Skocz do zawartości
Nozyk

Problem Z Brotherem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zestaw wielofunkcyjny Brother C-115, na sprzet ogolnie nie narzekam bo nie ma na co jedynie od pewnego czasu gdy zadziej drukuje wystapil pewien problem urzadzenie samo czysci dysze co mnie bardzo cieszy jesli uzna ze za dlugo nie byly uzywane jednak przewaznie po tym czyszczeniu jak i bez niego wydrukowany tekst wyglada jakbym sie rozmazywalo tz. nie rozklada rownomiernie kolorow przykladowy obrazek po wydrukowaniu:

ORGINAL- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc0d8d5812156368.html

DRUK- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49e731c95cdc9be4.html

 

Chcialem brac sie za wyciaganie kardridzy ale boje sie ze wyleje sie tusz czy cos innego i jeszcze bardziej pogorsze sprwawe w scan monitorze wykrywa tusz czarny jak i 3 pozostale kolory i jego mala ilosc raczej nie wplywa na pogorszenie sie jakosci wydrukowanych rzeczy.

Prosze o pomoc co mam zrobic.

 

PS. Jeden znajomy, ktory zajmuje sie tego rodzaju sprzetem doradzil mi alby pomeczyl sie z tym kardridzem do czasu az nie zurzyje calego tuszu i potem wyciagnac i przeczyscic tyle ze niegdy nie wiadomo kiedy bedzie potrzeba wydrukowac cos waznego i w tedy jakos bedzie rozczarowywujaca.

 

Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś jakoś wydruku??

Wygląda to tak jak byś drukował na najniższym poziomie, mój brotherek wtedy też tak ma.

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jakosci nie zmienialem caly czas od kiedy go kupilem jest na normal i wczesniej takiej jakosci nie mialem byla lepsza a na najlepszej to znowu niewiadomo ile bedzie tusza zrzerac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazki które pokazałeś są nie do OCENIENIA!!!

jeden jest mały jak łepek od szpilki a drugi - sam zobacz

JEśli ten drugi jest POWIĘKSZENIEM małego to takie efekty utraty jakości to normalka - pokaż inne wydruki a najlepiej test jakości DYSZ i test kalibracji drukraki to Ci powiemy czy cooś z nim jest nie tak jak trzeba.

Co do samo czyśzczenia po dłuższej przerwie to wcale nie jest tak jak mówisz - wystarczy że wyjmiesz wtyczkę z gniazdka poczekasz kilkanaście sekund i załączysz ponownie - czyszczenie masz gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tylko powiedz mi jak mam zrobic test jakosci dysz bo jako takiego polecenie w menu nie mam do wyboru oraz ten test kalibracji(?) drukarki, a co do samo czyszczenia to nie zgodze sie z toba poniewaz ja caly czas wylanczam 'z przedluzki' komputer gdzie mam podlaczony zestaw i nigdy nie robi samo czyszczenia po wlaczeniu tylko przed drukowaniem(chodzi mi tylko o dysze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabryśka ma rację, powiększone obrazki nigdy nie będą piękne, będzie widać piksele itp. Pamiętaj też, że ta drukarka to nie profesjonalny sprzęt, jednak wydruki robi naprawdę ładne, z czego się cieszę, jako jej użytkownik.

 

Wydrukuj stronę testową:

Ink Management >> Test Print >> set >> Print Quality >> set >> Colour Start

 

Pochwal się wynikiem ;)

Edytowane przez Charles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do powiekszenia obraz to ta wielkosc jest ze skanera(standardowa jedynie w paincie zmiejszylem pusty obszar aby obraz zajmowal mniej miejsca, co do testu to drukuje tak jak powinno ale 2 dni temu jak drukowalem prace to wszystko nachodzilo na siebie jakby zle przesowalo kartke czy cos....

 

http://img180.imageshack.us/my.php?image=c...20400000nr8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowałeś tę kartkę... A najlepiej by było, jakbyś zrobił jej fotkę, bo się przebarwienia na czarnym porobiły. Ale cóż dużo mówić: normalna jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak mówi Gabryśka... Ja z początku ze swoim Brotherkiem też obchodziłem się w zły sposób: wyłączałem go razem z resztą sprzętu po skończonej robocie przyciskiem na listwie. Efekty nie były ciekawe: przed każdym drukowaniem dłuuuugie czyszczenie głowicy...

Teraz nie odłączam drukarki od prądu. Ustawiłem czas i datę i regularnie około 11.00 każdego dnia drukareczka minutę lub dwie sobie sobie mruczy czyszcząc głowicę. Nie robi już tego przed każdym wydrukiem.

Strona urządzenia.

Ściągnij sobie z działu "Download" najnowszy firmware. Instalacja przebiega w sposób automatyczny, najnowszy firmware do tego urządzenia poprawia częstotliwość czyszczenia głowicy: nie robi tego już tak często, jak dotychczas, widać inżynierowie Brothera uznali, że co za dużo, to niezdrowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak tylko jak - czytałes te srtonę i sposób w jaki się to robi - otórz aktualizator potrzebuje połączenia z netem sprawdzi co masz w maszynce i czy jest coś nowego jak jest to sam pobiera i wgrywa - nie sądzę żeby chciał wgrac coś starszego niż jest już wgrane.

 

jesli sie mylę to pokaż link do stronki z różnymi wersjami - ten lik podany wyżej odnosi sie do ogólnej strony tego modelu. a nie do dowloadu FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok to przestane wylanczac zestawik wraz z pc'tem, a druga rzecz to czy lepiej wgrac ten nowy firmware bo z tego co widze to dostepna jest tylko jedna wersja wiec raczej nie jest to nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...