Skocz do zawartości
kostuch

Jaki Telewizor Lcd Do Okolic 3000zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moi rodzice chcieliby kupić telewizor LCD taki 37-42 calowy. Ogólnie zależy mi (jak i moim rodzicom :-P ) na dobrej jakości obrazu, żeby kolory nie były za bardzo wyblakłe (w sumie to LCD <_< ). Warto brać TV Full HD?? Za tą cenę są jakieś godne polecenia?? Ma służyć głównie do oglądania telewizji, na razie zwykłej analogowej ale za jakiś czas będzie cyfrowa. Najlepiej gdyby był szybki (jak za tą cenę).

 

Jaki TV polecacie tak do 3000zł.

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD 37-42" do 3.000PLN? Z choinki spadłeś? I do tego do sygnału SD? Weź poczytaj trochę zanim nasutkasz posta.

 

Druga kwestia, to fakt, iż masz ok. 5 podobnych do twojego tematów, ale zamiast napisać już w istniejącym, to tworzysz kolejny. Dbaj choć trochę o przejrzystość tego subforum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to Ty nabijasz bo przy pouczeniu mógłbyś również pomóc.

Zapytałem się " chyba"czy są godne polecenia TV Full HD do tej ceny?

Patrzyłem na skąpcu i są telewizory Full HD w okolicach 3000zł 37 calowe.

 

Druga kwestia napisałem że za jakiś czas będę miał jakąś telewizję cyfrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tegp że są full HD skoro mają parametry i matryce słabą...

 

Polecam Samsung LE37S81b lub 82B

 

Poza tym do TV full HD przy tylu calalch potrzebne Ci jak umarłemu kadzidło xP

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też uważam że za 3000zł nie kupię dobrego telewizora Full HD. Dlatego spytałem się czy są jakieś godne polecenia :P I do telewizji analogowej te Full HD mi się nie przyda, ale za ok miesiąc będę miał którąś z cyfrowych, jeszcze nie wiem którą wybrać. W 37 calach Full HD tak bardzo nie odczuje się. Więc telewizor HD Ready 37 calowy do 3500zł teraz mnie interesuje.

Jaki polecacie??

 

Czytałem opinie o tych Samsungach i większość użytkowników jest z nich zadowolona.

 

A innych producentów, są w tej cenie godne polecenia??

Edytowane przez kostuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni twoich rodziców "problem" od tego np. tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=244565 ?

 

Najwidoczniej, nikt nie moderuje tego subforum, ale dlaczego nie byłeś w stanie zapostować w tamtym temacie?

 

Po temacie widzę, że szukasz do 3.000PLN jednak. Ale mniejsza z tym. Co ci mogę polecić? Ceneo, skąpca z kryteriami lcd, 37", 3kPLN. Wybrać kilka modeli i poczytać na hdtv forum. Zajmie Ci to max. 2-3h i będziesz mieć klarowny obraz sytuacji na rynku. Proste?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest LCD 32 cale i do 3000zł. A ja chcę kupić telewizor 37 cali do 3500zł

 

Ale masz olbrzymi problem, czy szukasz problemu żeby nabijać posty??

Jeśli nie możesz go przeboleć to napiszę do moderatora żeby usunął ten temat.

Edytowane przez kostuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej, nikt nie moderuje tego subforum, ale dlaczego nie byłeś w stanie zapostować w tamtym temacie?

Przepraszam, że nie siedzę na PPC 24h/dobe.

Ciekawe jest natomiast to, że potrafisz tak dużo gadać, ale wysłać raport to już nieszczególnie.

 

Tak więc zacznijcie rozmawiać do rzeczy, albo rzeczywiście usuniemy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest natomiast to, że potrafisz tak dużo gadać, ale wysłać raport to już nieszczególnie.

Dwa raporty zostały wysłane w przeciągu 12h. Może łaskawie byś to sprawdził zanim zaczniesz ferować na innych wyroki?

 

@kostuch- ta Tośka w tej cenie jest dobrym wyborem. Prawda jest taka, że w tej klasie cenowej sugeruj się głównie hmm designem, ewentualnie liczbą hdmi? Wszystkie panele będą grać porównywalnie, sygnał SD z kilku metrów będzie wyglądać akceptowalnie i tyle.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ponoć różne modele telewizorów (w tej cenie) różnie sobie radzą z sygnałem SD, smużeniem itp Więc wygląd to nie wszystko.

TV będę oglądał z odległości od 3,5 do 5m. Myślę że TV 37 cali nie będzie za duży. Mój kumpel ma 42 calowy i ogląda go z ok 3m ale ma telewizję cyfrową. Ja też jak pisałem wcześniej będę miał (chyba n-kę lub cyfrę+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym:

 

Panasonic 37" Viera TH-37PV70P http://www.agito.pl/product/38947?bid=40

 

- wyłącznie filmy DVD przez hdmi (dvd sony posiada taką oto opcję "interpolacja nagrań z płyt DVD do formatu 1080p")

- Polsat Cyfrowy bez kanałów HD (brak dekodera)

- Filmy HD puszczane przez laptopa

- tylko i wyłącznie 37'

- cena max 3500tys.

- odległość oglądanie niecałe 2m

 

Zdecydowałem się na plazmę z tego względu że kanały HD mnie nie interesują bo jak wiadomo Polsat Cyfrowy (tylko on wchodzi w rachubę) ma w swojej ofercie aż 2 :D

Ps. Plazma będzie współpracowała z tym kinem: http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...s-fcr6000.bhtml

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazme do jasnego pomieszczenia z miejsca ci mogę powiedziec odpuść sobie. Plazma nadaje się do ciemnych pomieszczeń. Poza tym piszesz że będziesz siedział 3m z hakiem od telewizora tu tym bardziej plazma odpada:) Wcześniej Nerevar polecał ci dwa modele samsunga są niezłe.Mój znajomy ma samsungai jest zadowolony elegancko widać i jest dobry kontrast.Z tym że kumpel ma troche inny model bo http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search...xPrice=99999999 ma 40" i jeśli jesteś w stanie zapłacić za telewizor 3500 to chyba za tego mozesz dać 3600 z dostawą. Pamietaj że telewizor jest na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazme do jasnego pomieszczenia z miejsca ci mogę powiedziec odpuść sobie. Plazma nadaje się do ciemnych pomieszczeń. Poza tym piszesz że będziesz siedział 3m z hakiem od telewizora tu tym bardziej plazma odpada:) Wcześniej Nerevar polecał ci dwa modele samsunga są niezłe.Mój znajomy ma samsungai jest zadowolony elegancko widać i jest dobry kontrast.Z tym że kumpel ma troche inny model bo http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search...xPrice=99999999 ma 40" i jeśli jesteś w stanie zapłacić za telewizor 3500 to chyba za tego mozesz dać 3600 z dostawą. Pamietaj że telewizor jest na lata

 

Tak, tylko zastanawiam się jeszcze czy kupić TV przez internet. Nie chcę mieć żadnych martwych pikseli i innych wad. Z jednej strony taniej ale jak napisałeś telewizor kupuje się na lata. Jeszcze nie miałem okazji porozglądać się za telewizorami po lokalnych sklepach, w sobotę będę miał czas.

 

No z opinii mogę wywnioskować że te samsungi są dobre, jedyną wadą jest niby dźwięk, ale mi to nie przeszkadza :) Wygląd nie najgorszy, tylko te głośniki po bokach w LE37S81B trochę nie najlepiej wyglądają, ale za tą cenę jest ok. Ta Toshiba o której wspomniałem we wcześniejszym poście lepiej mi się podoba :-P

 

Na razie zastanawiam się pomiędzy tą toshibą a Samsungiem LE37R82B i LE37S81B.

 

W sobotę pójdę do kilku sklepów, obym znalazł przynajmniej tego samsunga LE37R82B lub LE37S81B. Którego z tych dwóch wybralibyście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S to niby niżsa seria od R ale na forach ludzie mówią że nie ma róznic w jakości obrazu, w specyfikacjach pisze że niższe kąty mają (jak jest w RL nie wiem). No i oczywiście gorszy (ale to sprawa indywidualna) design i pewnie mniej wejść. Idź do sklepu i porównaj :)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wyborze jednego z LE37R82B lub LE37S81B kierowałbym się przede wszystkim wyglądem ale nie tylko. Pamietaj że seria R jest to wyższą serią od S a co za tym idzie np. w R masz 2 wejscia HDMI podczas gdy w S go nie ma.Ogolnie samsung robi fajne telewizorki i nie powinienes zalować zakupu. aha jeszcze tylko taka rada. W sklepach typu media markt, euro rtv i agd itp są pokazane ceny ale można się targować.Jeśli będziesz płacił całosć kwoty od ręki to napewno ci zejdą minimu 2 stówki

jeszcze mi się coś przypomniało. Samsung ma teraz promocje i do telewizorów dają cyfrową ramke do zdjęć za free http://promocja.samsung.pl/ nawet jakby ci się nie spodobała to mógłbyś spylić za pare stów chociaż osobiście uważam że to fajny gadżet

Edytowane przez Oststern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w internecie na ceny w euro rtv i agd (w pobliżu jest ten sklep, tylko dlatego :P ) i Samsung LE37R82B kosztuje 3799 zł, LE37R81B 3819zł a LE37S81B 3199zł.

Toshiby nigdzie w pobliżu nie znalazłem, dlatego wybieram pomiędzy tymi Samsungami i na razie LE37R82B jest na pierwszym miejscu. Ta ramka jest tylko z telewizorami Full HD?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w euro rtv i agd zejdą ci z ceny na 100% wiem bo sam kiedyś przetestowałem tylko że przy płatności gotówka za całosć.a z tym telewizorem to musisz iść obejrzec na żywo, zawsze przecież mozesz pogadać ze sprzedawcą niech ci coś doradzi.Wypytaj też go o gwarancje oraz serwisy bo nie wiem jak jest z toschibą ale samsung ma sporo serwisów u nas

a z tą ramką to sorry myślałem że dają do wszystkich tivików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dobra, ale dzisiaj podrożały te telewizory w euro rtv i agd. Samsung LE37R82B kosztuje 4299zł, LE37R81B też 4299zł a LE37S81B 3699zł. Ciekawe dlaczego aż o tyle podrożały. Teraz za bardzo nie opłaca mi się kupować w tym sklepie. Ceny Samsunga LE37R82B w skąpcu zaczynają się od niecałych 3000zł, w euro rtv i agd jest o 1300zł drożej. Lider rynku RTV i AGD w Polsce? - chyba w najwyższych cenach...

Edytowane przez kostuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pamietaj że seria R jest to wyższą serią od S a co za tym idzie np. w R masz 2 wejscia HDMI podczas gdy w S go nie ma.

Tylko lekko sprostuję:

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le32s81b.asp

 

- Wejścia: HDMI x2, SCART x2, S-Video x1, Component x1

 

W "R" są 3 wejścia HDMI

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i były te Samsungi tylko że 32 calowe :D

Najlepiej podobał mi się obraz na LE32R81B na LE32R82B był troszkę mniej żywy, ale chyba ktoś tego LE32R81B regulował bo one mają chyba tą samą matrycę? Też dobry obraz był na LG 37LC41R. Za to wszystkie TV LCD Sony Bravia, które były w sklepie miały blady obraz.

 

 

Zamówiłem Samsunga LE37R81B, jak go będę miał w domu (za jakieś 3 dni) to opiszę go w tym temacie.

Ciekawe czy obraz będzie podobny jakościowo do LE32R81B, oby był :)

Edytowane przez kostuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest z nimi tak źle jak myślałem. Jak byłem ostatnio w salonie SONY to wszystkie Bravia miały przejaskawione kolory.

 

Jeśli mnie oczy nie oszukiwały to obraz na nich był blady, jak to w sklepie ten sam kanał leciał na wszystkich telewizorach i Telewizory Sharpa, Samsunga, Toshiby i LG (nie wiem dokładnie jakie modele tam były ale patrzyłem tylko na 32 i 37 calowe, w podobnej cenie do LE37R81B) miały najlepsze kolory, naturalne nie przejaskrawione ani nie blade, takie jak na moim starym CRT :) Obraz na nich był najwyraźniejszy.

Jeszcze na Samsungu LE37S62B kolory były blade.

Może po prostu inne nie były regulowane, tego nie wiem.

Samsungi mi się najbardziej podobały, tylko szkoda że nie było tej serii R 37 calowej.

Edytowane przez kostuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...