Skocz do zawartości
r2rmefiu

Problem Z Wydajnością Dell M1710 Geforce 7950gtx

Rekomendowane odpowiedzi

a tak z innej beczki

 

zanim do windowsa, może zrobisz luking-kuking co tam w biosie słychać i np pacniesz opcję Restore default settings

 

całkiem możliwe, że laptop z tak "potężną" kartą ma jakieś opcje wyłączania czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz probowałem tego wczesniej :P

 

Juz chyba wiem co powoduje to wszystko - ale nie wiem jak rozwiazac ten problem :/

 

Otoz po kolejnej probie zmiany ustawien i wlaczenia 3D MARK 05 zauważyłem że problem musi byc w poborze mocy.

 

Otóż ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m tego 3dmarka i wszystko było dobrze do czasu wlaczenia sie wentylatora. Z idealna synchronizacja po wlaczeniu wentylatora FPS spadaja z 50 do 2 FPSow.

 

Ktos wie czym to moze byc spowodowane i jak to naprawic ?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz to co ci napisałem tylko wcześniej wejdź w START => Panel Sterowania => Opcje zasilania => I wybierz schemat zasilania Stacjonarny w biurze/domu. Tak dla pewności w tle możesz uruchomić jeszcze kilka innych programów mocno obciążających procesor (WinRAR, odtwarzanie filmu, i co tam masz jeszcze na dysku).

 

Temperatura jest niska tak jak taktowanie procesora. Taktowanie podczas obciążenia SP2004 powinno być na max. Możliwe że temperatura podczas testu osiągnęła wartość krytyczną i procek zjechał z taktowaniem. Jak będziesz robił test to obserwuj jakie jest taktowanie na początku i czy w miarę czasu nie spada. Potem daj screena i opis jak się zachowywał.

 

Teraz zauważyłem że na początku testu taktowanie miał na poziomie ok 1900Mhz. Pewnie moje przypuszczenia są trafne. Tak dla pewności zrób to co ci napisałem powyżej. Temperatura krytyczne w tych procesorach to ok 90*(??? - mogę się mylić, może to być też 100 lub niżej).

 

Jak chcesz to podczas testu możesz obmacać obudowę czy nie jest za gorąca.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie przechodzic przez caly watek ale daaawno temu widzialem podobny problem tyle ze na stacjonarce, problemem byly nie zainstalowane sterowniki od plyty glownej.

Moze pomoze, nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj moze zrobic testy jakies nie uzywajace grafiki i porowna sie z innymi wynikami n apodobnych platformach czy to aby wina tylko grafy ze Ci tak slabo ciagnie. A i zmien sterowniki na nowsze bo z tego co widzialem na poprzednich screenach masz jakies przedpotopowe :P. Polecam 169.04 kolega wczesniej dal linka do forum o laptopach i tam je znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec przeprowadzilem kolejny tes

 

wlaczylem plan zasilania stacjonarny, powlanczalem jakies programy w tle.

 

Podczas testu od samego poczatku do konca nic sie nie dzialo, praktycznie taktowanie bylo na tym samym poziomie...

post-156268-1201975796_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz probowałem tego wczesniej :P

 

Juz chyba wiem co powoduje to wszystko - ale nie wiem jak rozwiazac ten problem :/

 

Otoz po kolejnej probie zmiany ustawien i wlaczenia 3D MARK 05 zauważyłem że problem musi byc w poborze mocy.

 

Otóż ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m tego 3dmarka i wszystko było dobrze do czasu wlaczenia sie wentylatora. Z idealna synchronizacja po wlaczeniu wentylatora FPS spadaja z 50 do 2 FPSow.

 

Ktos wie czym to moze byc spowodowane i jak to naprawic ?? :/

Masz pozyczyc zasilke od kogos? Wystarczy PA-13 130Watt jesli masz GTX. Masz NHC zainstalowane, nic Ci nie trzyma profilu zasilania na MAX battery? Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy z tym zasilaczem jest sens bo ustawilem takie same parametry (czyli wszystko na maksa) w planie oszczedzania energii jak gdy komputer jest podlaczony.

Takze mysle ze od zasilacza ta slaba wydajnosc nie zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy z tym zasilaczem jest sens bo ustawilem takie same parametry (czyli wszystko na maksa) w planie oszczedzania energii jak gdy komputer jest podlaczony.

Takze mysle ze od zasilacza ta slaba wydajnosc nie zalezy.

Zreszta lapy Della wywalaja komunikat jesli maja podpiety za slaby zasilacz informujac, ze tryb 3D nie bedzie dzialal poprawnie. Wiec odpada ...

 

Robiles reinstalacje sterow, w biosie raczej nic nie mozna z tym namieszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy z tym zasilaczem jest sens bo ustawilem takie same parametry (czyli wszystko na maksa) w planie oszczedzania energii jak gdy komputer jest podlaczony.

Takze mysle ze od zasilacza ta slaba wydajnosc nie zalezy.

Co mnie dziwi to to że procesor obciążony na maksa ma taktowanie na poziomie 900Mhz. Na tym ostatnim screenie widać że podczas uruchomienia testu w SP, procek miał ok 2Ghz.

 

Wentylator włącza się dlatego, że któremuś z podzespołów jest za gorąco. Przeanalizowałem poprzednie screeny i zauważyłem że temperatura była tuż po 3DMarku, więc kartę można wykluczyć. Według mnie zasilacz nie ma tu nic do rzeczy.

 

Jak ustawisz profil na stacjonarny to taktowanie masz dalej na tych 900Mhz? Spróbuj ściągnąć jakiś program którym możesz ustawić na stałe maksymalną częstotliwość (NHC, RMClock) i zobacz czy dalej są problemy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zainstalowalem NHC i taktowanie dziala teraz pieknie ale(niestety)

gdy cos robie i sie wlaczy wiatrak (zawsze np. podczas wlaczenia 3DMARK) to wydajnosc drastycznie spada.

Przed chwila probowalem pare razy. najpierw byla wieksza temperetura potem mniejsza GPU ale za kazdymm razem wlaczyl sie wentylator i za kazdym razem FPSy z poziomu 50 spadały do 5 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zainstalowalem NHC i taktowanie dziala teraz pieknie ale(niestety)

gdy cos robie i sie wlaczy wiatrak (zawsze np. podczas wlaczenia 3DMARK) to wydajnosc drastycznie spada.

Przed chwila probowalem pare razy. najpierw byla wieksza temperetura potem mniejsza GPU ale za kazdymm razem wlaczyl sie wentylator i za kazdym razem FPSy z poziomu 50 spadały do 5 :/

A jak ustawienia w zakladce "Graphic" w NHC ? Zasilanie sieciowe masz na maxa w prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graphic mam zacieniowane i nic nie moge zrobic - ale tam mam tylko power mitzer. a w Panelu nvidia mam to wylaczone

Niewiem, sprobuj inne stery od grafy, modyfikowane (Xtreme)?

 

Ja uzywam: 6.14.11.6367 - nVIDIA ForceWare 163.67

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej obstaję przy problemie ze sterownikami. Zrób sobie raz jeszcze formata, później powoli instaluj stery od mobo, dx najnowszego, modyfikowane stery ze znanego już forum (ale poczytaj, które są najlepsze pod 7950- z pewnością nie będą to te najnowsze od nV!) i musi wszystko działać.

 

Aż uruchomiłem dla ciebie specjalnie swojego chilli- zobacz jakie sterowniki sprawdzają się u mnie najlepiej. Wiem, że 7950 jest nowszą kartą ale nie eksperymentuj z "wysokimi" (ponad 1xx) wersjami sterów od gpu tylko zacznij od tych modyfikowanych 91.28 (powszechnie uważanych za najlepsze pod mobilne g70tki) i ewentualnie kolejnych nowszych. To musi zadziałać, bo widać, że z temp. gpu nie ma to nic wspólnego.

post-2965-1201992008_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udalo mi sie przejsc caly test w 3DMARKU 05 bez wlanczenia sie wentylatora i uzyskaem 8700 pkt :)

Ale to doslownie mi sie udalo bo zaraz po testach na grale byly testy na procka i na nich wlaczyl sie wentylator,zawsze mialem wynik kolo 5000 to teraz z wlaczonym wentylatorem jakies 900 tylko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udalo mi sie przejsc caly test w 3DMARKU 05 bez wlanczenia sie wentylatora i uzyskaem 8700 pkt :)

Ale to doslownie mi sie udalo bo zaraz po testach na grale byly testy na procka i na nich wlaczyl sie wentylator,zawsze mialem wynik kolo 5000 to teraz z wlaczonym wentylatorem jakies 900 tylko :/

W laptopach to jest tak jak jakiemuś podzespołowi zaczyna robić się gorąco to włącza się wentylator i chłodzi go do określonej temperatury. Gdy z jakiegoś powodu chłodzenie nie wyrabia, włączają sie zabezpieczenia termiczne i dany komponent (grafika czy procek) zjeżdża z taktowaniem i napięciem do poziomu w którym wydziale najmniej ciepła. Jak nie trudno się domyślić skutkuje to wysokim spadkiem wydajności. Ja nadal obstawiam że twoje problemy są spowodowane problemami z chłodzeniem. Skoro przeinstalowałeś już cały system i sterowniki i nic nie pomogło to tylko to zostaje. Włącz jakąś grę 3dmarka i obmacaj laptopa czy nie jest gdzieś bardzo gorący. Być może że czujnik temperatury pokazuje nieprawidłowe wartości.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten laptop wszedzie jest goracy jak sie gra na nim:/

 

Sterowniki 91.28 nie chca mi sie zainstalowac. Wyskakuje komunikat o braku sprzetu zgrywajacym sie z tymi sterami.

Zainstalowalem 92.77 ale zadnych zmian nie ma...

Edytowane przez r2rmefiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli jest to przegrzewający się komponent, na co powoli i ja stawiam, to już nic więcej tu nie poradzimy... dzwine, może wygląda to na wadę Twojego konkretnego egzemplarza? Ja na swoim inspironie 1720 nigdy nie zanotowałem podwyższonej temperatury i chłodzenie della oceniam bardzo wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka delli i uważam je za świetny sprzęt. żaden nich się nie przegrzewa i każdy chodzi cały czas praktycznie bezgłośnie.

 

Z twojego opisu wynika że twój laptop ma problemy z chłodzeniem. J tutaj nic już więcej nie wymyślę. Na twoim miejscu wysłałbym go do serwisu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak np. gram w jakas gre i dziala wolniej niz powinna to jest przez przegrzewanie czesci??

Jeżeli na początku jest ok a potem zwalnia i do tego jest nieprzeciętnie gorący to najprawdopodobniej tak.

Ja już napisałem chyba wystarczająco. Tak przez forum to już nie wiele mogę ci pomóc.

 

Jak masz na niego gwarancję to szukaj serwisu i wysyłaj. Jak nie to szukaj fachowca który ci to naprawi za określoną opłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co jest przyczyna.

Wlaczylem sobie laptopa i po 10 min wlaczyl sie najsilniejszy wentylator a nie robilem nic takiego - wlaczylem mozille tylko.

sprawdzilem temperature - 66 stopni. po 15 minutach ciaglego dzialania najwiekszego wentylatora sprawdzam jeszcze raz temerature procesora graficznego i jest 69 stopni.

No najwidoczniej nic go nie chlodzi. To ten najwiekszy wentylator jest do chlodzenia wnetrza komputera ale i tak za malo dziala jak wentylator od karty graficznej nie dziala? Dobrze mysle?

Procesor mial w tym czasie 28 stopni a dysk twardy 36.

 

EDit:

Juz jest 70 stopni - caly czas rosnie mimo iz jedyne co robie to ogladam film a wiatrak caly czas dziala.

Edytowane przez r2rmefiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell ma w opcjach testy systemowe / diagostykę działania wszystkich podzespołów - staruje się bodajże F12 podczas uruchamiania / . Weź mu to zapodaj i zobaczysz .

Nie kręć grafiki ani nie stusuj modowanych sterów bo jeśli lap jest na gwarancji to ci jej mogą nie uznać /jeśli już próbowałeś to zrób reinstalkę przed oddaniem sprzęta /. Tak jak napisałem na początku komputer nadaje się do serwisu i na twoim miejscu już bym z nim nic nie kombinował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko chyba jasne.

Jeden wentylator mi nie dziala.

Dziala ten od strony procka ale nie dziala ten od strony karty graficznej.

Co moze byc przyczyna tego??

mam sam sprobowac to naprawic??

Gwarancje mam w USA wiec jeszcze tylko zaniesienie kompa do serwisu zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...