Skocz do zawartości
bociczek

Internet Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie takie, jak w temacie. U mnie na wsi nie ma jakoś lokalnych ISP - jest tylko 2 każdy oferuje 512/128 za 50zł i pingiem na granicy ~100 (sprawdzane). Więc do grania odpada. Jaki polecilibyście mi internet do grania? Taki, żeby ping stale był w granicach 20-50 (niezależnie od pory dnia i nocy). Mieszkam we wsi Dębicy (ok. 35km od Tarnowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu mam neostradę 1Mbit ... pingi do wp.pl mam w granicach 20-25ms.

Niestety z neostradą jest tak, że wszystko zależy od miejsca gdzie mieszkasz, więc musiałbyś popytać w koło ludzi czy mają neostradę i jak u nich jest z pingami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze pomyśleć o DSL ... ale to niestety droższa zabawka ...

Miałem pewien czas (jakieś 3 lata) DSL od TPSA ... najpierw 1Mbit , potem 2Mbit ... oba w sieci blokowej (na 8 kompów) ...

Muszę przyznać, że było to b.fajne łącze ... ping do wp miałem w granicach 12-15ms :)

Niestety sieć się rozpadła i musiałem wziąć neostradę ... szczęście w nieszczęściu, ze w Koninie jakoś w miarę ona działa :)

 

Pamiętam jeszcze starsze czasy ... miałem SDI (115kbps - wtedy jeszcze większość ludzi jechało na modemach) ... też w sieci blokowej ... i wtedy pingi również były b.ładne ... z tego co pamiętam to brat grał na tym w quake 3 i do serwerów miał pingi rzędu 18ms - ot stabilne łącze. Ale płacić obecnie koło 120zł za prędkość 115kbit ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi przypadkiem o miasto Dębica ? miedzy Tarnowem a Rzeszowem ?. Jesli tak, to ja mieszkam w tej osadzie i mam internet od MT-Net. Ja posiadam 2mbit z zewnetrznym IP i chwale sobie tego neta, dziala stabilnie. Jednakze gdy mieszkasz w domu prywatnym to zapomnij same problemy z radiowka od MT-Netu. Ponizej oferta tejze firmy, IP w nazwie oznacza dodatkowo zewnetrzny adres IP. Pozdrawiam.

 

MT-Internet 512/256 -28zł

 

MT-Internet 1024/512 - 38zł

 

MT-Internet 2048/512 - 48zł

 

MT-InternetIP 2048/512 -58zł

 

MT-InternetIP 4096/1024 -78zł

 

MT-InternetIP 8192/2048 - 98zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi i Dębicę a dokładniej Zawierzbie... Z radiówką każdą są problemy, a tam kabel odpada... No to chyba będę musiał się męczyć z panem Pawłem B. firma BBSoft ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zawierzbiu z tego co pamietam radiowki: Active Comp. - nie polecam, Cheeloo - w ostatecznosci, lokalne wyłapane radiówki ^^, no i neostrada - tam kumplowi dziala caly czas dobrze a w Debicy paru moich znajomych narzeka na ostatnie przymulenia. Tak wiec jesli chcesz miec maly ping i w miare stabilne lacze to zapomnij o tamtejszych radiowkach, zostaje Ci neo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestrzegam przed Dialogiem :lol2:

jeden z najgorszych w Polsce dostawców neta "dla gracza"

ruch zagraniczny non stop przytkany, dialog skąpiradło jedne korzysta z najtańszych rozwiązań co odbija się na wszystkich bez wyjątku (abonentów symetryków, DSL, ADSL )

 

co najgorsze taka sytuacja utrzymuje sie od lat więc sam widzisz jaka to firma [']

 

trochę więcej na temat sytuacji w dialogu jest tu,

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=256107

przedostatni post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zawierzbiu z tego co pamietam radiowki: Active Comp. - nie polecam, Cheeloo - w ostatecznosci, lokalne wyłapane radiówki ^^, no i neostrada - tam kumplowi dziala caly czas dobrze a w Debicy paru moich znajomych narzeka na ostatnie przymulenia. Tak wiec jesli chcesz miec maly ping i w miare stabilne lacze to zapomnij o tamtejszych radiowkach, zostaje Ci neo. Pozdrawiam.

Active comp. miałem - za 128/64 płaciłem 50zł :mur: . Cheeloo też miałem - lipa (kumpel teraz ma i dostaje padaczki :D ). Jest jeszcze SAITE, ponoć nienajgorzej... BBSoft aka hotel-spo i hotel-bas (nazwy nadajników) mam teraz i też mnie już rzuca po domu :mur: . Przynajmniej mogę zrobić myka (szkoda, że nielegalnego, ale trudno). Podmieniam MAC, zmieniam IP Zewnetrzne z końcówki 4 na końcówkę 9 i mam zamiast 512kbit/128 3mbit/2mbit :D, ale nie na długo...

Tak więc Kabul muszę jeszcze potestować neo na Zawierzbiu, albo zaprosić admina sieci, który twierdzi, że wszystko jest w porządku i pokazać mu jego "super" internet :)

 

@ HiS narzekasz na swój? Popatrz na mój i się ciesz !

Dołączona grafika

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL z TPSA rządzi pod tym względem. Na jesieni przesiadłem się na Tele2 - (likwidacja sieci blokowej) i mam niezły ubaw jak tracert do wp.pl leci mi przez Frankfurt :D .... ~90ms .... Za to mam troszkę lepsze pingi na zachód Europy w porównaniu z DSLem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie ciężko cokolwiek znaleść. Pokaż mi gdzie mają pokazany zasięg i ceny...

 

Przy okazji... ping w konsoli mam niski, a w CS kosmiczny - może jest jakiś problem z konfiguracją?

 

Screen:

post-156059-1202021415_thumb.jpg

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tylko kablówka, ja korzystam z usług firmy hyperion (działają w całej polsce) i ping do onetu wynosi 14ms. Zobacz czy nie masz u siebie

W Warszawie o tym nie słyszałem O_o

 

Ja mam z Astera 3mbps/6mbps (dzień/noc)/512kpbs upload i w cs'ie (1.5) mam pingi do 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kablówka, ja korzystam z usług firmy hyperion (działają w całej polsce) i ping do onetu wynosi 14ms. Zobacz czy nie masz u siebie

U mnie ping do onetu wynosi 8-9ms, ale w grach jest już masakrycznie... Portów nie mam poblokowacnych na 100%, bo mam zewnetrzne IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ping do onetu to:

kamil@Kamil:~$ ping www.onet.plPING www.onet.pl (213.180.130.200) 56(84) bytes of data.64 bytes from f1virt.onet.pl (213.180.130.200): icmp_seq=1 ttl=56 time=35.4 ms64 bytes from f1virt.onet.pl (213.180.130.200): icmp_seq=2 ttl=56 time=35.5 ms64 bytes from f1virt.onet.pl (213.180.130.200): icmp_seq=3 ttl=56 time=38.0 ms64 bytes from f1virt.onet.pl (213.180.130.200): icmp_seq=4 ttl=56 time=37.1 ms64 bytes from f1virt.onet.pl (213.180.130.200): icmp_seq=5 ttl=56 time=36.2 ms
A w CS mam średnio ok. 60-65 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę trochę topic do góry i dodam to:

|------------------------------------------------------------------------------------------||									  WinMTR statistics								   ||					   Host			  -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last ||------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------||							  80.48.56.1 -	0 |  101 |  101 |	0 |	9 |   62 |	0 ||				  1.221.51.80.bbs.com.pl -	0 |  101 |  101 |	0 |   13 |   47 |   16 ||						   80.50.228.145 -	1 |  100 |   99 |	0 |   26 |  250 |   31 ||				so-2-3-0.war-r4.tpnet.pl -   57 |  100 |   43 |	0 |   18 |   79 |   16 ||  francetelecom.fra03.atlas.cogentco.com -   41 |  100 |   59 |   31 |   40 |  156 |   31 ||   po1-3.core01.fra03.atlas.cogentco.com -	0 |  100 |  100 |   31 |   50 |  250 |  125 ||	te2-4.mpd02.fra03.atlas.cogentco.com -   14 |  100 |   86 |  140 |  152 |  297 |  141 ||	te3-1.ccr01.ams03.atlas.cogentco.com -	4 |  100 |   96 |  140 |  163 |  313 |  156 ||   vl3490.mpd01.ams03.atlas.cogentco.com -	0 |  100 |  100 |  140 |  160 |  360 |  156 ||		  transip-bv.demarc.cogentco.com -	0 |  100 |  100 |   46 |   61 |   94 |   47 ||						  www.numion.com -	0 |  100 |  100 |   46 |   59 |  140 |   47 ||________________________________________________|______|______|______|______|______|______|   WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )

Wychodzi na to, że u mnie, jak i u ISP wszystko gra, za to u TEPSY jakiś problem jest, bo tam gubi ~60% pakietów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...