Skocz do zawartości
marek.t

Czy Zasiłka Podoła?

Rekomendowane odpowiedzi

siema, chłopaki mam pytanko:

przesiadłem sie na c2d e4300 i płytke na p35 oraz 8600gt, mój zasilacz to neotec v4202 (420W) i teraz stresuje mnie myśl czy neotec podoła temu configowi z oc (koło 3ghz)? pierwsza sprawa która mnie martwi to 20pinowa wtyczka zasilania zamiast 24 pinowej a druga to tylko pojedyncza linia 12V 18A.. nigdzie na necie nie moge znaleźć info o ludziach pracujących z c2d i tym własnie zasilaczem.. heheh 2 lata temu to był potworek i myślałem że na 5 lat mi minimum starczy a tu proszę stresik juz po 2 latach :blink:

czekam na opinie :)

pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mobo odpali z tylko 20-pinową wtyczką

no teoretycznie nie powinno byc problemu ale gdzies czytałem ze msi jednak maja z tym problemy, przejściówka 20pin -->24pin rozwiąże sprawę? bo w zasadzie dla mnie przejściówki są bez sensu.. dodatkowych v mi przez to nie przybędzie :blink: w przyszłym tyg. się przekonamy czy podoła.. chwile niepewności przede mną :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie podoła, u mnie dostał zadyszki z s3100+ @ 2700mhz i x 800gto, nie był w stanie uciągnąc tego p oc. to zasiłka z dobrym 5v ale przy jego słabym obciążeniu i z doiążoną 12 głupieje i napięcie jak dla mnie były nieakceptowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne badziewie chcesz kupić?

no wiesz ponad 2 lata temu ten neotec był jednym z lepszych.. :wink: a teraz chodzi o cenę głównie.. poleć coś dobrego do 150zł.. może amacrox warrior 450W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Cenie chieftec GPS 350EB 101A, jest cichy i mocny jak na swoją cenę.

do c2d @ 3ghz starczy? :blink: i w przyszłości coś pokroju 8800 planuje kupic.. trochę mnie nie przekonuje ten szef.. jeszcze jakieś propozycje? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito ci odpowiedzial na konkretne pytanie, jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz? Mapy do sklepu? o.O

no jakbys nie zauważył postu 11.. <_<

zresztą i tak już sobie poradziłem, temat można zamknąć.

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Stoję przed podobnym dylematem więc żeby nie zakładać nowego tematu zapytam czy jest szansa żeby na NeoTEC-u 4200 ( to samo tylko, że bez LED na wiatraku ) poszło:

 

Abit IP35-E

E4300/E4400 @ 3Ghz

2x2GB Ram

HD3850 512MB lub 9600GT 512MB ( zakładam, że nie będzie pożerał więcej niż 3850 )

Audigy

1 x DVD

1 x HDD

 

Nie chcę kupować żadnego 400 watowego dziada byleby tylko to poszło bo to zestaw przejściowy na kilka miesięcy... jeżeli już to jakiś +620W mając na uwadze nowe karty, które mają pożerać nawet 250W i Quada, którw następnym zestawie pojawi się, a więc generalnie jest to pytanie czy wydawać 500zł czy nie...

 

marek.t - jak u Ciebie to wygląda? Bo widzę, że w podpisie masz NeoTEC-a więc chyba wszystko ok... jak z podkręcaniem na tym zasilaczu? Nadal wszystko stabilnie?

 

btw. dzisiaj go przedmuchałem i naoliwiłem, różnica w działaniu ( hałasie ) kolosalna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Stoję przed podobnym dylematem więc żeby nie zakładać nowego tematu zapytam czy jest szansa żeby na NeoTEC-u 4200 ( to samo tylko, że bez LED na wiatraku ) poszło:

 

Abit IP35-E

E4300/E4400 @ 3Ghz

2x2GB Ram

HD3850 512MB lub 9600GT 512MB ( zakładam, że nie będzie pożerał więcej niż 3850 )

Audigy

1 x DVD

1 x HDD

 

Nie chcę kupować żadnego 400 watowego dziada byleby tylko to poszło bo to zestaw przejściowy na kilka miesięcy... jeżeli już to jakiś +620W mając na uwadze nowe karty, które mają pożerać nawet 250W i Quada, którw następnym zestawie pojawi się, a więc generalnie jest to pytanie czy wydawać 500zł czy nie...

 

marek.t - jak u Ciebie to wygląda? Bo widzę, że w podpisie masz NeoTEC-a więc chyba wszystko ok... jak z podkręcaniem na tym zasilaczu? Nadal wszystko stabilnie?

 

btw. dzisiaj go przedmuchałem i naoliwiłem, różnica w działaniu ( hałasie ) kolosalna.

 

Pozdrawiam

witam,

jestem zaskoczony bo bez problemów ciągnie e4300@3.3ghz przy 1.4v no i do tego 8600gt 700/2000 :wink:

napięcia wg speed fan:

+3V 3,42

+5V 5,21

+12V 12,31

 

idealne to one nie są więc dla świętego spokoju puściłem go na 3ghz przy 1.35 (napięcia dalej trzymają takie same wartości, nie wiem na ile można wierzyć sf).. po 3 dniach ostrego grania problemów ze stabilnością żadnych nie zauważyłem więc chyba jest wszystko ok. Z tyłu jak przykładam dłoń to powietrze zasilaczyk wydmuciach!e chłodne więc raczej się nie przegrzewa :wink:

Jednak z kartą pokroju HD3850 z pojedynczą linią 12V 20A to może być chyba problem.. musiałbyś zajrzeć na stronę producenta i wybadać jaki oni zasilaczyk minimum do takiej karty zalecają.

co do hałasu.. ja zamontowałem sobie kontroler obrotów i po obniżeniu ich o połowe wiatrak jest niesłyszalny B)

pozdro

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wsadzić w d*** takie odczyty.

http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

Po co się od razu gorączkować?

To, że SF pokazuje tyle a tyle nie ma w tym przypadku znaczenia gdyż autor wyraźnie napisał, że po podkręceniu odczyty się nie zmieniły, a o to w tym wypadku chodziło - czy zasilacz nie dostanie zadyszki i napięcia nie zaczną skakać. Prawidłowość wskazań SF to już zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem... widzę, że i na tym forum są z tym nie lada problemy... a więc do panów powyżej i całej reszty, która jeszcze do te tej pory nic nie zrozumiała albo zrozumiała to co chciała bo tak im wygodniej.

 

1. Nikt tutaj nie broni SF i nie pisze, że mierzy poprawnie ( a wręcz przeciwnie ).

2. To, że mierzy jak mu się podoba ( + czy - ileś tam w jakąś stronę ) nie znaczy, że nie da się zauważyć skoków napięcia kiedy zasilacz by nie wyrabiał / padał / cokolwiek.

3. Łopatologicznie jak tylko się da: ( zakładając, że niektórym pierwsze 2 punkty nadal nie wystarczą ) Jeśli na kiepskim konfigu SF wskazuje na linii 12V np. 11.90 ( choćby to była bzdura no i oczywiście zakładając, że odczyt napięć SF nie wygląda tak: /\/\/\/\ ) i po zmianie na dużo silniejszy zestaw napięcie nadal wynosi 11.90V to mamy uzasadnione podstawy by przypuszczać, że z zasilaczem jest wszystko ok ( nie zaniża / zawyża napięcia na tej i innych liniach po podpięciu bardziej prądożerczych podzespołów - a co to znaczy i kiedy występuje chyba już nie trzeba tłumaczyć... ). A to, że w rzeczywistości napięcie wynosi 12.05 ( bo tyle wskazuje porządny i skalibrowany miernik ), a nie 11.90 nie jest w tym przypadku najważniejsze ( bo chodzi o zmiany wskazań przy większym zapotrzebowaniu, a nie o dokładność wskazań ).

 

I nie piszcie mi, że Wam wskazuje na lini 12V 7V czy wykres wygląda tak: \/\/\/|/\... bo przy danych które dostarczył marek.t nie ma znaczenia bo tak nie jest ( jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości albo chciał zabłysnąć ).

 

btw. ciekaw jestem jaka częśc krzykaczy "mierzyć tylko miernikiem" posiada miernik który pozwalałby z mierzeniem z dokładnością choćby do 0.02V.

 

Jak dla mnie EOT bo bardziej łopatologicznie się nie da, a że białe jest białe jakoś nie chce mi się tłumaczyć. Zdolność analizy i syntezy też wypadałoby nabyć już w podstawówce.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zathras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, lecz się. Mój megabajt według Everesta miał 11.98v i żadnych absolutnie wahań, nawet po podkręceniu. Sprawdzam miernikiem i co? napięcia od 12.45 do 12.89! Napięcia skakały jak szalone, dyski po prostu aż się gotowały (w idle 50 stopni to nie jest normalna temp...). Nie rozumiem jak można brać pod uwagę jakikolwiek odczyt z softu jeśli o zasilacz chodzi.

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@YogiCK

 

zabłysnałes kulturą <_<

 

co do całej reszty wypowiedzi.. wiadomo że napięcia się mierzy miernikiem, odczyty z sf podałem tylko dlatego że nie posiadam takowego i jedyne co mogłem podać to odczyty softowe.. 5 dni ciągłego testowania i ani jednej zwiechy, przy tym zasilacz wydmuciach!e ledwo letnie powietrze.. dla mnie to dowodzi stabilności całego konfigu jak i zasilacza i nie musze wiedziec czy mam 12.2v czy 12.3v na linii :lol:

 

btw zauważyłem ostatnimi czasy że starsznie cwaniakuja co niektorzy na forum, zamiast spokojnie wytłumaczyć/wyprowadzić z błedu to odrazu najeżdzają na człowieka i próbują udownodnić jacy to oni nie są mądrzy i doświadczeni przy okazji nie grzesząc kulturą wypowiedzi.. kiedyś tu było inaczej za czasów tweak.pl..

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak się już ileś razy trąbiło na forum że lepiej nie pokazywać w ogóle odczytów z SpeedFana bo są one często bezsensowne to może człowieka trochę ponieść. A dla świętego spokoju kup jednak nawet najtańszy miernik i posprawdzaj napięcia.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw zauważyłem ostatnimi czasy że starsznie cwaniakuja co niektorzy na forum, zamiast spokojnie wytłumaczyć/wyprowadzić z błedu to odrazu najeżdzają na człowieka i próbują udownodnić jacy to oni nie są mądrzy i doświadczeni przy okazji nie grzesząc kulturą wypowiedzi..

Jakbyś kilka razy dziennie wbijał to samo do głowy i podawał przykłady, dowody, a 'ofiara' mimo dowodów stała nieugięcie przy swoim, też by cię szlag trafił. A co to ma wspólnego z mądrością i doświadczeniem?

o są one często bezsensowne

One są ZAWSZE bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro jesteś zadowolony z odczytów ze speedfana i zimnego powietrza z tyłu (przy 12cm @ >1k rpm mnie to nie dziwi) to miłego używania

jak wpadniesz na forum szukać zamiennika dla neoteka po jego usmażeniu bądź tak miły i zlinkuj ten temat to będzie jeszcze zabawniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu, ale mam także NeoTec 4200 (420W) i kupiłem już części do nowego dziada i teraz nie wiem jaki zasilacz kupić. Możecie coś polecić ? Jak najtaniej.

 

Do takiej konfiguracji:

Intel E8400

DFI LanParty LT P35-T2R

2x1GB 800Mhz

DVD

Dysk 250GB

Karta dźwiękowa

Kontroler LPT na PCI

GeForce 7900GS

+ 4-5 wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...