Skocz do zawartości
Labovsky

[panel] Scythe Kaze Master

Rekomendowane odpowiedzi

warto zamienić, IMO nie ma lepszego panela obecnie na rynku

Wszystkie inne świecidełka nie oferują takiej kontroli nad wiatrakami jak ten, przykład:

Wystarczy o 1 mm odkręcić gałkę, i wentylator noctua już się wolniutko kręci, choć panel pokazuje 0 rpm.

Co ciekawe panel rozpoczyna mierzenie obrotow od ok. 300 rpm, więc trzeba jeszcze trochę odkręcił żeby pokazał ilość obrotów.

Nie spotkałem jeszcze panelu który ma tak szeroki zakres napięć. Dzięki temu można ustawić wentyle na 200-300 rpm (jeżli tylko ruszy, ale to już wina producenta wentylatora) i jest przewiew w obudowie przy absolutnej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety nie trafilem na taka dobra sztuke, od razu sie spier*****, normalnie zal. Podlaczylem wszystko tak jak nalezy, wlaczam kompa i na poczatku ok wszystkie wiatraki ozyly. Ale pozniej zaczely sie klocki, wystarczylo ze zaczalem zwalniac ktores z trzech pierwszych kanalow a wszystki 3 na raz zaczely zwalniac i zjezdzaly do zero i zaczal wyc alarm. Pozniej wyjalem ta zworke od alarmu bo zona mnie o 3 w nocy "delikatnie" upomniala :D i po podlaczeniu z powrotem panelu bez tej zworki juz zaden z 3 pierwszych kanałów nie działał, dziala tylko 4-ty. Załamka.

 

Dobra pytanie troche z innej beczki bo musze troche ujarzmic te wentyle bo na 12V 1600 rpm to mozna oszalec. Powiedzcie mi czy jak mam podlaczony do molex'a multiconnector z 2x5V i 2x12V to czy do tych 2x5V moge jeszcze dorzucic rozgleziacz 3pin->2x3pin, wtedy moglbym przynajmniej 4 wiatraki podlaczyc na 5v ale nie wiem czy tak mozna.

Musze cos poradzic dopoki nie dostane z reklamacji nowego bo oszaleje z wentylami rozkreconymi na maxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie troche z innej beczki bo musze troche ujarzmic te wentyle bo na 12V 1600 rpm to mozna oszalec. Powiedzcie mi czy jak mam podlaczony do molex'a multiconnector z 2x5V i 2x12V to czy do tych 2x5V moge jeszcze dorzucic rozgleziacz 3pin->2x3pin, wtedy moglbym przynajmniej 4 wiatraki podlaczyc na 5v ale nie wiem czy tak mozna.

Musze cos poradzic dopoki nie dostane z reklamacji nowego bo oszaleje z wentylami rozkreconymi na maxa?

Możesz, bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie kupiłeś i jak szybko rozpatrzą reklamację.

kupilem w www.cooling.pl a kiedy rozpatrza to zobaczymy dam znac. jutro lub we wtorek zawioze.

 

edyta:

 

jestem w szoku bardzo profesjonalne podejscie do klienta. Mowie ze zepsuty, opisuje sytuacje, Pan jeszcze podlacza do zasilki w sklepie,....stwierdza faktycznie i mowi ze zobaczy czy ma na sklepie jeszcze jeden, jesli tak to od reki mi wymieni. No i mial i mam wlasnie nowa sztuke w sklepie podlaczalismy wolna od wad.

Jestem naprawde pozytywnie zaskoczony a myslalem ze bede czekal jakies 2 tygodnie no opinie, ekspertyze itd.

 

polecam www.cooling.pl

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja potrzebujac 2 paneli (stary, duzy Stacker ma troche miejsca na wentyle, hehe...) i nie mogac sie zdecydowac czy dokupic drugiego Kama Meter czy sprzedac go i kupic 2 Kaze Mastery poszedlem na kompromis i postanowilem zobaczyc co mi bardziej lezy...

 

Jak sie latwo domyslic skonczylo sie to tym, ze obecnie mam Kama Meter i Kaze Master 5,25, no i mam kilka uwag od siebie:

- jakosc wykonania lepsza jest w Kama Meter, kazdy detal jest dopieszczony, choc w Kaze Master nie jest zle,

- w kontroli wentyli bezapelacyjnie pierszenstwo ma Kaze Master - mozliwosc wylaczenia, brak ograniczenia dolnych no i bezposredni dostep do kontroli kazdego kanalu,

- no i to co mnie drazni najbardziej (no, bo ja esteta jestem :D ) - kolor cyferek pokazujacych obroty - na fotkach wszedzie jest to ladny jasnoniebieski kolor a w rzeczywistosci lipa - jakis taki seledynek pasujacy do czegokolwiek jak piesc do nosa... a moze to tylko moj tak ma ? :wink:

 

Wiec reasumujac, biorac pod uwage wady i zalety obu chyba wsadze drugiego Kaze Mastera a poprzednik pojdzie w ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy i gdzie można dokupić czujniki temperatury?

 

Co prawda 2 producent daje zapasowe, ale jedną juz wykorzystałem :/

Dwa razy odkleiłem czujke od radiatora, przyklejam trzeci raz i pokazuje 0 st :(

Wiec coś jej się stało.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na coolingu czy da się podłączyć 3 mocne Slip Streamy pod jeden kanał, oczywiście nie da się [kopany 1 amper >.>].

 

Ale ciekawsze jest to że jeden z użytkowników napisał mi w PW jak zmodować regulatory aby pozwalały na obsługę większej ilości wentylatorów.

Pisze teraz do niego wiadomość żeby spytać czy mogę to tu wrzucić. Od razu ostrzegam że takie kombinacje oznaczają natychmiastową utratę gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dziwne pytanie. Za ok. miesiąc mam zamiar nabyc ten panel i stąd moje pytanie - gdzie umieścić termometry? CPU, GPU, Radiator na mostku and? I gdzie te termometry zamontować (w którym miejscu na radiatorze by odczyt był jak najdokładniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieszczanie czujników na radiatorach na chipach z których możesz odczytać temperaturę programem trochę nie ma sensu... Wyniki nie maja wiele wspólnego z temp chłodzonego podzespołu... Niedługo też będę zakładał te czujniki i chyba dam je na pamięci karty graficznej [Kaze master podaje wyższe temp radiatorów niż Everest temp samych pamięci >.>], do rezerwuary chłodzenia wodnego, na wlocie powietrza do obudowy [żeby mieć temp pokoju do testów] i na mostku [moja płyta nie podaje temp...].

 

Jeśli już mocujesz na radiatorze to jak najbliżej podstawy i tak żeby powietrze nie wiało na czujnik bo to obniży odczyty [a nie chodzi o to żeby odczyty były niskie tylko żeby część była zimna].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, ponieważ też chciałbym zapytać o umocnienie czujek. Bardzo szybko się odklejają.

 

Od dziś jestem posiadaczem Kaze Master 5,25". Szczęśliwym posiadaczem:) Panel wygląda pięknie z Lancoolem, wyłączenie wentylatorów to świetna sprawa i regulacja od niskich wartości. Ten regulator ma wszystko to, co powinien mieć.

 

Potwierdzam wspomniane przez kogoś wcześniej problemy z pokrętłami - u mnie też są lekko poprzechylane, do tego 3 gałka bardzo lekko wychodzi odsłaniając tę malutką, co jest pod nią. Ale tego bez przypatrywania się nie widać i nikt nie będzie szarpał pokrętłami. Jednak funkcjonalność jest w tym momencie najważniejsza.

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam izolacją obklejone i się trzymają i jeszcze nie odpadło. Tyle, że mam je dość solidnie obklejone, nie patyczkowałem się z tym zbytnio. Już dzisiaj późno, więc sobie daruję, ale jutro zrobię zdjęcie i pokażę, jak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że już samo Kaze Master z estetyką wnętrza kompa niewiele ma wspólnego - przy tej ilości kabelków. Więc zupełnie nie dbam o to, jak to wygląda, byle się trzymało. Na coolerze od CPU nie mam czujki bo stwierdziłem, że nie ma takiej potrzeby. Najgorętszym miejscem u mnie jest ratiator na NB, z którego temperaturą mam trochę problemów, o czym pisałem w temacie o Foxie. i na nim jest czujka - fakt, że niechlujnie przyklejona izolacją, ale jest i się trzyma. Przy wentylatorach na 500rpm temperatura dochodzi na nim do 60 stopni, czyli nie mało. Zapowiadane zdjęcia (przepraszam za kiepską ostrość ale fotograf ze mnie żaden):

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e34951da77830e29

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=39bd27ad6d292862

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki ;D U siebie wezme tasme przezroczysta, przyloze czujke do radiatora na chipsecie i owine w kolo :) nie bedzie zbytnio widać ;] A reszta czujników to na podstawe radiatora, grafike (co polecacie monitorować? riva tuner monitoruje rdzeń) i może na pamięci ram :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki ;D U siebie wezme tasme przezroczysta, przyloze czujke do radiatora na chipsecie i owine w kolo :) nie bedzie zbytnio widać ;] A reszta czujników to na podstawe radiatora, grafike (co polecacie monitorować? riva tuner monitoruje rdzeń) i może na pamięci ram :)

moze tasma od 3M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogiemu pewnie chodziło o dwustronna taśmę 3M [zwaną Taśmą Bogów] albo o dwustronną termoprzewodzącą 3M którą sprzedają w Coolingu.

 

Btw. czt posiadacze Kaze Masterów mogliby sprawdzić dokładność wskazań czujników temp?

 

Najprostsza i najpewniejsza metoda to użycie czujnika temp do zmierzenia temp ciała [w ustach albo pod pachą :D], oczekiwana temp to 36,6-37*C... Mój nie przekracza 33,6 ~.~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten panel ma możliwość przyciemnienia albo wyłączenia podświetlenia? Sam panel jest świetny i pewnie bym się na niego skusił, ale nie lubię jak mi coś wieczorem czy w nocy rozświetla cały pokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...