obniża takty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

wrzucam screen

 

Co do nowych sterow - jest problem bo wszystkie stery jakie sciagam sa złe - wyskakuje komunikat ze instalator nie znalazł sprzetu pod te stery. Nawet te z tej stronki co mi podaliscie. Stery mam zainstalowane z orginalnej plyty della dolonczonej do laptopa.

post-156268-1201955060_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąc do nich modyfikowany .ini, który również jest na stronie, którą ci podałem. Wybacz, ale albo zaczniesz sam robić wszystko na spokojnie i "z głową", albo nic z tego nie będzie.

 

Może przegrzewać ci się gpu lub cpu, jak sądzi AK-105, albo możesz mieć problem (i na to stawiam, bo tak miałem raz ze swoim 7800gtx mobile- nie widzę tu innej osoby z równie mocnym DTR'em, oprócz ciebie, więc weź to pod uwagę) ze sterami od nV. U mnie było identycznie- na złych sterach bench zaczynał się od ok. 48fps (na gpu po o/c), by po tym jak otwierają się te wrota spaść do 1-2fps i tyle. Po instalacji innych sterowników miałem w tym hangarze zamiast 2fps 28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...