Skocz do zawartości
aenwu

Problem Z Podkreceniem Athlona 64 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Podkręciłem procka Athlon 64 X2 2.6Ghz z 2.2Ghz jest niby ok, włączam orthosa i po minucie juz wywala błędy temp procka jest wtedy 51* mierzona programem core temp a wcześniej aktualizowałem bios bo przeczytałem że sie powinno przed oc updatować bios, nie przesadziłem zbytnio z podkręceniem i czy napięcia procka i ram podawane w biosie są rzeczwste czy raczej wssane z palca i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Czy zmiana biosu może pogarszać podkręcanie podzespołu ram procek.

 

Raz miałem ustawione timingi 667Mhz cl4-5-5-5-15 i ortos chodził cała noc i nie było problemu. Nie wiem czy dobrze zrobiłem że zaaktualizowałem bios. Czy pozostawienei tej niestabilności z czasem może spowodować że coś sie zniszczy uszkodzi??

 

Konfiguracja kompa to:

 

Mobo Gigabyte GA M55S- S3 nForce 550

Pamieci ram 3xGeil 667Mhz cl5-5-5-15

Procek Athlon 64 X2 2.2 Ghz 4200+ Ac Frezer 64 Pro

Zasilacz Chieftec 400W GPS-400AA

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wgrać starszego BIOS'a na nowszego, u mnie na Gigabyte nie z tym problemów.

Jeśli masz Brisbane to pamiętaj że one kłamią jeśli chodzi o temp. Ja miałem tak że po 5 minutach katowania, temp miałem niby 100*C i się komp wyłączał, przy czym radiator ledwie ciepły. Wyciągnąłem proca dmuchnąłem w socket i problem zniknął :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja miałem tak że po 5 minutach katowania, temp miałem niby 100*C i się komp wyłączał, przy czym radiator ledwie ciepły. Wyciągnąłem proca dmuchnąłem w socket i problem zniknął :P

Nie mam problemów z temperaturą procka nie wieże nigdy czujnikom temperatury w programach nie wiem czy ten z biosu pokazuje własciwą temperaturę.

 

A jaki masz teraz bios (numerek) ??

F11 możliwe że ma jakś błąd nie pamietam jaki miałem poprzednio możliwe że F7. Mogę zostawić ta nstabilnośc nic sie nie uszkodzi, sadze że z tym biosem nic nie zdziałam moim zdaniem tak juz bedzie ile mozna napiecia podnosic. wczesniej ten proc mi wytrzymywał przy 1.4V a teraz na tym samym dowoltowaniu nie ma chęci. Czy w przypadku płyt gigabyte często zdarza sie taki problem?? że po aktualziacji biosu nie działaja stabilnie takty ktore działały przed aktualziacją.

 

CPUZ pokazuje mi napiecie rdzenia 2.3V przy takim dowoltowaniu chyba nie ruszy ten proc albo bios żle podaje

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,3V to chyba i dla K6 by było za dużo. Bios się sypie ze wskazaniami, więc nawet może pokazywać, że ramki ci chulają na zbyt wysokich taktach albo na zbyt ciasnych timingach. Najlepiej smień na ten z którego się update'owałeś i powinno pomóc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom też tak sądze zrobie ostanie testy na orthosie jak nie przejdzie to ten bios zmienie tylko nie jestem pewny na który bo sporo tych biosów sie przewineło ostatnio jak podkrecałem to miałem starszą wersje programu sterujacego płytą i było dobrze. Ustawiłem nizszy HTT bo w prockach athlon 64 nie ma FSB dobrze rozumiem, timigi ramów są domyślne lekko memki dowoltowane, dałem tez troche voltów na chipset. Nie chce mi sie zabardzo rząglowac biosami bo to mozna uszkodzic tą kostke biosu, obecne taktowanie procka to 2.5Ghz

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to powinniśmy zacząć od podstaw :

 

1) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087

 

2) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229719

 

przede wszystkim tam poczytaj. I tam powinieneś pytać o szczegóły.

 

Generalnie idę o zakład, że nie proc lewy ale raczej coś źle poustawiane w biosie.

 

Jak masz HTlink? Mnożnik CPU? Pamięci - ile mhz ustawiłeś w biosie a jakie kości są ? vcore na jakim minimalnym komp ruszy w ustawieniu domyślnym? itp itd. Jak to podasz to może się coś wymyśli co nie działa. Obstawiam również wsadzenie trzech kości RAM. Spróbuj może na 2 na razie.

 

mój x2 jedzie teraz na 10x250 przy 1,200v i działa stabilnie i zimno. Nie chce mi się wierzyć, że inny x2 nie jest w stanie nawwet tych 2 ghz zrobić.

Daj zrzut z cpu-z i jakiegoś everesta żeby pokazać co to za proc dokładniej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale tym razem orthos wywalił mi bład po 1h pracy.

Screen everesta Everest i screen cpuz zakładka CPU i memoryklik Brisbane i Windsory sie troche inaczej krecą moge podnieść napiecie z 1.3 na 1.4V i spróbować dalej testować.Sądze że Ht link jest żle ale nie wiem. Dziwne to jest trochę dla mnie bo zrobiłem najwyzszy test Super Pi 32M calculation Start i przeszedł bez problemu. 2h stabilności w orthoscie są wystarczajace żeby miec pewnośc że procek ramy płyta są stabilne??

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...