Skocz do zawartości
djwatoo

ASUS P4G8X

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi zdać relacje jak to działa i jak się na tym kręci.

I czy wyniki pamięciówki wychodzą znacznie lepiej.

I czy D-DDR jest dostępny czy tylko pozostaje parowanie DDR-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie extra plytka Co do krecenia to duzo nie powiem ale wystarczy popatrzec na o/c tego mobo na serwisach. U mnie od razu jak dostalem ta mobo puscilem starcie p4 2,4 na 3,0 (166 fsb) z vmodem przy a/c - super stabilnie.

 

W dual-ddr wzrost wynikow jest duzy w porownaniu do single, a przy podniesieniu fsb dostaje dodatkowo w dual ddr gigantycznego kopa.

 

Rozumiem ze parowanie to wkladanie parami modulow do dual ddr? Jezeli tak to dual ddr jest dostepny z koscmi o identycznej pojemnosci i parametrach. Przy innej pojemnosci lub/i parametrach bedzie chodzic w single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzien potestowałem sobie tą płytkę w wersji DELUX i byłem prawie zachwycony, mimo że osobiście nie lubie wynalazków Asusa.

 

To prawie to przez głupie sharowanie przerwań, niektórym to nie przeszkadza, ale mnie krew zalewa gdy AGP idzie na tym samym IRQ co pierwszy koncentrator USB(mamy 3 podwójne porty USB i można wyłączyć wszystkie lub wszystkie włączyć).

W dodatku po zainstalowaniu IAA z orginalnej płytki znika z systemu CD-ROM, po ściągnięciu nowszej wersji Iaa23 poprawiło się ale nie do końca(po uruchomieniu systemu widzi już cdka ale nie ma do niego dostępu->trzeba po prostu wyjąć i włożyć płytke)

 

Niestety nie można zmieniać zegara pamięci(tzn chyba idzie synch. z magistralą), zato jest możliwość blokady PCI/AGP, na dowolnie wybranej częstotliwości, od 33/66 w góre.

 

Poza tymi małymi błędami to płyta malinowa, niestety nie miałem jak stestować S-ATA i FireWire.

Wynik 3dMark2001se=125120 (spodziewałem sie więcej)

3dMark2003=1500

 

w sandrze2002 test pamięci ok 20% więcej niż najszybszy i850 na Rambusach

A wszystko to na:

P4-2.53/533 2x256MB Kingston Leadtek A280 WD800JB

Win XP Home SP1 +DX9

Oczywiście Drivery od Nvidii prosto po instalce bez żadnych zmian, czy optymalizacji.

 

Wyniki benchmarków nie zachwycają ale wszystko było na standardowych ustawieniach, bo komp nie mój i miał być super stabilny(nie miałem czasu na wyrzymanie ustawień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka.

Mi chodzi o 

Zakres Vcore, Vdim, FSB, dzielniki FSB:MEM

Wiem tylko że jest fixed AGP:PCI

I co oznacza LLK

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_gra...edbc2892d95b01c

 

Vcore do 1,925V, Vmem 2,7V, dzielnikow FSB:MEM brak bo E7205 to chipset synchroniczny.

 

LLK to moje insygnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...