Skocz do zawartości
ulinek77

Laptop Do Pracy Przy Photoshopie I Nie Tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie icon_smile3.gif

Jestem nowicjuszką w tej dziedzinie! Planuję kupno laptopa. jest mi potrzebny właśnie do pracy na programach: Corel, Photoshop itp. Myślę że wydam ok. 3000 tys. Pod uwagę biorę Toshibę i Hp. Czy mogę liczyć na pomocna dłoń w kwestii doboru sprzętu? Szukałam już i coś mi wpadło w oko:

1. http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...pelny,id,48916/

2. http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...pelny,id,51430/

3. http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...pelny,id,50120/

4. http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...pelny,id,50998/

 

Z tego co się mniej więcej dowiedziałam, powinnam zakupić sprzet mający;

- dobry procesor Intel Core Duo

- dużo ram

- w miarę lekki do 3kg.

- z systemem XP

- dużą pojemność dysku, ale mi wystarczy 120 GB

- ciekłokrystaliczny ekran o przekątnej 15,4 /panoramiczny/

- ważna uwaga - nie bedzie używany do gier!

bardzo proszę o pomoc, ważna jest każda opinia.

 

 

umieściłam taką samą informację w podobnym temacie. Ale liczę o szybka odp

Edytowane przez ulinek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co potrzebujesz do pracy z PS

 

Core duo

Jak najwięcej RAM

Ekran - panorama (przyda się do większych projektów)

XP (Nie bierz Visty)

Dysk - im większy tym lepiej, ale jak piszesz, że 120 GB starczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co potrzebujesz do pracy z PS

 

Core duo

Jak najwięcej RAM

Ekran - panorama (przyda się do większych projektów)

XP (Nie bierz Visty)

Dysk - im większy tym lepiej, ale jak piszesz, że 120 GB starczy...

Dzieki za szybka odp. Ale licze , że mi podpowiesz który byłby lepszy z tych które zapodałam. Jesteś w stanie mi coś doradzić? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo, czy koniecznie potrzebujesz laptopa? ;)

prawda jest taka, ze matryce w wiekszosci laptopow nie sa najwyzszych lotow (TN) stad do obrobki nie nadaja sie najlepiej.

tymbardziej unikalbym blyszczacych (glare) - wszystko sie w nich odbija a to bywa uciazliwe.

 

panoramiczny ekran tez bym przemyslal. osobiscie nie wyobrazam sobie obrobki zdjec na takim waskim ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba sklanialbym sie ku IBM T60 + opcja z 2GB ramu, ludzie chwala jego matryce (prawdopodobnie ips).

ja nadal upieram się przy toshibie :rolleyes:

co to by miał jak największą ilością RAM'u i mocny procesor, no i 4 GB RAM

i co umiesz mi pomóc :oops: a ja jestem coraz bliżej wyboru :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli laptop ma byc do pracy to sorry, ale praca na laptopie z TN bedzie meczaca. katy widzenia (zwlaszcza w pionie) sa beznadziejne.

 

zeby nie bylo: sam siedze w fotografii i mialem 'przyjemnosc' siedziec przez 3 miesiace na laptopie z TN'ka. nie polecam.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle laptop nie nadaje się do projektowania grafiki. Nie chodzi tu już o kąty widzenia, ale o przekłamania w kolorach. To samo tyczy się CRT i LCD, chociaż te nowsze np. od EIZO są wręcz stworzone do grafiki komputerowej ;)

 

ulinek77 weź jednak to:

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/6709/

 

Ekran mnie przekonał ;) A ram możesz dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dlatego, że to dobra marka! Ale mam typa - HP-6720S, T5470 (FSB 800), 512MB, MATRYCA WXGA 1280X 800(16:10) śWIECąCA, 15,4BV, BRIGHT VIEW, PAMIęć SODIMM DDR2 667Mhz, dysk 80gb, dysk twardy SATA, PROCESOR 2 MB, 1,6GH, iNTEL cORE 2 dUO, NAPęD OPTYCZNY SUPER MULTI DVD +/_RW/RAM, KARTA GRAFICZNA INTEL, GRAPHICS MEDIA ACCELERATOR x3100 384MB, 1 GłOśNIK, KARTA SIECIOWA PRZEWODOWA 10/100 Mbps Ethernet, jest kart sieciowa bezprzewodowa intelWireless LAN 802.11a/b/g, MOW2, BLUETOOTH, FAX MODEM, 56kB/S,

No i mili moi co wy na to? zaznacze tylko, że system Xp home. Kosztuje około 3 tys z dodatkowym ramem. I czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten HP, to pomyłka. Piszesz, że chcesz pracować w Photoshopie, a wybierasz martycę WXGA, będziesz miała niewielki obszar roboczy na takiej matrycy. Poza tym w tym opisie jest błąd. Ten procek, który podałaś pracuje na magistrali 166MHz, a nie 200MHz (czytaj 533 & 800).

 

I jeszcze jedno. Uważasz, że IBM / Lenovo ThinkPad, to niedobra marka? To zobacz jakiego laptopa nie udało się zniszczyć naszym politykom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze jakosc matrycy w laptopach do 3k jest zalosna (kolory, katy, jasnosc) wiec taki zakup z gory skazany jest na porazke, chyba, ze d"o photoshopa" masz na mysli, redukcje czerwonych oczu zdjec z wakacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< hym, a więc źle zrobiłam? Ale powiem wam chlopaki , że nie jestem super grafikiem komputerowym, zaledwie się uczę i jakoś mi to wychodzi. porobiłam to i owo już na swoim lapku i wiecie co super maszynka. zapewne to co piszecie to prawda, ale to co mam wydaje mi sie wystarczające. Nie mniej jednak dzięki za opinie. pa chłopaki i nadal czekam na opinie.... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...